Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

37.000 Tl Verip Aldığım CBR 1000RR ımın Anısına Allah yardımcımız olsun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaslar lütfen istanbul ve cevresinden cikma parça almayalim 2nci el.parcalardan uzak duralim.
    Haklisiniz parcalar pahali ama en azindan ebayi tercih edelim.

Turkiyedeki 2nci el cikma parcaya ilgiyi azaltirsak bu pazarıda yok ederiz calinmalarida.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Alıntı naptinoisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala kasko kilit diyen var.
    Ya arkadaş,hırsızın hiç mi suçu yok ?
    Hırsızın sucu yok diyen yok zaten ama artık o kadar sık ve alışılmışki kimse hırsıza bir şey demiyor.

Alıntı erdem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimzamanında sorduğum kasko firmaları kapalı yerden çalınması halinde ödeme yapıyor, kilit altında olmasınıi kapalı garajda olmasını falan şart koşuyorlar.
    E zaten kilit altından çalınmış motor. Ne bileyim 10bin tl + fiyatlı bir motor alırsam kesin kasko yaptırırım. Veya giderim abusun en pahalı kilitlerinden falan alırım. ki genede kasko en mantıklısı. Ayda 150-200 tl ödemekle 37 bin tl yi 2 dakikada kaybetmek arasında ucurum var.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spor motorlar için istenen kasko bedellerinden haberiniz var mı?

-----------------------

Geçmiş olsun kardeş , Allah hepsinin belasını versin.
    dockerengin, Tuncbilek ve cbr1907 bunu beğendiler.

Kolayca kasko yaptır diyor arkadaşlar ya uyuz oluyorum, motoru çaldırıp kaskodan paranızı eksiksiz almak bankadan para çekmek kadar kolay sanıyorlar sanırım?Ss ve st makinalar için ödenen geniş çaplı primlerden haberleri de yok muhakkak.Yemeğinden, hayatından tasarruf edip aşık olduğu motosikleti değil de onun ancak yarısı ederindekini güç bela alıp,onu da sevmeyi öğrenip, yoldaşı, arkadaşı, atı haline dönüştüren adamın aklına motorunu korumak için kasko yaptırma fikri gelmiyor, iyi ki önerdiniz.Tek suç devletindir, ötv, kdv, mtv, tuv,benzin,sarf malzemelerindeki vergiler gibi dolaylı on kalem yoldan vergi mesuliyeti yaratan motorunuz için çalınmayı, çalındıktan sonra kullanılmayı, dağıtılıp satılmayı engelleyecek bir ortam yaratmak inanın düzenli vergi toplamaktan daha basit bir iştir.
    y.akan, brocks ve Mr.Akn bunu beğendiler.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Alınteri geceli gündüzlü çalış. Şerefsiz çalsın 37 dosya çüüş. adalet sistemi caydırıcı değil adamın elini kes bir daha mı çaldı çapraz bacak ondan sanra bak bakayım bunu gören kaç kişi yeltencek hırsızlığa.

Yok hocam disk kilidi anlamında değil kapalı garajda, kapalı garaj ve garajın kapısının kilitli olmasını şart koşuyor, firmadan firmaya değişiyor, anlayacağın hırsızlıktan dolayı çok zor alırsın paranı. Ayrıca o motora en az 5-6bin civarı isterlerdi benden 35binlik motor için 5.500TL en ucuz olarak istemişlerdi 8binler vs. vardı. Aslında herkes bimere bu hırsızlıklar hakkında mail atmalı.

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E zaten kilit altından çalınmış motor. Ne bileyim 10bin tl + fiyatlı bir motor alırsam kesin kasko yaptırırım. Veya giderim abusun en pahalı kilitlerinden falan alırım. ki genede kasko en mantıklısı. Ayda 150-200 tl ödemekle 37 bin tl yi 2 dakikada kaybetmek arasında ucurum var.
    Panther38 bunu beğendi.

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı sevketozalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve işin garibi Savcı yüzüme bakabaka " Bu adamın 37 tane Hırsızlıktan dosyasının olması bu admın bu malı çaldığı anlamına mı geliyor " demesi içler acısı.Gerçekten İçler acısı
    Bu dalga geçmek değil de ne? Çok geçmiş olsun..

Şafak Tan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Adaletin duzgun saglanmadıgı toplumlarda herkes kendi adaletini saglamaya başlar. Bunun sonucunda en basit olaylar bile silsileler ile kan davalarına dönüşür. Bir de bakmışsın kızı istedim bana vermediler diye birileri düğün basmış 44 kişiyi katletmiş. Yakıntarihte yaşandı.... Aramızda emniyet ve yargı mensupları vardır, işiniz çok yoğun biliyorum! Gunde böyle yüzlerce dosya geliyor, kazarasuçsuz birini içeri atmaktansa suçu ispat edilmediyse suçluyu salıvermeyi yeğliyorsunuz kanunen ve vicdanen.... AMA Polis ve Savcı işini layıkıyla yapmaz ise kapıdaki tehlikeyi düşünebiliyor musunuz? Bu arkadaşın motoru çalınmış. Canı yanmış. Kimin yaptığını biliyor ama adalet sistemi çığlığını duymuyor. Bunun gib her yıl yüzlerce vaka... Diyelim ki vatandaş hırslandı, gitti o işyerini kundakladı. Ya da sahinibi yaraladı öldürdü. Onun akrabaları da bu kardeşimizin hatta yakınlarının peşine düştü... Nereye varır? Bu şehir de yaşanır mı? Böyle bir ortamda çocuğunu okula bile yollayamazsın..
    Adalet şart! Adaleti ağlamakla yükümlü arkadaşların ya da sistemin eksikleri varsa bunu düzeltmek için yapılabilecekleri zorlamakta biz vatandaşlar için görev!
    Bunu için bir change.org kampanyası düzenlersen imzamı basarım arkadaşım...
    Saygılar..
    Shrieker ve Uykusuzcorap bunu beğendiler.
    Önce Emniyet!

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Hocam geçmiş olsun. Millet kolay para kazanmaya alışmış kanunlar da ortada.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adaletin duzgun saglanmadıgı toplumlarda herkes kendi adaletini saglamaya başlar. Bunun sonucunda en basit olaylar bile silsileler ile kan davalarına dönüşür. Bir de bakmışsın kızı istedim bana vermediler diye birileri düğün basmış 44 kişiyi katletmiş. Yakıntarihte yaşandı.... Aramızda emniyet ve yargı mensupları vardır, işiniz çok yoğun biliyorum! Gunde böyle yüzlerce dosya geliyor, kazarasuçsuz birini içeri atmaktansa suçu ispat edilmediyse suçluyu salıvermeyi yeğliyorsunuz kanunen ve vicdanen.... AMA Polis ve Savcı işini layıkıyla yapmaz ise kapıdaki tehlikeyi düşünebiliyor musunuz? Bu arkadaşın motoru çalınmış. Canı yanmış. Kimin yaptığını biliyor ama adalet sistemi çığlığını duymuyor. Bunun gib her yıl yüzlerce vaka... Diyelim ki vatandaş hırslandı, gitti o işyerini kundakladı. Ya da sahinibi yaraladı öldürdü. Onun akrabaları da bu kardeşimizin hatta yakınlarının peşine düştü... Nereye varır? Bu şehir de yaşanır mı? Böyle bir ortamda çocuğunu okula bile yollayamazsın..
    Adalet şart! Adaleti ağlamakla yükümlü arkadaşların ya da sistemin eksikleri varsa bunu düzeltmek için yapılabilecekleri zorlamakta biz vatandaşlar için görev!
    Bunu için bir change.org kampanyası düzenlersen imzamı basarım arkadaşım...
    Saygılar..
    İşin özeti budur. Emniyet ve adaletin işlemesinden sorumlu olanlar -ki hepiniz tanıyorsunuz onları- kaos çıksın istiyorlar. Bu kadar adaletsizliğin başka bir açıklaması yok.

Vurdumduymazlık veya yetersizlik denebilecek boyutu çoktan aştı işler.
    Şafak Tan bunu beğendi.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söyleyecek bişey bulamıyorum gerçekten... insanın canını yakanların yanına kalmaz inşallah. Bu ülkede motosiklete binmeni istemiyorlar, ben hala almakta kararsızım. Çok sevdiğim halde sanırım almayacam

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bu gun 4 ekip gordum denetim, hepside motosiklet icin. Bi okadarda ehliyetssiz,muanesiz arabalar var. Soruyorum, neden sadece motosikletlere onem veriyolar?

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geçmiş olsun,adamları bilip işlem yapmamakda(savcı için)ayrı bi şerefsizlik...
    Panther38 bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınteri geceli gündüzlü çalış. Şerefsiz çalsın 37 dosya çüüş. adalet sistemi caydırıcı değil adamın elini kes bir daha mı çaldı çapraz bacak ondan sanra bak bakayım bunu gören kaç kişi yeltencek hırsızlığa.
    Sorun suçluların yakalanınca yetersiz veya caydırılıcıktan uzak cezalar alması değil. Sorun -özellikle motosiklet hırsızlığı özelinde- polisin hırsızları yakalamak için senelerdir en ufak çaba göstermemesi. Bence 2000 yıllık ilk çağ ceza fantezilerinizden vazgeçin. Taş devrinde yaşamıyoruz artık, organize hırsızlık yapanı atarsın 10 sene, çıkınca gene yaparsa 20 sene afsız alırsın içeri, bi daha hırsızlık falan olmaz. Ama oraya gelene kadar polis yakalamak için çok uzun senelerdir kılını bile kıpırdatmıyor. Bu da polislerin hırsızlarla işbirliği içinde olduğu izlenimini uyandırıyor (çok başka bi yerden tanıdık geldi mi, hani parklı marklı bi yerden )

Motosikleti geçtim, 7-8 sene önce arabamızın camı kırılıp radyosu çalınmıştı. Karakola gittik, polis ne dese beğenirsiniz ? "Hırsızı bulup getirirseniz hakkında işlem yaparız". "Lan ..... .......... ....... çocuğu, sen bizim vergilerimizle ne için maaş alıyosun o zaman ?" diyemedik tabii ki suratına. ....... ....gin belinde silah var çünkü.

Ha sorarsan bunlar hep münferit, teşkilatın içinde %1'de kalan çürük elmalar hep.

Yersen

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    arkdaşalar adamın ruhsatı gelmemiş daha nasıl kasko yapacak bir düşünün bakalım. Geçmiş olsun valla öle birşeyi düşünemiyorum ya emekleriniz boşa gitmiş devletin umrunda mı değil. Köle gibi çalışacaksın nasıl olsa

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Devletimiz soyguncu gibi vergi almayı biliyo peki neden alıyo ?

Kerem S. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FIDDLE 125+Dragstar650
    Öncelikle geçmiş olsun.

Sigortayla ilgili bir kaç bilinmeyen yanlış bilinen konu olduğu için araya girmek durumunda hissettim.

Allianz Sigorta Kasko Poliçelerinde 250cc ve üstü motorlarda kapalı garaj şartı ARANMAZ.Yani aracınız 250cc ve üstü bir segmentte ise rahatlıkla kasko poliçenizi yaptırabilirsiniz.Size kapalı garaj sorulmaz istenmez.

Tekrar çok geçmiş olsun benim senelerdir Türkiye'de adalete güvenim kalmamış zaten...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşalar adamın ruhsatı gelmemiş daha nasıl kasko yapacak bir düşünün bakalım. Geçmiş olsun valla öle birşeyi düşünemiyorum ya emekleriniz boşa gitmiş devletin umrunda mı değil. Köle gibi çalışacaksın nasıl olsa
    Aracın proforma faturası ve bedeliyle motor şasi yazılarak kasko poliçesi yapılmaktadır.
    SUCU SİGORTA ACENTELİK HİZ. LTD. ŞTİ.
    TEL : 0216 553 11 88

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    geçenlerde bir hırsızlık vakası yaşandı ailemizde. annem polisi aradı, polis hırsızlık olaylarına bakmıyoruz, karakola gelin tutanak tutturun dedi. yani sadece tutanak tutmakla yetindiler. bunun üzerine annem siz sadece biber gazı sıkmayı öğrenmişsiniz dedi ve ayrıldı.

velhasıl kelam polisten bir şey beklemeyin. çocukça bir düşünceyle polislerin hırsızları aradığını falan düşünüyoruz lakin öyle değil. sadece tutanak tutturuyorsunuz o da vergiden falan muaf olmaya yarıyor sadece. siz çalınan neyse artık, onun çalınmasıyla kalıyorsunuz.

kim demişti bilmiyorum da bu devlet vermeyi değil sadece almayı bilir. maalesef durum bu.
    jackonbir ve Tuncbilek bunu beğendiler.

Ben size bi bilgi daha vereyim kazara motorunuzu veya çalınan bir motor görürseniz polisi bir kere arayarak ihbar edip beklemeyin. Çalıntı durumlarında en az 4 - 5 kere ihbar ettikten sonra polis işleme alıyor. Biz bunu hem bulduğumuz motoru ihbar ederken hem de polisin kendi ağzından bizzat işittik ve öğrendik

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)