Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Cbr 650 F Çalınmıştır (BULUNDU)

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçmiş olsun.

Bunlar iyi günlerimiz sanki...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları öldürsek olmaz mı? Kılıç alabilirim, silah alacak param yok ve temin edeceğim bir yerde yok.

Ama eski usül kundaklı yay gibi bir şey imal edebilirim yada dediğim gibi katana satın alabilirim.

Şu hırsızların işini bitirmek istemez mi kimse?

Benim motorumu çalıp fidye isteyeceklerini sanmıyorum çünkü motorum ucuz zaten ama ya pahalı bir motorum olsaydı?

Madem devlet ilgilenmiyor bu hırsızlarla o zaman işe koyulmak lazım. Devlet mafyaları da varmış onlarda iş görmüyor. Ne yapalım? Gücümüz yettiğince bu kanunsuzları keselim mi?
    Forumun eşkıyası da gelmiş😀😀

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 motor çaldırıp dördüncüyü almak da ayrı bir inat. Herhalde kaskonuz vardır artık.
    konu farklı, Kaskom hala yok fakat söylediğim gibi garip bir durum var burada. 4 saatte motosiklet bulunmuş. Büyük motosiklet çaldıran çoğu kişi bilir bunun böyle kolayca olmayacağını. Hırsızlara sağlam yakın olan bağlantılar olabilir bu forumda.. gözden kaçırılmaması gerekir.
    oialdemir bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu farklı, Kaskom hala yok fakat söylediğim gibi garip bir durum var burada. 4 saatte motosiklet bulunmuş. Büyük motosiklet çaldıran çoğu kişi bilir bunun böyle kolayca olmayacağını. Hırsızlara sağlam yakın olan bağlantılar olabilir bu forumda.. gözden kaçırılmaması gerekir.
    Hırsıza forum aracılığı ile ulaşılmadı, fakat kendilerinin de bu tip sitelerde takıldığı aşikar. İlaveten motosiklet çalındıktan 21 saat sonra bulundu, bulundu demeyelim de hırsızlara bir şekilde ulaşıldı diyelim.

Çalınma : 10.10.2017 - 05:30

Geri Gel: 11.10.2017 - 04:00

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet çalındıktan 21 saat sonra bulundu, bulundu demeyelim de hırsızlara bir şekilde ulaşıldı diyelim.
    Bu gizemli konuşmaların amacı ne anlamadım. En az 2-3 kez daha sorulmuş nasıl ulaşıldı vs diye, memleket sırrı mı nedir yani bu kadar? 2 kelam etseniz benzer durumda olanlar da bilgilense
    eby78, acestor ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.
    sven stands ready.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gizemli konuşmaların amacı ne anlamadım. En az 2-3 kez daha sorulmuş nasıl ulaşıldı vs diye, memleket sırrı mı nedir yani bu kadar? 2 kelam etseniz benzer durumda olanlar da bilgilense
    bu hırsızlar bir çete hâlinde çalışıyor.

olay basit. hırsızlık olduğu vakit çetenin birisi ile bağlantı kurulacak. o çete çalmadıysa muhakkak tanıdık olan başka bir çete çalmıştır. çeteler arası irtibat kurularak motor bulunur.

not: hırsız değilim. daha önce duyduğum hadiselerden yola çıkarak mantık örgüsü kurdum.

eskiden ben çocukken bisikletim çalınmıştı. bu işi yapanlardan sora sora bulmuştuk bisikleti.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    bulundu demeyelim de hırsızlara bir şekilde ulaşıldı diyelim.
    Peki biz ne diyelim bu işe?
    Geçmiş olsun mu diyelim?
    Hırsızlara para vererek ekmeklerine yağ sürdünüz mü diyelim?

Madem konu sahibi bir moderatör, bence konuyu kitlesin. Olay çok farklı yerlere gidecek.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Hırsıza forum aracılığı ile ulaşılmadı, fakat kendilerinin de bu tip sitelerde takıldığı aşikar. İlaveten motosiklet çalındıktan 21 saat sonra bulundu, bulundu demeyelim de hırsızlara bir şekilde ulaşıldı diyelim.

