Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

06D9802 Ducati 848 Evo Corse SE Çalındı!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Tracer700 / Ducati 848 Evo Corse SE
    Arkadaşlar merhaba;
    06.06.2019 tarihinde sabah 06:17 de İstanbul Kozyatağından Ducati 848 Evo Corse SE motosikletim çalınmıştır.
    plakası 06 D 9802
    Türkiye deki tek gri renkteki ducati 848 evo corse dir.
    Bulanlar,görenler lütfen benimle irtibata geçsinler.

0530 101 74 74
    bert.erdogan@gmail.com

Çalanların resimleri :

pintus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun umarım bulunur..

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Çok üzüldüm, inşallah bulunur.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Şerefsizler ya,bunları doğuran anayı..... inşallah bulunur,bebek gibi motormuş,üzüldüm

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun. İnşallah çabucak bulunur.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun, inşallah bulunur. Cür'ete bak, adamlar gündüz vakti apartımanın otoparkından çalmışlar!

Şu çıkma parça işine devletin bir el atması lazım; hırsızlık mallarının bu şekilde satılmasını engelleyebilecek bir çözüm üretilmeli. (Bir kayıt altına alma ve yetkilendirme sistemi belki?)

Bu moto hırsızlık meselesi nasıl çözülecek bilmiyorum. Polisler hiç ilgilenmiyor. Ben bu meselenin ancak tüm motosiklet sahipleri olarak büyük bir keylem yaparak çözülebileceğini düşünüyorum. Yada bu hırsızlık olaylarına çok ağır seza verilmediği sürece motosiklet almayalım. Hırsızın ceza almadığı bir memleket burası birde hala siyasileri desteklemeye devam ediyoruz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu moto hırsızlık meselesi nasıl çözülecek bilmiyorum. Polisler hiç ilgilenmiyor. Ben bu meselenin ancak tüm motosiklet sahipleri olarak büyük bir keylem yaparak çözülebileceğini düşünüyorum. Yada bu hırsızlık olaylarına çok ağır seza verilmediği sürece motosiklet almayalım. Hırsızın ceza almadığı bir memleket burası birde hala siyasileri desteklemeye devam ediyoruz.
    TMF çalışabilir bu konuda...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu kadar özel bir motorudamı çalıyorlar.Genelde kanı piyasa motorlarını daha çok tercih ediyorlar yönünde.Muhtemelen ne çaldığını bile bilmiyordur şere....ler.Geçmiş olsun kilit olarak ne vardı motorda.
    Geçen başka arkadaşın konusunada yazdım.Güvenlik kamerasının hiçbir işe yaramadığını.Adam plakasız ve kaskla geliyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyuk geçmiş olsun; umarım kısa sürede bulunur.

Katlanır plaka kullanan ya da plakasız gezen herkesin ciddi olarak "suclu" kategorisinde değerlendirilmesi gerekiyor.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Kaskosu vardı umarım.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TMF sadece motosiklet yarışlarını düzenleyen bir spor organizatörüdür. Motosiklet ile ilgili başka konulara bakmaz.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

TMF sadece motosiklet yarışlarını düzenleyen bir spor organizatörüdür. Motosiklet ile ilgili başka konulara bakmaz.
    Valla bu motor benim olsaydı kaskosu dahi olsa hatta ederinden 5 bin TL fazla verseler dahi üzüntüm geçmezdi.. Çok çok özel bir motosiklet bu.. Benim olmadığı halde çok üzüldüm sahibi adına..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sitelerinde TMF Hakkında kısmında şöyle yazıyor:
    "...
    Motosiklet ve otomotiv sektörlerinin, ilgili yan sanayinin büyümesine yardımcı olmak.

Ülkemizde ve özellikle metropollerde motosiklet kültürünün ve kullanımının gelişmesine yardımcı olmak... Sonucunda metropollerde orta ve uzun vadede yaşam kalitesi üzerinde çok yönlü iyileşme sağlamak.
    ..."

Temel amaç motosiklet sporu evet, ancak yukarıdaki hedef çerçevesinde aksiyon alınması mümkün.

