Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosikletler Nasil Bulunuyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Tamcazz Kardeş Sen Açmışsın Konuyu Güzelde O Kadar Duyarlı Olan Yok
    Ben Motorum çalınmadan önce Bir Siteye üye Falan Değildim Ama Plakası Olmayan Bir Motor Gördüğümde Bir şekilde Bir Polis Bulup Söylerdim Günah Benden Gitti Derdim Kendimce
    15 Gün önce Kaza Yaptım Doğru Hastaneye Polis Gelinceye Kadar Direksiyon Kilitli Motoru Uçurmuşlar Yol Kenarından.
    Eskiden Sadece Gördüklerimi Polise Söylerdim şimdi Ise Gördüğüm Her Motorun Resmini çekip Plakasını Sorgulatıyorum Her Motor Gördüğümde Dönüp Bakıyorum Tik Oldu Bende.
    Ve Ne Zaman Trafik Otoparklarına Gitsem Ne Görüyorsam Yazıyorum Resim çekmeye Izin Vermiyorlar Verseler Resimlerini De Koyacam şu Otoparkta şunlar Var Filan Diye Ama Inan
    çalınan Motorların Bir çoğunun şase Ve Motor No. Taşlanıyor Bundan Dolayıda Polisimiz Bulsa Bile Sadece Parka çekiyor Kimse Kriminal Den şunu Araştıralım Bakalım Motor No Ne şase No Ne Kiminmiş Demiyor Haberiniz Olsun Kendiniz Takip Edeceksiniz Yada Bir Topik Açılacak Ve Her Kez Kendi Semtindeki Otoparklara Gidip Resimleye Biliyorlarsa çekip Koyacaklar Motorları Toplu Halde Bak Ozaman Kaç Kişinin Motoru çıkıyor Ortaya.
    Birde Motoru Bulunan Bir Arkadaş Hatırlıyorum Ben Istanbuldandı Sanıyorum Körfezde Buldu Motorunu.
    Burdan Bir üye Söyledi şu Otoparkta Var Bir 600 F Diye Iki Hafta Aradılar Yazan üyeyi Sonra Buluştular Gittiler Falan Adamın çıktı Sevincinden Ağlayacakmış
    En Son Kriminal Inceleme Bekliyorum Sonra Teslim Alacam Demişti Başka Hatırlamıyorum Allah Hepimizin Yardımcısı Olsun Arkadaşlar Motorlarımıza Bizden Izinsiz Binenlerin Boyunları Altında Kalsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial100 dü modifiye 150 oldu
    benimde çalınmıştı polislere haber verdik aradılar taradılar buldular ama kimde bulsalar iyi :kardeşimde ödünçalmış sözde nasıl bi ödünç almaysaartık dünyayı ayağa kaldırdım.gel gelim senin konuya şayet bulunduysa diyelim motoru buldun send eşuan misal.o motora bir ton masraf yaparsın niye dicen çünkü onu çalan şahıs o motorun canını okumuştur da ondan yani bulmana deymez.diğer bi husus bulunmuşsa eğer kendim şahit oldum polisler o tür bulunan eşyaları kullanır kimse bişi diyemez ya hani polis ya yada barça parça satar yolunu bulur.saygılar umarım motorun tek parça bulunur.
    sözlerim 1000cc çıkma sakın karşıma::ohmy::

Motosikleti
    Piaggio skipper 2T // Yamaha Majesty 250
    bir hafta önce teyzemin oğlunun sıfır km aldığı ybr si çalındı..hemde güpegündüz ulu orta yerden alıp götrdü o vicdansız...daha taksidi ödenmedi...akşam plakası çıktı ertesi öğlen dersanesinin önünden 40 dk içinde çalmışlar..bu arada şu an kemerdeyim ve olay orda oluyor..1 hafta içinde 4 tane ybr çalındı ve hepsi gündüz wakti çarşının göbeğinden....hiçbiride bulunmadı..tabiki antalyalı arkadaşlar bu motorların nereye gittiğini bilirler...

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    otoparkta yatan motorsikletlere katılıyom 100 lercesı var kasımpaşada piyalepaşa bulvarı uzerındekı otoparkta cogu cın malı motorlar genellıkle kazalı yada servis motorları iş yerime yakın olması nedenıyle goruyorum bır cogu yıllardır yerınden oynamıyo cürümeye bırakılmıs bır sekılde

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    6 ay önce bizim arabada park halinde çekilmişti en yakın park ka çekiyorlar, oturdun semtin parkına bakarsa bir ihtimal bulursun yada diyerlerine ama genelde bu parklarda motor çok oluyor allah yardımcın olsun. ben ce gez dolaş üzerinde çalınmaya karşı önlemlerde varmış yani bu çekme işine benziyor hırsız bu tür şeylerle uğraşmaz.

çalınan sachs hercules kırmızı

arkadaşlar 1971 model kırmızı sachs hercules 125 kubik motosikletim 2003 yılında kocaeli'de çalındı ve hala bulunamadı... plakası 06 zpf 27 hani salaklar hala kullanıyorlarsa...
    emniyette çalınmış ibaresi var...
    nasıl araştırabilirm???
    kim nerede kullanır???
    bilgi için lütfen :
    yigit@cbfmail.com
    teşekkür ederim...

Formu okudum arkadaşlar bi arkadaşımız bazı otoparkların motorları sattığı yönünde bi iddia atmış ortaya.. bunu bi kaç form sayfasında da yazmışdım ama .ben yedieminli bi otoparkta çalıştım ... ortaya atılan iddia biraz saçma eğer motorun plakası varsa ... hiç bi otopark sahibinin onu başkasına para karşılığında satmayaa .. .... .. yemez anladınz yakalanma riskini düşünürsek aptallıktan başka bişi değil www.yedieminlionurotokurtarma.com buda otopark isterseniz bi sorgulayın iyi sitee..

TAMCAZZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çalındı. (maxi scooter) 1 yıldır yolunu gözler oldum. 6 ay borcunu ödedim :( *3 kez vergisini...

Zaman Içinde Duyarlı Olmak Zorunda Olacaklardır

Alıntı gettobir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamcazz Kardeş Sen Açmışsın Konuyu Güzelde O Kadar Duyarlı Olan Yok
    Ben Motorum çalınmadan önce Bir Siteye üye Falan Değildim Ama Plakası Olmayan Bir Motor Gördüğümde Bir şekilde Bir Polis Bulup Söylerdim Günah Benden Gitti Derdim Kendimce
    15 Gün önce Kaza Yaptım Doğru Hastaneye Polis Gelinceye Kadar Direksiyon Kilitli Motoru Uçurmuşlar Yol Kenarından.
    Eskiden Sadece Gördüklerimi Polise Söylerdim şimdi Ise Gördüğüm Her Motorun Resmini çekip Plakasını Sorgulatıyorum Her Motor Gördüğümde Dönüp Bakıyorum Tik Oldu Bende.
    Ve Ne Zaman Trafik Otoparklarına Gitsem Ne Görüyorsam Yazıyorum Resim çekmeye Izin Vermiyorlar Verseler Resimlerini De Koyacam şu Otoparkta şunlar Var Filan Diye Ama Inan
    çalınan Motorların Bir çoğunun şase Ve Motor No. Taşlanıyor Bundan Dolayıda Polisimiz Bulsa Bile Sadece Parka çekiyor Kimse Kriminal Den şunu Araştıralım Bakalım Motor No Ne şase No Ne Kiminmiş Demiyor Haberiniz Olsun Kendiniz Takip Edeceksiniz Yada Bir Topik Açılacak Ve Her Kez Kendi Semtindeki Otoparklara Gidip Resimleye Biliyorlarsa çekip Koyacaklar Motorları Toplu Halde Bak Ozaman Kaç Kişinin Motoru çıkıyor Ortaya.
    Birde Motoru Bulunan Bir Arkadaş Hatırlıyorum Ben Istanbuldandı Sanıyorum Körfezde Buldu Motorunu.
    Burdan Bir üye Söyledi şu Otoparkta Var Bir 600 F Diye Iki Hafta Aradılar Yazan üyeyi Sonra Buluştular Gittiler Falan Adamın çıktı Sevincinden Ağlayacakmış
    En Son Kriminal Inceleme Bekliyorum Sonra Teslim Alacam Demişti Başka Hatırlamıyorum Allah Hepimizin Yardımcısı Olsun Arkadaşlar Motorlarımıza Bizden Izinsiz Binenlerin Boyunları Altında Kalsın.
    AMİN KARDEŞİM....

TAMCAZZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çalındı. (maxi scooter) 1 yıldır yolunu gözler oldum. 6 ay borcunu ödedim :( *3 kez vergisini...
    konuyla ilgili bilgi paylaşmak isteyenler yazsın lütfen.
    hepimize yardımcı olacak tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.

konak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200
    4 yıl oldu abimin YBR 2004 dü gideli ne kadar çok üzülmüştüm.Hiçbir haber yok.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Diyelimki aracın şase ve motor numarası plakası yok veya çalıntı plaka kullanıyor. Bu araç polis tarafından bulundu veya yakalandı sonrada otoparka çekildi. Bulunan araçların sahipleri aranmadığını bildiğimize göre, Bu araçtan marka ve modelinde çalınmış araç sahiplerinin tamamı aranmadığı kesin. Bu tip araçların bulunması durumunda nasıl bir işlem uygulanıyor bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Bunu burdaki yedieminden bir araştırcam varsada bu tip araçlar izin verirseler marka modellerini alıp siteye ekleyeceğim. Burdaki yedieminde en az 200 tane motosiklet var son 3-5 ay içinde topladılar.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

slm

yaa ben hatay iskenderundan satlık yamaha rx 115 aranıyor ve honda titan temiz ve uygun

strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı suskunselo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa ben hatay iskenderundan satlık yamaha rx 115 aranıyor ve honda titan temiz ve uygun
    .

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı suskunselo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gece 2 de ayık adam gezmez zaten
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    ZX6-R
    tam 1 sene oldu ses çıkmadı çıkıcanıda zannetmiyorum devlete işin düşmüşse zaten yanmışındır

Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam 1 sene oldu ses çıkmadı çıkıcanıda zannetmiyorum devlete işin düşmüşse zaten yanmışındır
    hemde nasıl çalıntı buluntu motorum için savcılıkta verdiğim ifade olayında yanımda olsanız gülmekten yerlere yatardınız ..

Hırsızdan çok beni yıpratıyorlar valla ..

Herkese selam;

Başlığı görünce daldım mesajlara, okudum okudum ve mesajların, başlığın ifade ettiği soru cümlesinden çok ayrı yönlere gittiğini gördüm. Çalınan motosikletlerden bulunanlar varsa, ne şekilde, hangi yollarla bulunduğu hakkında bilgi edinmek için açılmış olan başlığın kısa zamanda bazı mesajlar haricinde "motosikletim nasıl çalındı" ve "vah vah, geçmiş olsun- aman dikkat" başlığına dönüşmüş olduğunu gördüm.

Bu mesajlardan çıkarılacak önemli dersler olduğu aşikar. Biraz düşününce çalınmaya karşı zahmetli ama güven veren önlemler bulunuyor. Örneğin motora çakmak girişinden sessize alınmış telefon monte etmek bence bir "icat" ve patentinin alınması gerekir. Benim aklıma gelen bir yol da şöyle: Nalburdan motorun boyutuna göre 2-3 metrelik ince bir zincir alınır, aynı uzunlukta bir hortumdan geçirilir ve motorun kullanılmadığı her zaman cantlarda ve gövdeden dolanarak, mümkünse bir ağaca, direğe, vs. bağlanır. %100 olmasa da caydırıcı bir etkisi olabilir.

Bu önlem gerçekten epey zahmetli ama bir bakıyorum da, bir çok motor üzerinde zincir ve/veya disk kilidi olduğu halde çalınmış. Yine de bu önlem benim için artık çok geç. Neden?

Benim motorum (gümüş rengi Honda CBF 250 - 34 ZP 3757) İstanbul - Bostancı'da, yaklaşık 1 yıl önce hücre evi baskınının yapıldığı Emanet Sokak'taki apartmanımızın kumandalı kapısı bulunan otoparkından dün gece 19.00 - 23.50 arasında çalındı. Hava koşullarına karşı üzerine örttüğüm muşambayı ve bagaj lastiklerini yerlere atmışlar. Hem de bu günün izin günüm olması nedeniyle ve hava da güzel olursa bir servise götürüp yağına mağına vs. baktırmayı planlayarak eve döndüğüm dakikalarda.

Ne yaptım: Hemen 155'e haber verdim. Motorumu tarif edip plakasını bildirdim. Hepsini ve adresimi de kaydetti ve beni karakola yönlendirdi. Karakolda tutanak tuttuk.

