Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HER YER PLAKASIZ MOTOSİKLET NE OLUYOR ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikletimden(tracer700 2017) 2 aydır haber yok.. (evimin önünden gözümün önünde gece 1:30'da çalındı.) Artık gündelik yaşamda paranoyak oldum hergün en az 5 kere yüksek cc'li plakasız motosiklet görüyorum ve ihbar ediyorum artık bu işte bazı kesimlerinde parmagı oldugunu düşünüyorum.

devletime olan inancımı kaybettim eşimin çocugumun canını nasıl korurum onun düşünceleri içerisindeyim..

allah ülkemizdeki fakirliğin ve yoksulluğun tez zamanda bitmesini nasip etsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı fozkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimden(tracer700 2017) 2 aydır haber yok.. (evimin önünden gözümün önünde gece 1:30'da çalındı.) Artık gündelik yaşamda paranoyak oldum hergün en az 5 kere yüksek cc'li plakasız motosiklet görüyorum ve ihbar ediyorum artık bu işte bazı kesimlerinde parmagı oldugunu düşünüyorum.

devletime olan inancımı kaybettim eşimin çocugumun canını nasıl korurum onun düşünceleri içerisindeyim..

allah ülkemizdeki fakirliğin ve yoksulluğun tez zamanda bitmesini nasip etsin.
    Bunun fakirlikle ilgisi yok.. Bu hukuksuzluğun adaletsizliğin artık iyice ortaya dökülmüş hali.. Devlet vatandaşını koruyamıyor. Konsantrasyonu bambaşka..Siyasettenbaşka birşey bilmiyor bu devlet hafızası.. Önce insanının güvenliğini huzurunu sağlayacaksın.. 43 yaşındayım.. Adi suçun bu kadar çok arttığı başka bir dönem hatırlamıyorum..Adi suça bu ülkede ceza falan verdikleri yok..Hırsızlığa hiç verilmiyor.. Olan yıllar önce baklava çalan garibana oldu..Her gün daha kötü bir güne uyanıyoruz. Tek nedeni de kutuplaşıp siyasetçilerden medet ummamız.. Bu ülkenin adalet isteyen dürüst düzgün insanları meydanı çakallara bırakmamalı..Siyasette taraf olmak ve yıllarca aynı saçma sapan kavramları tartışmak hayatımızı ve geleceğimizi mahvetmekten başka birşeye yaramıyor..
    fozkaya, Umit1923, tommygun ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun fakirlikle ilgisi yok.. Bu hukuksuzluğun adaletsizliğin artık iyice ortaya dökülmüş hali.. Devlet vatandaşını koruyamıyor. Konsantrasyonu bambaşka..Siyasettenbaşka birşey bilmiyor bu devlet hafızası.. Önce insanının güvenliğini huzurunu sağlayacaksın.. 43 yaşındayım.. Adi suçun bu kadar çok arttığı başka bir dönem hatırlamıyorum..Adi suça bu ülkede ceza falan verdikleri yok..Hırsızlığa hiç verilmiyor.. Olan yıllar önce baklava çalan garibana oldu..Her gün daha kötü bir güne uyanıyoruz. Tek nedeni de kutuplaşıp siyasetçilerden medet ummamız.. Bu ülkenin adalet isteyen dürüst düzgün insanları meydanı çakallara bırakmamalı..Siyasette taraf olmak ve yıllarca aynı saçma sapan kavramları tartışmak hayatımızı ve geleceğimizi mahvetmekten başka birşeye yaramıyor..
    daha üzücü yanı ise vatandaş mafyalaşıyor beline silahı koyan iki üç abi bulan motorunu buluyor adaletini kendi sağlıyor...
    newmoto76 bunu beğendi.

