Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gri Varadero Çalındı 34 DJ 2982

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geçmiş olsun.

Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda bulunur... motosikletlere GPRS takma gibi bir imkan var mı acaba? taktıran var mı?
    Öncelikle yanlışlık olmasın GPS diyecektin sanıyorum. GPRS internet bağlantısı oluyor. Benim aklıma böyle bir şey geliyor. Çin'den alıp takmak. 150-200 TL bir maliyeti oluyor. Tabii bir de bulunduğu yer verisini göndermek için sim kart takıldığından onun aylık maliyeti var. O da sanıyorum aylık max. 5 TL olur. Bu aletlerin özellikleri de güzel. Biraz araştırdım. Mesela tanımladığınız alanda 500 mt. uzaklaşırsa istediğiniz zaman periyoduyla sms atabiliyor. Sadece park halinde kullandığımızı düşünelim. Ve sms zamanını da 5 dk. olarak ayarlarsak. Motor evden 500 mt. uzaklaştığından itibaren 5 dk. aralıklarla cihaz motorun yerini bildirecek. Aslında çok güzel bir şey de Türkiye'de bu tarz aletler yok. Dolayısıyla kullanan da yok. Sadece profesyonel olarak eşzamanlı harita üzerinde görüntüleme hizmeti veren firmalar var. Onların da maliyeti çook yüksek. Kaskodan bile pahalıya geliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Yahu benim bisikletimi çaldıklarında gözüm dönmüştü. Çaresizlik adamın elini kolunu bağlıyor.
    Slayer dostum, A-Gps destekli bir Gps vercisini çinden getirtmek demek bir de pasaport kaydı ile uğraşmak demek. Bunu da yaparsan vodafone un ceptenet ile aylık 7-8 lira arası bir para ya çıkar. Sınırız internet kullanımı var o pakette.

http://www.dealextreme.com/p/portabl...itioning-22599

http://www.dealextreme.com/p/gps-dua...-1800mhz-34845

Bunlar sele altına takılabilir. Benim motorda alet çantası taşıma yeri var gayet güzel olur oraya. Dur bir düşüneyim ben şunu
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slayer dostum, A-Gps destekli bir Gps vercisini çinden getirtmek demek bir de pasaport kaydı ile uğraşmak demek.
    GSM şebekesini kullanan bir alet olduğunu gümrükçülerin anlayabileceğini pek sanmıyorum.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GSM şebekesini kullanan bir alet olduğunu gümrükçülerin anlayabileceğini pek sanmıyorum.
    Gümrükçülerin anlamasına gerek yok ki, herhangi bir sim kart takıp sisteme dahil ettiğimiz vakit, yasal ithalatla girmediği için bir ay sonra imesi kapanacaktır. İşe yaramaz hale gelir. O yüzden pasaport kaydı yapmaya gerek var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrükçülerin anlamasına gerek yok ki, herhangi bir sim kart takıp sisteme dahil ettiğimiz vakit, yasal ithalatla girmediği için bir ay sonra imesi kapanacaktır. İşe yaramaz hale gelir. O yüzden pasaport kaydı yapmaya gerek var.
    O hiç aklıma gelmemişti.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

piyasda bolca siemens sxg75 telefon var

boşuna uğraşmayın ikinci el bir siemens sxg75 telefon alın içinde gps alıcısı var. 2 elini 75 e alırsınız. ayrıca 3g yide destekliyor. kamera kısmından da motor sürüşünüzü çekersiniz. 75 alıp biraz parçalamak lazım. misal arka kamerasını motorun önüne koyduk mu tamamdır.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşuna uğraşmayın ikinci el bir siemens sxg75 telefon alın içinde gps alıcısı var. 2 elini 75 e alırsınız. ayrıca 3g yide destekliyor. kamera kısmından da motor sürüşünüzü çekersiniz. 75 alıp biraz parçalamak lazım. misal arka kamerasını motorun önüne koyduk mu tamamdır.
    Da düzenli olarak konumunu internet üzerinden takip edebileceğimiz bir yere upload etmesini ve sürekli açık kalmasını , ayrıca gizli olmasını nasıl sağlayacağuk ?

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BİRAZ programlama ile

bu kadar kişiyiz bir üyemiz java programlama konusunda bize yardımcı olur.
    hatta bunun daha ilerisini düşünelim programda kamerayı ac kısmıda olsn. akşam canınız sıkıldı motorunuzu ararsınız etrafında neler oluyor diye
    ya bu arada arkadaşıma geçmiş olsun demeyi unuttum.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Büyük geçmiş olsun hocam. Çalan şeref fakirlerinin de böyle canını yakarlar inşallah
    Heil Spellcheck

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    resimler gözükmüyor
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)