Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sokaktaki motora anahtar deniyorlar hırsız olabilirler mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BondGirl007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Sokakta bi kaç tane motosiklet var. Ama hepsi kilitli yalnızca bi tanesi değil. Ve 1 haftadır motor duruyor sahibi 1 haftadır onu kullanmadı. Camdan bakarken (gece yarısı)2 tane çocuk motora bir sürü anahtar deneyip çevirmeye çalışıyorlar zorla. Ama bir sürü anahtar var ellerinde.
    Bi tanesi şöyle bi kafasını kaldırıp etrafa göz attı, beni gördü izlediğimi
    Sonra ara ara baktı izliyor muyum diye arkadaşı anahtar denerken.
    Çaktırmadan biraz videoya çektim, ama çok karanlık belli olmadı pek.
    Belki motorun sahibiydi, belki de çalmaya çalışıyorlardı emin olamadım. Sonra üst pes edip üst sokağa doğru yürüdüler gittiler. Giderken çocuk bana baktı yine çok korktum ama
    Eğer hırsızlarsa bana bişey falan yaparlar takip ederler, annem de hala bana kızıyo camdan niye baktın diye.
    Ben yukardan müdahale edecektim, ama hırsızlarsa yapacak bişeyim yoktu, polisi arasam gelene kadar giderlerdi.

Sizce onlar hırsız olabilir mi? Motorun sahibi olsa kendi evinin sokağına park etmez mi? Hem de kilitlemeden başka bi sokakta bırakması falan.. ama o motor geçen gün de yan yatmıştı bütün akşam saatlerce öyle kaldı. Başkası gelip kaldırdı. Sahibi olsa ara sıra camdan bakardı bu sokakta olsa.

Şu durumda ne yapılabilir? Sahibi kim bilmiyorhm. Gece gelip yine çalmaya çalışırlar mı acaba?..
    2 tane genç çocuktu 20 yaşlarında ve tipleri hiç güvenilir değildi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    155 diyorum ben

Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Şu an arasam ne olur ki? Çocuklar gitti, motorun sahibi belli değil. Üstelik onlar da sahibi olabilir bilemedim ama bence hırsızdı onlar emin değilim. Neden hemen aramadın diyeceksiniz ama biraz izleyip emin olmak istedim. Sahibi değil mi, ne yapıyorlar diye baktım ne olur ne olmaz diye videoya çektim

isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    dostum en kısa sürede 155i ara haber ver. motorun konumunu, üzerinde plaka varsa polise bildir ki gelip sorgulama yapsınlar. belki sürükleye sürükleye oraya kadar getirmişlerdir. polis gelip sorguladığında sahibine ulaşır. motora anahtar deneyen kişileri gördüğünü de söyle. yaşın küçükse birinden yardım al o arasın.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    112 yi ara ve sahipsiz motosiklet olduğunu 2-3 gündür orda durduğunu ve anahtar deneyen 2 kişinin seni farkedince bırakıp gittiğini bildir. Yaşın küçük olsa bile sana yardımcı olacaklardır.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    sorun mahalleliye bilen vardır sahibine ulaşırsınız belki söyleyin çaldırmadan gerçi bunu kendisinin düşünmesi lazım ama

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    arayıp motoru plakasiyla beraber bildirin sorgulaması yapılır çalıntıysa oradan çekilir ve sahibine ulaşılır. Motorun sahibine kavuşmasını istiyorsan polise haber ver diyecektim ama konu acilali 2 hafta geçmiş

Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Motor hala duruyo içinde anahtar kırmışlar sahipsiz bekliyo. Modeli me bilmiyorum ama plakası 34 BD 2221
    155 aradım bakıcaklarmış. Acele acele konuşup kapattı inşallah ilgilenirler

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    112 yi ara ve sahipsiz motosiklet olduğunu 2-3 gündür orda durduğunu ve anahtar deneyen 2 kişinin seni farkedince bırakıp gittiğini bildir. Yaşın küçük olsa bile sana yardımcı olacaklardır.
    112 yi neden arıcak ki motor kalp krizi mi geçirmiş. Hastaneye mi kaldırcaklar motoru?

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    O motor çalındıktan sonra oraya bırakılmıştır.
    Yoksa sahibi neden bıraksın ki motoru.
    En doğru hareket 155 Polis'i aramak ve ihbar etmek.
    Gerisi onların işi.

Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie

Motosikleti
    N/A
    Aynısı başıma geldi zorladılar falan yakalayamadım içimde kaldı şimdi 2-3 günde bir anahtarı üzerinde bırakıp sabaha kadar bekliyorum tüfekle bu seferde gelen yok

Bu tip durumlar muhtemel çalınma şüphesi olarak geçer, anında 155'i aramalısınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)