Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CUB Tavsiye ve Önerilerinizi Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam evet titreşim sanki biraz fazla ama 60 a kadar diğerleri ile aynı.60 tan sonra artıyo.ama işin teknik yanına kimse girmiyo bence.motoranın vites aralıkları diğer cublara göre farklı biraz dolayısıyla 60 tan sonra bi vites daha istiyo gibi.e yüksek devir yaparsan titreşim de artar.benim naçizhane görüşüm bu.ama çekiş de o seviye düşük devirlerde hayret verici ki ilk 2 vites aralıkları kısa(110 kiloyum).bu bağlamda motoranda sevmediğim ki alırken hoşuma gitmişti ama şu an çok abes geliyo onlar da artçı ayaklıkları.hani şu köylü tipi denilen sanırım.hiç sevmiyorum keşke lifan gibi açılır ayaklıklı olandan alsaymışım diyorum.ama artçı olarak binersen de bu tipler çok rahat.eksoza bağlı olduğu için de çıkaramıyosun eksoz boşta kalıyo.ayrıca baya zamandır yenilik de yapmadılar .süspansiyon güzel bazı cuplarda kazık gibi ama bunda gerçekten memnuniyet verici.sele rahatlığı 10 üzerinden 9 abartısız bakarsan da anlarsın zaten.far geniş far cub lar içinde en iyi gösteren belki.boyum 175 ayaklar hafif uçta gibi ama sorun olmuyo yüksek yani.sevmediğim yine saçma sapan bişey ki o da ayak fren kolunun eğimli olması .çok nadir de olsa baz yerlerde yere sürtüyo tümseklere.kanuni ile ramzeyinki tam düz gerisi az çok eğimli ama kanuni ramzey mi dersen ki geri dur derim.her ne kadar ayaklıkları sevmesem de görünümü güzel ,kalıplı .şu an alsam 1.salcano 2.lifan 3.motoran olur sıralamam.lifanın 3 subap olayı güzel ama biraz fazla yakacağı kesin.aklıma geldikçe tarafsız olarak yazıyorum çünkü bizim millette kendi aldığını kabul ettirme gibi bi hastalık var ne hikmetse...
    söylediklerinizi düşüneceğim abim sağolun bi fikir sahibi daha oldum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger cup almayı dusunuyorsan temız bır yamaha ınnova alabılırsın ( 2. el ) dıye dusunuyorum ?
    çok istiyolar onlara be abim 2. eline bile sıfır cinli cubtan fazla istiyolar adamlar temiz innova'nın 2005 modeline 3 bin istiyolar
    "Tüm dünyada, bütün evrende insandan başka hiç bir yaratık kendini övmez!"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

CUB kullanan arkadaşlarım hangi koruma ekipmanlarını kullanıyorlar?

nasip olursa 1-2 aya cub almayı düşünüyorum tabi motor dediğin zaman önce akla korunma geliyor fakat cub kullanmak için tulum falan gerekli mi yoksa kask mont eldiven yeterli mi?
    "Tüm dünyada, bütün evrende insandan başka hiç bir yaratık kendini övmez!"

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    97cc cub venom pantolon ve mont yaz kış yazın içliği cıkarıyorum kask kaldır at marka bi parayı bulayım iyi birşey alıcam

Motosikleti
    Belderia Super ED 100 Cup
    Eğer bütcen kısıtlıysa sıfır bi motor istiyorsan cup olsun diyorsan mondial snappy al derim

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    modenasdan gerisi yalan

fatih_erz_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 100 UKH
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cub lar hem diğer modellere göre yakıt düşük parçalar ucuz masrafsız ben2006 dan beri kullanıyorum uzun yolada gidiyorum çok memnunum markası truva 97 cc şu an aynı marka yok ama salkano aynı modeli kendi markası altında getiriyor dayang firmasının ürettiği cub tur parçaları honda wave ile aynıdır grenaj farklılık gösterir ama sen sana servisi en yakın olanı tercih et motorda problem cıkınca 50 km yol gitmek mantıksız pahalı motorun parçalarıda pahalı oluyor sadece bir örnek vereyim hondanın cantı 275 tl bizim çinliler 75 tl arada 200 tl fark var cukura girdin cant kırıldı kaliteyle ne alaka yan ayaklık kaydı motor düştü yan rüzgarlık 30 tl honda 75 tl gelir olunca değerde olmayınca.........
    Çok güzel açıklanmış burda ben cup kullanıcısıyım mondial kullanıyorum gayette memnunum motoru büyütmek dışında hiç şekilde motorumdan vazgeçmeyide düşünmüyorum...
    16 JCK 22

Mondial 110 ft kullanıyorum 3 yıldır.10 tl lik benzin ile 130 km yapıyor. max hızı 85 km. Fazlasınada gerek yok diye düşünüyorum şehir içinde. Güzel motordur.Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur
    plectrum bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Polterz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 110 ft kullanıyorum 3 yıldır.10 tl lik benzin ile 130 km yapıyor. max hızı 85 km. Fazlasınada gerek yok diye düşünüyorum şehir içinde. Güzel motordur.Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur
    100 kmde 1.5 litre benzin mi yakıyor? ??

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç dikkat ettin mi mesaj tarihi: 01 Ekim 2012 13:33
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç dikkat ettin mi mesaj tarihi: 01 Ekim 2012 13:33
    www.stmax.com.tr/rota100.asp?id=2

bu linke bakarsaniz 1.5 litre yaktigi iddia edilen motorsiklet var

kullanıcı yorumlarini merak ettim

Motosikleti
    mondial sfc
    mondial snappy kulanııcısıyım 1 yıldır bende 20,000 km yaptım maşşalahı var arada sorun çıkartıyor ama ihtiyaçlarımı karşılıyor ben memlunum :D parçası ucuz az yakıyor çok hızlı gitmiyor tm benlik ya :D seviyorum motorumu :D
    abaf11 bunu beğendi.

anılgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 1996- java 1969-haojin 2005
    bende 2005 haojin 110 yarı otomatik var 65 000 km de ve sorun yok , balata, teker falan değiştirdim. Daha hiç cikle kullanmadım desem yalan olmaz , hala sabah hava ne kadar soğuk olursa olsun tek marşta alır ve tek tek sayar ... tavsiye ederim, bir honda kaç km yaparki ve beniki daha ölmedi , avrupaya yolculuğa hiç kafam takılmadan ve hazırlık yapmadan çıkabilecek kadar da motoruma güveniyorum ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Polterz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 110 ft ler efsane çıktı. Çok sağlam ve az tüketiyor. Vergi muhabbetinden az sattı ama gerçekten çok kaliteli çıktı. 100luklerde boyle kaliteli olsaydı mondial bu kadar prestij kaybetmezdi. Tabi ulkemizde motordan anlamayıp kendini uçağa biniyor sananlarda var ama o konuda yapacak bişey yok. Ama 110 ft belki en iyi modelidir mondialin
    Bayram ÇOLAK bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Yuki cup kullanıyorum ve memnunum.

cupmotorforumu: http://cupmotor.forumup.com/
    abaf11 bunu beğendi.

abaf11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 SFC
    Snappy kullanıyorum.Sıfır aldım beğenmezsem satarım diyordum ama tahminimden çok iyi çıktı,parça ucuz,yedek parça bol,tamiri kolay,yakıt az,80 hız ideal 90 yapıyor ama vites istiyor,hafif olduğu için hakimiyet zorlaşıyor.Hızı sevmiyor,şehir içi kullanım için bir motor arıyor ve 100 km lik bir alanda kullanırım diyor,bütçenizde kısıtlıysa başlangıç ve tecrübe için birebir.

Bayram ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    2005 yılında sıfır mondial 110 ft almıştım.. ve hala kullanıyorum.. daha marş bir defa olsun almamazlık yapmadı. bir ara 1.5 yıl yattı. sonra benzini koydum, 2. marşta çalıştı.. kaporta eskiyor , zamanla yenisi ile değiştiriyorum. bazen de spray boya ile boyuyorum bazı parçalarını. çok az yakıyor.. bu aralar biraz yakıtı arttı . artık komple bakım istiyor motor. e 10 yıl dile kolay.. yani demem o ki çin lide gidiyor japon da.. senin kullanmana bağlı ;)
    plectrum bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kefilim hem 1.5 lt yakar hemde 110-120 gibi hızlar görebiliyor duzlukte. Yani 125cc performansı var 80cc lik gibi bir tuketimi var aaçıkcası bana da şaka gibi gelmişti sonra test ettik onayladık

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)