Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC 700 X Motorum Çalındı - Şişli/Esentepe - 02.05.2014

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

2013 model beyaz Honda NC 700 X motosikletim 02.05.2014 sabahı 05:20 sularında misafirliğe geldiğim ev önünden çalındı.

Olay mahalli Şişli Esentepe Mahallesi, Zincirlidere Caddesi, Şairler Sokak.

Maalesef kaskom yoktu, insan başına gelince mutlaka yaptırmak gerektiğini anlıyor...

Plaka no: 34 JZ 2852
    Motor no: RC61E5202015
    Şase no: JH2RC63B1DK600073

Temsili resim ekliyorum.

Yardımcı olabilecek kişiler bana ulaşabilirlerse sevinirim: 0555 255 97 19

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 ybr esd
    küfür etmemek için sıkıyorum kendimi...inşallah bulunur en kısa zamanda.bulunamazsada çalan veya bilerek çalıntı mal alan şerefsiz inşallah o motorla birlikte paramparça olun.kamyon geçsin üzerinizden...geçmiş olsun aga...

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    ben senin yerinde olsam, bugunden sonraki butun zamanimi guvenlik kamerasi goruntusu isteyerek gecirirdim. her apartmandan tek tek..

gecmis olsun.

Ah dostum dün apartman apartman, şirket şirket kayıt aradım aldım. Görüntüleri polise de ulaştırdım ama çok umidim yok maalesef.

Şerefsizler çok profesyonel, 2 kişi bir motorla geliyorlar. Kasları elbiseleri her şeyleri hazır. Heralde önceden motorumu tespit etmişler direk motoruma gelip 2 tur çevreyi kontrol ettikten sonra direksyon kilidini kırıp gidiyorlar. Boşta çalıştırmadan yokuş aşağı kayboluyorlar. Heralde bir kamyonete falan yüklediler.. Maalesef plaka gözükmüyor. Daha detaylı bir görüntü yakalayabilir miyim araştırıyorum. Kısmet..

Allah aşkına dikkatli olun, paranoyak olun.. Ay ay maaşınızdan biriktirerek sahip olduğunuz aracınız elinizden gitmesin :/

Motosikleti
    MT 07
    hocam geçmiş olsun bunlar emek hırsızı bende motor çaldırdım 3 sene önce hala aklıma geldikçe canım sıkılıyor, çok geçmiş olsun

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    kesin bir kamyonete yuklediler, o motoru calistiramazlar. kamyonete kadarki goruntuyu bulmayi dene :(

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boyle birsey olmaz ya! Artik az buz para degil bu aletler. Bu olay ozellikle Sisli Kagithane bolgesinde oluyor. Polisin kili kipirdamiyor. Protesto falan yapmak lazim.

Krdesim gecmis olsun. Umarim bulursun. Yedek parcacilari falan gez. O motoru satamazlar cunku.

fofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 400
    Direksiyon kilidini nasıl kırıyorlar? Bilmediğimden soruyorum bu kadar basit mi bu direksiyon kilidi?

_arda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    typ-125 -bevery-runner-gp1-cbf-er6n-cbf1000-fzr600
    Daha yeni motor dostum internette grzin blki bi iz bulursun cikma parcalari bunun olsa olsa calnti olur gecmis olsun bncede protesto yapmak gerek bir yere birakip bakkala giremez olduk...

Çok geçmiş olsun. Yaklaşık aynı yerde benim motosikletim de sabak 6:50 de çalındı.
    Kamera kayıtlarını bulduk. İki kişi scooter ile gelmişler, Direksiyon kilidini kırıp morotu götürmüşler.
    Benim foruma yazdığım ilan bu linkte

http://www.motosiklet.net/forum/cali...m-calindi.html

Acaba aynı kişiler olabilir mi?
    Kamera kayıtlarına bak istersen.
    Dün karakolu aradım. Oradaki polis bana, henüz motorun bulunmadığını ama dosyanın savcılığa gönderildiğini söyledi.
    Bu ne demek oluyor şimdi. Çalanların kimliği tespit edildi de savcılığa mı yönlendirildi. Hiç birşey anlamadım.

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bachelor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Yaklaşık aynı yerde benim motosikletim de sabak 6:50 de çalındı.
    Kamera kayıtlarını bulduk. İki kişi scooter ile gelmişler, Direksiyon kilidini kırıp morotu götürmüşler.
    Benim foruma yazdığım ilan bu linkte

http://www.motosiklet.net/forum/cali...m-calindi.html
    Çok geçmiş olsun, demekki o bölgelerde dolaşıyorlar. Direksiyon kilidinden başka kilit yok muydu? Disk kilidi vs?

Dostum videoyu izledim, yontem birebir ayni yalniz benim motora sanirim bir f650gs ile geliyorlar ve ustleri baslari daha farkli ancak ayni cete olabilir.

Sağdaki resimdeki 2 kişi, sonrasında soldaki resimde biri kendi motorlarında (o da çalıntıdır büyük ihtimal) diğeri benim motorda..

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Geçmiş olsun inşallah bulunur. Bu tarz durumların olmaması için cezaların caydırıcı olması lazım insan alnının teri ile çalışıp kazandığı para ile bir şey alıp sonra acaba çalınır mı diye paranoyak derecede olmak zorunda değil. Tamam kilit vs tedbiri almak lazım ama ne olursa olsun hırsızın açamayacağı kilit yoktur derler bu yüzden çözüm daha çok kilit vs değil hırsızlığın önüne geçmektir. Bunun için izlenecek yol yasa değişikliği vs cezaların arttırılması ... ama bunu yetkililere iletmek lazım önce işte sorun orada başlıyor. Kim dinleyecek ? Kaç kişi arkamızda olacak ? Başına gelmemiş insanlar pek karışmaz bizim toplumda ( bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın misalli ) ayrıca birine derdimizi anlattığımızda alacağımız tepki ne olacak ? Büyük ihtimal kilit taksaydın alarm taksaydın vb. Neyse daha fazla yazmayayım sinirliyken yazarken yanlış cümleler de kurabiliyorum özür dilerim.

ykocabay çok haklısın, kimseye kötü söz söylemek istemem ama sanki polis teşkilatı durumu çok önemsemiyor. Ben de başıma geldikten sonra araştırıp gördüm, adamlar son dönemde haftada 1-2 motor götürmüşler neredeyse..

Sanki benim motorla gelip seninkini çalmışlar gibi.
    Allah belalarını versin.

Buyrun fotoroman halinde..

Kamera görüntüleri ile Dereboyu Caddesine kadar indim Nurtepe'ye kadar gideceğim herhalde, inat ettim takipteyim!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)