Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

27.09.2017 02:46 Çalınan R25 Motorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

Herkes gibi malum kredi ile aldığım motorumu 27.09.2017 02:46 tarihinde yaklaşık 3 dk içinde kilitlerini kırıp üstüne birde motoru çalıştırıp çaldılar.

O gece işyerinde biraz çalışmak için Avcılardan Şişliye geldim biraz çalıştıktan sonra da uyudum. Neden ise motoru hep otoparka bırakırdım o gece aklıma gelmedi.

Olay yeri Büyükdere caddesi Eski Ali Samiyen Stadyumunun karşısı, Garanti Bankasının yanı, Mecidiyeköy, Şişli, İstanbul

https://youtu.be/UKsthwMsAjM

Belirgin özellikleri: Sağa düştüğümden 2-3 parmak kalınlığında hafif çizikler vardı. Sağ koruma takozu birazcık erimişti. Yeşil Şeritler vardı

Gören Duyan olursa Lütfen iletişime geçerseniz ödül vericem.
    0537 460 89 88

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah cezalarını versin , tez zamanda bulursunuz inşaallah hocam. Söylenecek o kadar çok şey varki , insanlar binbir zorlukla çalışıp kazanıyor çalan şerefsizlerin kim bilir kaç dosyası vardır.....

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Geçmiş olsun kardeşim. Aynı gün başakşehirde bir arkadaşımın R25 i çalındı. Kilidi kıramayıp ön tekeri söküp orada bırakmışlar.

Kaskosu var mıydı?

Ben sitede oturmama rağmen koltuktan ve arka tekerden direğe zincirliyorum. Zincirin en fazla 1 dk mukavemeti var. Maksat kesme aleti olmayan kesemesin.

Olur da benim alın terime göz diken bi insan olursa, serbest bırakılacağını bile bile adalete teslim etmeyi düşünmem. Etsem dahi bir daha hırsızlık yapamayacak halde ederim muhtemelen.
    Allah kimseye göstermesin alın terinin bir anda uçup gittiğini. Hislerini anlayabiliyorum. Allah o hırsızların da belasını versin. Devletten bir şey beklemek hayaldir.

Allah razı olsun arkadaşlar. Bu tip olaylara inşallah devlet bir çare bulur. En azından bir mobese kaydını açıp plakaya baksalar saat belli dakika belli yetecekte artacak.

Beni üzen nokta plakasından egsozuna herşey usulüne uygun davranan vatandaş olarak. Polis gördüğümde polis olan arkadaşlarım gelipte samimi davrandığım anlar ve karşılığında yalnızca ifade vermek için bekletildiğim 3 - 3.5 saat geliyor.

Motoru olanlar, almayı düşünenler kasko vs yaptırın gözünüzün önünden de ayırmayın. Başınıza gelmez inşallah bu emek hırsızlarına kilit dayanmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim. Aynı gün başakşehirde bir arkadaşımın R25 i çalındı. Kilidi kıramayıp ön tekeri söküp orada bırakmışlar.

Kaskosu var mıydı?

Ben sitede oturmama rağmen koltuktan ve arka tekerden direğe zincirliyorum. Zincirin en fazla 1 dk mukavemeti var. Maksat kesme aleti olmayan kesemesin.

Olur da benim alın terime göz diken bi insan olursa, serbest bırakılacağını bile bile adalete teslim etmeyi düşünmem. Etsem dahi bir daha hırsızlık yapamayacak halde ederim muhtemelen.
    Allah kimseye göstermesin alın terinin bir anda uçup gittiğini. Hislerini anlayabiliyorum. Allah o hırsızların da belasını versin. Devletten bir şey beklemek hayaldir.
    Malesef kasko yoktu o arkadaşınla whatsapp üzerinden konuştuk bugün. Ona da çok geçmiş olsun

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Geçmiş olsun. Malesef arkamızda güvenini, adaletini hissettiğimiz bir devlet kalmadı. Diyecek hiç bir şey yok. Orada 3,5 saat beklerken "ben neden bu kadar bekletiliyorum" deseniz en iyi ihtimal sağlam bir fırça çekerler, belki yaka paça aşağı alırlar. Millet kendi çalışmayan polisinden çekinir olmuş. Bitmişiz... Çok çok acı bir durum...

Kasved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Geçmiş olsun hocam kilitleriniz ne markaydı

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Geçmiş olsun hocam, motovlogger'ların instagram adreslerinede gönderirseniz daha çok kişiye ulaşmış olursunuz aklınızda olsun hocam.

Bu şerefsizler günden güne artıyor hiç durdurak bilmiyorlar, inşallah en kısa sürede bulunur.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akiza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Herkes gibi malum kredi ile aldığım motorumu 27.09.2017 02:46 tarihinde yaklaşık 3 dk içinde kilitlerini kırıp üstüne birde motoru çalıştırıp çaldılar.

O gece işyerinde biraz çalışmak için Avcılardan Şişliye geldim biraz çalıştıktan sonra da uyudum. Neden ise motoru hep otoparka bırakırdım o gece aklıma gelmedi.

Olay yeri Büyükdere caddesi Eski Ali Samiyen Stadyumunun karşısı, Garanti Bankasının yanı, Mecidiyeköy, Şişli, İstanbul

https://youtu.be/UKsthwMsAjM

Belirgin özellikleri: Sağa düştüğümden 2-3 parmak kalınlığında hafif çizikler vardı. Sağ koruma takozu birazcık erimişti. Yeşil Şeritler vardı

Gören Duyan olursa Lütfen iletişime geçerseniz ödül vericem.
    0537 460 89 88

https://i.hizliresim.com/NO4Ovk.jpg
    Gönderebilirim heryere gönderdim abi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Topici en üstte görünce bulundu yazısı okucam sanıp sevinmiştim. İnşallah tez vakitte bulunur

Arkadaşlar merhaba,
    Ben motoru çalınan kişiyim ve bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Çok heyecan yaptım ne yapacağımı şaşırdım, fikirlerinizi almak istedim.

Biraz önce motorumu çalan kişileri tanıyan birisi aradı beni ve motoru bana teslim etmek istediğini söyledi. Buna karşılık benden ne verebileceğimi sordu ve 2000 TL verebilirim dedim. Sonrasında 1000 TL sini CEPBANK yaptıktan sonra kalan 1000 TL yi motoru aldıktan sonra verebileceğini belirtti.

Ne yapmalıyım lütfen bir cevap verebilir misiniz ?

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam sakın inanmayın motoru görmeden sakın vermeyin para yuzde yuz dolandırıyorlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam inşallah motoruna en kısa sürede kavuşursun ama pek güven vermedi bana bu durum. Adamlar, durumundan da faydalanıyor olabilir. En azından resim falan iste, emin olduktan sonra tercihine göre polisle ya da daha beter ceza verebilecek birileriyle buluşma yerine gitmende fayda var.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Benzer olay arabamız çalındığında defelarca başımıza geldi. Hiç birinden sonuç çıkmadı.
    Resim istediğin anda dolandırıcı olduğu çıkar zaten oraya.
    Muhtemelen plakayı attıklarını söyleyecekler.
    Motorda bildiğin bir yerin resmini çek diyeceksin, internetten senin yüklediğin resmi sana geri yollayacaklar. Örneğin sağ koruma takozunun resmini gönder dediğinde bi dünya mazaret üretecek.

Sakın kanma motoru getir 2000tl ni 2 ayrı senin istediğin numaraya motorun başında cepbank yaparım de. 500e dustu sanırım o 4 ayrı numaraya yaparsın nakit paraylada gitme sakın ve tek gitme

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sakın verme. motorun üzerine bi 2 kağıt daha kaptırmış olursun.

de ki: "motoru görmeden para vermem. parayı motorun başında veririm"

Beyler adamdan resim istedim ama motorun uzakta olduğunu söyledi bende ısrar edince yarın öğlen 12 de motoru parçalarım ve videosunu atarım dedi. Ne yapmalıyım bilemedim ya gerçekten motorum onların elinde ise ?

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Beyler adamdan resim istedim ama motorun uzakta olduğunu söyledi bende ısrar edince yarın öğlen 12 de motoru parçalarım ve videosunu atarım dedi. Ne yapmalıyım bilemedim ya gerçekten motorum onların elinde ise ?
    onların elinde olsa neden fotoğraf çekmesin?

Boşuna heyecana kapılmayın.

Tekrar geçmiş olsun.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Demek ki elinde motor falan yok, amaç senden para koparabilmek, numarayı direk polise bildir, yakalasınlar adiyi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Aynen numarayı polise ver durumu anlat. Motor ellerinde olmasa bile yaptıkları suç.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bu oyuna gelecen gibime geliyor.

Seni arayan kişi moturu çalanı tanıyan biri değil miydi?
    Öyleyse moturu çalandan motoru alıpmı motoru parçalayacak.

Hikaye kardeşim. Oyuna gelme.

Başımdan geçti diyorum.

Hatta birtanesi benim çalıntı ilanında koyduğum resmi gönderdi. Resimdede ben arabanın önünde duruyordum. Kafamı kesip öylece göndermiş resmi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)