Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun üstündeki plaka ile motor aynı değil?

Motovento
    REKLAM ALANI

Kolay gelsin iyi günler, bugun motor almaya karar vermişdim anlaştık adamla motor rks titanic 150 s. 5664 e hasar kaydı için mesaj attığımda motorun jaguar 100 olduğu ve hasarının olmadığı yazıyor. Kafam buna takıldı arkadaşım motorlarda oluyor gibi bi şeyler söyledi ama içim rahat değil yardım ederseniz çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    ruhsatın fotoğrafını isteyin bence. ruhssatta farklı marka yazıyorsa o zaman sıkıntı vardır işte

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bazen sigorta şirketleri model çıkmayınca başka model girebiliyor böyle bir ihtimal var
    jackonbir bunu beğendi.

Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsatın fotoğrafını isteyin bence. ruhssatta farklı marka yazıyorsa o zaman sıkıntı vardır işte
    Ruhsatta aynı marka model aynı plaka görünüyorsa bile sıkıntı olur mu

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim otomobil görünüyordu
    Ruhsattaki marka, model, plaka ve sasi numarası önemli.

Alıntı Tarik06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin iyi günler, bugun motor almaya karar vermişdim anlaştık adamla motor rks titanic 150 s. 5664 e hasar kaydı için mesaj attığımda motorun jaguar 100 olduğu ve hasarının olmadığı yazıyor. Kafam buna takıldı arkadaşım motorlarda oluyor gibi bi şeyler söyledi ama içim rahat değil yardım ederseniz çok sevinirim.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim otomobil görünüyordu
    Ruhsattaki marka, model, plaka ve sasi numarası önemli.
    😁 Otomobil görünse keşke, bi an jaguar 100 aldınız demelerinden korkuyordum 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Ya bi de motorlarda şasi numarası nerde oluyor abiler

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı Tarik06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatta aynı marka model aynı plaka görünüyorsa bile sıkıntı olur mu
    yok o zaman hiçbir sıkıntı olmaz. aslında ruhsatta farklı bir şey görünmesi bile vizedeki adama bağlı. vizeye soktuğunuzda sıkıntı çıkabilir sadece. onun dışında bir sıkıntı yok. ama en en kötü ihtimal vizede red yiyip yeni ruhsat çıkarmanız gerekir plaka ile beraber. ruhsattaki şase no aynı ise tabi ki

yok o zaman hiçbir sıkıntı olmaz. aslında ruhsatta farklı bir şey görünmesi bile vizedeki adama bağlı. vizeye soktuğunuzda sıkıntı çıkabilir sadece. onun dışında bir sıkıntı yok. ama en en kötü ihtimal vizede red yiyip yeni ruhsat çıkarmanız gerekir plaka ile beraber. ruhsattaki şase no aynı ise tabi ki
    Teşekkür ederim sabah danışacak ve bana akıl verecek insanların olması çok güzel

Motosikleti
    falcon flash 100
    Benim motosiklette de olmuştu. Sigorta yaparken listede modeli bulamamıştı sigorta şirketi başka model yazdı bir şey olmaz önemli değil dedi. İkinci sefer sigorta yaptırırken düzelttirdim. Benim şasi numarası gidonla şasenin birleştiği yerde yani ön amortisörün üst tarafında.
    bursalıali bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Gidonun şasiye bağlandığı yere bak. Benim scooter da şasi numarasına ulaşmak için küçük torpidoyu açıyorsun bir de kapak var onu açıyorsun. İyi saklamislar İtalyanlar

Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Bazıları sigorta çıkmadığı için olabilir demiş ama Rks Titanic 150 s bende var bir çok sigorta firmasından çıkıyor bilginize

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Her zaman en sağlam sorgulama yöntemi şasi no'dur. Plaka değişebilir ama şasi no değişmez. (değiştiyse o da ayrı bir tartışma konusu tabi)

Bir de şu iki mutabakata çok dikkat et dostum;

1) Ruhsatta yazan şasi ve motor no'larını, motorun üzerinde de bulup birebir kontrolünü yap mutlaka
    2) Bunlar tutuyorsa, şasi no'dan sorgulamasını yapabilirsin.
    www.motogoril.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)