Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2007 Beyaz BMW 1200 GS ADVENTURE Calindi - Nisantasindan -

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı qezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde alarm sistemleri var uzaktan kumandalı ateşlemeyi kesen türden biraz maliyetli ama hiçbir maliyet motorunuz gittikten sonra hiçbirşeyi geri getirmez. Para kolay kazanıyorum diyorsanız başka ama ne kadar uğraştırıcı şey varsa yapmak gerek.
    Bahsettiğim sistem istediğin her işi yapar. Defaul ayarlar kutu üzerinde yazar. Ayrıca üretici firmadan firmware alıp kendin kodlama yapabilirsin. Yaptığın bu kodlama neticesinde istediğin herşeyi eklersin.

Atıyorum bu aletin 6 tane sensör girişi ve 6 tane Cut çıkışı var. Sensöre gerek yok aslında, sensör senin atacağın SMS oluyor burada. Sen daha önce programlamada bunu ayarlıyorsun, eğer ben sana "naberpampis" diye SMS atarsam bagaç kapağını aç.

Bunu aletin anlayabileği dilde koda çeviriyorlar. sen "naberpampis" diye sms atıyorsun, araba bagajını açıyor, elektriği kesiyor, kol bastı oynuyor artık her neyse.

Asıl vurucu nokta alet her 1 dakikada yada sen ne kadar istersen o zaan aralığında yerini bildiriyor.
    ** istediğin mail adresine Koordinat yollar
    ** istediğin cep telefonuna SMS atar
    ** Bazı aylık paralı olanları Google MAps üzerinden geçtiği yerleri çizer, üzerinde seyir hızı yazar, durduğu yeri yazar, kaç dakika durduğunu yazar.

25TL karşılığında AVEA yada VADAFONE kontörlü paket alsan içinde 5000 sms ve 2 GB internet var.

5000 SMS ile 10 dakikada bir sana mesaj atabilir. Bu can sıkıcı olur.
    2 GB internet ile HEr 2 dakikada bir sana mail yollar , sadece bu iş için bir mail adresi açarsın orada onbinlerce mail birikir

Fallowmee adlı smartphone uygulaması 3-5 dolar karşılığında yıllık olarak bu hizmeti verebiliyor Ama hassaslığı GPS TRACKER kadar yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:17 ----------

GPS'in çekmediği noktalarda ise etraftaki WİFİ'ları arıyor. İlla bağlanmasına gerek yok, senin Air ties XXX diye gördüğün her modemin aslında MAC adresi var ve telefon bu mac adresini görüyor. ANDROİD yüklü telefonlar sizin haberiniz olsun veya olmasın tüm bilgilerinizi GOOGLE'a aktarır, daha önce GPS açıkken herhangi biri wifi ile internete girerse GOOGLE derki GPS location tam olarak caminin yanı, ve bir insan bu caminin yanında GPS açık halde WİFİ'a bağlandıysa GPS sinyalinin geldiği noktadan itibaren 25 metrelik yarıçapta bir daire çizer ve bu WİFİ cihazı bu dairenin içinde der.

Senin google maps yüklü android telefonun GPS bağlantısı olmasa bile etrafta BAĞLANMADAN görebildiği WİFİ erişim noktaları sayesinde gayet tatminkar bir lokasyon bulabilir. TAI'de çalışan Elektronik haberleşmeci bir arkadaş sağolsun. Aslında kerataya mail atsak bize en iyi seçeneği araştırır, bulur, yollar.

Kendi aramızda ..ktan işler müteassıbı derdik.
    krd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yuh be arkadaş.

Bu nedir artık. Bu motoru bile çaldılarsa artık daha ne diyim. Ama benim anlamadığım, hadi çelik halatı kestin direksiyon kilidini de kırdın yokuş aşağı saldın. Oradan sonra nasıl götürüyorlar? Çekerek deşeme bu motor nereye kadar çekilir? Başka bir araca falan yüklüyorlar herhalde. Bölgedeki mobese kayıtlarından falan belki bu da tespit edilirse aramada faydası olur. Tabi bunu inceleyecek ve sizinle paylaşmaya gönlü olan bir polis bulabilirseniz.

ALLAH kavuştursun ne diyim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Bence motoru parçalama veya boya değişikliğine gitmezler. Bu tarz motorların parçalarını kimse gidip ikinci elden ucuza kapatayım kafasında değildir. Yapacakları belli aslında. Şase numarasını kazıyıp yeni numara ekleyecekler ve plaka değişikliği ile daha kırsal kesimler satış yapacaklar. Çünkü istanbul gibi metropol bir şehirde bile polis çevirmez iken kırsal kesimlerde polis çevirsede pek etki edeceğini sanmam. 20-30 bin tl'lik motoruda orada 5-6 bin tl'ye sattılarmı iş tamamdır. Ben nurtepede oturuyorum gözüm yollarda olacak ve hatta birtane sürekli yayın yapan kamera almak istiyorum çünkü bu tarz motorları sadece 3-5 saniye görebiiyorsunuz inceleme ve değerlendirme kullanan kişi teşis etme gibi bir zamanınız olmuyor. Kamera kayıtı ile daha kolay teşhis edileceğini tahmin ediyorum. Ne olursa olsun ümidinizi kesmeyin geçmiş olsun.

gky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun ustad ne olur kasko yok deme

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hayal@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence motoru parçalama veya boya değişikliğine gitmezler. Bu tarz motorların parçalarını kimse gidip ikinci elden ucuza kapatayım kafasında değildir. Yapacakları belli aslında. Şase numarasını kazıyıp yeni numara ekleyecekler ve plaka değişikliği ile daha kırsal kesimler satış yapacaklar. Çünkü istanbul gibi metropol bir şehirde bile polis çevirmez iken kırsal kesimlerde polis çevirsede pek etki edeceğini sanmam. 20-30 bin tl'lik motoruda orada 5-6 bin tl'ye sattılarmı iş tamamdır. Ben nurtepede oturuyorum gözüm yollarda olacak ve hatta birtane sürekli yayın yapan kamera almak istiyorum çünkü bu tarz motorları sadece 3-5 saniye görebiiyorsunuz inceleme ve değerlendirme kullanan kişi teşis etme gibi bir zamanınız olmuyor. Kamera kayıtı ile daha kolay teşhis edileceğini tahmin ediyorum. Ne olursa olsun ümidinizi kesmeyin geçmiş olsun.
    Kırsal kesimde CG'den başka motor fazla kullanıldığını sanmam ancak sizin bahsettiğiniz işlemleri görmüş araçlar güneydoğu anadoluda veya doğu anadoluda satılabilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler