Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motosikleti çalinan Arkadaşlar mutlaka okusun

Motovento
    REKLAM ALANI
    sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    calınan arac bulundugunda adresı degısmıste olsa sahıbının bulunması ıcın ödül tarzı bır sey olsa hemen sahıbını bulurlar :DD malum trafıktekı arkadsların baslarından sorun eksık olmadıgı ıcın ruhsattakı adres dgısınce dogal olarak durum zorlasıyor.. bu noktada tanıdık olmadan ıcerdı haber gelecek dıye bekle dur, iş bizede dusuyor aşındırmak lazım trafık subelerının kapıları :D .bu noktada butun trafık buro amırlıgının ortak verı bankası olması şart. arac bulunmussa kaydı olacak hangı subeye gıdersen git bulunmussa çıkacak. araç çalıntı ıhbarı yapıldıgında o araç bulunmamıssa adrs guncellemesı yaptırırsa magdur olan kısı aracın bulundugunda muhatap olunacak sahıbın bılgılerı verı bankasında guncellenmiş olarak bulundugundan işler daha ıyı olur dıye dusunuyorum :D saygılarımla . kımsenın basına böyle tatsız olayların gelmemesı temennım , biz yınede eşegımızı saglam kazıga baglayalım sonra sı tevekkül .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 MR Vulture
    Zaten devletin vereceği oldu mu vatandaşı bulamaz. Ama eğer ki bir alacağı varsa yerin dibine de girse TC kimlik numarasından bulur Üzücü durumlar bunlar tabii. Nerde bu e-devlet!

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı sdemirpau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    calınan arac bulundugunda adresı degısmıste olsa sahıbının bulunması ıcın ödül tarzı bır sey olsa hemen sahıbını bulurlar :DD malum trafıktekı arkadsların baslarından sorun eksık olmadıgı ıcın ruhsattakı adres dgısınce dogal olarak durum zorlasıyor.. bu noktada tanıdık olmadan ıcerdı haber gelecek dıye bekle dur, iş bizede dusuyor aşındırmak lazım trafık subelerının kapıları :D .bu noktada butun trafık buro amırlıgının ortak verı bankası olması şart. arac bulunmussa kaydı olacak hangı subeye gıdersen git bulunmussa çıkacak. araç çalıntı ıhbarı yapıldıgında o araç bulunmamıssa adrs guncellemesı yaptırırsa magdur olan kısı aracın bulundugunda muhatap olunacak sahıbın bılgılerı verı bankasında guncellenmiş olarak bulundugundan işler daha ıyı olur dıye dusunuyorum :D saygılarımla . kımsenın basına böyle tatsız olayların gelmemesı temennım , biz yınede eşegımızı saglam kazıga baglayalım sonra sı tevekkül .
    walla bi gram bişey anlamadım ben bu yazdıklarından açık ve kısa bi şekilde anlatabilcen mi rica etsem

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    23 yıllık motosiklet hayatımda 4 tane motor çaldırdim.
    İlki 1992 yılında mz 251 idi. Evin bahçesinden alıp götürmüşler.
    İkincisi 2003 yılında gn 250 idi evin balkonunun altından götürdüler. Hatta seslere uyandık balkon kapisini kapattık gürültü gelio diye. Bi eğilip baksana aşağıya değil mı. Kendi elimizle hırsıza teslim etmiş gibi olduk. Diğer ikisi ayni gün çalındı. keeeay arn 125 mecidiyekoyde işlek bir ana caddenin üstünden öğlen 14 gibi pirr uçuverdi.. Diğer motorum olan ybr 125 ile gittim eve. Ev kozyataginda.. Neyse moral bozuk tabi.. Sabah bir kalktım evin bariyerli otoparkinin içinden kilitli ybr yi götürmüşler. böylelikle 4 tane motoru hırsızlara kaptırmis bulunuyorum.. Hiç birinden de ses çıkmadı tabi..

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    İlk mesajda 2 sene sonra arabasını otoparktan alan arkadaş otoparka ödediği büyük meblayıda keşke yazsaydı..
    Aracın çekildiği otopaklar emniyet ile anlaşmalı sivil otoparklardır ve bu otoparkların sahiplerinin işlerine sanırım aracın sahibini bulmak değil uzun bir süre bulmamak veya hiç bulmamak yaramaktadır.
    2 sene önce satmış olduğum motoru alan kişi üstüne almadı ve birdaha ulaşamadım (bi hıya...lık ettim güvendim) meğer motoru yatırmış ve emniyet tarafından bir otoparka çekilmiş.Tam bir sene sonra cep telefonumu otoparktan aradılar ve motorumun onlarda olduğunu 2200 tl gibi bir para getirmem gerektiğini ilettiler.Araya adam koyduk pazarlıkla 1500 tl ye motoru otoparktan aldık(herhangibir belge elime verilmedi ve emniyetle alakalı hiçbir bağlama kararı v.s trafikte gözükmüyor.Emniyetten de hiçbir işlem yapılmadı alırken.Yani tamamen sistem dışı bir durum.Cep telefonumu arayan kişide motoru benden 2000 tl ye almak isteyip yoksa çok uğraşacağımı haciz gönderip otopark ücretini tahsil edeceklerini iletti.Yani tamamen duygusal amaçlı arayıp bulmuş beni.Avukatlar ile araştırdık.Yediemin diye geçen bu sistemin yasal olduğu ve bir süre araç bekledildikten sonra icraya verilip ihaleye çıktığı ve otopark sahibi tarafından böylece paraya çevrildiğini öğrendik.Emniyette hiçbir bağlama kaydı olmamasına rağmen "benim aracım otoparkta fikrim dışında yatıyor, el konulmuş, geri verin" gibi tezlerin gerçekleşmesi mümkün olmuyor ukalalık yapacaklara peşinen söyleyeyim..Zaten bukadar uzun yazıyı konuda ukalalık yapanları gördüğüm için detaylı yazma ihitiyacı duydum.Allah vatandaşa sabır versin diyorum..Şehrin en güzel yerlerinde çok büyük alanlara sahip bu otoparkların amacını sizin fikirlerinize bırakıyorum...
    Motorun ruhsatı ve plakası kayıp olduğu için çekici ile tüvtürke götürdüm.Yanıma görevli verdiler.Şase tespiti yapıp kayıp ve trafikten çekme ruhsatı çıkarıp motoru çekici ile evime getirdim ve yağlayıp akü,buji değiştirdim çalıştırdım ve tekrar sattım.Satış esnasında katlanmış trafik cezası çıktı.400 küsür tl. Satarken üstüne kar bilet etmiş oldum ama sinirlerim çok yıprandı.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Yeni konu açmak istemedim. GS800 ilanlarını gezinirken gözüme çarptı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01647950/detay
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    2014 agustosta 34ZL2564 beyaz honda cbr250 motorum calindi. calinti islemini yaptigim subeye ugradim, bulunsa haber verilir bizim burdan bakabilecegimiz bisey yok dedi. havalar biraz duzelsin, isler de azalsin yedieminler subeler gezicem bakicam. belki bulurum da aglarim sokaklarda sevincten.

burdan yardimci olabilecek biri cikarsa diye buraya da yazdim.

güzel kardeşim bu yeni türedi yani son 4 5 senedir başladı bu yakışıklı motrların sokaklarda çoğalmasından kaynaklanan bişey ben kendi motorumu az daha il dışına bi araç üzerinde çıkartılırken yakaladım acını biliyorum inşallah bulunur allah sabır versin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:45 ----------

ve şunuda söyleyeyim direksiyon kilitlerine bunu önlemek için hareket sensörlü alarm üzerinde çalışıyorum ve bir nohut büyüklüğünde 110 db seste uyarı verecek bi alet caydırıcı olması için .

geçen hafta çalınan motorsikletimi bugün sabah 6 da bağcılar kemalpaşa mahallesinde buldum. bağcılar civarında çalındıysa motorunuz mutlaka göztepe ile karabayır arasındaki mahallelerde arayın. benim motorun yanında 2 tane cbf 150, 1 tane bajaj pulsar siyah ön tekerinde kilit vardı kıramamışlar muhtemelen dün gece çalmış olabilirler çok yeniydi. 1 tane de ön kısmı dağınık markasını kestiremediğim motorsiklet vardı.

Motosikleti
    salkano wolf
    Dun aksam benimde motorsikletim calindi bagcilar fatih mah yardimci olucak arkadaslarin mesajlarini bekliyorum tel no 0542 311 14 34. ilgilenen arkadaslar allah razi olsun

Ordaki çakal tamircilere bak once kardesim. Daha sonra gaziye veya kagithaneye

Motosikleti
    Kawa versys
    23 eylül 2016 tarihinde gece 11.30/12.00 arasi beşiktaş tünelinde (stad yonune dogru giden) plakasiz fazer gördüm performans egzoz takiliydi. Ferikoyden gelip tunele girdiler. Gri ve muhtemelen 2005 ve sonrasi bir modeldi. Iki tane hırsız tip vardı üzerinde. Kesinlike birakin o motoru alacak para ceplerinde 5 lira bile yoktur. kasksiz yarim paca pantolonla binen tipler. Arkalarında da kir pas icinde kymco agility scooter takip ediyordu onları. Kymconun plakasi 34 CUJ 22 idi sanirim. CUJ dan cok emin degilim ama 22 den eminim ve Agv k3 kask takan bir lavuktu. organize bir şekilde çalmışlar anlaşılan.
    Ertesi gün de yine gece 12.00 civari kırmızı depolu mt 07 gördüm yine beşiktaş tünelde (kağıthane yonune dogru) yine plakasız. Performans egzoz takılı idi. Yine hırsız tipli iki kişi kullanıyordu.
    iki gece ayni tipteki kisiler ve iki plakasiz motor gorunce hakli bir suphe uyandi. Bir sure takip ettim kagithane yonune gittiler hizli olduklari icin yetisemedim. Gözüm ihbar edecek polis aradı ama yoktu maalesef. Belirttiğim marka ve model motorları yakın zamanlarda çalınan arkadaşlar için bir duyuru yapmak istedim. Keşke plakları olsaydı da burdan plakalı bir duyuru yapsaydım.

Milleti salak yerine koyup daha çok parasını yemek için yapılan bir hile aldıkları çaldıkları yetmiyormuş gibi böyle bir yöntemde uyguluyorlar parayı verip haram zıkkım olsun diyoruz suratlarına aracımızı alıp gidiyoruz birde trafik işlemleri var tabi ikinci hırsızlığıda onlar yapıyor birdaha haram ediyoruz suratlarına karşı çıkıyoruz.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler