Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DİKKAT !!!! ÇALINTI MOTORLARLA ALAKALI ARAYAN NUMARALAR.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    Arkadaşlar merhaba.
    Gecen perşembe gecesi ataşehirde evimin önünden motorum çalınmıştı,emniyetteki
    tanıdıklar ve abilerimiz sayesinde geri bıraktılar.
    Ancak herşey tamam servis tamirat derken,
    dun çok enteresan bir telefon geldi

telefon numarası 0 553 032 91 52

Telefondaki arkadaş bana mavi motoru çalınan senmisin diye sordu
    -evet dedim
    -motorun bende halkalıdayım ben dedi
    -ne alaka deyus ben motorumu buldum kimsin lan sen deyince tel kapandı.

155 i aradım ancak dolandırıcı kaydı alınabildiği söylendi
    Motorlarını çaldıran arkadaşlar bu numaradan aranırsanız itibar etmeyin
    ufak bir araştırma sonucu bu arkadaş her çalınana dolandırmak için bunu yapıyormuş.
    Kanmayın lütfen çaldırmak zaten çok kötü birde bu tur ınsanlardan bir darbe daha yemeyelim.
    Albion, Onur34, yulis ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Polisi arayıp şikayet etsen ee napak gardaş bi şikayetin varsa mahkemeye git derler

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke irtibatı koparmasaydin. yakalayip bir zopa atmak lazımmış.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Geçmiş olsun.
    Ne kadar şanslısınız. Emniyette tanıdıklarınız ve abileriniz varmış.
    Bizim emniyette tanıdık ve abilerimiz olmadığı için 3 yıldır arabamız bulunamadı.
    omerbguclu ve serif abi bunu beğendiler.

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Ne kadar şanslısınız. Emniyette tanıdıklarınız ve abileriniz varmış.
    Bizim emniyette tanıdık ve abilerimiz olmadığı için 3 yıldır arabamız bulunamadı.
    Burası TR adamına göere muamele
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    face de çalıntı motor haberleri diye bir sayfa var
    oradada birkaç kişiye tel açmış aynı şekilde daha önce.
    kulaksız diye bir yere çağırıyormus tamam diyenleri.
    155 den bende bişi çıkacağını sanmıyorum.

ah be abi.
    tamam diyerek emniyette tanıdığın kişileri de yanına alarak buluşma yerine gidecektin.
    neden hemen motorunun bulunduğunu söylüyorsun ki ?
    kulspruta ve bursalıali bunu beğendiler.

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Ondan Sonra Tr Neden Gelismiyo

Motosikleti
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be abi.
    tamam diyerek emniyette tanıdığın kişileri de yanına alarak buluşma yerine gidecektin.
    neden hemen motorunun bulunduğunu söylüyorsun ki ?
    Arkadaşım onu yapmışlar çalınan motor sahipleri
    malesef gelmemiş bayada beklemişler.

Bi tanesi ama yapmış 14,15 yaşında 3 4 çocuk gelmiş onlarda kaçmışlar.
    japondan şaşma,çine bulaşma........

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EMNİYETTEKİ TANIDIK VE ABİLER ifadesi ne ola ki?

yani, emniyette tanıdık ve abileri olmayanlar ne yapacak?
    omerbguclu bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EMNİYETTEKİ TANIDIK VE ABİLER ifadesi ne ola ki?

yani, emniyette tanıdık ve abileri olmayanlar ne yapacak?
    napacak söyleyeyimi babamın cbf 150 si çalındı 5 yıl önce daha taksitlerini ödüyordu. Gittik emniyete kahvaltı yapıyomuş agalar kalkıp bakmadılar bile sonra babam bağırıp çağırmaya başlayınca geldiler. Üzülme abi bulunur diyip gönderdiler(Bulunmadı). Tanıdıklar abiler olmayınca böyle işliyor süreç.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    bu iş çok b..tan bir iş. Yani şu işi inanın hiç anlamıyorum lütfen herkes üzerine alınmasın eğer alınması gerekenler varsa umarım alınır. Motorum çalındı emniyette abim var babam emniyet müdürü bulduk falan... Yahu bu iş bukadar kolay oluyorsa böyle hükümetinde emniyetinde ... Ayıp yani terbiyesiz şerefsizlik. benim daha önce küçük büyük 3 tane motosikletim çalındı. Yokmuydu tadınıdık polis arkadaşlar vardı utana sıkıla söyledim çok üzerlerine gitmedim onlarda gitmedi hiçbiri bulunmadı.

Hayır anlamadığım şey bu motosikleti çalınıp ve bukadar büyük yerlerde tanıdığı olanlar elini vijdanına koyup hareket etmeli. Sadece kendi motosikletinin olmadığını onun gibi hatta ondan çok daha gariban yüzlerce insanın hergün motosikletlerinin çalındığını o kişilere hatırlatmak ve ısrarla rica bulunmak gerekir.

Bilmiyorum sizin böyle bir isteğiniz oldumu motosikletinizi bulan yada bulunmasında vesile olan kişilerden. Ama gerçekten şu tablo utanç verici.

Tekrar geçmiş olsun fakat birbirimize destek olup yol göstermessek hergün daha kötüye gidecek bu durum. Eskiden motosikletim çalındı diyince büyük ses getirirdi herkes yorum yapar yardımcı olmaya çalışırdı.. Artık 3 5 kişi arıyor ediyor soruyor yardımcı oluyor. Sebebi bu tip durumlardır.

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş çok b..tan bir iş. Yani şu işi inanın hiç anlamıyorum lütfen herkes üzerine alınmasın eğer alınması gerekenler varsa umarım alınır. Motorum çalındı emniyette abim var babam emniyet müdürü bulduk falan... Yahu bu iş bukadar kolay oluyorsa böyle hükümetinde emniyetinde ... Ayıp yani terbiyesiz şerefsizlik. benim daha önce küçük büyük 3 tane motosikletim çalındı. Yokmuydu tadınıdık polis arkadaşlar vardı utana sıkıla söyledim çok üzerlerine gitmedim onlarda gitmedi hiçbiri bulunmadı.

Hayır anlamadığım şey bu motosikleti çalınıp ve bukadar büyük yerlerde tanıdığı olanlar elini vijdanına koyup hareket etmeli. Sadece kendi motosikletinin olmadığını onun gibi hatta ondan çok daha gariban yüzlerce insanın hergün motosikletlerinin çalındığını o kişilere hatırlatmak ve ısrarla rica bulunmak gerekir.

Bilmiyorum sizin böyle bir isteğiniz oldumu motosikletinizi bulan yada bulunmasında vesile olan kişilerden. Ama gerçekten şu tablo utanç verici.

Tekrar geçmiş olsun fakat birbirimize destek olup yol göstermessek hergün daha kötüye gidecek bu durum. Eskiden motosikletim çalındı diyince büyük ses getirirdi herkes yorum yapar yardımcı olmaya çalışırdı.. Artık 3 5 kişi arıyor ediyor soruyor yardımcı oluyor. Sebebi bu tip durumlardır.
    Arkadaşlar şu an sizin yaptığınız üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek
    bunu yapmayın
    Benim ne dediğimi ne yaptığımı nerden biliyorsunuz
    farkındamısınız bilmiyorum gunlerdir ulaşabildiğim motoru çalınan arkadaşlar bilgi vermeye çalışıyorum telefonle görüşüyorum haiz oldugum öğrendiğim bilgileri aktarıyorum.
    her grupta paylaşıyorum.
    mesela dun arayan dolandırıcıyı gene burdan açtığım konuyla bilgilendirmeye çalışıyorum.
    hatta bugun bile biraz önce 2 ay önce teneresi çalınan bir arkadaşla konuştum.
    Ama bu yaptıgınız ayıp.
    yakıştıramadım.
    Daha önce hiç motorum çalınmadı çalıntı videolarını ve resimleri manasız izlemişim insanın kendi başına gelince
    nasrettin hoca misali anlıyor.
    Şu an bu konuda çok hassasım daha fazla alakadar oluyorum
    Ve sizdende ricam rencide etmek yerine hep beraber paylaşarak bu şerefsilerden kurtulmak.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu an sizin yaptığınız üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek
    bunu yapmayın
    Benim ne dediğimi ne yaptığımı nerden biliyorsunuz
    farkındamısınız bilmiyorum gunlerdir ulaşabildiğim motoru çalınan arkadaşlar bilgi vermeye çalışıyorum telefonle görüşüyorum haiz oldugum öğrendiğim bilgileri aktarıyorum.
    her grupta paylaşıyorum.
    mesela dun arayan dolandırıcıyı gene burdan açtığım konuyla bilgilendirmeye çalışıyorum.
    hatta bugun bile biraz önce 2 ay önce teneresi çalınan bir arkadaşla konuştum.
    Ama bu yaptıgınız ayıp.
    yakıştıramadım.
    Daha önce hiç motorum çalınmadı çalıntı videolarını ve resimleri manasız izlemişim insanın kendi başına gelince
    nasrettin hoca misali anlıyor.
    Şu an bu konuda çok hassasım daha fazla alakadar oluyorum
    Ve sizdende ricam rencide etmek yerine hep beraber paylaşarak bu şerefsilerden kurtulmak.
    Beni yanlış anladınız facebookta çalıntı yazınızı ilk paylaşanlardanım. Herkes sizin gibi hassas ve duyarlı değil. Adam motoru bulunuyor geri dönüş bile yapmıyor. Sadece bulduk diyor.

Özet cümlem şuydu siz yada ben veya birbaşkası motosikleti bulduğumuzda bulan ve bulanlar kimse onları utandırmalıyız. Yaptıkları işin nekadar usulsüz ve yanlış olduğunu onlara belli etmek gerekiyor. Eşi dostu değil herkes için bu muameleyi yapıp bu şerefsizlere ekmek yedirmemeleri lazım.

Buna sizin benim gücümüz yetmez ama motosikletlerin bulunmasında vesile olan herkes bu işlerin içinde...

Tekrar geçmiş olsun size kötü birşey söylemek istemedim kusura bakmayın.

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni yanlış anladınız facebookta çalıntı yazınızı ilk paylaşanlardanım. Herkes sizin gibi hassas ve duyarlı değil. Adam motoru bulunuyor geri dönüş bile yapmıyor. Sadece bulduk diyor.

Özet cümlem şuydu siz yada ben veya birbaşkası motosikleti bulduğumuzda bulan ve bulanlar kimse onları utandırmalıyız. Yaptıkları işin nekadar usulsüz ve yanlış olduğunu onlara belli etmek gerekiyor. Eşi dostu değil herkes için bu muameleyi yapıp bu şerefsizlere ekmek yedirmemeleri lazım.

Buna sizin benim gücümüz yetmez ama motosikletlerin bulunmasında vesile olan herkes bu işlerin içinde...

Tekrar geçmiş olsun size kötü birşey söylemek istemedim kusura bakmayın.
    size gönülden katılıyorum..
    inşallah bir an önce herkesin motoru bulunur çok kötü bir duygu.
    Yaşamayan gercekten anlayamıyormuş.
    ama artık çok daha dikkatli ve hassasım bu konuda elimden geldiğince yarım ediyorum edicemde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Bu arada sulu zincir denilen bir zincir turu varmış
    celik suyla soğutuldugundan cok daha sert oluyormuş bilginize
    ondan 2 m alıp makaslada test edicem

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    size gönülden katılıyorum..
    inşallah bir an önce herkesin motoru bulunur çok kötü bir duygu.
    Yaşamayan gercekten anlayamıyormuş.
    ama artık çok daha dikkatli ve hassasım bu konuda elimden geldiğince yarım ediyorum edicemde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

Bu arada sulu zincir denilen bir zincir turu varmış
    celik suyla soğutuldugundan cok daha sert oluyormuş bilginize
    ondan 2 m alıp makaslada test edicem
    aslında su çeliği hava çeliği karbon çeliği gibi çelikleştirme yöntemi çeşidi o çok daha sert olma olayı içindeki katkı soğutma ve çelikleştirme işleminde kullanılan malzemenin türüne göre değişir. yanlış hatırlamıyorsam karbon çeliği>su çeliği> hava çeliği gibiydi sertlik durumu

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Gecen perşembe gecesi ataşehirde evimin önünden motorum çalınmıştı,emniyetteki
    tanıdıklar ve abilerimiz sayesinde geri bıraktılar.
    Eski anlatılanları dinliyorum bir de şuraya bakıyorum da bu memleketten adam olmaz... Aynı tas aynı hamam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında su çeliği hava çeliği karbon çeliği gibi çelikleştirme yöntemi çeşidi o çok daha sert olma olayı içindeki katkı soğutma ve çelikleştirme işleminde kullanılan malzemenin türüne göre değişir. yanlış hatırlamıyorsam karbon çeliği>su çeliği> hava çeliği gibiydi sertlik durumu
    karbon çeliği denen sadece demir ve karbondan oluşan dökme demirden hallice bişey. Su çeliği ve hava çeliği denen çelik döküldükten sonra yapılan su ile soğutma veya hava ile soğutma veya fırın ile soğutma sebebiyle böyle diyorlar. Yani su çeliği ve hava çeliği diye net bir çelik yoktur. Karbon çeliği de en dayanaksız çelik türlerinden.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)