Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim Çalındı(600 RR)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    22 kasım 2008 de çaldıkları motorum malesef bulunamadı. Tüm motorcu arkadaşların da hatırında olsun, olaki düşük ihtimal parçalamamışlarda birinize denk gelirlerse önce sağlam bir sopalamanızı sonrada polise haber vermenizi rica ederim.

Benim 1001 zorlukla alıp binemediğim motorum haram olsun o adilere. Bu dünyada olmazsa diğer tarafta hesabını asla veremiycekler.....

Tüm ayrıntıları ve resimlerini aşağıdaki linkten gorebilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/_honda_cbr...XQQdisplayitem

http://www.sportbikez.net/picture/24...nda_cbr_600_rr

Motorları nasıl çalıyolar bulduğum birkaç video linkinide koyuyorum, izleyelim ve maximum tedbirlerimizi alalım.

http://www.youtube.com/watch?v=D96QM-lzLM8 bu yurtdışında diğerleri turkiyeden

http://www.youtube.com/watch?v=RASOJ5Cja1Y

http://www.youtube.com/watch?v=hLR3dPkIpQI

http://www.youtube.com/watch?v=1Vnf_BaBqvg

Başka bir sitede okuduğum bir arkadaşımızın yazısını buraya kopyalıyorum. Umarım okuyan arkadaşlarımıza ışık tutar .

(Bana göre motosikletlerimizin çalınıp parçalanarak satılmasının önüne geçmenin en radikal yolu çıkma parça kullanmamaktır.

Düşünürseniz motosiklet bizim hobimiz, yapmayı en çok sevdiğimiz şey onunla gezmek, üstüne titriyoruz çoğumuz, öyle değil mi?. Motorumuza kızım, oğlum, "Macit" gibi isimler bile takıyoruz. O zaman neden bozulan veya eskiyen bir parçayı orijinali dururken çıkma, hurda gibi kötü çözümlerle halletmeye çalışıyoruz? Zaten riskli bir işi, mekanik aksamını en üst düzeyde tutmaya çalışmak yerine menşei belli olmayan parçalar kullanarak hiç güvenilemez hale getiriyoruz. Motosiklette arızanın giderilmesi çok ciddi bir konu bence, aynı uçaklardaki gibi her parçanın en iyi durumda olması hayati önem taşıyor. Yoksa, kısaca, patlarsınız. Takılmaya çalışılan çıkma parçanın kimbilir hangi canı yanmış kardeşimizin oğlunun veya kızının parçalanmış iç organları olduğunu aklımıza getirelim. Motosiklette hurda parça kaynağı pert motorlar veya çalıntı motorlar olabilir, var mı ötesi? Benim yüreğim pert olmuş, sahibini yaralamış veya ölümüne sebep olmuş, veya çalınmış ve sahibini derin üzüntülere gark etmiş bir motordan çıkma en küçük rondelanın bile kızıma takılmasını kaldırmaz.

Sonuçta çıkma parçayı takan da motorcu, motoru çalınıp çıkma parçalara ayrılan da motorcu. O zaman yapmamız gereken hurdadan uzak durup, hatta kaynağı belirsiz hurda, çıkma parça satmaya çalışanları emniyete bildirip, hırsızlar için bu işin önünü tıkamak. Lütfen kimse çıkma parça, hurda kullanmasın, motorumuz bunu haketmiyor. Bu boykotumuzun etkisini belki hemen görmeyeceğiz, ama zararın neresinden dönülürse kardır. )

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bazı arkadaşlar bu yazıdan hoşlanmayıp kızmışlardı fakat, allah göstermesin kendi motorları çalındığında eminimki hak vereceklerdir.

Sevgiler
    Murat911sc
    [B][I]when you're sad and when you're lonely
    and you haven't got a friend
    just remember that death is not the end[/I][/B] :cherry:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Kesinlikle orijinal parça.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    büyük geçmiş olsun kardeş.Bu modelin bu kadar fazla çalınması dikkat çekici bi şey...

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Gecmis olsun arkadasim.
    Yeni gordum actigim basligi, cok uzuldum. Ben de belediye bloklarinda oturuyorum motorum surekli kapinin onunde, komsumun da oyle, bu gune kadar ne hirsizlik girisimi ne de tatsiz bir olayla karsilastik. Bircok arkadasin da belirttigi gibi bu isi yapanlar muhtemelen profesyoneller, calacaklari modeller onceden belli onlari ariyorlar. Cikma, cakma parca satanlarin yeri yurdu bellidir diye dusunuyorum internnetten vs. bunlar bulunabiliyor. Polisin gerceklestirecegi seri bir operasyonla bu ceteler cokertilmezse istedikleri gibi at kosturmaya devam edeceklerdir.
    Tekrar gecmis olsun.

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    Güncel, 5 ay oldu ses yok , buhar oldu sanki.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bu saatten sonra bulunması mucize desem seni kırmış olmam umarım, ama allahtan ümit kesilmez.. ben çaldırdım tam 2 sene olucak hiçbi haber çıkmadı.h
    halen önünden geçerken karakola uğrar sorarım varmı bi haber die..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    çok geçmiş olsun kim bilir nelere katlanıp hangi şekilde almışsın çok üzüldüm kaskosu yokmuydu bulnuması dilerim allah yardımcın olsun

geçmiş olsun kardeş

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim benim hayallerimdeki motor bu..gerçekten çok üzüldüm..inşallah bulursun.bu işleri yapan çeteler bu motorları 1 yada 2 gün içerisinde baska bir ile götürüp satmaya çalısırlar..çevre illeri iyi araştır..orada tanıdık bir kaç polis bulmaya bak ve onlardan özellikle rica et gerekirse polislere yüksek bir ödül koy..ben 3 sene önce arabamı bi galeriye verdim adamlar arabayı ist. saaatık dediler parayı alamıoz dediler..inanmadım ve adapazarından bikaç polis buldum arabnın basına ödül koydum..1 ay içinde arabamı orda bağladılar ve geri aldık.
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Dostum çok geçmiş olsun. İnşallah bulunur kısa zamanda. Rica etsem kesilen zincirin resmini koyabilir misin? Nereden aldığını da yazarsan çok sevinirim. Bende de zincir var kesilmez diye sattılar, aynı şey bizim de başımıza gelmesin, aynı zinciri kullanan arkadaşlar için faydası olur.

Motosikleti
    honda cbr 600 rr
    Kesilen zincir Luma marka enduro zincir kiliti idi. Aşağı resimini eklemeye çalıştım umarım gözükür.

Bunlar demir kesme makası taşıdıklarından kanımca kesemeyecekleri kilit yoktur.

Tek çözüm kasko. Bende kaskodan paramı aldım ama , para bir yana düşülen durum adama koyuyor. Nasıl alırlar ya bana ait olan şeyi, o kadar itina ile bakmışım korumuşum. Neyse sinirlenecem yazmayım daha fazla.

http://www.anesmotor.com.tr/ProductI...5342/140_1.jpg

Motosikleti
    ZX6-R
    abicim silahta olcak silah bir polisle konusuyorum eger olurda yakalarsanız biz getirene kadar isterseniz öldürün eve taşıyın ama biz geldiğimizde alırız dedi kilidi milidi geç açıkta duran her motor çalınır bu böyledir ona göre garaj olmadan yok rr falan alma hayali kurmasın kimse bu çalıntı başlıklarına bakmak yeterli ders çıkarmak icin millet açsın gözünü

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Geçmiş olsun,yine de kasko yaptırmış olman maddi zararını neredeyse sıfıra indirmiş,buna da şükür etmek lazım.

Tabii ki yepyeni alıp da kız gibi baktığın makinanın çalınması affedilecek bir olay değil...

Çalan ... zaten bedelini ödüyordur hayatın içinde öyle ya da böyle...