Ne yapacağım:
    1. Gecenin o saati ve geçirdiğim şokla aklıma gelmeyen, babam ve kardeşimin bu sabah hatırlattığı şekilde, telefonla veya gerekirse yine karakola giderek ifademe ekleteceğim şeyler var: Benim motorda, çalışır durumda iken ön farda kırmızı renkli park lambası yanıyor. Stop lambasının üzerinde, selenin arkasındaki çıkıntıda in-bin sırasında botlarımızın oluşturduğu sürtünme izleri var. Ön çamurlukta, aldığımda da var olan iki tane çapraz derin çizik var. Deponun sağ tarafında Honda loogosunun çapraz üst kısmında fındık boyutunda bir ezik var. Depo kapağını kaldırınca görülebilen, benzinlikteki dikkatsiz, özensiz pompacıların yol açtığı birkaç hafif ezik var. Egzost susturucusunda sürtünme yüzünden oluşmuş çizik var. Yağışlara karşı önlem olsun diye örttüğüm muşamba, motorun sol tarafından çıkan egzost borusuna yapışıp yandığı için, borunun o kısmında kocaman kara bir leke var ve motoru 10 dakika çalıştırdıktan sonra pis pis kokuyor. Sağ arka sinyalin sapı kırık olduğundan kırmızı renki elektrik bandı ile tutturulmuş ve aşağı doğru hafif sarkar durumda. Her iki tekerlekte de cantların üzerinde eskilikten dolayı yer yer soyulmuş turuncu renkli reflektörler var. Lastiklerin ikisi de eskilikten dolayı üzerlerindeki izlerin arasından hava kaçırıyor ve en az haftada bir hava basmam gerekiyor. Orijinal olmayan, altıgen şeklinde ve mangal ızgarasına benzeyen yapma arka çanta demiri taktırmıştım. İşte bunları ifademe ekleyeceğim.

2. Bu sayfadaki cosknn adlı kullanıcının yazdığı şekilde, civardaki benzinliklere haber verip zaman zaman bakmaya, tekrar sormaya gideceğim. Bu arkadaş motoruna kendi çabalarıyla ulaşmış.

3. Şimdiye kadar çeşitli bakım, kıvır zıvır işler için gittiğim ve yerini bildiğim bütün Honda bayii ve yetkili servislerine telefonla veya yüzyüze bilgi verip, birbirleriyle haberleşmelerini isteyeceğim. Bu yerlerde benzer olay yaşayıp motoruna kavuşan başkaları var ise, olardan bilgi alabilmek için telefon numaramı, kartvizitimi bırakacağım.

4. Evimizin yakınında Bostancı Oto Sanayii bölgesine gidip bir tur atacağım.

5. Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama taksi, dolmuş ve minibüs şöförlerine plaka, model ve renk bilgisi verip telefonumu bırakacağım.

6. Şimdi hatırlamadığım ama bu forumda bulunan bir adreste (mesajda) 2. el motosikletlerin satıldığı açık pazarlara uğrayıp gezinmemiz ve alıcı paniklemeden, telaş yapmadan, gerekirse alacakmışım gibi kapora da bırakarak motosikletimi arayacağım.

İnşallah motorum bulunduğu zaman burada haber vermeyi ve ne şekilde bulunmuş olduğunu yazmayı unutmayacağım.

Herkese iyi günler, motoru çalınıp kavuşan - kavuşmayı bekleyen herkese geçmiş olsun dilerim.

Herkese selam;

Dün, yukarıda yazdığım gibi Bağdat Caddesi üzerindeki Bostancı Karakolu'na gittim. Danışmadaki polis memuruna dün akşam böyle böyle ifade vedim, şimdi ek yapmak istiyorum dedim. "Ne ekleyeceksin?" diye sorunca, motormumuzun görünüşünde, tanınmasını kolaylaştırabilecek ayrıntıları söylemek istediğimi belirttim. Nasıl ayrıntı olduğunu sordu, ben de bir - iki tanesini sıraladım. Sonra aramızdaki konuşma şu şekilde gelişti:

Polis: Sen dün akşam burada şasi numarasını verdin mi?
    Ben: Verdim.
    P: Motor numaranı verdin mi?
    B: Verdim.
    P: Ehliyetinin ve ruhsatının 2'şer tane fotokopisini çektiler mi?
    B: Çektiler.
    P: O zaman daha yapacak başka şey yok. Çevirmede yakalanınca tutarlar motoru.

Olay budur.

Karşımızdaki apartmanda güvenlik kamerası varmış arkadaşlar. Gidip konuştum kapıcıyla, oradaki kameralar kayıt yapmıyormuş; sadece monitörden izlemek içinmiş. Sizler de çevre binalar hakkınd soruştutursanız iyi olur. Yakınlarda market, bankamatik, mağaza, sinema, tiyatro vb. binalar varsa bunların kayıtlarını sizler toplayıp polise götürüyorsunuz çünkü bizim polisimiz yoldaki motosikletleri çevirip plakasını, motor ve şasi numarasını kontrol etmekle o kadar meşgul ki, gelip kontrol edemiyor.

Bu gün Kartal Oto Sanayii sitesine gittik. Orada "motoru devirdim, depo yandan delindi, servis çok para istiyor, çıkma parça arıyorum" diye salladım. Oto sanayii olduğu için çok az kişi yardımcı oldu, onlar da birbirinden yanlış tariflerle bir motorcu söylediler. Orası da Suzuki servisi çıktı, renkli ilanımızı bıraktık döndük.

Herkese kolay gelsin

Motosikleti
    kawasaki zx9R
    gecmıs olsun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Cümleten merhaba;

Benim de geçen sene 2008 Kırmızı CBR 1000RR'ım çalındı.

Benim makinayı çalanlar 2 ay sonra beni aradılar. Belirli bir ücret karşılığı geri alabileceğimi duyurdular (bir tanıdık vasıtasıyla).

Almadım.

Çünkü 2 sene önce motoru (GSXR1000) çalınan bir arkadaşıma aynı numarayı yapıp, bir de 5.000TL'sini alıp kaçtılar.

Hikaye şöyle: Bağcılar'da bir eve çağırırlar. Bizimkiler eve giderler. 2. kattaki apartman dairesinde kapıyı bir adam açar. Motor nerede diyince parayı gösterin çağırayım der adam. Bunlara çay ikram eder. Parayı sayar. Telefon açar. Telefondakilere "motoru getirin parayı aldım" der. Çayları tazelemeye mutfağa gider. Ve ses seda çıkmaz. Bir bakarlar mutfak penceresi açık. Herif kaçmış. Ev de başkasının eviymiş ev sahibi gelir ne işiniz var evimde falan diye.

Yani çalınan motora mı üzül, yoksa üzerine enayilik edip kaptırdığın 5.000TL'ye mi?

Neyse, Geçen sene sonuna doğru benim motorun karenajlarını Lüleburgaz'da başka bir motorun üstünde buldum (deliklerinden tanıyorum). Şasi numarasını kontrol ettim aynı değildi. Hatta motor ara ara sahibinden.com'da çıkıyor.

Bu bulduğum motorun sahibi kaza yapınca karenajları İstanbul'da çıkma parçalarıyla meşhur bir yerden aldığını söyledi (şimdi kavga çıkmasın - suçladın olmasın - ismi lazım değil).

Sonra başka bir mağdurla tanıştım. Motoru çalınmış. 6 ay sonra hırsızlar motorla kaza yapıp, makinayı terke edip kaçmışlar.

Polis motoru bulmuş. Şasi numarasından kayıtlara bakmışlar, başka bir şehirde bir adam çıkmış. Adama telefon açmışlar. Adam demiş ki benim motorum var ama burada yanımda şu anda. Bunun üzerine makinayı İTÜ'ye götürüp tetkik ettirmişler.

Meğersem hırsızlar motoru çalıp şasi numarasının üstünü çelik macunuyla sıvayıp (biraz kalınlaştırıp) ikinci bir numara işliyorlarmış. İTÜ'de sahte numara kazınınca gerçek numara ortaya çıkmış.

Fakat bürokrasinin azizliği, motoru alıp Yedi Emin otoparkına götürüp 1,5 sene orada bekletip motorun sahibine bu kadar zaman sonra haber vermişler.

Bunca zaman sonra motorun sahibine haber verince, Yedi Emin otobarkı çarpık motorun park parası olarak 1,750TL (!!!) fatura çıkarmış.

Ayrıca, başka kağı-kürekle adama hoşaf olmuş motoru geri almak 2.000 küsür Liraya mal oldu.

Bu arada makinayı görseniz insan fena oluyor. Çalınmadan önceki hali çil çil.

Hırsızlar bu forumları okuyor olabilir.

Varsın okusunlar.

Çoğu hapçı-tüpçü bitik adamlar.

Bu motorun hava filitre kapağına hırsızlar bir de adlarını kazımışlar.

Polis'e sorunca tık yok.

Hırsızla karşılaşsak ne yapacağız/ne yapmalıyız bilemiyorum.

Umarım herkesin çalınan motoru bulunur.

Slmlr
    Brkn

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler