Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

* * * çok çok önemli * * * Mavi 125zn

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    " AK "
    Arkadaşlar Selam...

34 AUP 57 plakalı mavi asya motor 125 T marka motosikleti acilen bulmamız gerek...Yoksa bir arkadaşımın başı fena belaya bulaşacak...Umarım yolda qiderken dikkat edersiniz...

Gördüğünüz an kullanan kişinin iletişim bilqilerini mutlaka alınız...Motor çalıntı w.s. deil ama satılan kişi motoru üstüne almadan ortada geziyor we bu tehlike arz ediyor...

Dediğim qibi önemli olan kullanan kişiye ulaşmak...Yardımlarınızı bekliyorum...Motorun bikaç fotosunu aşağıya ekliorum...

::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Bu şekılde zor bulursunuz Kaan su an tum sorumluluk hala sızın ustunuzde satış yapmadıgınız ıcın madem adam ortaya cıkmıyor gıdın çalıntı ıhbarı yapın bulundugu yerde polis alır motoru ondan sonra bırakın aldım ben dıye polıse dert anlatsın yırtınsın bakalım polıs ona ne yapar tahmın edersın...
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    Alıntı yalnız_kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekılde zor bulursunuz Kaan su an tum sorumluluk hala sızın ustunuzde satış yapmadıgınız ıcın madem adam ortaya cıkmıyor gıdın çalıntı ıhbarı yapın bulundugu yerde polis alır motoru ondan sonra bırakın aldım ben dıye polıse dert anlatsın yırtınsın bakalım polıs ona ne yapar tahmın edersın...
    bencede kesinlikle çalıntı ihbarı vermelisin
    hiç riske girme. adam seni düşünmüyosa sende adamı düşünme rasgele sapla gitsin
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Motosikletin noter satisi yapilmismi ? uzerine almamak demek ne demek ? Ruhsatmi uzerine degil ?

noter satisi yapilmissa zaten otomatik olarak sorumluluk devre disi kalir , ruhsati alir almaz o onun bilecegi is.

Ha noterdende satis yok derseniz suc motosikletle gezen kadar satandada.

Gozumuz acik olsun kolay gelsin.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Acımayacaksın çalıntı ihbarı vericeksin...

Motosikleti
    " AK "
    Çalıntı ihbarını bir sebepten ötürü weremiyorum...İlqinize teşekkürler arkadaşlar...Bi şekilde elbet denk qelices...Ama çabuk qelirsek çokh çokh ii olacak...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

Kadinlarin kafasi, erkeklerden daha çok çalisiyor ha.

(Ihbar etmekten baska yapabileceginiz hiç bir sey yok.)
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Kanun Numarası: 5237

Kabul Tarihi: 26/09/2004

Yayımladığı Resmi Gazete Tarih: 12/10/2004

İFTİRA

Madde 267 - (1) Yetkili makamlara ihbar veya şikâyette bulunarak ya da basın ve yayın yoluyla, işlemediğini bildiği hâlde, hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılmasını ya da idarî bir yaptırım uygulanmasını sağlamak için bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Fiilin maddî eser ve delillerini uydurarak iftirada bulunulması hâlinde, ceza yarı oranında artırılır.

(3) Yüklenen fiili işlemediğinden dolayı hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş mağdurun aleyhine olarak bu fiil nedeniyle gözaltına alma ve tutuklama dışında başka bir koruma tedbiri uygulanmışsa, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(4) Yüklenen fiili işlemediğinden dolayı hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş olan mağdurun bu fiil nedeniyle gözaltına alınması veya tutuklanması hâlinde; iftira eden, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçuna ilişkin hükümlere göre dolaylı fail olarak sorumlu tutulur.

(5) Mağdurun ağırlaştırılmış müebbet hapis veya müebbet hapis cezasına mahkûmiyeti hâlinde, yirmi yıldan otuz yıla kadar hapis cezasına; süreli hapis cezasına mahkûmiyeti hâlinde, mahkûm olunan cezanın üçte ikisi kadar hapis cezasına hükmolunur.

(6) Mağdurun mahkûm olduğu hapis cezasının infazına başlanmış ise, beşinci fıkraya göre verilecek ceza yarısı kadar artırılır.

(7) İftira sonucunda mağdur hakkında hapis cezası dışında adlî veya idarî bir yaptırım uygulanmışsa; iftira eden kişi, üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(8) İftira suçundan dolayı dava zamanaşımı, mağdurun fiili işlemediğinin sabit olduğu tarihten başlar.

(9) Basın ve yayın yoluyla işlenen iftira suçundan dolayı verilen mahkûmiyet kararı, aynı veya eşdeğerde basın ve yayın organıyla ilân olunur. İlân masrafı, hükümlüden tahsil edilir.

başkaca bi şey söylemiyorum. hukukla oyun oynamaya çalışmayın siz zararlı çıkarsınız...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Arkadaşım belirttiğin konu "Harici Araç Satışıdır" arama motorlarında bu şekilde arama yaparak her türlü bilgiye ulaşabilirsin...

Öncelikle görürseniz bana haber verin , adamın telefonunu filan alın şeklinde çözülemeyecek bir olaydır.

Araca ilişkin mali/hukuki sorumluluklar hala senin üstündedir. Çünkü Kanuna göre motorlu taşıt devri sadece noter satışı ile yapılabilir.

O kişiye noter ihtarı göndermen , çalıntı ihbarı yapman vs. olayı çözmez...

Bir hukukçu olarak yasadışı bir çözümü tasvip etmemekle birlikte; bu konuda en çok başvurulan yöntemin haciz koydurmak olduğunu bilmeni isterim...

Selamlar Kolaylıklar

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadşlar aynı dert benim 1991 model mz de oldu.. gittim çalıntı ihbarı verdim motor 6 ay sonra bulundu... kullanan bir çocukmuş... benden sonra rahat 10 el değiştirdi... çocuğun babası gelip yalvar yakar şikayetini çek dedi... çektik ama onlar hala karakol mahkeme uğraştılar..adam motorun tüm borcunu ödeyip üzerinede aldı... ama sonuç ne oldu bilgim yok...çünkü motorr babamın üzerineydi ve o ilgilenmişti o işle....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    ruhsat elindeyse üstünden düşürsene, hurdaya çıkar direk..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsat elindeyse üstünden düşürsene, hurdaya çıkar direk..
    GKN Hurdaya nasıl çıkarılıyor?

Motosikleti
    " AK "
    Selam Arkadaşlar...Yazılanların hepsinden birer cümle okuyarak n demek istediğinizi anlıyorum...Ancak net olan birşeyh war ki...ÇALINTI İHBARI WERMEYECEĞİM...İlqi konunun ilk mesajında da yasdığım üsere, GÖREREK ulaşmak istiyorum...Altını çiziyorum İSTİYORUM...

Sizden ricam renk we plakayı ufakta olsa hafızanızda tutmanız...

Ben zaten farklı yollardan motoru arıyorum...Burası sadece dier bi alternatif...

Görüşmek üzere... KA.

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    tamam arkadaşım ben etrafta bu renk ve plaka da bir motor görürsem iletişim bilgilerini isteyceğim.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    " AK "
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam arkadaşım ben etrafta bu renk ve plaka da bir motor görürsem iletişim bilgilerini isteyceğim.
    İnceliğin we anlayışın için teşekkürler...İstediğim buydu...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GKN Hurdaya nasıl çıkarılıyor?
    vergi dairesinden borcu yokturunu alıp bağlı bulunduğu yani tescil edildiği birime gidip motosikletin yürümediğini onun için getirmediğini artık trafikten men etmek istediğini söyleyip tescilini sildirilebilir. bi motorumu o şekilde kaldırmıştım ortadan satışı alınmıyor die, ama tam işlemlerin detayı nasıldı hatırlamıyorum..
    hurdaya ayrıldıktan sonra halen araca binilmeye devam edilirse ve çevirmeye girilirse zati direk araç bağlanıyor ve bir daha geri alınamıyor..
    GKN MOTORS

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Tescildeki arkadaslar sozle is yapiyorlarmi ? Yani benim motosikletim yurumuyor dedigimde trafikden men yazisi yaziliyormu hemen ?
    First Day Of My Life

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vergi dairesinden borcu yokturunu alıp bağlı bulunduğu yani tescil edildiği birime gidip motosikletin yürümediğini onun için getirmediğini artık trafikten men etmek istediğini söyleyip tescilini sildirilebilir. bi motorumu o şekilde kaldırmıştım ortadan satışı alınmıyor die, ama tam işlemlerin detayı nasıldı hatırlamıyorum..
    hurdaya ayrıldıktan sonra halen araca binilmeye devam edilirse ve çevirmeye girilirse zati direk araç bağlanıyor ve bir daha geri alınamıyor..
    sildiremezsiniz

çünkü elinizde plaka ve ruhsat olması lazım,hurdaya çıkarırken geri alıyorlar.

öncelikle kayıp plaka ve ruhsat başvurusu yapıp yeniden çıkarmalısınız,ondan sonra trafikten düşürebilirsiniz.

biraz masraflı olur ama ileride başınız ağrımaz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yorumsuz.........
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    HondaVFR800(Dad),HD NightRod(Dad)Yeni,HondaCBR125
    Dün şansa baktım bu konuya. İnanmıyorum..

Bugün motorunuzu Ümraniye Tepeüstünde gördüm. Servisle eve geliyordum. Duramadım.

Ama plakayı telefonuma not aldım. Motoru gördüm yani...

Umarım faydam olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)