Tekrar geçmiş olsun,motorunu herzaman kapalı mekanda tut arkadaş.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. İnşallah bulunur.

xxx_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f6-gri
    Alıntı murat911sc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel, 5 ay oldu ses yok , buhar oldu sanki.
    Polis ne diyo dostum gidip geliyon mu yanlarına?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    alarmlı kilitler falan işe yaramaz mı dostlar, böyle şeyleri duyunca üzülüyorum ve de korkuyorum, bu ibn. leri yakalamanın bi yolu yok mu yada yakalayan falan ?
    If you want peace, prepare for war

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Interceptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarmlı kilitler falan işe yaramaz mı dostlar, böyle şeyleri duyunca üzülüyorum ve de korkuyorum, bu ibn. leri yakalamanın bi yolu yok mu yada yakalayan falan ?

soruna soru ile cevap vereyim

çalıntı motor ne yapılır
    ya satılır (ki çok düşük bir ihtimal)
    ya da parçalanır çıkma parça olarak piyasaya dağıtılır
    bu çıkma parçaları kim alır
    bu çıkma parçaları servisten kazık yiyerek almak yerine menşeini sormadan ucuz fiyata kim almak istemez ki

bu arada belirtmek isterim ki sonradan yanlış anlaşılma olmasın
    ben çıkma parça yerine servisi tercih edenlerdenim

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Dostum ilgin için teşekkür ederim. Ben bu kilit zincir işini çok araştırdım. Bulduğum çözümü de paylaşmıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...iyorsaniz.html

Bu zinciri tuzladaki gemi zinciri satanlardan almıştım. Çok daha büyük baklalı bir zincir vardı. Önce onu almak istedim. Adam makasla kıt diye kesiverdi. Daha sonra da bana asla makasla kesilmez zincir istiyosan bunu alacaksın, bu zincir makastan çok daha sert, makasın ucu bzoulur adam bunu kesemez dedi. Ben de tabii ki bu zincirden aldım. Kesmenin tek yolu elektrikli taşlama makinası. Çok fazla gürültü ve kıvılcım çıkaran bi işlemle zincirini kesebilir.

Kilit zaten kesilemeyecek kadar sağlam. Ve açmak için de çok uğraştıracak cinsten. Kilidi de çok araştırdım.

Disk kilidi, zincir, öndeki halat kilit, branda, alarm derken hiçbi hırsız motoruna yaklaşmayı göze alamaz.

Kasko olayı kötü bi düşünce çünkü amacımız motorun parasını biyerden çıkarmak değil gözümüz gibi baktığımız motorumuzu çaldırmamak. Hem kasko çok masraflı hem de kasko hırsıza çare değil.

Yeni motor aldığında bence bu sistemi kullan ve motorunu Allah'a emanet et.

Alıntı murat911sc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesilen zincir Luma marka enduro zincir kiliti idi. Aşağı resimini eklemeye çalıştım umarım gözükür.

Bunlar demir kesme makası taşıdıklarından kanımca kesemeyecekleri kilit yoktur.

Tek çözüm kasko. Bende kaskodan paramı aldım ama , para bir yana düşülen durum adama koyuyor. Nasıl alırlar ya bana ait olan şeyi, o kadar itina ile bakmışım korumuşum. Neyse sinirlenecem yazmayım daha fazla.

http://www.anesmotor.com.tr/ProductI...5342/140_1.jpg

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Haklısınız kasko yaptırıp da motoru yol kenarına kakıp bırakmak da doğru değil.

Ama motosiklet çalındıktan sonra da paranı geri almak en azından emeğinin havaya uçmasından iyidir diye düşünüyorum.

Benim motorum 200 cc kaskocular da hem kendilerini komik duruma düşürecek rakamlardan bahsediyorlar,hem motor hacmi yüzünden yan çiziyorlar,sonra öderken de mırın kırın ediyorlar...

Bu yüzden ben de kasko yaptıramadım..

Ben de motosikletimi branda altında tutuyorum,iki ayrı kilitle bağlıyorum...

Fakat kasko yaptırmış olmayı çok isterdim,motoruma yine özenle bakardım...

Çünkü hırsızın teki motosikleti çaldı diye bir metal at,biraz da gurur yüzünden hapis yatmak istemem,sonuçta kanunlar karşısında o .... evladı da adamdan sayılıyor.

gecmiş olsun kardeş inş bulunur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)