Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CB 250 2022 Model Kirmizi - 34 GED 189 - Kanyon AVM'den calindi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yolda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Motor 11 Nisan 2023 günü İstanbul Kanyon AVM otoparkindan çalınmıştır. Kirmizi, siperlikli, koruma takozu var. Görenler 0533 304 15 91 nolu telefondan bana ulasabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    Merhaba, geçmiş olsun. Disk kilidi kullanmışmıydınız?
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Kanyon gibi bir Avm de nasıl motor çalınır aklım almıyor

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Geçmiş olsun.
    Umarım bulunur.

Ne tür ne marka kilitler vardı gibi bilgileri verirseniz en azından aynı kilitleri kullananlar önlem alırlar onlara faydanız olur.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1, inanılmaz. Oraya kaç kere motosiklet bıraktığımı hatırlamıyorum bile...

Güvenlik kayıtlarından yardımcı oldular mı bari? Çok geçmiş olsun, umarım hasarsız / sorunsuz bulursunuz. (Neredeyse bir ay olmuş, ihtimal düşük sanki... Kaskonuz var mıydı?)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalınır. AVM küvenliğinin umurunda olur mu. Kafasında kasklı biri motoru kurcalıyor, sahibidir zannederler.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Abi kurcalasada motoru nasıl çalıştıracak Avm çıkışını biliyorum sürüyerek çıkartmak mümkün değil çok enteresan nedense aklıma pis kokular geliyor Avm güvenliği ile alakalı ama kimsenin gunahini almayayım görmedim etmedim
    Ama Avm yi biliyorum çok enteresan gerçekten

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Muhtemelen gültepenin p*çleri çalmıştır

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortama bak avm otoparkindan motor çalınıyor!

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun umarım bulunur. Bu durumda avm ye dava açabiliyorsunuz diye hatırlıyorum. Sonuçlanması uzun sürüyor ama hakkınızı bir şekilde alabiliyorsunuz. Aracının bagajından parası çalınıp da hakkını alan bir vatandaşın emsal karar niteliğinde bir olayı vardı 2019'da. İnternette arattığınızda bulabilirsiniz (lakin uzun süren davalarda baya bir değer kaybı yaşıyorsunuz). Ayrıca hazır konusu açılmışken belirteyim. Aracınız eğer bir güvenlikli sitede ise ve site aidatı içindeki kalemlerde güvenlik bedeli gibi bir şey varsa, çalınan motorunuz için site yönetimine de dava açabiliyorsunuz.
    doberman bunu beğendi.

Geçmiş olsun, buraya 1 ay sonra yazılmış umarım bir an evvel bulunur.

Motosikleti
    Suzuki Gsx-R 250
    nasıl cesaret ediyorlar inanılmaz çok geçmiş olsun

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Kanyon’da özellikle dikkatli olun. İki dakika işim vardı kaskı çaldılar motor üzerinden.
    Sokağa bırakırsın birşey olmaz, kapalı güvenlikli avm otoparkından yürüyor…

Yolda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    arkadaslar biraz gec olacak ama cevap vereyim sorulariniza:

motosiklet AVM otoparkinin giris katindaki motosiklet park alaninda degildi. 5 kat asagidaydi. motor uzerinde disk kilidi yoktu, motosikletimi 6 yildir ayni sekilde oraya park ediyordum. Guvenlik kamerasi goruntuleri izlendiginde hirsizin once avm otoparkinda kesif yaptigi, alt katlara indigi, burada ofislerin otopark alanina gittigi goruluyor. burada benim motoru tespit ediyor. daha sonra tekrar hazirlikli olarak geliyor. avm otoparkina kafasinda kaskla arac cikisindan yuruyerek giriyor ve 5 kat asagi iniyor. motoru bulundugu noktadan ittirerek uzaklastiryor ve bir kac dakika icinde anahtarsiz olarak calistirip surerek gidiyor. kisinin yuzu ve avm yakinina geldigi aracin plakasi tespit edilmis, polis pesine duserse yakalar ama artik bu saatten sonra motorun bulunmasi cok mumkun degil. avm hicbir sekilde sorumluluk kabul etmiyor, daha once de bol bol motosiklet hirsizligi olmus, cok rahatlar. isbirligi ihtimalini goz ardi etmiyorum. motorsiklet sifirdi, bayiden otoparka gelmisti ama hic kullanamamistim henuz, ailede agir hastalik durumlari oldugu icin de 3 hafta isyerine gitmemistim. o yuzden cok gec fark ettim. asagi yukari olan budur.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Yolda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar biraz gec olacak ama cevap vereyim sorulariniza:

motosiklet AVM otoparkinin giris katindaki motosiklet park alaninda degildi. 5 kat asagidaydi. motor uzerinde disk kilidi yoktu, motosikletimi 6 yildir ayni sekilde oraya park ediyordum. Guvenlik kamerasi goruntuleri izlendiginde hirsizin once avm otoparkinda kesif yaptigi, alt katlara indigi, burada ofislerin otopark alanina gittigi goruluyor. burada benim motoru tespit ediyor. daha sonra tekrar hazirlikli olarak geliyor. avm otoparkina kafasinda kaskla arac cikisindan yuruyerek giriyor ve 5 kat asagi iniyor. motoru bulundugu noktadan ittirerek uzaklastiryor ve bir kac dakika icinde anahtarsiz olarak calistirip surerek gidiyor. kisinin yuzu ve avm yakinina geldigi aracin plakasi tespit edilmis, polis pesine duserse yakalar ama artik bu saatten sonra motorun bulunmasi cok mumkun degil. avm hicbir sekilde sorumluluk kabul etmiyor, daha once de bol bol motosiklet hirsizligi olmus, cok rahatlar. isbirligi ihtimalini goz ardi etmiyorum. motorsiklet sifirdi, bayiden otoparka gelmisti ama hic kullanamamistim henuz, ailede agir hastalik durumlari oldugu icin de 3 hafta isyerine gitmemistim. o yuzden cok gec fark ettim. asagi yukari olan budur.
    Çok geçmiş olsun.
    Diyecek bir şey bulamıyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Umarım bulunur. Bu çetelerin mensupları emniyetin bilmediği tanımadığı kişiler değil. Ne yazık ki çalmaya devam ediyorlar. Yakalansa serbest bırakılır. Siz yakalayıp tebrik etseniz serbest bırakılırmısınız acaba?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çok geçmiş olsun.

Ama şaşıran arkadaşlara şaşırdım. 4-5 sene olmuştur, Akasya'dan da kamyonete atıp MT-25 çalmışlardı, baya sırtlayıp atmışlardı motoru.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

Ama şaşıran arkadaşlara şaşırdım. 4-5 sene olmuştur, Akasya'dan da kamyonete atıp MT-25 çalmışlardı, baya sırtlayıp atmışlardı motoru.
    Kamyonete atıp çalmayı bir derece anlayabiliyorum, sonuçta 4-5 kişinin sırtlayıp kaldırabileceği bir araç, ama o kadar immobilizer var deniyor ona rağmen nasıl çalıştırıp çalabiliyor onu anlamıyorum, demek ki markalar güvenlik konusunda bizi kandırıyorlar.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Mesleki örnek vereyim.
    Çook çok eski senelerdi, CHIP dergisi falan düşün. Pentagon bir o zamanların hackathon'u gibi bir etkinlik yapmıştı. Dünya çapında 150 kişiye birlikte saldırmaları falan söylendi öyle bir tertibat. Unutmuyorum şifre "meet in rome" imiş, 22 saatte girdiler. Pentagon mainframe bu.

Şimdi gelelim bizim dandik immobilizer'lara..
    freasy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesleki örnek vereyim.
    Çook çok eski senelerdi, CHIP dergisi falan düşün. Pentagon bir o zamanların hackathon'u gibi bir etkinlik yapmıştı. Dünya çapında 150 kişiye birlikte saldırmaları falan söylendi öyle bir tertibat. Unutmuyorum şifre "meet in rome" imiş, 22 saatte girdiler. Pentagon mainframe bu.

Şimdi gelelim bizim dandik immobilizer'lara..
    işte çoook eski senelerde belki mümkündü ama dandik immobilizer bile olsa artık çok ucuza çok güçlü şifreleme chipleri var, bu devirde 80'lerden kalma elektronikler kullanmıyorlardır herhalde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)