Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çalıntı şüphesi olan motosiklet S1000RR

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Bilgi Motorcycle kulübünden Ali İnanç Özdemir tarafından yazılmıştır. Yazı Facebooktan alıntıdır.

Ali İnanç Özdemir

Bugün saat 17:00 civarı Vatan caddesini Millet caddesine (Migros'un ordan yukarı) bağlayan yolda daha küçük bir motorla itilerek götürülen BMW S1000RR gördüm.

Karşı şeritten anlık olarak geçtiğim için detaylı göremedim ama şahıslar kasksız, genç ve biri belirgin sakallı idi.

Bana pek motorun sahibi gibi gelmediler (umarım yanılıyorumdur).

Beyaz, mavi 2 renk olanlardandı.

Etrafınızda motoru çalınmış kimse var ise bölgenin güvenlik kamerası kayıtlarına bakması faydalı olabilir.
    Sadık1453 ve mhmtesk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende çocuklara tecavüz eden kadinlari döven birini gördüm ama yolum baska tarafta oldugu için durup bakmadim. Yahu bu ne sacmaliktir, calindigndan şüphelendigin 70bin TL ilk motor görüyorsun, sonra faceden "caliyo olabilirlerdi" diyorsun. Zaten calinmissa adam motorun nerden calindigini bilemicek kadar yarim akilli değildir. Ama sen boyle bir olaydan suphelenipte durup müdahale etmediğin için korkaksin kendine güvenin sıfır. Sıfır hassasiyet, internetten yazmakla olmuyor.
    blamir, brocks, Ms_TunC ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende çocuklara tecavüz eden kadinlari döven birini gördüm ama yolum baska tarafta oldugu için durup bakmadim. Yahu bu ne sacmaliktir, calindigndan şüphelendigin 70bin TL ilk motor görüyorsun, sonra faceden "caliyo olabilirlerdi" diyorsun. Zaten calinmissa adam motorun nerden calindigini bilemicek kadar yarim akilli değildir. Ama sen boyle bir olaydan suphelenipte durup müdahale etmediğin için korkaksin kendine güvenin sıfır. Sıfır hassasiyet, internetten yazmakla olmuyor.
    Sakinleş, emin ol motoru çalınmış olan bir şahıs olsa ve bu yazıyı görse hassasiyetiniz için teşekkür ederim der...

Forumdan olmasa bile bir kişinin şahsına hakaret etmek forum kuralları çerçevesinde ve ahlaki olarak yanlış bir davranıştır.

Tartışmaya gerek yok.
    fearlesboyy, cbr1907, cihan54 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    arkadaşın bahsettiği yer sokak arası değil kocaman cadde ters yönde gidiyor diyor dönemezde duramazda istanbul trafiğinde bi anlık dalgınlıkta adamın aklını alıyolar.. verdiğin örnektede resmen saçmalamışsın alper
    Maslak, kefeeee ve inancalio bunu beğendiler.

Pessimistyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    atarlanmaya asıp kesmeye gerek yok, bakıp geçen binlerce insanın içinden nacizane yardım ederim umuduyla adam facebookuna yazmış, taa buralara kadar gelmiş.. dümbelek adamın iyi niyetini neredeyse suç işlemiş gibi yorumlamış. henüz küçüksün sanırım, bende o yaşlarda asileştim. eğitimle falan aşılabiliyor ama büyüyene kadar klavyeden uzak durmak lazım..
    cbr1907, wolrath, kanucan ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsedilen elemanları gördüm; Beykoz-Kavacık yolundan Riva'ya doğru uzadılar... Sürücüde kask yoktu, fakat hırsızdan ziyade servis çırağı kıvamında heyecanlı, cahil ve gözükara zibidi gençlerdi. Sakat kullanıyordu, muhtemelen patlar.
    kefeeee bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen elemanları gördüm; Beykoz-Kavacık yolundan Riva'ya doğru uzadılar... Sürücüde kask yoktu, fakat hırsızdan ziyade servis çırağı kıvamında heyecanlı, cahil ve gözükara zibidi gençlerdi. Sakat kullanıyordu, muhtemelen patlar.
    Sanıyorum çalınmış olsa şimdiye biri bunu görürdü.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Alıntı Pessimistyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atarlanmaya asıp kesmeye gerek yok, bakıp geçen binlerce insanın içinden nacizane yardım ederim umuduyla adam facebookuna yazmış, taa buralara kadar gelmiş.. dümbelek adamın iyi niyetini neredeyse suç işlemiş gibi yorumlamış. henüz küçüksün sanırım, bende o yaşlarda asileştim. eğitimle falan aşılabiliyor ama büyüyene kadar klavyeden uzak durmak lazım..
    Senin yasina gelincede böyle laf sokan bi tip olcaksam allah korusun. Ilkokul çocuğu gibi laf yapmışsın eğitimle olmuyor anlasilan. Bana laf yapan herkes durmayip yoluna devam edecek zihniyete sahip. Bari bunu apaçık belirtmeseydiniz. Insan olmak için doğuştan bir kivilcim gerekiyor. Pessimistylecığım.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Neden kimse bu işin doğru olanını ve orta yolunu yazmamış anlamadım?

Gören kişi polislik yapmak zorunda değil. Adamlar da silah, bıçak olma olasılığı yüksek.En kötü ihtimalle sizden daha iyi sokak döğüşü bildikleri için dayak yersiniz.

Fakat sağa çekip polisi arayarak eşgal verir 70bintl değerinde bir motoru alakasız iki kişi itekleyerek götürüyordu der, gittikleri yönü söyler sonra yine internette de yazar.
    Gerisi polisin ve motoru çalınmış biri varsa internetten takip edip bulmasına kalır.
    murad13 ve Salih_T bunu beğendiler.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    eleştirenlere söylüyorum adam doğru söylüyor eğer şüpheli birşey varsa artık şu cep telefonu meretini kullanıp şikayet edebilirdi hırsızlık şüphesi var diye bildirebilirdi ha polis ne kadar umursar bilemem ama olay olup bitikten sonra :-- ben onu şe yaparlarkene görmüştüm ya asdfghj demek mantıksızlık
    alper_becker bunu beğendi.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler onu bunu bırakın.
    Diyelim apaçi tipli iki eleman motosiklet çalıyor ve siz şahit oluyorsunuz. Ne yaparsınız?
    Ben en fazla polisi ararım herhalde. Kendi motorum dahil olmak üzere kendimi riske atmam.
    Böyle bir şeye şahit olsam en fazla kendimi gösterir hayırdır yardımcı olayım mı bir problem mi var diye yanaşırım. Baktım şüpheli bir şekilde polise haber veririm. Başka bir şey yapıp efelenmek başka sonuçlara neden olacağından, buradaki arkadaşı durup neden bakmadın soruları çok makul değil.

Kabul ediyorum, duygusal olarak düşünüldüğünde haklısınız, ama hırsızlık yapanların hangi kafayla yaptıkları malum. Geri kalan hayatınızı saka yada parmaklıklar arkasında geçirme riski büyük. Bu riski alabilecek babayiğit çok fazla yok.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    alper_becker ve inancalio bunu beğendiler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden kimse bu işin doğru olanını ve orta yolunu yazmamış anlamadım?

Gören kişi polislik yapmak zorunda değil. Adamlar da silah, bıçak olma olasılığı yüksek.En kötü ihtimalle sizden daha iyi sokak döğüşü bildikleri için dayak yersiniz.

Fakat sağa çekip polisi arayarak eşgal verir 70bintl değerinde bir motoru alakasız iki kişi itekleyerek götürüyordu der, gittikleri yönü söyler sonra yine internette de yazar.
    Gerisi polisin ve motoru çalınmış biri varsa internetten takip edip bulmasına kalır.
    Mantıklı olan...
    inancalio bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Edebilir, etmeyebilir. Kimse tam en uç noktada duyarlı olmak zorunda değil.

Kişisel fikirlerinizle tartışmak için lütfen moto sohbet kısmını kullanınız.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yaşınız kaç acaba ?
    inancalio bunu beğendi.
    Yeni yine yeniden

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşınız kaç acaba ?
    kanı kaynıyor kanı
    polisler bile kavgaya karışmıyorlar yesinler birbirlerini sonra merkeze alırız diyorlar
    Pessimistyle bunu beğendi.

inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Konunun direk muhatabı olarak sanırım benim de bir kaç kelam etmek hakkımdır.
    Öncelikle sevgili Alper kardeşim, benim yaşım 44, çok ciddi bir kalp ameliyatı geçirdim ve bazı parçalarım artık mekanik. Yani öyle eskisi gibi gözümüzü karartıp bir şeylere dalamayız. Hoş kimse de dalmasın zaten. Malum İstanbul'da 50 çeşit insan var ve kimin üzerinden ne çıkacağı hiç belli olmuyor. Dolayısıyla öyle sağa çekip "hop birader ne yapıyorsunuz siz ?" olayı bizim burda pek geçerli değil. 2, olarak yukarıda bir arkadaşımın dediği gibi benim vatandaşları gördüğüm noktaya tekrar yoldan dönüp gelmem İstanbul trafiğinde tahminen 3-5 dakika bu arada o arkadaşlarda durup beni beklemeyecekler. Polise bildirme konusunda kusura bakmayın daha önce başıma gelen çok kötü bir olay nedeniyle en son ama en son olarak yapacağım bir şey. Ayrıca son bir ekleme daha yapayım sonradan öğrendim o bölgede 1-2 tamir ve satış yapan yer varmış; dolayısıyla gördüğüm arkadaşlar bu dükkanlarda çalışıyor olabilirler. Haa, 50-60bin liralık bir motoru itekliyerek bir yerden bir yere götürmek ne kadar doğrudur bilemem... Ben hırsızlık ihtimaline karşı Facebook üzerindeki üyesi olduğum gruplara "umarım yanılıyorumdur" ibaresi ile bu yazıyı yazdım. Yazıyı okumak 15 saniye, yorum yapmak veya akıl vermek zorunda da değilsiniz. Ama eğer sizin veya bir arkadaşınızın motoru çalınmışsa o zaman o 15 saniyede aldığınız bilginin ne kadar işe yarayacağını görürsünüz. Ayrıca küçük bir not da ilave edeyim; itilerek götürülen motora şahit olduğunu yazan kaç tane bilgi yazısı gördünüz ? Birileri görecek ve paylaşacak ki hırsızlıklara dur diyelim. Yoksa çalınmış motorun arkasından benim motoru gördünüz mü diye daha çok facebook paylaşımı göreceğiz. Ama o çalınan motorları göremeyeceğiz...
    cbr1907, eXcitinG, glock ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

yaşım 24, evliyim 1 çocuk babasıyım. Benim kim olduğum ne olduğumum ne önemi var, bir forum sayfasında yapılan bir yoruma, "sözde özgür bir ülkede" yaşadığımızı varsayarak, özgür iradem ile özgür düşüncelerimi belirttim. Fakat siz karşınızdaki insanların hala zekasını, aklını "yaşı ile" kıyaslamaya çalışan, ve geri kalmış ülkemizi temsil eden vatandaşlar olarak, benim tamamen özgür iradem ile düşüncelerimi paylaştığım o düşünceler sizlere batmış bulunmakta. Ben size yaşınızı mesleğinizi yada toplumdaki yerinizi sormayacağım. Sadece benim düşüncem bende kalsın, size neden bukadar batıyor? Bunu merak ediyorum. Benim söylediğim şeyler size ters gelmiş ise, hiç kaale almadan kendi işinize baksanıza. Ben seviyesizlik yapıp "yaşın kaç?" , "Kanı kaynıyor." , "Gençken olur" gibi ortaokul seviyesinde yorumlar yapmıyorum, seviyesizce laf sokma çabasında olan insanlar olan sizler düşünün artık. Benimle münakaşaya girmek isteyen arkadaşlar özelden yazsın, birebir konuşalım. Burada seviyesizlik yapmaya gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı inancalio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun direk muhatabı olarak sanırım benim de bir kaç kelam etmek hakkımdır.
    Öncelikle sevgili Alper kardeşim, benim yaşım 44, çok ciddi bir kalp ameliyatı geçirdim ve bazı parçalarım artık mekanik. Yani öyle eskisi gibi gözümüzü karartıp bir şeylere dalamayız. Hoş kimse de dalmasın zaten. Malum İstanbul'da 50 çeşit insan var ve kimin üzerinden ne çıkacağı hiç belli olmuyor. Dolayısıyla öyle sağa çekip "hop birader ne yapıyorsunuz siz ?" olayı bizim burda pek geçerli değil. 2, olarak yukarıda bir arkadaşımın dediği gibi benim vatandaşları gördüğüm noktaya tekrar yoldan dönüp gelmem İstanbul trafiğinde tahminen 3-5 dakika bu arada o arkadaşlarda durup beni beklemeyecekler. Polise bildirme konusunda kusura bakmayın daha önce başıma gelen çok kötü bir olay nedeniyle en son ama en son olarak yapacağım bir şey. Ayrıca son bir ekleme daha yapayım sonradan öğrendim o bölgede 1-2 tamir ve satış yapan yer varmış; dolayısıyla gördüğüm arkadaşlar bu dükkanlarda çalışıyor olabilirler. Haa, 50-60bin liralık bir motoru itekliyerek bir yerden bir yere götürmek ne kadar doğrudur bilemem... Ben hırsızlık ihtimaline karşı Facebook üzerindeki üyesi olduğum gruplara "umarım yanılıyorumdur" ibaresi ile bu yazıyı yazdım. Yazıyı okumak 15 saniye, yorum yapmak veya akıl vermek zorunda da değilsiniz. Ama eğer sizin veya bir arkadaşınızın motoru çalınmışsa o zaman o 15 saniyede aldığınız bilginin ne kadar işe yarayacağını görürsünüz. Ayrıca küçük bir not da ilave edeyim; itilerek götürülen motora şahit olduğunu yazan kaç tane bilgi yazısı gördünüz ? Birileri görecek ve paylaşacak ki hırsızlıklara dur diyelim. Yoksa çalınmış motorun arkasından benim motoru gördünüz mü diye daha çok facebook paylaşımı göreceğiz. Ama o çalınan motorları göremeyeceğiz...
    Haddi olmadan bana seviyesizce yorum yapan arkadaşlara söylüyorum, yukarıda yazılan yorum, benim yaptığım kaba saba düşüncelerin aksine gayet saygı çerçevesi içerisinde bir cevaptır. Gayet başarılı açıklayıcı ve beni tabiri caiz ise "g.t" eden bir yorumdur. Bu adama benim söylediklerim batmıyorken ve kibarca bana uzun bir açıklama yapıyorken, Ne Hakla benim yaşımı düşüncelerimi sorgularsınız.

Inancalioya teşekkür ediyorum, lafım meclisten dışarı. Hiçbir şekilde "korkak, özgüvensiz" kelimelerim siz ve sizin gibi rahatsızlığı olan insanlara değildir. Fakat eli ayağı tutupta, herşey için gücü olupta, bu tür olaylara karşı kayıtsız kalan insanlara karşıdır "ki böyle insanlar toplumun %80 ' ini oluşturuyor".

Saygılar.
    inancalio bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Benim motorumu gece 1:30 da aşağı sokağa iterek götürüşlerini, sokakta parketmiş araçların arasına yanaştırdıkları kapalı kasa kamyonun kapaklarını açıp yolu tamamen kapatıp, 3- 4 dakikada 6-7 kişi kamyona yükleyişlerini, arkada arabaların bu işlemi sakin sakin bitirmelerini bekleyip açılan yolda devam etmelerini güvenlik kameralarından tatlı tatlı izlemiştim. Kimsenin aklına "yav memur bey, gece bir buçuk da 7 adam bir motoru kamyona koyuyor, bak plakası da şu bi baksanız" demek gelmemiş. Olur öyle. Farkettiyseniz inip bilader ne ayaksınız lan diye saldırmamış demiyorum. 155 diye bi numara var. Arada bir hatırlarını sormak lazım arayıp .

Şükür benim motorum terk edilmiş olarak bulundu. Bulunmasa daha bir rahmetle anacaktım sessiz çoğunluğu.
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    yaşım 24, evliyim 1 çocuk babasıyım. Benim kim olduğum ne olduğumum ne önemi var, bir forum sayfasında yapılan bir yoruma, "sözde özgür bir ülkede" yaşadığımızı varsayarak, özgür iradem ile özgür düşüncelerimi belirttim.
    Bak şimdi altını çiziyorum özgür ifadendeki insanlara hakaretlerini.

müdahale etmediğin için korkaksin kendine güvenin sıfır.
    geri kalmış ülkemizi temsil eden vatandaşlar olarak, sizlere batmışsize neden bukadar batıyor? kendi işinize baksanıza seviyesizce laf sokma çabasında olan insanlar olan sizler düşünün artık. Benimle münakaşaya girmek isteyen arkadaşlar özelden yazsın, birebir konuşalım.
    Sondaki kısımda sanıyorum tehditvari bi yapıda tam anlayamadım ne demeye çalıştığını.

Bak kardeşim burası forum, sohbet için tartışma için konular var. Biz buraya yazdık ki bir ihtiyacı olan gelir bakar.

İlk yorumu sen o kadar agresif atarsan, babanın oğluyla konuşuyo gibi kelimeler kullanırsan insanlarda sana tepki gösterir.

Bak ben 21 yaşındayım, gir bi forumdaki eski yazılarıma ne kadar seviyeli olabiliyorum.

Umarım kendine sinir stres yapmaman ve güzel bi paylaşım ortamını bozmaman için forumu kullanmayı en kısa sürede bırakırsın.

Saygılar

Ya ben seninle niye diyaloga girecem Gözünün üstünde kaş var desem, oradanda bir kelime bulursun altını çizecek. Hadi bir git kardeşim, kendi kendinize tartışma çıkartıyorsunuz, sonra üstüme üstüme geliyorsunuz. Hee hee tehtit ettim, herkesi tehtit ediyorum öyle forumlarda, en sevdiğim hobimdir. Hadi herkes işine

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)