Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nurtepe'de Plakasız Gezen Motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Cumartesi akşamı nurtepede 3 tane yüksek CC'li motorlar tur atıyordu ve hiçbirinde plaka yoktu. Pazar günü de 600CC kırmızı bir motorda kız arkadaşı arkasında sırta sırıta geziyordu anlamadığın 2 gün icinde abartısız nurtepe 10 tane plakasız ki scooterları saymıyorum bile motorlar cirit atıyor. Bunlara bi polis müdahalesi neden yapılmıyor. Sabahta leventte hem trafikte hemde park halinde bir sürü plakasız motorsiklet gördüm bence bunun üzerinde durursak mutlaka birilerinin motorları polis tarafından çevirmeye takılacaktır. Bununla ilgili yasal baskıyı nasıl yapabileceğimiz hakkında bilgisi olan varmı acaba...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı hayal@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi akşamı nurtepede 3 tane yüksek CC'li motorlar tur atıyordu ve hiçbirinde plaka yoktu. Pazar günü de 600CC kırmızı bir motorda kız arkadaşı arkasında sırta sırıta geziyordu anlamadığın 2 gün icinde abartısız nurtepe 10 tane plakasız ki scooterları saymıyorum bile motorlar cirit atıyor. Bunlara bi polis müdahalesi neden yapılmıyor. Sabahta leventte hem trafikte hemde park halinde bir sürü plakasız motorsiklet gördüm bence bunun üzerinde durursak mutlaka birilerinin motorları polis tarafından çevirmeye takılacaktır. Bununla ilgili yasal baskıyı nasıl yapabileceğimiz hakkında bilgisi olan varmı acaba...
    hırsızlar gününü gün etsin bizde motorları arıyalım buluruz ümidiyle. belkide gördüğün o kırmızı motor benimde olabilir kırmızı siyah honda 1000 rr . polisimiz bukadar mı aciz ve korkak ve umursuz olabilir kendi olayları olsa heryeri ayağa kaldırırlardı

Motosikleti
    ybr125
    Abi çok aptal ım ben galiba millet plakasız motorla dolaşıyor benim eksigim tek ehliyet kaldı onuda bu hafta alıyorum ceza yerim diye motora binmiyorum.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çok aptal ım ben galiba millet plakasız motorla dolaşıyor benim eksigim tek ehliyet kaldı onuda bu hafta alıyorum ceza yerim diye motora binmiyorum.
    Aynı düşünceyle bende ehlyet alana kadar motoru nadir kullandım aman ceza yemeyelim diye aptal değiliz biz insanız düşünüyoruz aklımız var bu hırsızlık yapanlar insan olabilecek özelliklerini çoktan kaybetmişler....

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    aynen bende öyle yarın ehliyeti çıkartmaya gidicem inşallah

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hırsızların yeni metodu sahibinden.coma gir cok ucuz araçar ve motorlar var. adam dokturmus devlete borcu olduğu için satış veremiyormuş öyle alacaksan alacakmışsın. veya kazalı otoyu alıp çaldıkları ile tamir edenler var. adamlar mafya olmuşlar. geçen istanbulda yakalanan hırsız tam tamına 65-80 arası aynı suctan yakalanmış. hapis yatmış çıkmış aynı işi yapıyor. eee adamın keyfi rahat çalışmadan para kazanıyor. hatta bir abim şunu demişti yazın hırsızlık yaparlar kışın rahat etmek için hapse girerler. bu sistemi değiştirmediğin sürece böyle devam eder. hırsıza verilecek en ağır cezayı verecen ki örnek temsil edecek. misal ben başbakan olsam hapisteki bu mahkumları hepsini veriririm kömür ocağına 24 saat mesai çalıştırırım.
    bunun düzelmesi için elinden gereken iş ise çekeceksin kameraya plakasız gezeni kasksız gezeni. sonra bunu il emniyet müdürüne il trafik müdürüne ilçe emniyet müdürüne mail atacaksın. o hafta orada ne kadar plakasız araç varsa hepsini toplarlar. mevcut polis kadrosu sınırlı olduğu için ve bu sınırlı polisin bir kısmın portokole ayırdıkları için tam denetim yapamıyorlar. Bizzat benim gördüğüm başbakanın kullandığı yoldan işe gelir giderim. başbakan yolu kullanacağı zaman her köprüye, her sokak çıkışına, her kavşağa en az ikişer polis yerleştiriliyor. geri kalan personel de şehirde trafik denetimi yapmaya çalışıyor. demem o durki emniyet müdürleri halktan gelen bu talepleri ciddiye alıyor ve gerekli olanı yapıyor. ben Ankara'da yaşıyorum burada il emniyet müdürünün mail adresi açık direk mail atıyorsun iki defa mail attım ikisin dede hemen geri döndüler. hatta bana sorun çıkaran polisler hakkında soruşturma açmışlardı.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Plakasızlıktan açılmış konu doğal olarak çalıntı motorlara doğru uzamış. Sen çalış harç borç taksitle motor al elin şerefsizi 2dakikada çalsın motoru gitsin, sen yine yıllarca taksit öde. Hep söylüyorum yine sözüm şudur ki bu hukuk sistemiyle olmaz bu iş! Hırsızlık yapanın Kolunu kesiceksin ve bunu gerçketen uygulayacaksınki bak gör o zaman yere cüzdanın düşse kimse elini süremez. Bu tür olaylar Büyük şehirlerde daha hızlı cereyan ediyor Ben Tekirdağ da yaşıyorum bizim buralarda hırsızlık pek olmuyo olsada bulunuyo ama tekirdağ ist. arası 1,5 - 2 saat bu itler buralara da dadanır yakında . yok aga kesicen kurtulucan
    murad13 bunu beğendi.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    ronny ye katılıyorum da siz gördüm diyorsunuz çekin çaktırmadan bi fotograf paylaşın ya da böyle bi topik oluşturalım çalıntı şüphesi görülen motorları, polis bişey yapmıyor bu adilere biz pasif oldukça daha da azıttacaklar. uyuz oluyorum motor forumları çalıntı ilan sayfalarına dönmüş durumda gezinirken Mt veya diğer forumlarda çok bariz görünüyor.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

durgay14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hayal@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haci o an telefonla 155 arayıp yeri bildirip, motorların çalıntı oldugunu düsünüyorum ,adresi verip polis ekibi cagirabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)