Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha MT-07 ABS 2014 Çalınmıştır (07/11/2016)

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur_NX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 150 - CBF 500 - Fazer 600 - R25 - TNT 250
    insallah bulunur çok gecmiş olsun. ben gezinirken gordugum plakasız yada süpheli motorları facebook ta paylasıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ülkede büyük motor almak ayrı bir dert onu muhafaza etmek daha ayrı bir dert geçmiş olsun arkadaşım

Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep söylemişimdir böyle heybetli ve pahalı motorlar almaya gücünüz varsa en iyi kilitleri alıp en iyi şekilde muhafaza etmeniz gerekiyor.

Çalınmasının %70lık kısmı kullanıcıya aittir. Adam gidiyor R6 alıyor koyacak yeri yok yakında otopark yok, abus mabus alacak parası yok gidiyor bisiklet kilidi alıyor sonra karı gibi ağlıyor gitti r6 diye gider tabi.

Alıcaksın abicim abusdan disk kilidini normal zincir granit kilitlerini bağlayacaksın dağ taşa ağaca köpeğe kediye.

Bırak çalmaya uğraşsınlar kafan rahat olsun max aynalarını manetlerini falan çalarlar giden o olsun.

Ha bunların hiç birini yapamıyorsanız gidin kasko yaptırın. Onuda yaptıramıyorsanız ve güvenlik onlemleri otapark vs olmuyorsa motor almayacaksınız kardeşim bu kadar basit.

Bak bende KTM Rc 390 var motorla yatıyorum. Motorumu gözümün onunde göremeyeceğim kafeye oturmuyorum mesela.

Çarşamba günleri otoparkın önünde çarşamba pazarı oluyor sabah 7'de kapı kapanıyor akşam 10 da açılıyor. Her çarşamba günü vardiyama 9-6 sabahçı yazdırırım, gider saat 6.45 gibi motorumu alırım mesai saatim gelene kadar dışarda geçiririm zamanımı, motorumu sonra işte otoparka bırakırım. 9 da mesaime başlar 6 da çıkarım, akşam 10'a kadar eve girmem neden? ben ödüyorum aşkım o benim kimse dokunamaz. Ha 2 yıllık chopper motorum var o eskiden hep kapımın önündeydi çizik bile olmadı ama neden riske girecem? o ile bu bir değil ki.

Hiç bir zaman kapımın önüne bırakmıyorum çünkü kilidim yok alacak o kadar paramda yok olsa gider kasko yaptırırım.

Ama neyim var? hemen üst mahallemde tek giriş çıkışlı kapalı otopark var aylık 60 tl 7/24 güvenlik ve kamera korumalı mal mülk çalınınca sorumlusu sahibi vs.

Yani yerim yok kilidim yok kaskoya param yok ama otoparkım var, şirketimde de otopark var 7/24 güvenlikli bayada büyük tek giriş çıkışlı o yüzden hep rahatım.

Bakın motor alınırken en büyük hatalardan biridir bunlar öncelikle motoru güvene almanız alabileceğiniz yerler bulmanız lazım ondan sonra motor alın.

Ben şahsen çalınan motorlara artık üzülmüyorum takmıyorum ilgilenmiyorum bile çalana helal olsun safı bulunca indirmişler.

Yinede bana geçmiş olsun demek düşer. Laflarımı sakın hakaret yada tartışma yaratmak için yazdığımı algılamayın.

Ben hatalarınızı hatalarımızı yüzümüze vuruyorum böylece herkes ders alsın.
    Arkadas icimde insan sewgisi bile birakmadin
    Motoru calinan arkadas ins bulunur

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu aralar inanılmaz bir artış gösterdi motor.Ülkemizde doğru düzgün yürümeyen birçok şey var ve bunlardan bırı adalet.Malesef hıcbır yetkılı bu ve bunun gıbı konularda gereklı onemı vermıyorlar.Bu durumda da calınmalar artıyor.''Nasıl olsa cıkarım veya hıc ıcerı gırmem'' dusuncesı hat safhada. Gozumuz trafıkte , umarım bulunur. Tekrardan gecmıs olsun.

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gibi bir yaptırım olmayınca, istersen koynunda yatır, yine çalacaklar yine çalacaklar. Her gün görüyoruz, bir hırsız yakalanıyor, 18 yaşında 40 sabıkası çıkıyor, her hırsızlığında kes elini, kolunu bak bakalım yapabilecek mi 40 tane hırsızlık.
    Geçmiş olsun, inşallah bulunur.
    Bu yorumun sahıbıne de ayrı bır parantez acmak ıstedım. Motosıklet calınma oranlarının az oldugu ulkelerde el kol bacak mı kesılıyor ben anlamıyorum. Bakıyoruz avrupaya, adamlar da motor calınma oranı yüzde 1-2. Ama adamlar sizin söylediğiniz gibi ne el kesıyorlar ne kol. Adamlar eğitim veriyorlar eğitim. Okuma-yazma oranını yukseltıyorlar.BILINC kazandırıyorlar.El kol kesmek ıse ŞERRİ HUKUK'ta vardır ve gunumuz toplumumuzda bu asla ve asla mumkun degıldır. Cumhurıyet ıle yonetılen demokratık bır ulkede böyle bir istemin olması bile inanılmaz derecede tehlikelidir.
    Yanlıs anlasılmasın , hırsızları desteklemıyorum.Aksıne onların temızlenmesı ıcın elımden ne gelırse yapıyorum.Ancak cozum , el kol kesmek değil.Cozum EĞİTİM.
    a
    Sağlıcakla.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)