Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çalıntı motorlar nerede bulunur.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı conann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni seyhan 301 idi çalındı
    Yaklaşık 5 gün önce çalınan motorumu nerede arıyabilirim sorusunu trafikteki bir arkadaşıma sordum. Bana dediği pazar günleri topkapıda kurulan 2 el motor pazarına bazen çalıntı motorları getirip sattıkları idi. Bende bu pazar gidip söyle bir göz attım. 40-50 civarında motor vardı. Motorların başında bekleyen tipler çok sakat tiplerdi. hiç motorsiklet kullanıcılarına benzemiyorlardı. Gerçi çalan adamın pazara götürüp motoru satması pek olacak şey değil diye düşünüyordum ama pazara gidince fikrim değişti. Adamlar 2-3 kişilik guruplar halinde dolaşıyorlar. Çalınan motorun tabiki plakasını şase nosunu koparıp atıyorlar. Motor numarasınıda çekiçle ezseler sen motorunu tanısan dahi adamlardan alamazsın. Bunun rahatlığı içindeler. Poliste durumla ne kadar ilgilenir oda meçhul. Velhasıl polis dahi motorumu bulsa benim elime geleceğini zannetmiyorum. Çünkü üzerindeki tüm numaralar hırpalanmış veya silinmiş olacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rölanti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GN 250
    çok geçmişolsun kardeş
    umarım bulunur motorun ama dediğin gibi çok zor verdiğin bilgi için teşekkürler önlemimizi almamız lazım başka çare yok yani :(
    [FONT="Tahoma"]HAYK[/FONT]

lautreamont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun arkadaşım dilerim bir şans olur ve bulursun :(

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Arkadaşım ben senin söylediklerine TAMAMIYLA katılmıyorum. Yani belki haklı olabilirsin ama haklı olma oranın %10 u geçmez.

Hemen hemen her pazar günü olduğu gibi arkadaşlarla bu pazarda saat 15:00 civarı topkapıda motor pazarındaydık. Motoru çalıpta satmak için oraya getiren hırsızın ya ilk işidir yada son, kesin yakalanır. Ama dediğin gibi adamlar motor bilgilerini siliyorlar, sonra motor benim desen bile alamıyorsun geriye. Zaten adamlarda öyle bi tip varki daha doğrusu adam değil şerefsizlerde motorda herhangibir oynama yapmasalar bile gerialamazsın, polis gelse alamaz.

Ama bunu yanı sıra oraya gelenlerin çocu dürüst ve motor sahipleri. Hatta ben bile Honda Today'ımı orada sattım. Bi sorunda çıkmadı.
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bunlar parcalıyolar motoru
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler