Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumu çalmaya mı çalıştılar?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar öncelikle merhaba. Konuyu yanlış yere mi açtım bilmiyorum ama en uygun burası geldi.

Geçenlerde bi arkadaşımın evinin önünde motorumu park ettim sabah baktığımda gidon ekteki fotoğrafta belirttiğim kısımdan baya yamulmuştu. Önce düşmüş olabileceğini düşündüm ama önceden sola yattığı için çizik ve kırıkları vardı anlayamadım ki zaten gidon sola yatıktı yani sol tarafına düşse dışarı doğru yamulmazdı diye düşündüm. Daha sonra araba çarpmış olabilir dedim ama bıraktığım kaldırımın kenarlarında demirler var araba girse önce demirleri yıkardı dedim. Yolda giderken aklıma birden izlediğim videolardaki motosiklet hırsızlıkları geldi. Hani şu ayaklarıyla gidona basıp gidon kilidini kırdıkları şurdaki gibi. https://youtu.be/o7jovBXNKo8?t=120

Sizce durum nedir? Emin gibiydim ama sonra insan gücüyle gidonu o kadar yamultmanın zor olabileceğini düşündüm. Bir de debrijaya da bişeyler olmuş kavraması değişmiş kalkarken stop ediyor sürekli. Sadece gidona abansalar debriyaj maneti nasıl zarar görmüş olabilir?

Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende senin gibi sorunlar yaşıyorum st 125 var apartman içinde gidon kilidini kırmışlar çalmaya gelseler mutlaka alıp giderler kalmaz ben çekemeyen veya kıskanan biri yada orada o motoru istemeyen birinin yaptığını düşünüyorum aynısı senin içinde geçerli
    neden sende o motor varda bende yok gibi
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Gidonu yamultmuş olabilirler kilidi kırmak için bayağı abanıyorlar çünkü. Gidon yamulduğu için debriyaj ayarın bozulmuştur tekrar ayarlaman gerekir. Ama daha önemlisi gidonu düzelttirmen ya da değişmen gerekecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)