daha üzücü yanı ise vatandaş mafyalaşıyor beline silahı koyan iki üç abi bulan motorunu buluyor adaletini kendi sağlıyor...
    Ne hallere düştük diyeceğim.. Yaşı yetenler bilir.. İstanbulun göbeğinde büyüdüm ben. Yeminle evlerin anahtarları kapıların üzerindeydi.. Orta okula yetişene kadar ufak tefek aşırmalar haricinde bir dükkan & ev vs hırsızlığı duymadım.. Bu ne arkadaş ? Biz millet olarak neyin peşindeyiz? Memlekette vergi verdiğin devlet seni korumak için gerekeni yapmıyorsa o zaman nasıl benim güzel ülkem vs diyebilirsin.. Öyle bir hale getirdilerki bizi namert olan madrabaz üçkağıtçı hırsız olan itibar görüyor yaptığı yanına kar kalıyor.. Tabiki du devran böyle gitmeyecek hala bu ülkede vicdan sahibi helal ekmeğinin peşinde milyonlar var..Artık çok ağır sabır taşı yerinden oynamaya başladı...
    fozkaya ve onurrr41 bunu beğendiler.

Sorunun kaynağı göç arkadaşlar. Köyden gelen kontrolsüz göçü engelleyemezseniz, şehir hayatına adapte olamamış bi ton insan doluyor şehirler.
    Engel olmaktan kastım tabi ki yasak koyma değil. Çiftçiye değer verme, destek verme, mazotta indirim ile üretim teşvikleri vs vs.. Sen köydeki adamı aç bırakıp işini elinden alırsan böyle dalga dalga gelen göçlerde, işsizlik her türlü soruna sebep olur malesef.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük şehirlere göç eskiden de vardı tabi bu kadar şiddetli değildi.

esas problem ülkemizin yiyemeceği hıyarı almasıdır.

şöyle ki; işsizlik oranı yuksek olan ve geliri düşük bir millet iken bütün sığınmacıları kabul ediyorsun.

Sonuc;

Genelleme yapmayacağım ama gelenlerin çoğu tekin değil. Haberlere bakın sürekli tecavüz gasp hırsızlık vs. aynı güruh.

Gelen insanların işsizlik oranımızı yukseltmesi sonucu var olan bireylerin suça yönelmesi

Düşen gelirler ile birlikte aile ve eğitim sisteminin bozulması sonucu başıboş büyüyüp sayko olan çocuklar.

Milleti açken hala artistlik yaparlarsa bu olaylar daha da artacaktır.

Polislere gelince; polislerin bir kısmı zamanında körfez dersanesinde kpss de atanamayıp torpille polis olmuş bireyler. bir kısım zaten yandaş. Salla başı al maaşı modundalar. Zaten tanıdıgı olan adam motorunu buldurabılıyorken bız bulduramıyorsak orada sıstemde sıkıntı vardır.

dipnot: genelleme değildir, iyi polisler ve iyi sığınmacılar da vardır elbet.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Plakasız araçlara ceza verirsiniz, trafiğe çıkmazlar, bu kadar basit. Ama kimsenin umrunda değil anlaşılan, veya bilerek ihmal ediyorlar...

Türkiye'de öküz gibi araba kullanıp Amerika'ya gelenler arka arkaya cezaları yiyip üstüne bir de zorunlu trafik eğitimine sokulunca senden benden dikkatli kullanıyorlar.

Büyük CC motorun plakasiz olması normal ne ise yaricak o motorda plaka
    __sArSıLmAz__ bunu beğendi.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Plakasız motorlar mı? Ben size özeti geçeyim.

1. Adım: Plakasız motora dur ikazı yap.

2. Adım: Motosiklet sürücüsü dur ikazına uymayıp kaçmaya başlasın.

3. Adım: Kovalamaca

4. Adım: Virajı alamayan genç motosikletin hakimiyetini kaybedip kaza yapsın. Veya kaçarken başkasına çarpsın.

5. Adım: Polise sorarlar niye kovaladın?Çalıştığı yerden en uzak ilçeye gönderilir. Yeri değiştirilir ancak sormazlar Kaçana niye kaçtın demezler..

6. Adım: Salla başı al maaşı demeyen memurlar da artık işini hakkıyla yapmanın başına bi ton iş getirdiğini anlar.

Bilen bilir, bu işler memurla çözülmez. Memurunun arkasında duran amirle veya başındakilerin verdiği kanunu uygulanabilir kılınmasıyla çözülür.

Geçenlerde bi video izledim kaçan cg' sürücüsü bi lüks araca çarpıp ters yönden devam ediyor. Altındaki yorumlar 'ne diye kovalıyo polis?'- 'sanki terörist' arkadaşlar bizim kendi içimizde de var sıkıntı.
    Örneğini vermicem tekrar ama kaçan kaza yaptığı için işinden olan polis arkadaşlarımız var. İş böyle olunca çoğu memur taşın altına elini koymuyor.
    Haaa yapana ne mi oluyo? Burnu boktan kurtulmuyor. Biliyorum. Hemde çok yakından.
    hayat2teker ve bugs buny bunu beğendiler.
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

hırsızlar kol geziyor devlet mekanizmasının çalışmadıgı bu yıllarda allah canımızı korusun...

tracer 700 sıfır makinem kapımdan çalınalı 3 ay oldu ses yok.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Gerçekçi olacam ama linç etmeyin arkadaşlar : uzun süre 4 silindir reyzing makinamı plakasız kullandım çünkü,yok egzoz sesi ceza,yok hız yapıyosun radar cezası vs. Durmuyosun kaçıyosun neden aman ceza yemeyim. Hıııı duruncada muhabbet şu : polisle bir doyaloğuma değinim yıllar önce : cbr 600F ile şehir içi trafiğindeyim tın tın gidiyorum : polis dur çekti durdum,egzoz var. Ama kaskım takılı,montum,eldivenim,belliğim,sigortam muayenem hepsi tam vs. Full giyinmişim,durdurdu. Egzozdan yazmaya çalışıyor,yanımızdan belki kasksız 5 tane cg geçti,dedim onları niye durdurmuyorsun kask bile takmamışlar ayrıca açık egzoz ile benim motordan daha pis ses çıkarıyor. Sana ceza yazsam dokunmaz,sen zengin çocuğusundur ( motor pahalı motor ya ). Halbuki asgari ücretle çalışan işçiyim,yemedim içmedim sırf o motoru alabilmek için . Bu nasıl bi zihniyettir. E şimdi nası kaçmıycan ? Hıııı şuan plakam takılı,kaçmıyorum. Nereye kadar : ceza yazana kadar,ceza yazsın,plaka takmam bi daha da durmam. Yanlışmı yanlış evet

Motosikleti
    xv250
    bu motosikletler, direk suç aleti sayıp kullananların cezalandırılması lazım adam plakalı motorla yapamadığını bunlarla yapar nerden bileyim o adam ne satıyor ne planlıyor o motorla . ama polislerin bunları durdurduğunu görmedim bikere es geçtiklerini çok gördüm ekipmanı tam adamı durduruyorlar

hırsızlar kol geziyor devlet mekanizmasının çalışmadıgı bu yıllarda allah canımızı korusun...

tracer 700 sıfır makinem kapımdan çalınalı 3 ay oldu ses yok.
    Sorun etme niye üç aydır motorsuz geziyorsun sende başkasının ki çal
    Hatta sıkılmışsındır tracer 700 den sende tracer 900 çal .
    Hatta africa twin çal sıkılır isen araziye falan da gider. Ciddi diyom ugrşma Tecer ile çal bir üçlü çanta seti olan africa twin kampa falan gidersin. Hatta ne biliyim otomatik olan dan mı düzünden mi çalarsın artık orası sana kalmış.

Bu arada çok çok geçmiş olsun , Allah'a inşalh bir daha böyle şey yşatmaz tez zamanda helal kazandıgın alın yerine kavuşursun yukrda yazdıklarım ironi olsun diye.

Bu ülkede çalma suç değil ki zaten kimin hırsız oldugunu biliyoruz , kişi kendisi ni karşısındaki zanedermiş , çünkü çaldılar diye neler neler yapıyorlar ...

Size tekrar buyuk geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)