Yok yanlış anlaşıldı sanırım ha 5 saat ha 21 saat daha önce 3 kez motosikletim çalındı. 600RR Runner ve xmax hiç birini bulamadım. İstanbulun altını üstüne getirdim.Girmediğim ne bir dükkan nede bir tamirhane kalmadı. Nasıl ulaştınız bu çeteye. Yani daha 2 ay önce çok yakın bir arkadaşımın repsolü çalındı. 10.000 TL ödül koymamıza rağmen motosiklet gelmedi. Burada yazdık haber bile yaptırdık. Hiç birşekilde bir temas bir yaklaşım olmadı. Size ters birşey dediğimiz de yok.

Motosikleti geri aldıktan sonra olayın peşini bıraktınız mı. Bununla ilgili hiç bir yasal işlem yada biryere başvuru yapmadınız mı? Yazdıklarınızda göremedim. Motor çalınmıştır ve bulunmuştur diye bir yazı okudum. Bu şekilde hırsızlara zarar değil fayda sağlanmış oluyor.

Tekrar geçmiş olsun.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Zabitatak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun eşkıyası da gelmiş����
    ne eşkiyası be? benden bir cacık olmaz. şu anda bile kendi kendime kızıyorum. birazdan açacağım "mount and blade" oynayacağım oysaki hep canım sıkkın, ne kadar kanunsuz varsa icabına bakmak istiyorum ama hiç bir şey yapmıyorum.

17 yaşındaydım ve kara suratlı birisi 50 lira paramı almaya çalışmıştı ve adama bıçak çekmiştim o geldi aklıma. şimdi ne bileyim ne diyeyim? bende cbr650f olacak ve çalacaklar, allah göstermesin yorum yapmak istemiyorum. hem kendime hemde onlara zarar verebilirim.

hangimizin kafası rahat ki? hepimiz dertliyiz, hırsız yıllarca biriktirdiğin emeğini çalıyor ve sonra serbest kalıyor ama sen hırsıza zarar verdiğin zaman sicilin bozuluyor.

psikolojim böyle bir ülkede nasıl düzelsin siz söyleyin?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh

geçmiş olsun levent abi...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Neden bukadar üsteleniyor durum?

Bendenizde mavi gözlüklerine irite oluyorum , ancak konu açıp görsel işitsel bi yardım talep edilmiş daha doğal ne olabilir.

Belki burada tahmin edilenlerin/yazılanların dışında bi yöntem ile(belki kuvvet kullanarak) geri alınmıştır?

Ancak tahminler doğru ise , evet konuyu silmek daha isabetli olur diye düşünüyorum , mikropların ekmeğine yağ sürülmemeli.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    geçmiş olsun.Bulmanıza sevindim.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Allahdan bu tipler henuz cocuklarimizi kacirip fidye istemiyorlar.
    Brezilyada moda bu. Cocugu kacir, fidyeyi al.
    Gene motora razi olmak lazim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Çok zararlı bir konu.Hırsızlığa illegallikle çare bulmuşsunuz bari söylemeyin burada.Bence de silin bu konuyu.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil bir psikoloji ile dusunuyor ve algiliyorsunuz ki sonucunu gizeme bagliyorsunuz gercekten bunu anlamak guc. Herkese,her soruya,her soylenene cevap verebilmek benim icin imkansiz bir durum mesela.. 3 gun once barselonadaydim ve saglik problemi yasayip ufak bir operasyon gecirdim,ve direk Turkiye’ye dondum, yuruyemez durumdayken motor calindi, pesinden kosturduk sabahlara kadar.. Simdi siz gizem demissiniz, mantikli buluyormusunuz bu cumleyi? Motosiklet calinmis, bulunmasinin gizemi mi olur,? Biraz iyi niyetli dusunmek gerek..

Siz, "hirsiza bi sekilde ulasildi” cumlesine mi takildiniz gizem diye? Biraz genis acili dusunun, hirsizi bilsek, ulasabilecegimizi dusunsek, buraya motor calindi goren duyan haber etsin yazarmiyiz?

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yanlış anlaşıldı sanırım ha 5 saat ha 21 saat daha önce 3 kez motosikletim çalındı. 600RR Runner ve xmax hiç birini bulamadım. İstanbulun altını üstüne getirdim.Girmediğim ne bir dükkan nede bir tamirhane kalmadı. Nasıl ulaştınız bu çeteye. Yani daha 2 ay önce çok yakın bir arkadaşımın repsolü çalındı. 10.000 TL ödül koymamıza rağmen motosiklet gelmedi. Burada yazdık haber bile yaptırdık. Hiç birşekilde bir temas bir yaklaşım olmadı. Size ters birşey dediğimiz de yok.

Motosikleti geri aldıktan sonra olayın peşini bıraktınız mı. Bununla ilgili hiç bir yasal işlem yada biryere başvuru yapmadınız mı? Yazdıklarınızda göremedim. Motor çalınmıştır ve bulunmuştur diye bir yazı okudum. Bu şekilde hırsızlara zarar değil fayda sağlanmış oluyor.

Tekrar geçmiş olsun.
    Öncelikle tesekkur ederim.
    Sizede buyuk gecmis olsun. Benim daha once motorum calinmadi, ama cok arkadasimin motoru calindi ve bizde hicbirinde sonuc alamadik, bizim durum biraz sans eseri oldu.

Daha once arkadaslarimizin motoru calindiginda ne yaptiysak yine ayni seyi yaptik, sosyal medyadan paylastik,ese dosta haber verdik. Bir sure sonra bir kardesimize telefon geldi, motoru su paraya sattilar diye,tabiki bu isin tezgahi. Nihayetinde sizin anlayacaginiz,esinizi,dostunuzu,arkadasinizi kisaca sevdiginiz ve gunahsiz oldugunu bildiginiz birisini araya alarak paravan kuruyorlar. Kisaca hirsiz sizle muhattap bile olmuyor, fiilen gormuyorsunuz. Esinizin dostunuzun uzerinden is goturuyorlar ki siz bir halt edemeyin diye. Eger boyle bir es dosta ulasilamiyorsa zaten anlayinki motor cikmayacak ortaya. Bize bir para soylendi, bizde dostumuza parayi ve anahtari verdik, o gitti, 2 kez soylenen konumu degistirdiler (muhtemelen 1. Konumdan 2. Konuma kadar takip ederek yalniz oldugumndan emin oldular, ve motoru getirdiler.

Simdi bu oncelikle bir kumar. Para gidip motor da gelmeyebilirdi. Biz bunu goze aldik. Bir diger durum savcilik vb. sikayet durumlari. Hirsiz benimle direk temas kuruyor olsaydi hic dusunmeden sivil polisten destek alir ne pahasina olursa olsun pesine duserdim, ama sevdiginiz ve gunahsiz birisini araci kilarak paravan kuruyor, bu isin sigortasi da bu, polise sikayet edebilirsiniz, evet peki ya sonra? Sokakta 1 paket sigaraya is bitiren insan musveddeleri var, Esinizin dostunuzun basina bir hal geldiginde bu vicdan azabi ile bir hayat nasil devam eder sorusunu dusundukten sonra is icerisinden cikilmaz bir hal aliyor. Deger mi diyorsunuz, ki onlarinda istedigi bu zaten. Anlayabiliyor musunuz?

Ilaveten brada kac kisi boyle bir durum yasadi bilmiyorum ama birisinin size motorunuzu para karsiliginda satmasinin ne kadar agir bir durum oldugunu bilemezsiniz, ama yapacak birseyiniz yok, ya bastirip parayi alacaksiniz, verdiginiz parayida basimin gozumun sadakasi olsun diyeceksiniz, ya da motorunuzu unutacaksiniz. Size baska sans vermiyorlar.

Son olarak iletmek istedigim konu: hirsiza gerekli cezayi vermeyen,iki gun sonra disari birakan bir hukuk anlayisi oldugu surece bu olaylar bitmeyecek, bizim burada bunlari yaziyor ciziyor olmamizin kimsenjn ekmegine yag surdugu fln yok, genele soyluyorum bosverin bunlari,hirsiz ceza almadigi surece korkmayacak, sen burada konusmussun konusmamissin bos.. Dar goruslu birisi degilim, fakat hirsizlik yapanin kolunu kes veya 30 yil ver bakalim hirsiz kaliyor mu.

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun levent abi...
    Tesekkurler jim.

Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok zararlı bir konu.Hırsızlığa illegallikle çare bulmuşsunuz bari söylemeyin burada.Bence de silin bu konuyu.
    Umarim sizinn basiniza gelmez de boyle illegal yollardan maliniza tekrar geri sahip olmak zorunda kalmazsiniz.

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:   Motosiklet bulundugu icin konu kilitlenmistir
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)