Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

34DG6895 Çalıntı 2017 Race blue r25

Motovento
    REKLAM ALANI

10.04.2019 tarihinde istanbul vialand avm/alibeyköy kapalı otoparkından gidon kilidi kırılarak çalınmıştır olay güvenlik görevlilerini 10 metre ilerisinde olmasına rağmen gören şahıs yok adamlar 1 kişi motorla benim r25i ayaklıktan iterek götürüyorlar ve kimsenin ruhu duymuyor bu devirde otoparklara bile güven kalmadı

PLAKA:34 DG 6895

EKSTRALAR: yoshimura egzoz vardı sol sele altı grenajda boydan boya ufak bir çizik vardı

Görenler ya da duyanlar 0534637513 bu numaraya ulaşırlarsa çok sevinirim

https://hizliresim.com/oXJpJ7
    https://hizliresim.com/ZXlplk
    https://hizliresim.com/OvjNjP
    https://hizliresim.com/8aj5Jk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Avm nasıl olsa çalınmaz diye düşünüp öyle bırakırsanız sonuç bu oluyor. Geçen sene Marmara forumda da bir kişinin çalınmıştı. Her iki güne bir çalınma konusu açılıyor ama ben dahil ders almıyoruz. Geçmiş olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Resimler bunlar arkadaşlar diğerleri alakasız bakmaya gerek yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Yazik emeginize

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Çok geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda bulunur

Numarayı eksik yazmışım arkadaşlar 05346375131

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Büyük geçmiş olsun. Güvenlik görevlilerinin 10 m ilerisinde olması çok ilginç.Ya adamlar hakiki anlamda moron ya da işin içinde onlar da var. Sizin başınıza gelen talihsiz olay hepimize örnek olsun; Avm'de bile olsa imkanlar dahilinde 2-3 kilit birden kullanalım. İnşallah en kısa sürede motorunuz bulunur.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Plakayi not ettim, yakın lokasyondayim umarım tez zamanda bulunur.
    Çok geçmiş olsun.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun tez zamanda bulunur inşallah.Kalabalık mekanlarda en azından disk kilidi takmak lazım. Hepimiz dikkat edelim bu ara türedi şeref yoksunları.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Çok geçmiş olsun,Alarmlı Disk kilidinin önemi ... bu hırsızları yakalayıp motorcuların eline ah keşke bi verseler...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Geçmiş olsun da;

Bir disk kilidi ne olursa olsun vurulması lazım. "Hırsızın hiç mi suçu yok" var tabi ama o şerefsizleri şimdi burada konuşmak istemiyorum.

Bunlar hep "topcasesizlikten" oluyor. Ekipman ve kilit taşımak zor olduğu, avm ye gidince koyacak yer olmadığı için motorcular tarafından kullanılamıyor. Gidon kilidi hiçbir şey. Motorunuz düşmesin falan diye bir kilit. Hırsız kilidi değil. Şunu da yine belirtmek isterim ki eğer maaşlı bir işte çalışıyorsanız maaşınız mesela 2.000 TL ise brüt maaşınız kabaca 3.000 TL oluyor. Aslında maaşınız 3.000 ama 1.000 TL si motorlarımızı bulsunlar diye bazı kurumlara gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Ayrıca yazmak isterim, AVM nin otopark sigortası vardır. Kapalı otoparkdan motorum çalındı diye kendilerinden bunu talep etmek hakkında bir araştırmada bulunun derim. Bu konuda pek çok yasa var. AVM otoparkı bu işten sorumlu.

Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun tez zamanda bulunur inşallah.Kalabalık mekanlarda en azından disk kilidi takmak lazım. Hepimiz dikkat edelim bu ara türedi şeref yoksunları.
    inşallah bakalım araştırıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun da;

Bir disk kilidi ne olursa olsun vurulması lazım. "Hırsızın hiç mi suçu yok" var tabi ama o şerefsizleri şimdi burada konuşmak istemiyorum.

Bunlar hep "topcasesizlikten" oluyor. Ekipman ve kilit taşımak zor olduğu, avm ye gidince koyacak yer olmadığı için motorcular tarafından kullanılamıyor. Gidon kilidi hiçbir şey. Motorunuz düşmesin falan diye bir kilit. Hırsız kilidi değil. Şunu da yine belirtmek isterim ki eğer maaşlı bir işte çalışıyorsanız maaşınız mesela 2.000 TL ise brüt maaşınız kabaca 3.000 TL oluyor. Aslında maaşınız 3.000 ama 1.000 TL si motorlarımızı bulsunlar diye bazı kurumlara gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Ayrıca yazmak isterim, AVM nin otopark sigortası vardır. Kapalı otoparkdan motorum çalındı diye kendilerinden bunu talep etmek hakkında bir araştırmada bulunun derim. Bu konuda pek çok yasa var. AVM otoparkı bu işten sorumlu.
    Motorun çalındığını farkettiğimde oradaki güvenliklere(!) sorduğumda oraya parkettiyseniz böyle olaylar oluyor büyük ihtimal çalınmıştır diye cevap aldım telaş içerisinde olmasam yapıcağımı biliyordum da neyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun,Alarmlı Disk kilidinin önemi ... bu hırsızları yakalayıp motorcuların eline ah keşke bi verseler...
    Kesinlikle birkez hata yaptım disk kilidi kullanmadım sonucu ağır oldu maalesef

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke o kısma koymasaydın, eskiden oraya koyuyorduk fakat son 1 yıldır hatta daha fazla en sol köşede motorların toplu olarak durduğu yer var, güvenlikte tam dibinde kalıyor zaten başka gördüğü yer yok, ben oraya koyuyorum disk kilidide mutlaka takıyorum

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı deadlyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah bakalım araştırıyorum

Motorun çalındığını farkettiğimde oradaki güvenliklere(!) sorduğumda oraya parkettiyseniz böyle olaylar oluyor büyük ihtimal çalınmıştır diye cevap aldım telaş içerisinde olmasam yapıcağımı biliyordum da neyse

Kesinlikle birkez hata yaptım disk kilidi kullanmadım sonucu ağır oldu maalesef

Tamam o an bir şey yapmadınız da şimdi yapın? Otopark sigortası durumunu araştırın.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Günümüz şartlarında para biriktirip, binlerce lira vergi yüklerini sırtlayıp bir motosiklet satın alıyorsun ve içinde zerre Allah korkusu olmayan namussuz haysiyetsizler motorunu çalıp gidiyor.

Evet sen kilidini kullanmamanın cezasını ağır bi şekilde ödüyorsun fakat bu terbiyesizin evlatları yakalansa bile tekrar yapmamaları için aldıkları cezalar yeterli oluyor mu?

Çözümsüz sorunlarla karşı karşıyayız. Arkadaşında dediği gibi tonla vergi veriyorsun bu sorunları yaşamamak için. Fakat motorun çalındı ve geri gelmesi için senden fazla kimsenin umrunda olmuyor bu durum. Kolluk kuvvetleri dahil.
    lokalsürücü bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)