Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motosikletler Nasıl Çalınıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    ya bu gsm ağı üzerinden olan veya uydudan çalışan araç takip sistemlerinin fiyatlarını filen varmı nekadara mal olur ki?ayrıca motora cep telefonu koymak bir konuda biraz saçma geldi bana.motorun çalındığını düşünün ve farkettiğiniz anda şarjının hala bitmemiş olduğunu farzedelim...polise haber verdiniz sim kart üzerinden takip edilmesini istediniz diyelim onlarda ilgili yerlerle görüşüp gsm ağı üzeirinden takibe aldı diyelim..diyelim diyelim de bu kaç gününüzü alır türkiye gibi bir yerde..ozmna kadr 10 telefon şarjı biter tabi teknoloji gelişipte telefon kapalıykende ağ üzerinden iz bulunuyorsa ayrı........
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence motorun elektrik aksam ıile donatılması saçma dışarıda milyonlarca begendigi şeye yaklaşan insanımız var bende begendigim motora yaklaşıp dokunmak isterim tutkulu motorcular bunu geyat iyi bilir. Hırsızlara önlem alacagız diye sivil vatandaşların hayatını tehlikeye atamayız buna hiç hakkımız yok. Eger malın çok degreliyse kardeşim otopark olayı veya şahsi garaj olayı yapacaksın ulu orta bırakmayacaksın. Lafımı şöyle tamamlayayım göz görür gönül dokunmak ister.

en sağlamı oto parka bırakıp brandanı çekip rahat uyumak aylık 25 ytl ödüyorum en güzeli sizinde semt oto parkınla anlasıp motorunuzu oraya koymanız..

chess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Kötü haber! Otoparklara da güven olmuyor. Geçen Cevahir alışveriş merkezinin otoparkından park halindeki bir motor çalınmış. :(((

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler cep telefonu kapalıyken yeri bulunamaz. en son kapandığı yerdeki kayıt MSC (Mobile Switching Center) / VLR (Visitor Location Register) denilen GSM santrelinde tutuluyor. Adam istanbuldan kalkıp tekirdağa gitse bile en son kayıt istanbuldaysa daha fazla bilgi alınamaz.
    konuya tam hakim değilim ama böyle olması gerekir.
    ==============================
    ==============================

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    ya düz kontak yapıp götürüyolardır yada yükleyip gidiyolardır
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Ben aksşamları kapalı otoparka bırakıyorum gunduz işyerının karsisindaki kaldırımda onundeki bınanın yangın merdıvenı borusuna on teekrden kılıtlı halde duruyor dıreksıyon kılıtlı aynı zmanda alarmı var ustelık sokak kamerası kapsamında pc basından bakıyorum 10/15 dk aralıklarla bınamızın guvenlik personeli zaten kapıda aynı zmanda karsı bınanında gırıs katı bıze aıt.. bu halde ıken calmayı denerlerse bende kameradan gorursem sakat bırakırım onları once hastaneye sonra karakola gıderler

gokhan1507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacağım İnşalah Bir Tane
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzeli alıyorsun 20-30 ytl ye 2. el bi cep telefonu bu telefona kimseye vermiyeceğin hat alıyorsun ve motorun gizli biryerine bırakıyorsun motor çalınsada hemen gsm operatörüne bildirip yerini tespit edebiliyorsun en güzeli ve ucuzu bu bence gpsle filan uğraşmaya deymez
    güzel bir fikirde sadece hattı bıraktığın zaman yani talafona takmadan bıraktığın zaman yerini tesbit edebiliyorlar mı?

eğer tesbit edebiliyorlarsa çok mantıklı bir yöntem......

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaaaa arkadaslar bu fıkırlerı verıyorsunuz ama o i..ne'lerın bızın bu sıtemızı ızledıklerını aklımıza getırmıyoruz
    bence bazı şeylerı bıraz daha gızlı verılmesı ıyı olur dıye dusunuyorum.
    yanı bakın bu şok olayını yenı duydum mesela ben artık nerde bır metal gıdon gorsem aklıma gelır yanı o şerefsizlerde buna tedbır alırlar lutfen dıkkat

doğru diyosun hocam o pislik herifler böyle forumlarda da dolaşıp bilgi ediniyorlardır..

Alıntı tamero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en sağlamı oto parka bırakıp brandanı çekip rahat uyumak aylık 25 ytl ödüyorum en güzeli sizinde semt oto parkınla anlasıp motorunuzu oraya koymanız..

oto park olsa ayda 25 ytkl ödemeye razıyım ama yok..

daha motor almadan çalınma korkusu sardı beni...

motoru tek parkedebileceğim yer apartmanın önündeki sokak...orada da çok rahat çalarlar..

birisi bana yardım etsin motoru almadan çalınma korkusuyla yaşamak istemiyorum..

nasıl bir önlem alabilirim..

kopmayacak bir çelik tel ve kilit sistemi bilen var mı?

bir de KASKO ne kadara yapılıyor..?

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    ben evimin önüne kalın bir zincirle (koçtaştan aldım metresi 15ytl) ağaca bağlıyorum vede penceremin içinde bir kamera var motoru ve etrafını gözetleyen ;) ayrıca illa çalmaya niyetlilerse her türlü çalarlar, bir arkadaşımdan duymuştum artık ne derece doğru bilmiyorum ama kemer country'deki evin kapalı garajından yere betona sabitlenmiş motoru çalmışlar..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    benim kinetix im yasa dışı yolda kullanılmak için çalındı. olaydan 1 gün sonra yakaladık ama bazı nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldık. her tarafını tanınmasın diye parçalamışlar. motordan zaten o anda soğudum ben nasıl bakmışım elin oğlu 10 dakikada acımadan parçalıyor. hayat zaten onlar için önemsiz. daha başka hırsızlık ve başka yollar için çalındı anlıyacağınız benim motorum. scoooter tarzı genelde nsebebi bu.

yamaha honda veya 125 lik diğer motorlar genelde kullanıp atmak için gezmek için çok nadir parçalarını satmak için. çalınan 125 liklerin yüzde 70 i 3 gün içinde bulunuyor.

daha büyük motorların hiç şansları yok. zaten çok dikkat çekiyolar. çalınmasını takiben hemen ayrışım işlerine girişiyolar. genelde daha temiz görünümlüleri tercih ederler. çünkü parçaları değerli olur kanısındalar sanırsam.

bana da bunları motoru yakaladığım gün polise gittiğimde ki hırsızlık masasındaki amir anlattı.

scooter ve büyük cc li motorcu arkadaşlar siz biraz daha dikkat etmelisiniz bence.

bu arada benim motor hala yok tam bir sene oldu. bari cenazesini alsaydık veya bulsaydık hurdaya çıkarırdık. ömrümüzün sonuna kadar üstümüzde kalıcakmış. merak ettiğim şey mirasçılarımada geçicekmiki bilgisi olan varmı??
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaptırın kaskoyu kurtulun bu paronayadan canınız nereye istiyosa motoru oraya parkedin ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

gokhan1507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacağım İnşalah Bir Tane
    daha motor almadan çalınma korkusu sardı beni...

motoru tek parkedebileceğim yer apartmanın önündeki sokak...orada da çok rahat çalarlar..

birisi bana yardım etsin motoru almadan çalınma korkusuyla yaşamak istemiyorum..

nasıl bir önlem alabilirim..

kopmayacak bir çelik tel ve kilit sistemi bilen var mı?

bir de KASKO ne kadara yapılıyor..? ve kasko motor çalındıktan sonra motorun değerinn hepsini ödüyor mu? bir de şartları neler

Pa$ha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosıklet guvenlıgı konusunda bılgı edınmeye calısıyorum. Disk kılıdı nedır? Alarmlar işe yarar mı yoksa kolay bır sekılde devre dışı bırakılabılıyor mu? Motor hareket ettırılınce (havaya kaldırıldıgında da) mi yoksa dokununca mı ötüyor? Bu konuda bılgısı olan arkadaslar paylaşırlarsa sevinirim.

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    magsonVE
    Türkiye'de motosiklet kaskosu çok pahalı ve çalındığında çok kesinti yapıyorlar.
    2003 Model V-stroom DL 650 Motosikletimi yaklaşık 1.5 sene önce Şişlinin göbeğinde 15 dakika içinde çaldılar. Kasko yaptıralı 15 gün olmuştu.

Direksiyonu kitlememiştim, girip çıkıcam diye. 15 dakika sonra geldiğimde motor yoktu tam büfenin önüne bırakmıştım. Büfenin sahibine sordum, "Abi senin motor arıza yapmış kamyonete yükleyip götürdüler, ama ben kamyonetin plakasını aldım" dedi.
    Ancak aldığı plaka kamyonet üstüne kayıtlı değil, yani o da çalıntı veya sahta plaka...
    Sonuçta aradan 3 ay geçtikten sonra kasko bana ödeme yaptı, ama o zaman ikinci el piyasa fiyatı 8000 ytl olan motor için 5800 YTL para alabildim.

Human Riders Wanted.!

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla yer sorunu bende de var ve daha motor almadan bunu düşünmeye başladım ama sanırım evimin yakınında 24 saat açık bir otoparkla aylık anlaşacağım, aklıma başka çözüm gelmiyor. Oraya bile kilitsiz brandasız bırakmam. Yine de çalınırsa yapacak bişey yok zaten. Yeni motoru evin önüne bağlamak bana akıl karı gelmiyo açıkçası. Evim giriş katı olsaydı ciddi ciddi geceleri eve sokmayı düşünürdüm.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    movistar
    arkadaşlar hepsini anladıkta brandanın ne gibi bir faydası oluyor ki?
    elektroşokçu arkadaşa da saygılarımı sunuyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı eh62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 2006
    arkadaşlar motor için kasko fiyatı almak isterseniz hemen fiyat hazırlarım
    hemde en uygunundan ne de olsa sigortacıyım

Hırsızlığa karşı yüzde yüz etkili ve garantili bir çözüm yolu maalesef yok.Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın garantide sayılmazsınız;sadece riski azaltırsınız.Her zaman ve her yerde otopark bulamayacağınızdan otoparka bırakmak da pek mantıklı bir çözüm değil.Hırsızlık olayı zaten anlık olay.Emin olun ki kilitli bir motosikletin bile yerinden götürülmesi bakkaldan bir paket sigara almanızdan geçen süreden daha kısa sürede gerçekleştiriliyor.Ne zaman ,nerde ,nasıl ve kimin tarafından çalınacağını hiç bilemezsiniz.Bence yine en mantıklı çözüm kasko yaptırmak...

Alıntı murathol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gsm Araç takip sistemi, size mesaj atarak aracın yerini bildiriyor. sizde araca mesaj göndererek, aracın stop etmesini yani (motor bloke) sağlıyorsunuz. Buda motosikletlerde çok tehlikeli. ölümle ve sakatlanmalarla sonuçlanabilir. hem vicdanen rahatsız olursunuz, hemde şikayet veya tesbiti halinde adam öldürmek ve kazaya sebebiyet vermekten hapsi boylayabilirsiniz.

otolarınız için düşünebilirsiniz.
    www.otomubul.com
    Bu sistemin motosiklet için olanını duymadım.Olsa da sanırım çok pahalı bir çözüm olur.Sitemin çalışması ile ilgili bir video: http://www.herice.com/mail/video/teyzealarm.html

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlardikkat

şu dandik alrmlar az da olsa işe yarıyo.. bence kullanın
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

Motosikleti
    yamaha 125
    ya bunlar boş işler polis her gördüğü kuşkulu motoru cevirmedikçe bu motorlar çalınmaya devam eder
    çevirsede işlem uzun motor parka çekilecek hırsız karakola götürecek hakkında yazı yazacak cevap alacak oooooo bunlar polis için uzun iş ki her şüpheli motoru çevirmiyor. ama kendi motoru calınsa dünyayı altına üstüne getiriyor

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler