Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilgi: Sahibi tarafından GPRS ile bulunan motosiklet hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Merhaba,

İstanbul'da bir AVM'de çalışıyorum ve güvenlik konulu tüm maillerde bilgilendiriliyorum.

Bugün aldığım bir bilgiden bahsetmek istiyorum sizlere. 24.01.2016 tarihinde otoparkta bulunan motorunun olmadığını farkeden bir mağaza personeli durumu güvenlik bölümümüze iletiyor. Kontrolden sonra motorun bir şahıs tarafından çıkarıldığı kamera kayıtlarından görülüyor. Üzerindeki GPRS izleme sinyali ve emniyet aracılığıyla yapılan başvuru ile izleme sonucunda, motorun feriköy mezarlığı yakınlarında YAMAHA marka parçalar satan bir dükkandan geldiği anlaşılıyor.

Sonuç: Dükkan sahibi, çalınan motorun fatura bedelini ödemesi ve motor sahibi kişinin bu konuda (sanırım anlaşmaya varılmış, detay bilemiyorum) şikayetçi olmaması üzerine kişi serbest bırakılıyor. Bilginiz olması için bu konuyu açtım.

Saygılar.
    Tulpar ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    çalıntı motorları alan (doğruysa ve tesadüf almadıysa motoru ) sözde parçacı (kasap diye tabir edilir )ile karşı karşıyayız bu işi önceden de yapıyorsa ifşa edilmesi lazım acil
    computeus ve Shrieker bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

İyi de bundan sonra çalma durumunda ilk yapacakları gps devre dışı bırakma yoluna giderler.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalıntı motorları alan (doğruysa ve tesadüf almadıysa motoru ) sözde parçacı (kasap diye tabir edilir )ile karşı karşıyayız bu işi önceden de yapıyorsa ifşa edilmesi lazım acil

İfşa etmek isterdim ancak malesef bu bilgiye sahip değilim, bu alçaklar hiçmi korkmaz, hiçmi kul hakkından, haramdan sakınmazlar, nasıl insan bunlar anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı dejavoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de bundan sonra çalma durumunda ilk yapacakları gps devre dışı bırakma yoluna giderler.
    Evet buda ayrı bir ironi, şikayet değil direk alması lazım devletin bu tür konularda hırsızı.
    Shrieker bunu beğendi.
    Görebildiğin en uzak yere git, oradan daha uzakları göreceksin.

Motosikleti
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İfşa etmek isterdim ancak malesef bu bilgiye sahip değilim, bu alçaklar hiçmi korkmaz, hiçmi kul hakkından, haramdan sakınmazlar, nasıl insan bunlar anlamadım.
    yok zaten sana ifşa et demiyorum ,illa o dükkan la ilgili daha önceden duyumu şüphesi olan vardır üyeler okusun da konuyu bakalım ne olacak görelim ortaya çıkar er yada geç
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Şişli feriköy tarafını bilen forum üyeleri : Lütfen mezarlık yakınında parça satan dükkanları bildirsinler ki, hırsızı bilelim.
    Shrieker ve Whitehair bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok zaten sana ifşa et demiyorum ,illa o dükkan la ilgili daha önceden duyumu şüphesi olan vardır üyeler okusun da konuyu bakalım ne olacak görelim ortaya çıkar er yada geç
    Adam parayı çıkarıp sıfır fiyatını vermiş, bu işi devam ettireceğine adım gibi eminim. Kaçımızda var ki GPRS. Böyle 1/10 çıksa dahi parça satışına devam edecek şeref yoksunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şişli feriköy tarafını bilen forum üyeleri : Lütfen mezarlık yakınında parça satan dükkanları bildirsinler ki, hırsızı bilelim.
    Bize en iyi önlem bu olur bence de. Ama konu güncel kalmayacağı için unutulacak. Bu tür konuların (ifşa edilen sahtekarlar) sayfası yapılmalı. Öneridir.
    Görebildiğin en uzak yere git, oradan daha uzakları göreceksin.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Anti parantez amacım sadece bilgi vermek yanlış anlaşılmasın lütfen..

GPRS = Baz istasyonlar ile telefon şebeleri üzeri yapılan bir data transfer tipi. 3G den önceki versiyon yani 2G olarakta bilinir.
    (General Packet Radio Service)

GPS= (Global Positioning System) Küresel Konumlama Sistemi
    Yörüngedeki Uydular (Max.24 adet) aracılığı ile koordinat hesaplanması ve bu koordinatın harita üzerine konumlandırılması.
    GPS in düzgün çalışabilmesi için en az 6 uydudan sinyal alabilmesi lazım. Bu sayı arttıkça sapma oranı da düşer.

Takip sistemleri çalışma yapısı olarak öncelikle GPS ile konumu belirler,
    sonra GPRS (3G desteklediğini zannetmiyorum bu trackerların) data transferi ile cep telefonu şebekesi üzerinden bu koordinatı operatöre iletir.
    Machair bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

GPRS = Baz istasyonlar ile telefon şebeleri üzeri yapılan bir data transfer tipi. 3G den önceki versiyon yani 2G olarakta bilinir.

Yörüngedeki Uydular (Max.24 adet) aracılığı ile koordinat hesaplanması ve bu koordinatın harita üzerine konumlandırılması.
    GPS in düzgün çalışabilmesi için en az 6 uydudan sinyal alabilmesi lazım. Bu sayı arttıkça sapma oranı da düşer.

sonra GPRS (3G desteklediğini zannetmiyorum bu trackerların) data transferi ile cep telefonu şebekesi üzerinden bu koordinatı operatöre iletir.
    gprs yada mobil şebeke üzerinden çalışan sistem daha verimli bence.Çünkü gps için açık hava olması gerekli ama şebeke bağlantısı yerleşim olan her yerde var artık.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Mobil şebeke üzerinden yapılan konumlamalar da eğer çevrenizde sadece 1 adet baz istasyon varsa (Köy yeri veya merkeze uzak kırsal alan) size vereceği yaklaşık konum 20km çapında bir alan olur.
    computeus bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    gprs yada mobil şebeke üzerinden çalışan sistem daha verimli bence.Çünkü gps için açık hava olması gerekli ama şebeke bağlantısı yerleşim olan her yerde var artık.
    Araç takip sistemleri ilgili operatöre düzenli aralıklarla konumlarını bildirirler. Varış noktası kapalı alan bile olsa iz takibi yolu ile yeri belirlenir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

GPS i çaldığı anda devre dışı bırakması lazım ki bu çok zor . Gideceği yere kadar GPS açık gidebilirse çalan kişiye mutlaka ulaşılır.

dragistan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650 Classic - 2004
    Bu tarz yerlerin ifşasına da katkı sağlayacak bir uygulama yapılıyor şu anda zaten arkadaşlar. Fuar ile birlikte devreye girecek.

Her kullanıcı tecrübe ettiği işletme veya yer için görüşünü iletebilecek herkesin göreceği ve kaybolmayacağı bir alanda.

Detayları burada.
    Dört teker bedeni, iki teker ruhu taşır...

astral50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dükkan ismini özelden yazar mısın biliyorsan, bu gün benimde motorum çalındı bir kontrol etmek isterim.

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    böyle fırsat yılda bir çıkar. tam şebekeyi çökertme imkanı var

Motosikleti
    honda cbf 150 2013 model

feriköy

slm arkadaşlar ben feriköyü iyi bilirim cıkma parca satan yok ama tamirci var

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

vay şerefsizler özellikle gidip parca soracagım kolacan etmek icin

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Düzeltme:

1) Teorik olarak düzgün bir konumlama için düzgün sinyal alınabilen 3 uydu yeterlidir. Fazlası doğrulama için kullanılır.
    2) Takip sistemleri çalışma yapısı olarak öncelikle GPS ile konum belirlemez. Sunucuyla el sıkışır, sonrasında da konum belirleme için bir dizi kontrol yönteminden en uygun olanları kullanılır.

Benim esas merak ettiğim burada bir konu daha açılmıştı bulamadım şimdi.Takip cihazı verisiyle karokola gidip sonuç alamayan birisi açmıştı. Burada ise karakolun bu veriyi dikkate aldığı sonucu çıkıyor. Hangisi doğru veya ikisinin başvuru yöntemi arasındaki fark ne acaba?
    Machair bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim esas merak ettiğim burada bir konu daha açılmıştı bulamadım şimdi.Takip cihazı verisiyle karokola gidip sonuç alamayan birisi açmıştı. Burada ise karakolun bu veriyi dikkate aldığı sonucu çıkıyor. Hangisi doğru veya ikisinin başvuru yöntemi arasındaki fark ne acaba?
    Evet bende hatırlıyorum aynı konuyu.Galiba böyle bir durumda yazılı başvuru yapmak en iyisi.

cihazda gps veya gprs in olup olmamasının hiç bir önemi yokdur, baz istasyonları sizin konumlarınızı net olarak bilir, ancak operatör bunu sizle paylaşmaz. devlet isterse istediği kişinin konumu şakkadanak baz istasyonları ile bulabilir. hatta devletin elinde kim kiminle yan yana buluşuyor gibi görsel grafik arabirimide vardır yani tıpkı oyun gibi, kim kimle ilişkili vs. yani sizin elinizdeki cihazın özelliklerinin hiç bi önemi yok 3310 a simkart takın yine bulunursunuz.

ama siz şahsınız bir takip yapmak istiyor iseniz, ozaman gps in gprs in önemi olur, gsm protokolü çok eskidir, bir sürü açıkları vardır..

kısaca avukatınız var ve hukiki boyuta taşıyabiliyorsanız,
    motora bir eski model dandik 5510 içinde sim kart takılı aktif hatli bir telefonu monte edin unutun.

4,5g ihalesi ile baz istasyonu sayısı daha artacak, çok daha iyi kesinlikde konum bulmakda mümkün olacak. etrafdaki baz istasyonları kendi voltajlarını düşürüp arttırarak cihaz konumunu tespi ederler. bir baz istasyonu enerjisini kıstığında, telefon otomatik olarak en iyi baz istasyonuna bağlanır, bu şekilde 2 3 işlemde konum bulunulur.

hatta yüksek güçle baskın olan, israilden ithal sahte baz istasyonları, araya girerek sizin veri ses iletişimlerinizi kayıt edebilir, emule edebilir.

Motosikleti
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

İstanbul'da bir AVM'de çalışıyorum ve güvenlik konulu tüm maillerde bilgilendiriliyorum.

Bugün aldığım bir bilgiden bahsetmek istiyorum sizlere. 24.01.2016 tarihinde otoparkta bulunan motorunun olmadığını farkeden bir mağaza personeli durumu güvenlik bölümümüze iletiyor. Kontrolden sonra motorun bir şahıs tarafından çıkarıldığı kamera kayıtlarından görülüyor. Üzerindeki GPRS izleme sinyali ve emniyet aracılığıyla yapılan başvuru ile izleme sonucunda, motorun feriköy mezarlığı yakınlarında YAMAHA marka parçalar satan bir dükkandan geldiği anlaşılıyor.

Sonuç: Dükkan sahibi, çalınan motorun fatura bedelini ödemesi ve motor sahibi kişinin bu konuda (sanırım anlaşmaya varılmış, detay bilemiyorum) şikayetçi olmaması üzerine kişi serbest bırakılıyor. Bilginiz olması için bu konuyu açtım.

Saygılar.
    köprüde ıvır zıvır yerde gördüğü bilmem hangi marka motorun sahibi burada mı diye konu açan arkadaşlar bu dükkan hakkında bir şey bilmiyor mu duymadı mı , iddaya göre adam resmen motor kasabı veya yanlış bilgi var konu sahibi tarafından

sbaskal69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL650 2003
    Merhaba arkadaşlar, benim motorda çalındı. bu Feriköy deki dükkan nerede tam yerini bilen bir arkadaş varsa söyleyebilir mi acaba.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)