Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Lütfen biri cevap versin basım belada şase no suz motor

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a
    Bir çıplak yani parçasız cg motor aldım plka ruhsat hiçbişe yoktu bilerek aldım ama motorun onceden rusatı felan var dediler sildim şase yi dediler bana. aldım bende sonra geri okumak için baska sehre gidiyordum satttım motoru sattgım kişi de yakalanmıs ve beni söylemiş oda birinden aldı demiş ve çocuk şube beni savcılığa çağırıyor ne yapmam lazım ve sonucu ne olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda pcx
    motor çalıntıysa sıkıntı olabilir, sende aldığın kişiyi söyleyebilirsin. Yok aldığın kişiyi bilmiyorsan iş gerçekten sıkıntı olabilir

Yoo aldıgım kişinin konusmaları duruyor mesajlar felan
    Çalıntıysa ne olur peki ?

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Merhaba,motor çalıntı ise, çalıntı olduğunu bilerek ve isteyerek aldıysan suça ortak olduğun anlamına gelir, motosikletin çalıntı olduğunu bilmesen bile evrak ve satış belgesi olamadığı için sorun yaşayabilirsin elinde sms vs olması senin için iyi olacaktır. karşı tarafa ödeme yaptığına dair bir banka dekontu varsa çok sorun yaşamazsın, eğer yoksa parayı verirken yanında sana şahitlik yapabilecek en az iki kişi varsa savcılığa giderken onları da götürmelisin. Geçmiş olsun.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Sen, alan,satan herkes şuan suçlu durumda. Şase noyu silende hiçbir şekilde itiraf etmeyecektir.
    Dolayısıyla başın biraz belada

Şuan Olay kahramanmarasta oldu ve ben antalyada ikametkah ediyorum banka dekontu felan yok beni arayan çocuk şube ve 17 yaşındayım savcılığa çağrılıyorum aldıgım kişilerin sms leri duruyor ve 40 lirasını vermediğim için tehdit dolu mesajlar var sattıgım kişide direk olayı bana yüklemiş 2 3 güne çağıracaklar neler yapmalıyım gören görmeyen basına gelen bana destek olsun lütfen ayrıca sattıgım çocuk bana klinik incelemelerin motor çalıntı değil şase nosu belli olmadıgı için diyor ama polis çalıntı motor diye arıyor ?

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Yaşın Küçük olduğu için çocuk şube arıyor seni, ifadeni alacak ve savcılığa sevk edecek, konuyu ailene anlat ve bir avukata durumunu anlatarak ifade veremeye avukat ile git. paniklemen yada şuçlu pisikolojisi ile davranman sorun yaratır. başını daha fazla belaya sokmamak için avukat avukat avukat. Geçmiş olsun tekrar.
    Love Me Back...

Motosikleti
    arayışta
    Yaşı küçük olanlar yani çocukların ifadeleri sadece avukat nezaretinde alınabilir sana mutlaka bir avukat atamak zorundalar ama kalpazanlık edip iş çabuk bitsin diye senin ifadeni alıp ardından avukata imza attırabilirler. Sen gidince avukat iste eğer facebook vb. Bir ortamda ise mesajlar ekran görüntüsü al yanında götür eğer telefonda ise telefon döküm tutanağı yapmalarını iste. İli senaryo var önünde ya hırsızlık yapmak yada bilerek ve isteyerek hırsızlık malı satın almak. Başkasından aldığını ispatlarsan hırsızlık malı satın alma eğer ispat edemezsen hırsızlık. Şimdi birde iyi tarafından bakalım eğer aletin izi sürülemez ise yani müşteki bulunamazsa az bir ceza ile yırtabilirsin ama bulunursa geçmiş olsun. Gerçi bu adalet sisteminde ceza alman için aptal olman lazım ama belli olmaz. Ayrıca bana göre sana ve senin gibilere sağlam ceza vermeleri lazım eğer sizin gibiler olmasa bu kadar çalıntı motosiklet olmazdı.
    Not: Mobildeyim anca bu kadar oldu kusura bakmayın
    banasorma, AKIN17, _kaan_ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Çalıntı olduğunu bilmeden satın aldığını söyle ve kanıtlarını göster. Motosiklet çalarken yakalananlar bile doğru düzgün ceza almazken bilmeden çalıntı motosikleti satın alana ceza vermezler.
    Gerçi burası türkiye, karısına bastonla vurdu diye 90 yaşındaki dedeyi hapse atanlara denk gelme ihtimalinde var. Sen yinede yanına bir avukat al giderken.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun,gelismeleri takipteyim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Merak edip Google dan arayıp aşağıdaki linki buldum.
    http://ibrahimerdincunal.av.tr/suc-e...bul-etme-sucu/

Özet olarak 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ve 1000 güne kadar adli para cezası diyor.
    İşin pis tarafı daha önceden yasada bulunan " bilmeden " kelimesi yasadan çıkarılmış.
    Yani çalıntı mal olduğunu bilmiyordum ifadesi sizi kurtarmıyor.
    Zaten şasi numarası kazınmış bir motosikleti satın aldığınıza göre çalıntı olduğunu bildiğiniz ortada oluyor.
    Yani bir insan çalmadıysa motosikletin şasi numarasını neden kazısın değil mi?

Asıl kötü haber ise yazının devamında var.
    Siz bir çalıntı mal satın aldıysanız olayla ilgili başka bir dava yoksa bile çalıntı mal almak ve kullanmaktan yargılanıyorsunuz.
    Yani diyelim ki bu aldığınız motosiklet çalıntı ama ne çalan belli ne de açılmış bir dava var.
    Bu durum sizi kurtarmıyor.

Burası benim kendi yorumum.
    SMS kayıtlarının bir işe yarayacağını zannetmiyorum. Karşı taraf başka bir malın pazarlığı olduğunu iddia edebilir. Yani elinizde pazarlığa ait imzalanmış bir mukavele senet vb bir evrak bile olsa üzerinde malın detayları yazmadığı sürece bir işe yarayacağını sanmam.

Diğer arkadaşların da yazdığı gibi acilen bir avukat bulun.
    Belki 6-7 ayla kurtarırsınız.
    Geçmiş olsun.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla kardeş hakketmişsin, "Sahibi kaçmış yuvada, öteki kuş barınamaz. Yuva bozanın yuvası olmaz. Zulüm tarlasında zulüm biter.” biter demiş Yaşar Kemal bi konuda, umarım iyi niyetlisindir ve kurtarırsın paçayı.
    AKIN17 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hicbirsey olmaz, sonuna kadar inkar edeceksin, benim ilgim yok ben satmadim diyeceksin.

Eğer ben bu motoru bu arkadaştan göz göre göre evraksız olarak aldım dersen ve bunu evraksız şekilde başka birine sattım dersen suçlusun bence benim olayla alakam yok desen telefon kayıtlarından yine senin alıp başka birine sattığın ortaya çıkar değneğin iki tarafıda sıkıntılı.Yıl olmuş 2016 herşeyin bir yolu yordamı var bisikletmi alıyorsunuz bir zamanlar evraksız pejo mobilet ticareti vardı şimdide sıra cglere geldi dikkatli olalım hassas konular.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edip Google dan arayıp aşağıdaki linki buldum.
    http://ibrahimerdincunal.av.tr/suc-e...bul-etme-sucu/

Özet olarak 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ve 1000 güne kadar adli para cezası diyor.
    İşin pis tarafı daha önceden yasada bulunan " bilmeden " kelimesi yasadan çıkarılmış.
    Yani çalıntı mal olduğunu bilmiyordum ifadesi sizi kurtarmıyor.
    Zaten şasi numarası kazınmış bir motosikleti satın aldığınıza göre çalıntı olduğunu bildiğiniz ortada oluyor.
    Yani bir insan çalmadıysa motosikletin şasi numarasını neden kazısın değil mi?

Asıl kötü haber ise yazının devamında var.
    Siz bir çalıntı mal satın aldıysanız olayla ilgili başka bir dava yoksa bile çalıntı mal almak ve kullanmaktan yargılanıyorsunuz.
    Yani diyelim ki bu aldığınız motosiklet çalıntı ama ne çalan belli ne de açılmış bir dava var.
    Bu durum sizi kurtarmıyor.

Burası benim kendi yorumum.
    SMS kayıtlarının bir işe yarayacağını zannetmiyorum. Karşı taraf başka bir malın pazarlığı olduğunu iddia edebilir. Yani elinizde pazarlığa ait imzalanmış bir mukavele senet vb bir evrak bile olsa üzerinde malın detayları yazmadığı sürece bir işe yarayacağını sanmam.

Diğer arkadaşların da yazdığı gibi acilen bir avukat bulun.
    Belki 6-7 ayla kurtarırsınız.
    Geçmiş olsun.
    İlgili yazının devamı okunduğu halde görülecektir ki "...Bunun gibi satın aldığı veya kabul ettiği bir malın sonradan suçtan elde edildiğinin öğrenilmesi durumunda da bu suç oluşturmaz ." ifadesi yer almaktadır. Kaldı ki iyiniyetli taraf burada bu malı alan arkadaşımız ve sattığı kişi iyiniyetli olduğu için suç alacağını düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:18 ----------

Ha söylemeyi unuttum, yeterli motor bilgin, tecrüben olup da bu motoru almışsan veya 10bin tl edecek bi motoru 3-4 binden satın almışsan işin yaş.

Motosikleti
    gt250r
    Yandin sen sakin gitme karakola.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    umarım çalıntı değildir. eğer çalıntıysa sen dahil çalan alan satan herkese üst limitten ceza verirler umarım ...
    dejavoo bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ruhsatsız araç satın alıp satıyorsun. İşin başlangıcında iyi niyet yok. Senin bu işi gayet iyi bildiğin kanısı oluştu bende. Yani daha öncede yapmış gibisin. Şimdi hakim seni görünce ve konuşmalarını dinleyince onunda kafasında bir fikir oluşacak. Sen ağzınla kuş tutsan bu fikri değiştiremezsin. Ancak ortaya delil koyman lazım. Bana sorarsan sen bu işden ceza almalısın. Alacağın ceza ertelenecek. Birdaha yapmaman ve örnek olması dileğiyle Geçmiş olsun.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beter ol. Umarim cezanı cekersin. Kimbilir hangi garibanin çalınan motoru
    dejavoo bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Aklınca masraf yapmadan bisiklete biner gibi motora binecek şimdi kıvran dur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)