Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

çalınan cbf 150 motorum 2 gün içinde bulundu

Motovento
    REKLAM ALANI
    mbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor...
    Ben polislerin ellerinden geleni yaptıklarına eminim. Öyle en ufak şeyde polis işini yapmıyor demek kolay. Olayın derinine bakmak lazım. Ben bu motor hırsızlığıyla ilgilenen ekiplerin yaşadıklarını bildiğim kadariyla anlatayım size isterseniz...
    Öncelikle bu hırsızlar hep çetedir küçük yada büyük grup olarak farketmez. Adamlar çalıp bunları belli yerlerde parçalıyorlar. Çıkma parçaların neden bukadar ucuz oldugunu anlayın. Bu hırsızları nasıl yakalarsan yakala yasalar ve mahkemeler sagolsun iceri girmiyorlar bile yada bi kaç ay yatıp çıkıyorlar. Yani kısacası bu olayların bitmesi için caydırıcı yeni yasalar çok önemli.
    alijian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    geçmiş olsun..Allah tekrarını yaşatmasın...

Geçenlerde pendikte neomarin alışveriş merkezinde bir yamaha mt07 vardı..pırıl pırıl..alarmlı dik kilidi fila herşey tamam...ama oda ne ??
    kontağı üzerinde duruyor...

hemen çektim aldım kontağı motorun üzerine yazdım ara beni diye...

Avm nin güvenliğine söyledim anons yapın diye ama yapmıyorlarmış,bize verin anahtarı dediler..

vermedim tabi..

Allahtan arkadaş çabuk davrandı aradı geldi aldı anahtarı..biraz daha geç kalsa eve dönmüş olsam ders olsun diye eve gelip önce anahtarı almasını sonrada gidip motorunu almasını sağlayacaktım...
    mbulut, zilecef2676 ve alijian bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçenlerde pendikte neomarin alışveriş merkezinde bir yamaha mt07 vardı..pırıl pırıl..alarmlı dik kilidi fila herşey tamam...ama oda ne ??

Avm nin güvenliğine söyledim anons yapın diye ama yapmıyorlarmış,bize verin anahtarı dediler..

vermedim tabi..

Allahtan arkadaş çabuk davrandı aradı geldi aldı anahtarı..biraz daha geç kalsa eve dönmüş olsam ders olsun diye eve gelip önce anahtarı almasını sonrada gidip motorunu almasını sağlayacaktım...
    Büyük hayır işlemişsiniz.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Benim çevremde 3 tane cbf 150 motoru olan arkadaşım var inanır mısınız 2 tanesinin son 2-3 ayda motoru çalındı.Bence cbf 150 çalınmaya çok uygun bir motor bu kadar da tesadüf olamaz diye düşünüyorum.

Not:Çalınanların ikisinin de sadece direksiyon kilidi vardı.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vermedim tabi..

ben bi motor gördüm avmde, arkasında artçıyı unutmuş.aradık geldi aldı

şaka bi yana helal olsun gerçekten.adam ne kadar dua etse az

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Sonunda "Çalınan motorum bulundu" cümlelerini duymaya başladık, ne güzel.

Umarım daha da fazla bu cümleleri duyarız.
    alijian bunu beğendi.

abaf11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 SFC
    Şu işe bak pislik büyük şehirlerde başlar,taşraya sıçrar.Yazılanlara baktım da büyük nimet içindeymişiz farkında değiliz.Havalar soğumaya başladı,sürüşü bırakanlar motorlarını örtüyorlar.Nerede mi duruyor kapı önünde kaldırım üstünde.100 lüğünden 250 liğine hep aynı.Ufak yerlerde asayişi mahalleli sağlıyor.Herkes birbirini tanıdığı için yabancı hemen belli oluyor.Büyük şehirlerede taşradaki huzurun gelmesi temennisi ile,geçmiş olsun.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı moturmotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuzun bulunmasına sevindim geçen gps takip cihazını araştırdım 50 ye devar 100 e de var 30 a davar ebayden gps tracker diye arattırın tonlarca ürün çıkıyor ve google mapdan internetten izliyorsun canlı olarak güzel birşey
    yurtdışından gelen gps tracker da imei meselesi nasıl hallediliyor?
    pasaporta kayıt mı lazım ?
    yoksa kapanmıyor mu?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdışından gelen gps tracker da imei meselesi nasıl hallediliyor?
    pasaporta kayıt mı lazım ?
    yoksa kapanmıyor mu?
    Yurtdışından gelen imeisi olan ürünlerde pasaport kaydı şart, yoksa kapanır.

Ha, mtk çipsetli ürünler var, onlara bir şekilde yurt içi imeisi atılabiliyorsa çok iyi olur. mtk çipsetli telefonlara imei atmak basit, belki bu cihazları da bir şekilde bilgisayara bağlayıp/ ya da terminal üstünden falan kod girilip imei atılabilir diye düşünüyorum. Ama kısa araştırmam sonucunda elle tutulur bir bilgiye rastlayamamıştım yurtiçi/dışı forumlarda.

Bu tarz "yasadışı" olaylara girmezseniz dediğim gibi pasaport/kayıt şart.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru bulduğunuz yerde polisler bekleseydi keşke buji kablosunu kimse çalıştırmasın diye saklamışlarsa illa ki geri geleceklerdi bence yakalanma ihtimali olabilirdi.Büyük geçmiş olsun.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Ben motoru o sekilde bulsaydim, Hic dokunmadan uzaktan seyrederdim. Hirsizlar tekrar gelincede ne yapacagimi anlatmak istemiyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)