Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Icim yaniyor gt250r calindi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Okudukça içim parçalandı :( allah sabir versin kardeşim. Umarim motorun en kisa zamanda bulunur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    her "calindi" basligini okuyunca benim icin yaniyor.. kendi motorum calinmis gibi..

insallah bulunur..

ve umarim bundan sonra alarmsiz ve sabit biryere zincirlemeden motorundan ayrilmazsin..

keşke yapabileceğimiz bişey olabilse ben böyle şeylere hiç gelemiyorum senin alın terinle onca zamanda aldığını bu serefsizler kolay yoldan hak hukuk bilmeden 2 dakikada nasıl alabilir ya adalet mi bu....
    seyyid47 bunu beğendi.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    çok geçmiş olsun kardeşim,yaw şu lafa hasta olurum ya sölemeden edemicem,bu makinayı ist gibi bi memlekette nasıl dışrda bırakıp yattın,bn 3 kuruşluk motorumu gündüz kapıda bıraktımmı on kere camdan bakıyorum biri dolanıyomu diye,her şeyde hayır vardırbulunur inş,şu müge anlı motorcu olaydı ne işimize yarardı varya

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    alarm var mıydı?
    GPS takip cihazı var mıydı?
    kalın zincir ile motoru sabit bir yere bağlamış miydin?

bu önlemler oldukca ucuza alinabilir
    örneğin gps takip cihaZı 10 15 dolar civariydi sanırım
    bari bundan sonra baska canlar yanmasin

e peki motoru nasıl calistirdi bunlar?
    nasıl motormus hemen kırılıyor çalınıyor
    immobiliZer falan yok mu taksaymis firma

Geçmiş olsun
    ilan verdiysen belki ilani görüp gelmişlerdir

helal para geri gelir derler

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle çok ama çok geçmiş olsun üzüldüm gerçekten inş bi mücize olurda kavuşursun vazgeçilmezine.dikkat ettim de bir kaç msjlarda keşk elimizden birşey gelse de apabilsek yazıyoruz :( işte bu kadar da güven kalmiş polislere hiç artı hiç

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı koray_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok ama çok geçmiş olsun üzüldüm gerçekten inş bi mücize olurda kavuşursun vazgeçilmezine.dikkat ettim de bir kaç msjlarda keşk elimizden birşey gelse de apabilsek yazıyoruz :( işte bu kadar da güven kalmiş polislere hiç artı hiç
    Piyasada çok görülen modeller (ybr - kuba vs.) genelde Doğu ve Güneydoğuda; özellikle kırsal kesimde (Jandarma bölgesinde) ne yazık ki plasız şekilde hayatına devam ediyor. Bulunduğum bölgede en son Zabıta bir arkadaşın kuba motoru çalındı. 10 gün yana yana aradı. 10. gün denk geldi yakaladık. Diğer modeller ( Trafikte fark edilecek piyasada pek olmayan Hyosung gibi) genelde parçalarına ayrılır. Yedek parça olarak piyasaya düşer. Polise güvenme demiyorum. Bu yıl seri numarası kazınmış, rengi şekli değişmiş ne kadar motor Yeddi emine verildi sence. Sadece Urfada 100 ün üzerinde. Kriminal inceleme sonrası sahiplerine ulaşılıyor.

alarm var mıydı?

Geçmiş olsun

Helal mal her zaman geri gelmeyebilir.

Motosikletimi Kapalı bahçede çeki halatı ve kaliteli asma kilit ile demire bağlarım + ön ve arka tekerleri kilitlerim. Alarmlı disk kilidi ve gizli yerinde 2. bir alarm takarım. Haaa bu motorun çalınmayacağı anlamına gelmez. Sen tedbirini al, tevekkülü Allaha bırak. Tüm bu dediklerim 200 tl yi geçmiyor.

Eşeğini sağlam kazığa bağla komşunu hırsız çıkarma.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarm var mıydı?

Geçmiş olsun

Motoru çalıştırmıyorlar. Direksiyon kildini kırdıktan sonra biri üzerine biniyor, diğer motorlu olan ayağıyla itiyor çalınan motoru.

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Geçmiş olsun motorunu korumak için ne gibi önlemler almıştın

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Geçmiş olsun kardeşim, benimde motorum çalınsa aynısını hissederdim.

Burdan yine insanlar saçma saçma tepkiler verecek ama, her çalınan konuda yazıyorum "motosiklet takip sistemi taktırın" bu sistem ne kadar yaygınlaşırsa o kadar caydırıcı olacaktır. 3-5 motorun gidip adresten direk geri alındığı durumklar şahsi olarak başıma geldi. Hep birlikte bu ve bunun gibi sistemleri daha fazla kullanmalıyız.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    kardeşim geçmiş olsun.inşallah bulunur...ayrıca nasıl bi ülkede yaşıyoruz anlamadım.devlet her motosikletin başına bir polis dikmeli.buna rağmen çalınırsa polisten parası tahsil edilmeli

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Geçmiş olsun, çalınan her ne olursa olsun alana hayrı olmayacağını ve bi şekilde sana geri döneceğini unutma.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Üzüldüm.. Çok geçmiş olsun.. İnşallah bulunur....

Bu haberleri okudukça, daha motoru bile almadan güvenlik olarak ne alabilirim ne yapabilirim onun hesabını yaparken buluyorum kendimi...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    ya gelen giden motorunu korumak için ne tür önlemler almıştın deyip soruyor (çıldırdım açıkçası). istersem anahtarı üzerinde bırakırım adamın gelip alması mı lazım ALLAH ALLAH ya. valla malım çalınmış da üzerine bu yorumu yapmışsınız gibi sinirlendim ha (ALLAH muhafaza). Tamam hırsız var (Rabbimden onları ıslah etmesini, etmeyecekse de yerin dibine batırmasını dilerim) kabul ediyoruz. ama olmaması için ne yapıyoruz. yoksa başımıza veya herhangi bir yakınımızın başına gelinceye değin aamaaaan bana dokunmayan yılan kimi sokarsa soksun mu diyoruz. yazık be... tarih kitaplarında yazılıdır açıp okuyabilirsiniz: Müslümanlar cuma namazına gittiklerinde seyyar olsun olmasın demirci esnaf tahılcı olsun olmasın mallarını olduğu gibi bırakıp ibadete gidiyorlardı. diyeceksiniz ki deveni sağlam düğümle sağlam kazığa bağlayacaktın hani, aga ne yapalım,çaldırmasaydın.(haaa bunu düşünecek adamın burada olacağını sanmıyorum ama, umarım...) ben de diyecem ki buna gerek yoktu çünkü o mahalde (belirli bir mekan) şeytan akıllı insan henüz yoktu veya sadakat önemli bir olguydu. bunun tam tersi durumu Aynı apartmanda yaşayıp birbirini tanımayan zihniyete benzetiyorum meseleyi, samimiyet yok arkadaşlık yok dostluk yok sevgi yok saygı yok yok da yok... mal gibi işten eve evden işe.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya gelen giden motorunu korumak için ne tür önlemler almıştın deyip soruyor (çıldırdım açıkçası). istersem anahtarı üzerinde bırakırım adamın gelip alması mı lazım ALLAH ALLAH ya. valla malım çalınmış da üzerine bu yorumu yapmışsınız gibi sinirlendim ha (ALLAH muhafaza). Tamam hırsız var (Rabbimden onları ıslah etmesini, etmeyecekse de yerin dibine batırmasını dilerim) kabul ediyoruz. ama olmaması için ne yapıyoruz. yoksa başımıza veya herhangi bir yakınımızın başına gelinceye değin aamaaaan bana dokunmayan yılan kimi sokarsa soksun mu diyoruz. yazık be... tarih kitaplarında yazılıdır açıp okuyabilirsiniz: Müslümanlar cuma namazına gittiklerinde seyyar olsun olmasın demirci esnaf tahılcı olsun olmasın mallarını olduğu gibi bırakıp ibadete gidiyorlardı. diyeceksiniz ki deveni sağlam düğümle sağlam kazığa bağlayacaktın hani, aga ne yapalım,çaldırmasaydın.(haaa bunu düşünecek adamın burada olacağını sanmıyorum ama, umarım...) ben de diyecem ki buna gerek yoktu çünkü o mahalde (belirli bir mekan) şeytan akıllı insan henüz yoktu veya sadakat önemli bir olguydu. bunun tam tersi durumu Aynı apartmanda yaşayıp birbirini tanımayan zihniyete benzetiyorum meseleyi, samimiyet yok arkadaşlık yok dostluk yok sevgi yok saygı yok yok da yok... mal gibi işten eve evden işe.
    Kimsenin arkadaşı suçladığı veya polemik yaratmaya çalıştığı yok. Sen kontağı üstünde bırakıyorsun diye adam malını çalmak zorunda değil doğru; ama çalıyor. Diğer arkadaşlara ders olması açısından bakmak lazım olaya. Giden gitmiş (inşallah geri gelir). Takip cihazı sağlam kilit alarm vs diye bas bas bağırmamızın sebebi başka canlar yanmasın. Benim araçta da takip cihazı yok. Bu yazıları okudukça, etrafımda - form da çalındı haberlerini duydukça içim cız ediyor; ulan diyorum geç olmadan bi takip cihazı takdırmak şart.
    heineken bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Kesecen Elini bak bidaha çalabilecekmi...

Şeriat mi evet....

Motosikleti
    Xmax 250
    geçmiş olsun kardeş inş bulunur. Bunu yapanları bulup cezasını kendin versen suçlu olursun. Adam karakoldan salıverildiği gün yolda gördüğü motoru çalıyor bunlar böyle insanlar. Bunlara daha ne kadar göz yumulacak bilemiyorum.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    geçmiş olsun kardeşim helal kazan en kısa zamanda bulunması dilegiyle.

sinir bozuklugu yarattığından çalıntı motor konularına girmiyorum artık...ama çok cevap yazılmış...acaba mutlu sona mı geldik...
    motor bulundu.filan bekliyordum...hayırlı olsun diyecektim ama maalesef...geçmiş olsun kardeşim...umarım bulunur...

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Allah belasini versin bunlarin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)