Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

IKEA Bayrampaşa Otoparklarına Dikkat Edelim

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bugün aracımı açık otoparktaki motosiklet otoparkı olarak adlandırdıkları yere motorumu park ettim, 3 motor oradaydık, en az 7-8 motorda o alanın dışındaki dekatlon spor mağazası tarafında yan yana dizilmişlerdi. Neyse akü devre kesicim ile elektriği sistemden ayırdım, anahtarını cebime koydum, arka lastiğe zincir halatı kilitledim, motorun gaz kolunun üzerindeki kontağı kapadım, tüm sislerin sonradan yaptırdığım anahtarları da kapalıydı. Döndüm ve tespitlerim:

- Devre kesicimin toz tıpasını açmışlar, anahtarı olmadığı için uğraşamamışlar.
    - gaz kolu üzerindeki kontak açık duruma alınmış.
    - sislerin anahtarı açık duruma alınmış
    - depo kilitsiz olduğu için geldiğimde gevşek buldum, tahliye hortumu da sele üzerindeydi, içine bakınca benzini çektiklerini gördüm, zira ben fullemiştim yola çıkmadan önce.

Neyse Allah'a şükür motora zarar vermemişler, sürdük geri eve döndük, motorda alarmda vardı, onu kurmak yerine devre kesiciyi kullanmam daha isabetli olmuş heralde, devre kesiciyi akünün artı kablosuna girdik ve devreye alınca motor kapalı dahi olsa aküden elektrik çekip aküyü yiyen hiçbir cihaz çalışmıyor, alarmlara dikkat edin, akülerin katilleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Adamlar ne götürsek kardır demişler benzini çalmışlar bu istanbul nasıl memleket oldu hocam yolda başı boş motor görseler canlı para demek adamlar için.

geçmiş olsun.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Hocam öncelikle geçmiş olsun. şu devir kesiciyi biraz daha detaylı anlatırmısın

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    http://www.avmarketi.com/asp/product/103165/DEVRE-KESICI

şekil olarak yukarıdaki ile tıpatıp aynı ama fiyatı 10-15 tl civarlarında olması lazım, benim baba oto yedek parçacı olunca fiyatını sormadan taktım akünün artısına giden kabloların tamamını devre kesicinin bir ucuna topluyorsunuz, sonra 16mm tercihen akü kablosunu 10-20cm artık montaj yerine göre ayarlarsınız, o kabloyu devre kesicinin diğer ucuna takıp kablonun diğer ucunu da akünün artısına giriyorsunuz, anahtar parçasını takıp çevirdiğiniz zaman devre tamamlanıyor, motorun üzerinde anahtar takılı vaziyette gidiyorsunuz, oraya sıkıştığı için giderken çıkma imkanı yok, o anahtarı çıkarınca aküden elektrik çıkışı duruyor, o parçayı ne kadar güzel bir yere saklarsanız o kadar iyi, ben saklamamıştım, anahtarları olmadığı için uğraşmamışlar, aslında devre kesicinin ayaklarını kalın kablo ile birleştirseler yine devre tamamlanır ama alet edavat kablo lazım ...
    yasinim ve Aykut009 bunu beğendiler.

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    geçmiş olsun hocam orda cok tehlikeli insanlar var dogma büyüme orda olduğum için hırsızlar için buyuk bir ekmek kapısı ora

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Neden alın teri ile çalışıp kendileri için cabalamazlar,milletin çalışıp aldıklarını çalarlar...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Mesh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam orda cok tehlikeli insanlar var dogma büyüme orda olduğum için hırsızlar için buyuk bir ekmek kapısı ora
    hanımla çocuğu memlekete haziranda yolcu edince orada pusu kurmayı düşünüyorum, onlara hızlı ve öfkeli filmini yaşatıcam, beyzbol sopasıyla adamları dövmeyi düşünüyorum, iyi mi orada meydan dayağı atıcam, 2 dk içinde zaten güvenlik hemen orada olur, vurduğum yanıma kar kalacak ...
    ilkervirlan, qezgin ve Palakadir bunu beğendiler.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    polo34 takıpteyım

HanzoLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.avmarketi.com/asp/product/103165/DEVRE-KESICI

şekil olarak yukarıdaki ile tıpatıp aynı ama fiyatı 10-15 tl civarlarında olması lazım, benim baba oto yedek parçacı olunca fiyatını sormadan taktım akünün artısına giden kabloların tamamını devre kesicinin bir ucuna topluyorsunuz, sonra 16mm tercihen akü kablosunu 10-20cm artık montaj yerine göre ayarlarsınız, o kabloyu devre kesicinin diğer ucuna takıp kablonun diğer ucunu da akünün artısına giriyorsunuz, anahtar parçasını takıp çevirdiğiniz zaman devre tamamlanıyor, motorun üzerinde anahtar takılı vaziyette gidiyorsunuz, oraya sıkıştığı için giderken çıkma imkanı yok, o anahtarı çıkarınca aküden elektrik çıkışı duruyor, o parçayı ne kadar güzel bir yere saklarsanız o kadar iyi, ben saklamamıştım, anahtarları olmadığı için uğraşmamışlar, aslında devre kesicinin ayaklarını kalın kablo ile birleştirseler yine devre tamamlanır ama alet edavat kablo lazım ...
    Hocam Hırsızlar için devre kesici nasıl devre dışı bırakılır iyi ayrıntı vermişsin burayı takip ediyorlarsa vay haline

geçmiş olsun

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    valla foruma motor resmi koymaya tırsar duruma geldik

dediğin gibi biraz fazla ekstra bilgi oldu, ben anahtarı kaybolursa acil bir durumda ne yapılırın cevabı için aslında yazmıştım, adamlar artık ek kablo ile de gezerler scooter/racing granaj altı güzelce saklarlar da naked/cross için saklama olayı biraz sıkıntılı, alarm içinde pil düşünüyorum, pilden çalışsa nasıl olur acaba?

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Geçmiş olsun kardeşim,motora geleceğine benzine gelsin.Arabayı dışarda bırakıyorum,korkmuyorum ama motosikletimi bırakamıyorum..

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin o kadar pahali ki calinan bir sey oldu 10 litre calsa 50 lira. Ara sokakta gasp yapsa o kadar parayi bir adamdan cikaramayabilir. Temiz is
    Arkadasim malin helal malmis ki, o herifler kurcalamis ama bir sey yapamamis. Allah korusun belki de calacaklardi. Calinan benzin zekati olsun.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Mesh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polo34 takıpteyım
    gidersem seni de çağırırım, belki forumda önce konu açarız, delikanlı arkadaşlar da gelir, sonra topluca pusu atarız, sonra orada adamlara meydan dayağı şöleni yaşatırız ...
    Mesh bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    ya hocam alarma değil de direk hırsıza elektrik veren bir sistem bulsalar ya

bence satış patlaması yaşarlar ;) uyarı için teşekkürler.
    ilkervirlan ve qezgin bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    o zımbırtıdan bende var, iyi hatırlattın kesici/delici alet kullanmadan ders vermek lazım, Dede'den kalma Osmanlı tokadı gibi mesela ..

şaka bir yana bu kırma dökme vs işler elbette bize yakışmaz, gingermıdır nedir, elektrikli zımbırtılar ile gezen görevliler olsa da adam kaskı kafasına takıyor, kameradan da sonra kim olduğu anlaşılmıyor, motorun sahibi gibi yanaşıyor, kimse de bir şey anlamıyor, oranın güvenlikçileri için de çok zor bir durum ...

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    kamera görüntülerini araştırdınız mı?

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanımla çocuğu memlekete haziranda yolcu edince orada pusu kurmayı düşünüyorum, onlara hızlı ve öfkeli filmini yaşatıcam, beyzbol sopasıyla adamları dövmeyi düşünüyorum, iyi mi orada meydan dayağı atıcam, 2 dk içinde zaten güvenlik hemen orada olur, vurduğum yanıma kar kalacak ...
    Koyduğunuz yerde güvenlik kamerası vs yok muydu acaba? Bende bu hırsızlara deli önlemler düşünüyorum mucit olup çıkacağım :D Aslında hepimiz bunu bir başlık halinde toplasak herkesin görüşü birleşirse ortak bir alanda buluşur en güvenli yolu seçeriz motorlarımızda elden gitmez.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamera görüntülerini araştırdınız mı?
    giden 15 TL'lik benzin olunca uğraşamadım, zaten kafasında kask olan adamın nesini tanıyacaklar, güvenlikçiyi gözüm aradı, bulamadım, sadece açık otoparkın içinde gezecek bir adam oraya yetecektir, motor çalmak süper bir yatırım, canlı para resmen, polis de zaten arayıp bulmuyor, çalanın yanına kar kalıyor, öyle saçmalıklar okuyoruz ki hırsız motoru getirip sahibine geri satıyor, bunların polis kayıtlarında kim oldukları bellidir, bu adamlar çıkınca yine aynı işi yaptıklarından o adamları izlemek aslında motorların bulunmasında yeterli olacaktır, herkesin çalışma bölgesi de belli olduğundan aslında o çalıntı motorları bulmak zor değil ...

Motosikleti
    Yamaha Fz6
    Aranıza yeni katıldım bu ilk mesajım, motorsiklet alacak biri olarak ben de park yerleri konusunda endişeliyim. Allah insanı bu emek hırsızlarından korusun. Ama dediğiniz gibi, ben emniyyetten bazılarının da bu adamlarla ortak çalıştığına inanıyorum. Yoksa bu kadar başı boş olamaz. Önlemler (kendimce)

1- Aslında otopark ve bu tarz yerlerde motorsiklet ile giriş çıkışta kimlik uygulaması olması gerekiyor. Şöyle ki, çıkarken girişte kullanılan kimlik ile çıkış sağlanmalı aksi taktirde yönetim kişiyi ve aracı alıkoymalı.
    2- Motorsikleti bırakacağınız yerde tanıdık esnaf vs var ise, motorsikletinizi almaya giderken kasksız! bir şekilde gidin. Motorsikleti alırken kesinlikle selamlaşın, bunu bir süre sonra huy edinecekler, kask ile gelen birinin orda motoru götürmesi için gereken zamanda durumu farkederler.
    3- Motorsikleti bırakacağınız yerde tanıdık esnaf vs yoksa bile, çok zamanınızı almaz, kasksız geleceğinizi ve dikkatli olmaları konusunda ricada bulunarak bilgilendirin.
    4- Herkes motorsikletine kasksız binsin, çalıştırdıktan sonra kaskı taksın. Bu, motorsikletliler arasında akım haline gelirse diğerlerini deşifre etme konusunda bir adım atılmış olur, keza kask işi çok bozuyor.

Herkese hayırlı günler. (saydığım fikirler nacizane bir arkadaşınıza aittir, diyorum ya yeniyim, her türlü düzeltme ve eleştiriye açığım.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)