Sitelerinde TMF Hakkında kısmında şöyle yazıyor:
    "...
    Motosiklet ve otomotiv sektörlerinin, ilgili yan sanayinin büyümesine yardımcı olmak.

Ülkemizde ve özellikle metropollerde motosiklet kültürünün ve kullanımının gelişmesine yardımcı olmak... Sonucunda metropollerde orta ve uzun vadede yaşam kalitesi üzerinde çok yönlü iyileşme sağlamak.
    ..."

Temel amaç motosiklet sporu evet, ancak yukarıdaki hedef çerçevesinde aksiyon alınması mümkün.
    Ülkede motosiklet sektörünün geldiği durum ortada.. Motosiklet distributorleri etrafında dönen bir yapı var.. Oysa ki motosiklet sahiplerinin oluşturduğu bir kültürdür. Ben bu TMF nin işe yarar bir aksiyonda bulunduğunu pek görmedim. Bu çalınma meselesi o kadar çok can yaktı ki. Köprüden ücretsiz geçme meselesinden çok daha önemli bu.. TMF bunu ilgili mercilere doğru taşısaydı çoktan çözülmüştü mesele.. Bence artık motosiklet konusunda trafik + hırsızlık konusunda çok daha güçlü tepkiler vermek lazım. Aynı tas aynı hamam devam ediyoruz..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    TMF bugüne kadar motosiklet sektörü için motosiklet kullanıcıları için ne yapmış ? Yada yaptığını bildiğiniz bir organizasyon var mı ? Bir ara sağlam olmayan bir kaynaktan change işi yaptıklarını bile duydum. Nekadar kayıtsız kuyutsuz motosiklet varsa oradaki yarışlarda. Bundan 7 8 sene önce yolum geçtiği için konyada böyle bir drag organizasyonuna denk geldim düzenlenen. Ortamı düzeni görünce kendimi kapıdan nasıl dışarı attım bilmiyorum Hani cg tarzı motorların üzerine yatıp uçar pozisyonda motosiklet süren genç kardeşlerimiz varya işte onların büyüyüp geçtikleri yerler olduğunu gördüm.

Türkiyede henüz bu iş için yapılmış ve çalışılmış bir durum yok. Tavsiyem herkesin motosikletini kasko yapması. Çünkü çalınan kaskosuz motosikletlerle kimse uğraşmıyor polise gidiyorsunuz polis kayıt tutuyor sonrası muamma belki gerçekten motosiklet sever biri plakanızı veya motosikletinizi görüp ihbar yaparsa bulunuyor. Belkide çok güçlü bir tanıdığınız varsa bulabiliyorsunuz. Daha önceden forum ortamında yine çalınan süper tenereli bir arkadaşın emniyet müdürünü tanıması sonucunda çalınan motorun üzerinde çizik dahi olmadan saatler içerisinde bulunduğunu görebilirsiniz.

Her motosiklet kaskolu olsa eminim bu kasko firmalarının avukatları takipçileri konuyla daha derinden ilgilenerek daha kısa sürede bulunacaklar. Polislerde olayın üzerine daha fazla düşecek. Soruyorum size kaç kişinin motoru kaskolu ? 3 - 5 eee hal böyle olunca polisinde hırsızında işine geliyor. Polis çalanları yakalasa ne yapacak ? Adamların mesleği hırsızlık. Biliyorsunuz türkiyede bu iş ile iş adamı olmuş ve çok büyük yerlere gelmiş insanlar var.

Herkese tavsiyem gücü yettiği kadar motosikletini kasko yaptırsın. Evet pahalı ve zor. Fakat kimse yaptırmadığı ve yaptıran tayfanında bu işin b.. çıkarıp kötü niyetinden ötürü fiyatlar uçmuş durumda. Yaklaşık 3 senedir motosikletim anadolu sigortadan kaskolu. Böyle ufak tefek ön cam kırıldığında falan kasko bozulmadan yaptırıyorlar. İlk sene 3800 verdim 80. teminat + 10. aksesuar / Bu sene yaptığım fiyat 2750 .. Şu an piyasadaki en ucuz motosikletlerden biri olan fiddle motosiketimi bu sene ilk defa yaptırdım anadolu sigortadan 1500 tl tuttu. Bilmiyorum bu çalınan motosikletin kaskosu varmıydu ama özellikle böyle pahalı motosikletlere kaskosuz binenleri görünce üzülüyorum.

Daha önce kez kapalı garaj birkezde açık otoparktan motosikleti çalınmış biri olarak bu konuda biraz doluyum. Uzattım.

Umarım motosiklet kısa süre içerisinde bulunur. Geçmiş olsun.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Büyük geçmiş olsun , koleksiyonluk makina , evlat gibi. Umarım bulunur. Benim tahminim bunu ne parcalayabilirler ne de satmaya kalkarlar. Kupon motor anında anlaşılır . Şanslı iseniz size ulaşıp bir miktar para ister ve geri verirler . Yoksa her türlü yazık olur motora . Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TMF bugüne kadar motosiklet sektörü için motosiklet kullanıcıları için ne yapmış ? Yada yaptığını bildiğiniz bir organizasyon var mı ? Bir ara sağlam olmayan bir kaynaktan change işi yaptıklarını bile duydum. Nekadar kayıtsız kuyutsuz motosiklet varsa oradaki yarışlarda. Bundan 7 8 sene önce yolum geçtiği için konyada böyle bir drag organizasyonuna denk geldim düzenlenen. Ortamı düzeni görünce kendimi kapıdan nasıl dışarı attım bilmiyorum Hani cg tarzı motorların üzerine yatıp uçar pozisyonda motosiklet süren genç kardeşlerimiz varya işte onların büyüyüp geçtikleri yerler olduğunu gördüm.

Türkiyede henüz bu iş için yapılmış ve çalışılmış bir durum yok. Tavsiyem herkesin motosikletini kasko yapması. Çünkü çalınan kaskosuz motosikletlerle kimse uğraşmıyor polise gidiyorsunuz polis kayıt tutuyor sonrası muamma belki gerçekten motosiklet sever biri plakanızı veya motosikletinizi görüp ihbar yaparsa bulunuyor. Belkide çok güçlü bir tanıdığınız varsa bulabiliyorsunuz. Daha önceden forum ortamında yine çalınan süper tenereli bir arkadaşın emniyet müdürünü tanıması sonucunda çalınan motorun üzerinde çizik dahi olmadan saatler içerisinde bulunduğunu görebilirsiniz.

Her motosiklet kaskolu olsa eminim bu kasko firmalarının avukatları takipçileri konuyla daha derinden ilgilenerek daha kısa sürede bulunacaklar. Polislerde olayın üzerine daha fazla düşecek. Soruyorum size kaç kişinin motoru kaskolu ? 3 - 5 eee hal böyle olunca polisinde hırsızında işine geliyor. Polis çalanları yakalasa ne yapacak ? Adamların mesleği hırsızlık. Biliyorsunuz türkiyede bu iş ile iş adamı olmuş ve çok büyük yerlere gelmiş insanlar var.

Herkese tavsiyem gücü yettiği kadar motosikletini kasko yaptırsın. Evet pahalı ve zor. Fakat kimse yaptırmadığı ve yaptıran tayfanında bu işin b.. çıkarıp kötü niyetinden ötürü fiyatlar uçmuş durumda. Yaklaşık 3 senedir motosikletim anadolu sigortadan kaskolu. Böyle ufak tefek ön cam kırıldığında falan kasko bozulmadan yaptırıyorlar. İlk sene 3800 verdim 80. teminat + 10. aksesuar / Bu sene yaptığım fiyat 2750 .. Şu an piyasadaki en ucuz motosikletlerden biri olan fiddle motosiketimi bu sene ilk defa yaptırdım anadolu sigortadan 1500 tl tuttu. Bilmiyorum bu çalınan motosikletin kaskosu varmıydu ama özellikle böyle pahalı motosikletlere kaskosuz binenleri görünce üzülüyorum.

Daha önce kez kapalı garaj birkezde açık otoparktan motosikleti çalınmış biri olarak bu konuda biraz doluyum. Uzattım.

Umarım motosiklet kısa süre içerisinde bulunur. Geçmiş olsun.
    İmzamı bastım...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Brandadan başka güvenlik önlemi var mıydı? alarm, zincir, disk kilidi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)