Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hırsızlık şebekesi çöktü de....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1000rr 2008
    Selam Arkadaşlar

Şebeke çöktüde bi Allahın kulunun motoru bulundumu veya parçası bilgisi olan varsa yazsın lütfen...
    Mengu16 ve Shrieker bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Geçen gün birisi link vermişti, bulunan motorların plakalarını listelemişler.
    Ama son operasyon sonrasında paylaşılan bir bilgi mi yoksa genel bir bilgi mi bilmiyorum.
    Hatta forumdan cbr250 si çalınan bir arkadaşın motorunun plakası da vardı

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Geçenlerde çıkan o haberde cbf150 vardı. Ben haber verdim sahibine, teşekkür etti vs falan ama sonra haber alamadım. Buldu mu bilmiyorum. Tekrar mesaj attım şimdi

Şebeke çökse de ellerinde anca son çaldıkları motorlar kalmıştır.

Motosikleti
    1000rr 2008
    valla ben yakalndıkları gün gayrettepeye gittim bir doblo marka arcın içinde bir iki motor parçası vardı genellikle gsx-r600 parçasıydı
    aracın sahibi kelepçelemişler arabanın içinde sorguluyorlardı, başka motor parçası veya sağlam motor bulundumu diye sordum var gibi bişeyler dedi ama net konuşmadı biz yakalıyoruz yasalardan faydalanıyorlar salıyorlar flan dedi biz bulunan bişey olursa sizi arıcaz zaten dedi ne arayan var ne soran
    merak ediyorum birtane parçası bulunan oldumu
    yoksa bu yakalama olayı tamamen göz boyamamı onu çözemedim
    Shrieker bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parça değil, şase numarasının yazılı olduğu metal parçaları bulup sahiplerine haber vermişler, bildiğim akdarı ile bulunan motor yok. Çoktan parçalamışlar dükkanın arka tarafında.

Motosikleti
    1000rr 2008
    işte hep böyle kulaktan kulağa haberler ben bir yakınımın veya motoru çalınmış biri olarak birinci ağızdan ben
    evet abi beni polis aradı flan işte şase numaramdan parçalar flan bulmuşlar veya motor parçalarını tesip için beni karakola çağırdılar flan diye duymadım
    hep muşlar mişler
    motor camiası ayaklandı diye bir operasyon bir iki tebrik ama ortada somut hiçbirşey yok sadece haber var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

motor satışları düştü
    vergi kaybediyoruz
    motor camiası ayaklandı
    haberlere konu olmaya başladı
    YAPALIM BİR OPERASYONDA EN AZ 3 AY İDARE EDERİZ...

kimsenin bişeyi bulunmuyorsa yada bulunamadıysa bu olayı ben böyle düşünürm arkadaş...
    benim verdiğim vergilerde haram olsun...
    crxforever, Mengu16 ve Shrieker bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Erhan1000rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte hep böyle kulaktan kulağa haberler ben bir yakınımın veya motoru çalınmış biri olarak birinci ağızdan ben
    evet abi beni polis aradı flan işte şase numaramdan parçalar flan bulmuşlar veya motor parçalarını tesip için beni karakola çağırdılar flan diye duymadım
    hep muşlar mişler
    motor camiası ayaklandı diye bir operasyon bir iki tebrik ama ortada somut hiçbirşey yok sadece haber var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

motor satışları düştü
    vergi kaybediyoruz
    motor camiası ayaklandı
    haberlere konu olmaya başladı
    YAPALIM BİR OPERASYONDA EN AZ 3 AY İDARE EDERİZ...

kimsenin bişeyi bulunmuyorsa yada bulunamadıysa bu olayı ben böyle düşünürm arkadaş...
    benim verdiğim vergilerde haram olsun...
    Motorun tüm parçalarında şasi numarası yazmaz, zaten bir tane pilakaya yazılıdır, bulsa bulsa onu bulurlar. Ben 1. ağızdan o haberde pilakası yazılı birisinden duydum, sen duymamışsan çevreni biraz genişletmeyi deneyebilirsin.

Daha detaylı bilgi için http://tdk.gov.tr/index.php?option=c...lar&Itemid=132
    essegesse bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Bu olayda herkes suçlu, ucuz olsun diye çıkma parça alıyoruz, mahalle arası neidüğü belirsiz tamircilere gidiyoruz ve suçu teşvik ediyoruz.
    Shrieker ve ulueremre bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013 model
    slm arkadaşlar bulunan parçalardan biri bana ayit şase itiketi bulunmuş motor cbf 150 kagıthaneden çalındı asayiş şubeyi arayıp bilgi almak için bana dedikleri motor bulunsaydı haber verilirdi dediler bulunan parçaları sorduğumda telefonda bilgi veremeyiz buraya gelip bilgi alırsın dediler fırsat bulup gidemedim 1 ay önce savcılıktan bana kâğıt geldi 8 ekimde mahkeme varmış beni mahkemeye çağırıyor herşey mahkemede belli olacak sabırsızlıkla bekliyorum şebeke nasıl çökertilmiş soracağım merak ediyorum necevap verecek savcı hepsi göstermelik adalet yooooooook maalesef

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yan sanayi parçaları 3 kuruşluk CBF150'yi bile söküp yedek parça mı yapmışlar bu insanlar bi garip. Japon motorun en ölüsü bile sıfır km çinliden iyidir diyenlerin iddiası hırsızların aklına yatmış olmalı. Çinli motorumun anahtarını AVM otoparkında üzerinde unuttum çalmadılar. Kontağı çevir bin git. 100'lük cub'du moped'den bozma ama olsun.
    AH MEN bunu beğendi.

Bulunan motorlarin Verilen linki buraya atma Şansın var mı motorkafa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün birisi link vermişti, bulunan motorların plakalarını listelemişler.
    Ama son operasyon sonrasında paylaşılan bir bilgi mi yoksa genel bir bilgi mi bilmiyorum.
    Hatta forumdan cbr250 si çalınan bir arkadaşın motorunun plakası da vardı
    O linki yazar misin benim de motorum çalındı plaka var mı diye bakmak istiyorum.

Motosikleti
    Honda CBR250
    Hocam link mevcut mu? Veya bu listeye nereden ulaşabilriz? Teşekkürler..

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    benim cbf150 de geçen sene çalınıp,bir buçuk ay sonra bulunmuştu.bulan da polis değil,mahalle sakinlerinin dikkati sayesinde.çalanlardan ikisi yakalanmıştı.halen mahkemesi devam ediyor.müşteki sıfatı ile ilk duruşmaya katılmıştım.4.duruşma olacak.çalan hırsızların sosyal ve ekonomik durumlarının araştırılması falan filan :-) bakalım ne sonuç çıkacak.(sürekli silip temiz halde gıcır gıcır tutup hırsızları suça teşvik etmekle suçlanmam umarım.olur mu olur.burası TR. :-)

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemize eski kadı sisteminin gelmesi iyi olur muydu acaba?
    Yasama yürütme yargı. tek kalemde verelim hükmü, keselim cezayı.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013 model
    slm arkadaşlar bulunan parcaların icinde benim motor sase no var plaka 34 kb 0493 bugunekadar hic bir polis aramadı buhaberle ilgili savcılıktan bildiri geldi 08.10.2015 harihinde duruşma var bakalım ne olacak http://Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hır...0319-6864.aspx

Motosikleti
    honda cbf 150 2013 model
    arkadaşlar şebeke filan cökmedi polis iki kişi yakalıyor göstermelik UTANMADAN BİRDE KOSKOCA MANŞET ATIYORLAR MOTOR ŞEBEKESİ CÖKTÜ DİYE motor dırsızlarını ben pkk ya benzetiyorum oşerefsizleri dış ülkeler destekliyor bizim motor hırsızlarınıda malesef polislerimiz destekliyor yazık lar olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)