Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT07 Night flu Kadıköyden çalındı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKI Z250SL
    Kadıköy caferağa mahallesinde 4 gün önce sabah 4 te motorum düz kontak ile çalındı. Motorun sesine uyandım koştum baktım gitmişler. Night flu modeli. Mt07 2015 model üzerinde mivv egsoz var. Bulana 5 bin tl ayırdım. İçim yanıyor. 34 NK 0556. Yeşil pulsarlı esmer bir çocuk ben motoru park ederken uzaktan takipteydi. Park ettiğim yeri bir tek o gördü. çok sote bir yerdi başkasının görmesi imkansız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Allah yardımcın olsun, Umarım bulunur.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım bulunur..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Mt-07 ye düz kontak yapılması pek mümkün değil. Motoru ikinci el mi almıştınız ? Bir önceki veya daha önceki sahiplerinde anahtar olabilir mi ?

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Xin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy caferağa mahallesinde 4 gün önce sabah 4 te motorum düz kontak ile çalındı. Motorun sesine uyandım koştum baktım gitmişler. Night flu modeli. Mt07 2015 model üzerinde mivv egsoz var. Bulana 5 bin tl ayırdım. İçim yanıyor. 34 NK 0556. Yeşil pulsarlı esmer bir çocuk ben motoru park ederken uzaktan takipteydi. Park ettiğim yeri bir tek o gördü. çok sote bir yerdi başkasının görmesi imkansız.
    Geçmiş olsun, umarım kısa sürede bulunur.

Aklıma takılan, immobiliser varken düz kontak yapılabiliyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Mt-07 ye düz kontak yapılması pek mümkün değil. Motoru ikinci el mi almıştınız ? Bir önceki veya daha önceki sahiplerinde anahtar olabilir mi ?
    Aynı anda aynı şeyi söylemişiz aslında...
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Düz kontak yapılamaz ama depoyu kaldırıp başka bir mt-07 ecu'su takılır,direksiyon kilidini kırıp kontak kabloları düz bağlarsan imbo devre dışı kalır ve yeni kontak seti gibi görür motor çalışır sürer gider.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz kontak yapılamaz ama depoyu kaldırıp başka bir mt-07 ecu'su takılır,direksiyon kilidini kırıp kontak kabloları düz bağlarsan imbo devre dışı kalır ve yeni kontak seti gibi görür motor çalışır sürer gider.
    Hırsızın dakikalar ile yarıştığı bir zamanda ecu'yü söküp yenisini takması ve üzerine de düz kontak yapması pek mantıklı gelmedi. Ya arkadaş yanlış duydu( kendi motorunun sesi değildi) , ya da anahtarı olan birisi götürdü diye düşünüyorum.
    Deadly Sto(R)m ve kalidor bunu beğendiler.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Hırsızın dakikalar ile yarıştığı bir zamanda ecu'yü söküp yenisini takması ve üzerine de düz kontak yapması pek mantıklı gelmedi. Ya arkadaş yanlış duydu( kendi motorunun sesi değildi) , ya da anahtarı olan birisi götürdü diye düşünüyorum.
    " sabah 4 te motorum düz kontak ile çalındı. Motorun sesine uyandım" eleman hırsızın motoru çalmaya başladığı zamanı bilmiyor,görmemiş.Bu da demektir ki belki de hırsızın çalmak için çok rahat 15dk sı vardı.ki "çok sote bir yerdi başkasının görmesi imkansız" ise belki de çok daha fazla zamanı oldu çalmak için.Ben bir hırsız değilim ama mekaniğim iyidir,bana bir şarj'lı verin size 5 dk da ecu yu sökeyim.
    çok sote bir yere motosikleti saklamak hırsızın işini kolaylaştırır.yakalanma riski daha az olur onun için daha rahat çalışır.Onun yerine herkesin görebileceği yerlere kilitleyin motorunuzu,en kötü bir sokak lambasının altına.Bu hırsızı daha caydırır.Çalacak adam acemi değilse hemen o gece çalmaz zaten durum analizi yapar,kaçış rotasını belirler,ilk olarak kilitlere bakarsın,önce onları kesersin,baktın hala gelen giden yok,sonra direksiyon kilidini kırar kırmaz diğeri gelir peglerden iterek götürürsün.
    kalidor bunu beğendi.

Geçmiş olsun.Ben kadıköyde mahalle arasını bırakın cafenin önüne koyunca 10 dk da bir kalkıp bakıyorum kitlememe rağmen

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Geçmiş olsun, çok üzücü ya... Kardeşim bu kansız alçaklar 1 dakikada akü bağlantısını söküyorlar, her şey devre dışı kalıyor. İttirerek götürüyor ileride kamyonete yüklüyorlar.. Motor üreticilerinin aküye ve kablolarına bu kadar kolay ulaşılabilmesini engellemeleri gerekiyor, özellikle de 400cc ve altı motorlarda yan tarafta vidayı tornavidayla açıp kapağı alıyorsun akü başını çıkarıyorsun bu nedir yahu..

tracer 700 motorumdan 3 aydır haber yok maalesef bulunmuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler