Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Calinti ihbari verecegim yardim..!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam
    Abilerim arkadaslarim kardeslerim

2010 yilinda bir motorsiklet sattim ve aramizda bir kagit yaptik bir kiside sahit tuttuk .fakat yaptigimiz bu kagidi notere imzalatmadik..ben o ara askere gittim .geri geldigimde eve ehliyet ve vergi borclarinin haczinin geldigini gordum .

Cocugun telefonunu bulup aradim kendimi tanitir tanitmaz.kapadi yuzume bir dahada acmadi.

Simdi motor icin calinti ihbari verecegim nasil bir yol izlemeliyim bu kagit basima dert olurmu tesekkurler
    neber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimse cevap vermemis ben soylim bari sen o motoru unut
    neber

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Bu devirde boyle bir satis. Akil isi degil..

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:12 ----------

Adam calmamiski motoru. Parasini odemis senin rizanla almis motoru. Ama sen notere gidip satmamissin adama

OFG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Valla kendin kaşınmışsın

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Sen çalıntı ihbarı verme. O kağıt ile git karakola başvur durumu anlat. Onlar yönlendirir seni... Sonra başın daha çok belaya girer. Adam motoru almış, satışı almamış, elinde kağıt var. Niye işleri büyütüyorsun ki?
    ekspermesut ve sgurdal bunu beğendiler.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    Jundign 150 cc manda kasa
    Bana mahtıklı gelen (ki herkese mantıklı gelmeye bilir) motoru sattığın kişiye mesaj yoluyla ulaş. Karakola gittiğini motorun noter satışı olmadığından satışın resmiyet kazanmadığından motorun çalındı durumuna düştüğünü eğer motoru geri teslim etmez ise suçlu olacağını veya en azından motorun elinden alınacağını söyleyebilirsin. Ve gerçektende adam hırsız muamelesi görmese bile motor hala resmen senin. Motoru ister güzellikle istersen zorla ondan alabilirsin. Ve motoru satıp borcunu ödeyebilirsin veya sattığın kişiye ödedebilirsin. Yazılı ve sözlü satışların hiçbir resmi geçerliliği yoktur. Zaten yazılı metin var ise karşı taraf aldığını kabul ettiği anda borçlar ona kalır. Kabul etmediği zamanda motor senindir. Motorun değerini bilmiyorum ama en azından borcun belli bir kısmını kapatma imkanın olur. Ve buda sana hayat tecrübesi olarak biraz pahalıyada olsa iyi bir ders olur. Tabi bizlerede... saygılarımlı.
    xismailaydin bunu beğendi.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çalıntı kaydı verip motor bağlanmaya kalkıldığında elemanda karşılıklı yaptığınız bu alım satım örneğinin bir sureti kendisinde de varsa ve bunu çıkartırsa başınıza iş alırsınız.

Bunun yerine güvendiğiniz bir tandığınıza düşük meblağlı bir senet yapıp bunun üzerinden , kendinize haciz yaptırın , ödeme emri elinize ulaşıncada mal beyanı olarak motorunuzu gösterin , tanıdığınız bunun üzerine icraa dairesinde motorun bağlanmasını talep etsin . icra müdürü bu kaydı girdiği an eleman Türkiyenin neresinde trafik uygulamasına girerse girsin motor bağlanır ve bağlayan birim nerde ve nasıl bağlandığını , motorun hangi otoparka çekildiği bilgisini icra doyasına verir.

Tanıdığınız ,sizin tarafınızdan kendisine elden ödeme yapıldığı ve dosya borcunun bittiğini beyan ederse dosyaya yaptırmanız gereken %10 tahsil harcı sonucunda , alacğınız aracın , ruhsat sahibi olan size teslim edilmesi talimatıyla , bağlı bulunduğu otoparkan motorunuzu otopark ücretinide ödemek suretiyle geri alabilirsiniz.
    tr_select, bogusbill, Volki34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalıntı kaydı verip motor bağlanmaya kalkıldığında elemanda karşılıklı yaptığınız bu alım satım örneğinin bir sureti kendisinde de varsa ve bunu çıkartırsa başınıza iş alırsınız.

Bunun yerine güvendiğiniz bir tandığınıza düşük meblağlı bir senet yapıp bunun üzerinden , kendinize haciz yaptırın , ödeme emri elinize ulaşıncada mal beyanı olarak motorunuzu gösterin , tanıdığınız bunun üzerine icraa dairesinde motorun bağlanmasını talep etsin . icra müdürü bu kaydı girdiği an eleman Türkiyenin neresinde trafik uygulamasına girerse girsin motor bağlanır ve bağlayan birim nerde ve nasıl bağlandığını , motorun hangi otoparka çekildiği bilgisini icra doyasına verir.

Tanıdığınız ,sizin tarafınızdan kendisine elden ödeme yapıldığı ve dosya borcunun bittiğini beyan ederse dosyaya yaptırmanız gereken %10 tahsil harcı sonucunda , alacğınız aracın , ruhsat sahibi olan size teslim edilmesi talimatıyla , bağlı bulunduğu otoparkan motorunuzu otopark ücretinide ödemek suretiyle geri alabilirsiniz.
    Bak bu adama saygı duyulur eli öpülür, ve senin karşı tarafında olmaması için dua edilir : ))
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Noterler bu yüzden var keşke satışı yapmadan vermeseydin. Karakola git durumu anlat mahkemelik olursun büyük ihtimalle şahit sağlamsa kazanabilirsin ama uğraştırır seni biraz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 600
    bencede çalıntı ihbarı verirsen başın ağrır

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam kendi sorup, sonra kendine mi cevap vermis? Donanimhaberde olmustu bunun gibi bir vaka...
    http://img132.imageshack.us/img132/7...2195449464.jpg
    http://img263.imageshack.us/img263/5129/iftkiilik.jpg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)