Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dikkat ediniz, ve sonuna kadar okuyunuz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Arkadaşlar merhaba. Konuyu burayamı açayım sohbet kısmınamı bilemedim. Lakin ne motorum çalındı ne buldum.

Fakat Sefaköy Kanarya karakolunun otopark kısmında onlarca motor var arkadaşlar scoter'ından tut, ybr si, viragosu ve ninjası olmak üzere. Otoparkın oralarda oturan bir arkadaşımdan aldığım bilgiye göre bir motorsiklet hırsızlık şebekesinin elinden alınmış bu motorlar.

Benim anlamadığım bunca zamandır bunların sahiplerine neden ulaşılmıyor. Tertemiz 535 Yamaha Virago var mesala, Kawasaki Ninja 250 lerde öyle.

He diyeceksiniz sahipleri belki otoparka bırakmıştır diye, siz olsanız motorunuzu gelişi güzel otoparka atıp üstünün tozdan kalıp bağlamasınımı beklersiniz.?

Bir yolunuz düştüğünde bakıverinde sizin çalınan motorunuzda oradan çıkabilir sonuçta onca motorun bir sahibi var.

-----------------

Bu arada geçende başıma gelen bir olaydır bu aşşağıda yazacağım.

Başakşehir tarafında, arkadaşın yanına çay içmeye gitmiştim, alt taraf lastikçi üst taraf ofis olan bir dükkanı var güvenlikli ve gece 10 dan sonra kesinlikle araç alınmayan bir site bu site. Neyse saat geç olduğu için bir çay içerim diye motoru garaja sokmadan yukarı çıktım. ( Alarmı açtım tabi )

Yarım saat, bir saat sonra, iki zamanlı yada eski javalara benzeyen bir motorun sesini duydum dışarıdan, dikkate almadım bizim arkadaşlardan biridir çay içmeye gelmiştir dedim, motor kapıya kadar geldi, başladı benim motorun alarmı ötmeye, kafamı penceren bir çıkardım ikitane velet (17 - 18) yaşlarında bunlar benim yanbakışlıyı ( motorumun adıdır her motorumun bir adı vardır ) götürmeye tenezzül ediyorlar, yukarıdan bizi görür görmez motora atladılar kaçtılar, peşlerinden gitmeye kalmadı bile hangi deliğe girdilerse güvenliği aradık, biraz önce çıktılar dedi. (Adamda ki rahatlık dillere destan) Çıktık biraz aradık yok bulamadık hangi deliğe girdilerse artık. Başakşehir'in elemanları değil öyle bir motoru Başakşehir tarafında ne gördüm ne duydum.

Siz siz olun nerede olursanız olun önleminizi alın, kilit, disk kilidi, alarm, branda ne varsa üşenmeden takınız. Çoğumuzun yıllarca çalışarak aldığımız motorlar 1 dakika gibi bir kısa zamanda elimizden alabiliyorlar, güvenlikli bir siteden, kapımızdan alarmı olan motoru çalacak kadarda cesaretli bu adamlar. ( Ah o cesareti birde bizi gördüklerinde kaçmayacak kadar gösterebilselerdi çok güzel olacaktı ama birdaha ki sefere artık )

Sürçü lisan eylediysem affola, yazım yanlışım varsa gene affola.

Dediğim gibi Sefaköyde ki otoparka bir uğrasın motoru çalınanlar. ( Daha çok scoter ve ybr tarzı motor vardır ) Herzaman herkes de dikkat etsin.

Saygılar, sevgiler.
    cenkito ve blackarca bunu beğendiler.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    auditore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr250r
    teşekkür ederim güzel bir yazı olmuş

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ufak bir ayrıntı Kanarya Sefaköy' le alakasız bir yer K. Çekmece' ye bağlı....

Bu arada. oğuz abE OnBEş gün boyunnca yok HerkeŞ istediKi giBi. yazsın büyük-küçük harf yanlış noktalama-işareti yazım , yanlışı falan yapaBiliR.??!!

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Her konunun altında bir laklakçı çıkıyor.. Geçmiş olsun dikkat etmek lazım Büyük şehirlerde bu tür olaylar daha çok yaşanıyor.

Motosikleti
    Alıntı auditore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim güzel bir yazı olmuş
    Ben teşekkür ederim.

Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufak bir ayrıntı Kanarya Sefaköy' le alakasız bir yer K. Çekmece' ye bağlı....
    Haklısın ben tam olarak nereye bağlı olduğunu bilmediğim için.

Kanarya Mah.Bayraktar Sk.No:13 Küçükçekmece/İSTANBUL diye geçiyormuş.

Alıntı babaAkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada. oğuz abE OnBEş gün boyunnca yok HerkeŞ istediKi giBi. yazsın büyük-küçük harf yanlış noktalama-işareti yazım , yanlışı falan yapaBiliR.??!!
    Oğuz kim tanımamda, bende Türkçe'nin doğru kullanılmasından yanayım. Hem konuşurken hem yazarken.

Alıntı PysLre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her konunun altında bir laklakçı çıkıyor.. Geçmiş olsun dikkat etmek lazım Büyük şehirlerde bu tür olaylar daha çok yaşanıyor.
    2 hafta gibi bir sürede canım İstanbul'umda 15 tane motor çalınıyorsa cidden dikkat etmek gerek.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Kanarya karakolu, Sefaköy ve Kanarya arasındaki sınır hattı gibidir. Tam iki yerin kesiştiği yerde inşa edilmiştir. Gelecek olan arkadaşlar, öncelikle Sefaköy merkeze gelsin. Kanarya Polis Karakolu diye sorarsanız çoğu kişi tarifini yapacaktır. Bir ara haberlerede çıktı bu olay. Bir kaç kişi gelip motorunu aldı ama alınmayanlarda var.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı AreSMorriS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanarya karakolu, Sefaköy ve Kanarya arasındaki sınır hattı gibidir. Tam iki yerin kesiştiği yerde inşa edilmiştir. Gelecek olan arkadaşlar, öncelikle Sefaköy merkeze gelsin. Kanarya Polis Karakolu diye sorarsanız çoğu kişi tarifini yapacaktır. Bir ara haberlerede çıktı bu olay. Bir kaç kişi gelip motorunu aldı ama alınmayanlarda var.
    pardon kanarya karakolunun yeri değişmiş... eski karakol kanarya ilköğretim okulunun arkasındaydı.... orası yıkılmış bir merkez dediğiniz gibi sefaköy kanarya sınırına konmuş bir de şube gibi bir yer yapılmış Şahin caddesine. uzun zamandır orada işim olmadığından unuttum haliyle
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    Karakol bile bulunmuyor ki onca motorun sahibi bulunsun.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    dostum hesey ıyı hos guzel . motosıkletı calınan ınsanların motosıkletlerını bulabılmesı adına bırseyler yapmaya calısmıssın . fakat o motosıkletler calıntı degılse ve oranın sahıbı , ortağı , kardeşi , kuzenı veyahut oranın sahıbını tanıyan bırı bu yazıyı okursa sanırım senın hakkında davacı bıle olabılır. cunkı ordakı motorlardan calıntı cıkmaması durumunda sen yer , mekan kotulemıs oluyorsun. aman aman yazımızı yazarken bıraz daha bence dıkkatlı olalım. emegın ıcın ayrıca tesekkurler.

Motosikleti
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hesey ıyı hos guzel . motosıkletı calınan ınsanların motosıkletlerını bulabılmesı adına bırseyler yapmaya calısmıssın . fakat o motosıkletler calıntı degılse ve oranın sahıbı , ortağı , kardeşi , kuzenı veyahut oranın sahıbını tanıyan bırı bu yazıyı okursa sanırım senın hakkında davacı bıle olabılır. cunkı ordakı motorlardan calıntı cıkmaması durumunda sen yer , mekan kotulemıs oluyorsun. aman aman yazımızı yazarken bıraz daha bence dıkkatlı olalım. emegın ıcın ayrıca tesekkurler.
    Mekan kötülemek diye birşey yok, burada otopark yöneticilerinin abisin kardeşinin veya herhangi birisinin bir art niyeti yok. Tıpkı park yasağı yüzünden çekilen bir arabanın herhangi bir otoparka bırakılması gibi. Burada "ulan niye senin otoparkına çektiler sen mi çektirdin diyemezsin sonuçta otoparkta ki kişilere"

Polis yakalamış kanarya karakolunun otoparkına atmış bu özel bir kişiye ait otoparkta değil bildiğim kadarı ile. Tam yanında karakol var zaten. Ben otopark sahibi çaldı getirdi orada saklıyor demedim, yada o otoparktan motor araba çalınıyor demiyorum, zaten otopark güzel korunuyor herhangi bir terso durumda yok otopark adına. Kazalısıda var o otoparkta senin benim gibi bırakanda var, polisin bulup getirdiği çalıntı motorlarda var. Bunu bizzat otopark çalışanı söyledi zaten.

Yeterince açıklayıcı olmuştur sanırım.

Ben teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mekan kötülemek diye birşey yok, burada otopark yöneticilerinin abisin kardeşinin veya herhangi birisinin bir art niyeti yok. Tıpkı park yasağı yüzünden çekilen bir arabanın herhangi bir otoparka bırakılması gibi. Burada "ulan niye senin otoparkına çektiler sen mi çektirdin diyemezsin sonuçta otoparkta ki kişilere"

Polis yakalamış kanarya karakolunun otoparkına atmış bu özel bir kişiye ait otoparkta değil bildiğim kadarı ile. Tam yanında karakol var zaten. Ben otopark sahibi çaldı getirdi orada saklıyor demedim, yada o otoparktan motor araba çalınıyor demiyorum, zaten otopark güzel korunuyor herhangi bir terso durumda yok otopark adına. Kazalısıda var o otoparkta senin benim gibi bırakanda var, polisin bulup getirdiği çalıntı motorlarda var. Bunu bizzat otopark çalışanı söyledi zaten.

Yeterince açıklayıcı olmuştur sanırım.

Ben teşekkür ederim.
    pardon ben otopark dıyınce hanı su 5-10tl verıpde aracımızı pakettıgımız mekan olarak algıladım. bugun sanırım uykumu tam alamamısım :(

özür dilerim.
    Oz. bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon ben otopark dıyınce hanı su 5-10tl verıpde aracımızı pakettıgımız mekan olarak algıladım. bugun sanırım uykumu tam alamamısım :(

özür dilerim.
    Acı bir kahve çözüm olabilir.

Motosikleti
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acı bir kahve çözüm olabilir.
    ALLAH sızı ınandırsın tamda su anda onu yapıyordum

Oz. bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)