Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosikletler Nasil Bulunuyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hiç motorunu bulan arkadaş yokmu koca sitede???
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAMCAZZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çalındı. (maxi scooter) 1 yıldır yolunu gözler oldum. 6 ay borcunu ödedim :( *3 kez vergisini...
    bende "haklısın" demek veya yazmış olmak için yazanlara helal olsun diyorum...
    ben bu konuyla ilgili bi dünya yazı yazdım kimse bakmadı şimdi sağ olsun arkadaşımız yine benim başlığıma benzer bir başlık açmış... (MOTORLAR NASIL BULUNUR)... ama yine geyik.. mesaj sayısı çok gözüksün diyemidir nedense... BENDE - BENCEDE - HELAAAL gibi konuya hiçbir getirisi olmayan cevap yazmaya biraz imtina göstermek gerekir diye düşünüyorum.... Hadi o arkadaşlar ilgili olduklarını belirtiyorlar bari. isterseniz bana kızın isterseniz BENDE - BENCEDE - HELAAAL diye alt alta 30 tane msj yazın... ama bence asıl motorunu bulupta buralara uğramaz olan arkadaşlara en çok Teessüf etmek lazım da... onları bulana aşk olsun... şuan çalınan motorlarımız ya şerefsiz bi hırsızın altında, ya salak yada bilerek satın alan adi birinin altında VEYA bulundu ama bir otopark köşesinde çürümeye terk edildi. bulduğumuzda ki hurda halini almak için bi dünyada park ücreti isteyecekler, şimdiden para biriktirin... adamcaazlar para kazanacaklar... 2 yıllık otoparkta yatıp bulunan 2 kişiyle görüştüm... kendiniz peşine düşmezseniz kimse size gel kardeşim motorun burada demiyor... demiyecekte... polisimiz sağ olsun. devletimiz var olsun. haa bi ihtimal daha var çalınan aracınız Karakolun bahçesinde bir kazaya karışırsa bi ihtimal haberdar edilebilirsiniz. lüt fen kusura bakmayın ama 6 aydır gitmediğim yer, yazmadığım mail kalmadı... mide bulandırıcı bir bürokrasi var. herkes duyarsız... bulupta bidaha buraya kim neden uğrasınki... yada hakikatten hiçmi kimsenin aracı bulunmuyor.

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı TAMCAZZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu konuyla ilgili bi dünya yazı yazdım kimse bakmadı şimdi sağ olsun arkadaşımız yine benim başlığıma benzer bir başlık açmış... (MOTORLAR NASIL BULUNUR)... ama yine geyik.. mesaj sayısı çok gözüksün diyemidir nedense... BENDE - BENCEDE - HELAAAL gibi konuya hiçbir getirisi olmayan cevap yazmaya biraz imtina göstermek gerekir diye düşünüyorum.... Hadi o arkadaşlar ilgili olduklarını belirtiyorlar bari. isterseniz bana kızın isterseniz BENDE - BENCEDE - HELAAAL diye alt alta 30 tane msj yazın... ama bence asıl motorunu bulupta buralara uğramaz olan arkadaşlara en çok Teessüf etmek lazım da... onları bulana aşk olsun... şuan çalınan motorlarımız ya şerefsiz bi hırsızın altında, ya salak yada bilerek satın alan adi birinin altında VEYA bulundu ama bir otopark köşesinde çürümeye terk edildi. bulduğumuzda ki hurda halini almak için bi dünyada park ücreti isteyecekler, şimdiden para biriktirin... adamcaazlar para kazanacaklar... 2 yıllık otoparkta yatıp bulunan 2 kişiyle görüştüm... kendiniz peşine düşmezseniz kimse size gel kardeşim motorun burada demiyor... demiyecekte... polisimiz sağ olsun. devletimiz var olsun. haa bi ihtimal daha var çalınan aracınız Karakolun bahçesinde bir kazaya karışırsa bi ihtimal haberdar edilebilirsiniz. lüt fen kusura bakmayın ama 6 aydır gitmediğim yer, yazmadığım mail kalmadı... mide bulandırıcı bir bürokrasi var. herkes duyarsız... bulupta bidaha buraya kim neden uğrasınki... yada hakikatten hiçmi kimsenin aracı bulunmuyor.

[B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    Çalındı. (maxi scooter) 1 yıldır yolunu gözler oldum. 6 ay borcunu ödedim :( *3 kez vergisini...
    bir başlık daha açıldı ve yine aynı muhabbet; ÇALINANLAR BULUNANLAR,
    o başlığada birşeyler yazdım; umarım yanlış anlaşılmamıştır...
    şöyle ki:

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    kendi olayım değil ama birebir içerisindeydim bütün süreç boyunca. yardımcı olması bakımından kısaca özetleyeyim.

komşumun motoru çalınıp 4 ay sonra bulundu. olayların gelişimi aynen şöyle:

apartmanın önünde duran sadece direksiyon kilidi ile korunan mondial (151rs)marka motosiklet 3 dakika içerisinde ortadan kayboldu. hemen polis çağırıldı tutanak tutuldu. bekleme sürecine geçildi. 4 ay sonra bir ilçe jandarma karakolundan telefon geldi. motor bir ilçede terk edilmiş olarak bulunmuş. almaya gittik. biraz kağıt ve prosedür işlerinden sonra motosikleti teslim ettiler. harap bir vaziyetteydi. plakanın yerinde yeller esiyor. kontak mekanizması yalama edilmiş. yani parmakla bile döner hale gelmiş. bagaj kilidi tamamen kırılmış(benzin deposu sele altında olduğu için). direksiyon kilidi kırılmış. 4 ayda toplam 800 kilometre yol yapılmış. motor çok uzun süre (iki hafta kadar) bir yolun kenarında durmuş. farkedenler jandarmaya haber vermiş. jandarmada şasi numarasından çalıntı olduğunu tespit etmiş.

motosiklet hırsızlıklarının çoğu motosikleti yürüterek yapılıyor. yani kamyonete atma işi biraz daha organize olmayı gerektiriyor. daha fazla eleman ve daha fazla maliyet (kamyonet) gerektiriyor. disk kilitleri bu durumda çok önemli. riski biraz da olsa azaltıyor. fazladan taktığınız her güvenliğin mutlaka az da olsa faydası vardır.

yinede paranoyaklık başınıza bela ise: http://www.hepsiburada.com/productDe...uctId=telarac1

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Benzer konular birleştirilmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi olayım değil ama birebir içerisindeydim bütün süreç boyunca. yardımcı olması bakımından kısaca özetleyeyim.

komşumun motoru çalınıp 4 ay sonra bulundu. olayların gelişimi aynen şöyle:

apartmanın önünde duran sadece direksiyon kilidi ile korunan mondial (151rs)marka motosiklet 3 dakika içerisinde ortadan kayboldu. hemen polis çağırıldı tutanak tutuldu. bekleme sürecine geçildi. 4 ay sonra bir ilçe jandarma karakolundan telefon geldi. motor bir ilçede terk edilmiş olarak bulunmuş. almaya gittik. biraz kağıt ve prosedür işlerinden sonra motosikleti teslim ettiler. harap bir vaziyetteydi. plakanın yerinde yeller esiyor. kontak mekanizması yalama edilmiş. yani parmakla bile döner hale gelmiş. bagaj kilidi tamamen kırılmış(benzin deposu sele altında olduğu için). direksiyon kilidi kırılmış. 4 ayda toplam 800 kilometre yol yapılmış. motor çok uzun süre (iki hafta kadar) bir yolun kenarında durmuş. farkedenler jandarmaya haber vermiş. jandarmada şasi numarasından çalıntı olduğunu tespit etmiş.

motosiklet hırsızlıklarının çoğu motosikleti yürüterek yapılıyor. yani kamyonete atma işi biraz daha organize olmayı gerektiriyor. daha fazla eleman ve daha fazla maliyet (kamyonet) gerektiriyor. disk kilitleri bu durumda çok önemli. riski biraz da olsa azaltıyor. fazladan taktığınız her güvenliğin mutlaka az da olsa faydası vardır.

yinede paranoyaklık başınıza bela ise: http://www.hepsiburada.com/productDe...uctId=telarac1

alakan için çok teşekkür ederim.
    benim motorumda aynı şekilde kapımın önünden dreksiyon ve disk kilidinden
    kilitliyken çalındı...
    kafamda kaskımla astronot gibi ortada kaldım...
    ogünü hiçbir zaman unatamam...
    Allah kimsenin başına vermesin..

Motosikleti
    Kısmet olursa Honda CBF 150
    Tamcazz arkadaşım öncelikle biraz geç olacak ama geçmiş olsun.Şu "kafamda kaskımla astronot gibi ortada kaldım" lafı beni kopardı yaa.

Motosikleti
    Alıntı Sencer85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamcazz arkadaşım öncelikle biraz geç olacak ama geçmiş olsun.Şu "kafamda kaskımla astronot gibi ortada kaldım" lafı beni kopardı yaa.
    umarım sende asrtonotların arasına katılmazsın.
    eşşeğini sağlam kazığa bağla....
    ilgilenen herkese çok teşekkürler.
    herkese iyi seneler iyi bayramlar....

Motosikleti
    valla motorları çalınan arkadaşlar bile duyarsız kalıyor bence.
    benim motorum çalınalı 1 yıl olacak belki
    sürekli takip ediyorum.
    bulunması için kimler neler yapabiliyor yazın diye başlık açtım.
    hiç bir allahın kulu ya motorunu bulamıyor yada bulduktan sonra bizleri iplemiyor.
    yazık yazık çok yazık

ÇALINDIKTAN SONRA BULUNAN ARAÇLARA NE OLUYOR, KAÇTANESİ HABER VERİLİYOR?
    yıllar yılıdır bu konuyla kimse ilgilenmedi. yoksa ilgilenme cesareti gösteremedi mi bu olayda kapkaç olayı kadar yaygın ama nedense haber organlarında hiç popüler olamadı. halbuki bunda mağdur olan insanlar kapkaç mağduru olan insanlardan daha fazla sayıda. her yıl çalınan BİNLERCE araçtan kaçtanesi bulunuyor. >>YÜZLERCESİ<< PEKİ KAÇTANESİ SAHİPLERİNE HABE VERİLİYOR. haber verilen veya sahiplerinin peşine düşüp bulabildiği araçlar kaç sene otoparklarda çürüyor. evet benim sizden ve ilgililerden üzerine gitmenizi istediğim konu budur. bu çok önemli bir konudur bence.

BU YAZIYI KAÇTANE GAZETE EDİTÖRÜ VE TELEVİZYON PROGRAMCILARINA GÖNDERDİM.
    SİZDE BU KONU HAKKINDA YAZABİLECEĞİNİZ YERLER VARSA LÜTFEN YAZIN.
    BİZ BU KONULARI GÜNDEMDE TUTMADIĞIMIZ SÜRECE BİRİLERİNİN HERGÜN CANI YANIYOR
    BİRİLERİNİNDE EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜLÜYOR.

calıntı motorlar nasıl bulunuyor

merhaba arkadaslar bunda 1 sene once arkadasımın rx-135 nı calmıslardı. karakola bır dılekce ve belırlı mıktar para yatırarak sıkayettebulunmustu ve 4 ay sonra motoru denızlıde yakalamıslar. sonra motoruna kavusmustu. bu yuzden karakola sıyatte bulunun ılk ısınız o olsun

Motosikleti
    karakola anında haber veriyorlar zaten. en azından ben öyle yaptım.
    ama para yatırmadım. makbuz karşılığı mı para yatırdı?
    emin misin

Motosikleti
    honda 600
    selam arkadaşlar siteye yeni üye oldum. buişin birçok yönü var.bunlardan biride bu hırsızlarla arkadaşlık kurmak.onların kulağı delik olur.ben mersinde oturuyorum burası fazla büyük değil ama belirli mahallelerde bazı insanları tanısan o bile yeterli oluyor.....diğeri polislerle ilişkilerin iyi olması ve hangi garajlarla çalıştıkları.motorlar bu garajlarda toplanıyor.garajları sürekli takip etmek araştırma yapmak aramak lazım.eğer motoru parçalamadılarsa bulunabilir ama en kötü tarafı ARKADAŞLAR MOTORUN ŞASİ NUMARASINI DEĞİŞTİRİP YENİDEN RUHSAT ÇIKARILIRSA Kİ BU MÜMKÜN İŞTE EN KÖTÜSÜ BU OLUYOR.O ZAMAN EMEĞİNE ARAMANA KOŞTURMANA BUNU ANLARSAN GEREK KALMIYOR.TEK DİYECEK VAR BENDEN BAŞKASI SÜRERSE O MOTORUN ALTINDA KALSIN.
    ölümden korkuyorsan arkamdan gelme....::158::

Motosikleti
    Honda-CBR600RR 09
    HONDA CBR 600F motorum evimin önünden çalındı. Sabah işe gitmek için kalktım ama YERİNDE YOKTU!!!!!!!! Motor 34 GPU 30 plakalı, kırmızı-siyah!Bulunması için yardımcı olacak herhangi bir bilgiye ihtiyacım var. Arkadaşlar ben yandım siz yanmayın kilitleyin şu zevk makinalarını!

Motosikleti
    geçmiş olsun kardeşim.
    bu şerefsizlere kilitte dayanmıyor.
    ben kilitledim ama oda bi işe yaramadı.
    umarım çok kısa bir sürede kavuşursun makinana.

ertug001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 250 CBX
    bence bulunması için motorsiklet pazarlarına gitmek lazım her pazar istanbul cevizlibağ mevkisine yakın boş bir alanda her pazar motor satanlar var..kim hangi ilde oturuyorsa o ilde araştırma yapsınlar ne nerede ve kim hangi bayi hangi motorları satıyor..şu şekilde yapabilir.çaldırdığınız motorun aynısını alamak için satılan bütün bayilere uğramanız veya acıkta satılan motor pazarlarına uğramanızdır.motorun aynısını almak için kişilere çalınan motorunuzun modelinden elinde olup olmadığını varsa ise alabileceğinizi çok hevesli gözükmeyin sıradan vatandaş gibi konuşun motoru çalınmış biri gibi araştırma yapmayın..varsa çaldırdığınız modelden almak istediğiniz söyleyin belki bir şans yardım ederse bakarsınız motorunuzu size satmaya kalkarlar ve hemen anlaştıktan sonra biraz kapora bırakın ve dışarı cıkın ve 155 polis imdat numarasını arayın..polis geldikten sonra işleme sorgulama yaparsınız..ve motorunuza kavuşursunuz...aklıma daha başka fikirler gelirse tekrar yazarım..

motorunuz çalındıktan sonra polis tutanağından sonra mutlaka bu linkte araçınızı sorgulayın çalıntı kaydı verilmişmi bakın lütfen..http://www.trafik.gov.tr

Motosikleti
    3 dönem vergisini ödedim belki bulunur diye...
    ama baktım olacak gibi değil, gittim Trafik Şb. Müdürlüğüne
    Ruhsata ÇALINMIŞTIR kaşesi vurdurdum.
    ama kırk kapıya gittim.
    vergi dairesinden borcunu çıkarttırıp varsa ödüyor sonra temiz kağıdı alıyorsun.
    trafikte ek-1 belgesi dolduruyorsun 2 tane.
    bir dilekçeyle içeri veriyosun. 3-5 gün evrakların sürükleniyor.
    sonra gidip ruhsatı tek sayfa olarak geri alıyorsun.
    "ÇALINMIŞTIR" damgasıyla

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    şimdi bende bi mağdurum bu konuda
    kredimi de ödüyorum paşa paaşa önümüzdeki 15 ay daha ödeyeceğim gibi
    tmm sitem et ama trafiğe et, resmi merciye et
    burdaki lere sitem etmemelisin,
    yani motoru çalınınca insanlar buraya üye oluyorda motoru bulununca buraya uğramıyolar ne demek onu anlamadım..
    ben buraya üye olduğumda motorumu yeni satmıştım
    1,5 sene oldu 3-4 motor deiştirdim sonuncusu çalındı gene burdayım
    motoru almak kısmet olsun gene burda olucam..
    sonuçta burası motosikletin olduğu zaman çok daha güzel olucaktır senin için..

bulunma olayına gelince, kendin bakıcan..
    otoparkları gezicen soruşturucan vs..
    ben 1 ay aradım soora vazgeçtim, belkide bulundu ve yatıyor bi otoparkta
    ama gönlüm gitmiyo bakmaya aramaya açıkçası..
    ankarada yada izmirde bi otoparktada olabilir dimi?

kısacası ne yaparsan kendine, burdan kimsenin sana bi faydası olucağını sanmıyorum,
    açıkçası yolda motor iten birini görünce aklıma acaba çalmışmıdır gelmiyo..
    umarım herkezin motoru bir gün bulunur, herkesin yüzü güler..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    alakan için teşekkür ederim.

bir bakımdan doğru diyorsun "sitem" olayıyla ilgili.
    ancak ben konuyu ana sayfada tutabilmek adına insanlar bu başlığı görsün ve
    mümkün olduğunca çok paylaşım olabilmesi açısından
    aralıklı tarihlerde kah sitem ettim kah şaka yaptım...
    bi şekilde okunmasını sağlamak amacıyla.
    yanlış bir saptama olduğunu söylemiyorum ama
    ruh halim hiç bir zaman bu sitedeki arkadaşlarıma sitemkar değildir. BİLİNE
    benim motorum çalınalı 1.5 - 2 seneyi geçti. Bak hala buradayım.
    ANLADIN SEN ONU
    neyy-see
    umarım motorunu bizler gibi çaldırıpta uzun bi süre sonra bulmuş olan bir arkadaş çıkarda...
    bize tane tane satır satır hikayesini anlatır.
    belki bizede bir ışık tutar.
    bu konunun açılmasının yegane sebebi budur.
    ama lütfen herkes ufakta olsa 2 satır fikrini beyan ederse sevinirim.
    konu güncel ve aktif kalması açısından.
    okuyan, ilgilenen ve yazan tüm arkadaşlara çoook teşekkürler...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    uzun zaman önce birisi vardı
    paris ti sanırım nick i
    siyah zx10 çaldırmıştı
    o bayaaa bi araştırıyordu bu işi ama uzun zamandır sitede görmedim
    arama yaptır istersen onun yazdığı herhangi bişey olabilir
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler