Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motoru çalınan arkadaşlar lütfen okuyun çok acil

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru çalınan arkadaşlar dün başıma bir olay geldi.telefonum çaldı bilmediğim bir numaradan arandım ve ismimle hitap edilerek motorun bizde deyip benden para karşılığı motoru teslim etmek istediler bende tamam dedim. Dün Tuzla'da biryere çağırdılar gittim birkaç saat oyaladılar motorun kablosunu takıcaz diye sonra Gebze'ye çağırdılar oraya gittim belli ki takip etmişler beni bir ara sokağa çağırdılar orda söyledikleri yere parayı bırakmamı istediler bende motoru görmeden vermem dedim. Motoru bıraktığınız yere parayı bırakırım diyince çıldırdı ve vermicem dedi motoru ben ısrarla parayı istedikleri yere bırakmadım ve şüphelendim. Bugün öğrendim ki daha yeni 1000rr motoru olan kaplan arkadaşım ve onun başka bir arkadaşına da aynı numarayla paralarını almışlar ama ortada motor yok :( lütfen dikkat bu adamlar burda paylaştığımız herşeyi okuyorlar ve şuan eminim bunuda okuyorlardır. Kimseye inanmayın motoru görmeden para vermeyin !!!!!
    Sinan Er, wolrath, UNdocab ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bunun adı başka bişi de, anladınız bu adamların ne oldugunu

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu olay sızın başınızamı geldı? Eğer oyle değılse bana kurmaca bı hıkaye gıbı gelıyor en basıtınden sızı arayan kışıyı neden polıse ya da savcılığa ıhbar etmıyorsunuz? ya da para yı ıstedıklerı yere bırakabılırsınız öncesınde polıse haber verırsenızde ordan parayı alacak ınsanlar yakalanır vs.vs. Bana pek ınandırıcı gelmedı ınternet alemının forward mesajlarından bırı.
    RuzgarSA bunu beğendi.

Benim başıma daha dün geldi ve kurmaca değil bugün bir arkadaşla konuştum o parayı bırakmış ve motor falan yok ortada. Bu olaya düzmece diyen arkadaşlar neden inanmak istemiyorsunuz ve burdan Fake olduğunu ima ediyorsunuz bu olay yaşandı ve parası yananlar oldu ben parayı bırakmadım param cebimde kaldı ama çok anlık bir olay seni öyle bir duruma sokuyorlar ki hemen yapmanı istiyorlar. Bence itimat edin inanmayan olursa bana özelden mesaj atın konuşalım. Kimseye yalan borcum yok ister inanın ister inanmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Bu adamlar bu site üzerinde yayınlanan çalıntı motorları görüyorlar ve olta atıp para istiyorlar sonuçta herkes motorun resmini de koyuyor telefonunu da. Haberiniz olsun yakın zamanda birçok kişiden duyarsanız ozaman konuşalım...

boyle bır olay olabılır bu ımkansız değıl benım merak ettığım neden polıse ya da savcılığa başvurmuyorsunuz ?
    onur35 bunu beğendi.

Bak arkadaşım hırsızları yakalattı savcı serbest bıraktı. Sonra kamera kayıtlarında adamları buldu yine yakalattı yine serbest bıraktı savcı sence neden polis yada savcıya gideyim ??? Adamlar organize işte bu devlette adaletmi var adam 100 kere aynı suçtan yakalanıyor senden önce karakoldan çıkıyor birisi 1 ekmek çalıyor 10 sene yatıyor hani nerde adalet ?

Alıntı fatihdalma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak arkadaşım hırsızları yakalattı savcı serbest bıraktı. Sonra kamera kayıtlarında adamları buldu yine yakalattı yine serbest bıraktı savcı sence neden polis yada savcıya gideyim ??? Adamlar organize işte bu devlette adaletmi var adam 100 kere aynı suçtan yakalanıyor senden önce karakoldan çıkıyor birisi 1 ekmek çalıyor 10 sene yatıyor hani nerde adalet ?
    Bunlar şehır efsanelerı kusura bakmayın. Yakalanan hırsızların hemde kamera kaydı olduğunu soyluyorsunuz mahkeme karşısına çıkmadan serbest kalması mumkun değıl bunun adaletle alakası yok. Adalet polıs karakolunda değıl mahkemede sağlanır polısın gorevı şuphelıyı tutuklayıp hakım karşısına çıkarmaktır. Polıs bunu yapmamış ıse kendısı de suç ışlemıştır. Kısacası hırsızlık şuphesıyle tutuklanan bırının eğer delıl var ıse sızden once karakoldan çıkması mumkun değıldır.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Motorumu çalıcaklar, beni arıyacaklar... Numara belli olucak ben onları bulmayıp, hesap sormuyacağım he.
    Allaha şükür çevrem var. Numaradan nokta atışı yapıp elemanları alıp boş bir depoda alıp....

Len hırsızlar bunu okuyorsanız dikkat edin kendinize Hakkımda öğreneceğiniz her kelime sizin zararınıza olur.
    Evet devletin verdiği adalete inanmıyorum. Evet kendi adaletimi, kendi yargılamamı kendim yaparım. Evet korkmuyorum. Evet mafyayım. Evet serseriyim. Bu ülkede aynı adam 3-4 kere aynı suçtan göz altına alınıp serbest kalıyorsa, yemeyip içmeyip para biriktirip motor alınıyor ve o motor şerefsizler yüzünden çalınıyor ise.... Yaparım arkadaş. NE kanunu, ne devleti peh.

Terapist arkadaş, bu doğrudur. Kamera kayıtlarına rağmen yakalanan adamlar serbest kaldı delil yetersizliğinden dolayı.
    Bir, iki değil onlarca kez oldu bu durum.
    dockerengin bunu beğendi.

Bunlar şehır efsanelerı kusura bakmayın. Yakalanan hırsızların hemde kamera kaydı olduğunu soyluyorsunuz mahkeme karşısına çıkmadan serbest kalması mumkun değıl bunun adaletle alakası yok. Adalet polıs karakolunda değıl mahkemede sağlanır polısın gorevı şuphelıyı tutuklayıp hakım karşısına çıkarmaktır. Polıs bunu yapmamış ıse kendısı de suç ışlemıştır. Kısacası hırsızlık şuphesıyle tutuklanan bırının eğer delıl var ıse sızden once karakoldan çıkması mumkun değıldır.

Bu arada motorunuz ıçın geçmış olsun yınede polıse başvurmanızı tavsıye ederım

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:52 ----------

mesajı duzenlerken araya select gırmış

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    burası Türkiye herşey olabilirde motoru görmeden parayı bırakmak akıl karı degil yani.ben polisi aramadan arkadaşları arar hallederdim olayı uyarın için saol yinede.

bu bir uyarı...uyarınında kimseye zararı olmaz...sallamaysa bile ders çıkarılabilir...polislerde dilekçeyi alıp hadi evine demekten başka birşey yapmazlar...fazla amerikan vari bir yaklaşım oldu...senin benim motorumu s.kine sallayan olmaz...numarayı araştırmak için savcılık yazı yazacakta vs vs
    polise gitmek doğrudur tamam ama onlar kendi bildiği gibi araştırır bulur vs vs...yoksa parayı almaya geldiğinde polise yakalatıcan falan filan hikayedir...
    mahkemeye çıkmadan serbest kalma olayıda yanlış...savcılık yada nöbetci mahkeme delil vs ne olursa olsun eşgalin ve ikametin belli ise şıp diye bırakılırsın mahkeme devam eder tabii suçlu bulunursan yallah içeri...hukuktan anlayan varsa daha açoklayıcı olur...

Arkadaşlar dün burdan yaptığım uyarı sayesinde bir arkadaşımız daha dolandırılmaktan kurtuldu hazırlanmış yola çıkıyormuş taa Ayvalık'dan istanbula gelecekmiş telefonla konuştuk ve beni arayan numarayla onuda aramışlar. Ben duyarsız davranabilirdim ama paylaşmak istedim zaten hepimizin canı yanmış üzerine birde böyle şerefsizler bizden faydalanmak istedi neden paylaşmayayım. Ayrıca bu şerefsizler biz burda ne yazıyorsak okuyor belki de yorum yazıyor ve aklıma şüphe düşüyor bu olayın senaryo olduğunu söyleyenler acaba onlar olabilirmi diye lütfen bu olaylara duyarlı olalım. Herkes fikrini söyleyebilir ama lütfen kimseyi yanıltmayalım herkese teşekkür ederim umarım faydam olmuştur.

Arkadaşlar dün burdan yaptığım uyarı sayesinde bir arkadaşımız daha dolandırılmaktan kurtuldu hazırlanmış yola çıkıyormuş taa Ayvalık'dan istanbula gelecekmiş telefonla konuştuk ve beni arayan numarayla onuda aramışlar. Ben duyarsız davranabilirdim ama paylaşmak istedim zaten hepimizin canı yanmış üzerine birde böyle şerefsizler bizden faydalanmak istedi neden paylaşmayayım. Ayrıca bu şerefsizler biz burda ne yazıyorsak okuyor belki de yorum yazıyor ve aklıma şüphe düşüyor bu olayın senaryo olduğunu söyleyenler acaba onlar olabilirmi diye lütfen bu olaylara duyarlı olalım. Herkes fikrini söyleyebilir ama lütfen kimseyi yanıltmayalım herkese teşekkür ederim umarım faydam olmuştur.
    Eyvallah kardeşım ya şuphe dıyosun haklısın polıse şıkayet etmende ısrar ettığım ıçın suphelı olabılırım sana duyarsızsın falan demıyoruz kardeşım numara bellı adamlar bellı vıdeo kaydı dıyosun gıt polıse hıç bırşey olmasa bıle o kışıler hakkında dava açılacak dava suresıncede kımseyı rahatsız edemeyecekler esas duyarlılık bu.

hasanaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 170
    HIRSIZLIĞI (........)'nın suçu malesef yok arkadaşlar ne olursa olsun kurtuluyorlar adalet ile eşitliği malesef yasalarımız karıştırıyor

geçmiş olsun eğer seni tanıdıklarını veya sen tanıdığını düşünüyorsan bence dikkat et yasal olarak başvuru yap veya(deli deliyi görünce comağını saklarmış )de.

Allah beterinden korusun

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam benden çaldığı motoru bana satmaya çalışırken suç üstü yakalandı. Sivil polis taktı kelepçeyi götürdü. Ertesi gün savcı serbest bıraktı.
    Ayrıca motoru çalınan başka bir arkadaş daha adamları teşhis etti. Bu arkadasın ruhsat ve plakası adamlardan çıktı.
    Adamların evindeki garajda çalıntı kayıtları olan ruhsatlar plakalar , plakası olmayan çalıntı motorlar bulundu.

Sen şehir efsanesinden bahsediyorsun.

Başınıza gelmedimi safsata sanıyorsunuz.

Bari hiç yazma da konunun birilerine faydası olsun.

Ve katılıyorum adamlar buraları çok sıkı takip ediyorlar.

Önemli not. motorunuzu yada aracınızı satınalmak isteyen adamlara çok dikkat edin. Kesinlikle siz kullanıyorken bile çalıştırıp dolaştırmanıza müsade etmeyin. O anda araç kartlı ise kartı kopyalıyorlar siz fark etmeden . ( sanırım araç kartla iletişim kuracağı sıra kodu kopyalıyorlar ) ayrıca aracın yerinide öğreniyorlar.
    Satıcağınız aracın yerini göstermeyin. Alakasız ve güvenli bir yerde gösterin.
    Hatta mümkünse alın parasını koyun cebinize adam aracı beğenmezse verin parasını geri aracı alın.
    Ve hatta tek kişi olmayın. Zamanında ankarada aracı deneme bahanesi ile adamın birini diri diri toprağa gömüp arabasını çalmışlardı.

Usta ile gelip motoru götürenler var. Siz usta ile baş başa kalınca adam tanımam etmem kardeşim şu köşede dükkanım var gel motor bakalım parasını vericem diyerek getiri diyince ne olduğunu o zaman anlıyorsunuz.
    dockerengin ve yasdal bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam benden çaldığı motoru bana satmaya çalışırken suç üstü yakalandı. Sivil polis taktı kelepçeyi götürdü. Ertesi gün savcı serbest bıraktı.
    Ayrıca motoru çalınan başka bir arkadaş daha adamları teşhis etti. Bu arkadasın ruhsat ve plakası adamlardan çıktı.
    Adamların evindeki garajda çalıntı kayıtları olan ruhsatlar plakalar , plakası olmayan çalıntı motorlar bulundu.
    Vay be ne ulkede yaşıyoruz arkadaş o zaman evınıze hırsız gırersede polıse gıtmeyın. tecavuze uğrayanda polıse gıtmesın ne de ols ceza almıyorlar sızın mantığınıza...
    He kardeşım he savcı adamı serbest bıraktı oda elını kolunu sallaya sallaya hayatına devam ettı dımı hukuk bılmezsınız burda ahkam kesersınız ancak. aç oku tutuklu ve tutuksuz yargılanmayı gerektırecek koşullar nelermış oğren savcı adamı serbest bırakınca o adam suçsuz kabul edılmıyor yargılanacak hukum gıyecek merak etme. yargılama surecınde de emın ol başkasına zarar veremeyecek.
    Bu ulkede adaletsızlığı mesru hale getırmeye çalışıyosun polıse gıtmeyerek o adamın ekmeğıne yağ suren ben değılım sensın..

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:34 ----------

Tutuklulukla ılgılı kanunu merak edıyorsanız cmk'nın 100 üncü maddesını ınceleyın. Ben kendımce doğru olanı tavsıye edıyorum. Aynısı benım başıma gelse bu şekılde davranırdım. Su anda adamların yaptıkları hırsızlık değıl organıze suça gırmekte sen şıkayet ettığınde bu değerlendırılecektır emın ol.
    cezerye bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    aynı çete bir benzeri bir kaç yıl önce bir abimizin başına gelmişti anlatmıştı mevkii de aynıydı.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be ne ulkede yaşıyoruz arkadaş o zaman evınıze hırsız gırersede polıse gıtmeyın. tecavuze uğrayanda polıse gıtmesın ne de ols ceza almıyorlar sızın mantığınıza...
    He kardeşım he savcı adamı serbest bıraktı oda elını kolunu sallaya sallaya hayatına devam ettı dımı hukuk bılmezsınız burda ahkam kesersınız ancak. aç oku tutuklu ve tutuksuz yargılanmayı gerektırecek koşullar nelermış oğren savcı adamı serbest bırakınca o adam suçsuz kabul edılmıyor yargılanacak hukum gıyecek merak etme. yargılama surecınde de emın ol başkasına zarar veremeyecek.
    Bu ulkede adaletsızlığı mesru hale getırmeye çalışıyosun polıse gıtmeyerek o adamın ekmeğıne yağ suren ben değılım sensın..

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:34 ----------

Tutuklulukla ılgılı kanunu merak edıyorsanız cmk'nın 100 üncü maddesını ınceleyın. Ben kendımce doğru olanı tavsıye edıyorum. Aynısı benım başıma gelse bu şekılde davranırdım. Su anda adamların yaptıkları hırsızlık değıl organıze suça gırmekte sen şıkayet ettığınde bu değerlendırılecektır emın ol.
    Bak çok bilmiş kardeş. Bizim mevzumuzda ilk gidilen ANKARA İL EMNİYET müdürlüğünde komser amıca kendisine durumu anlatan arkadaşa , sanane kardeşim motor senin değil arkadaşınınmış sen enden uğraşıyorsun da demişti. Arkadaş koca emniyet müdürlüğünden bi cacık olmayacağını anladığı için kendi mahallesindeki karakolda durumunu anlatıp hatıra binaen yardım alabilmişti.
    Bizde biliyoruz neyin ne olduğunu , ama sen ordan zevzek zevzek insanları yalancılıkla suçluyorsun.

Ha şuda var . Gittiğim karakolda polis amcalar akılda veriyor. Hiç uğraşma bulamazsın diye. Polise kalsak şikayetçi bile olmamıza gerek yok bulamayız.

2 ay araştırdım yırtındım ve kendi ellerimle buldum motorumu. Motor 2 ay boyunca binlece km yol gezmiş plakası üzerinde. Nerdeymiş o çok becerikli polisler. Onuda ayrıca merak ediyorum.

Onuda bırak koca ankara il emniyet müdürşüğünde yandol komiseri motorun hangi otoparkta olduğunu bulmaıyor. Adama biz söylüyoruz çekildiği otoparkı. O inatla yok orda değil şurda diye bize yazı veriyor. Fakat motorun asıl bulunduğu parktan motoru alamıyoruz . Yazı diğer parka yazılmış olduğu için.

Bu memlekette herşey kitabına uygun yapılsaydı kimse hırsızlık yapmaya cesaret edemezdi. Yada o kitap doğru yazılsaydı.
    thb, UNdocab, Salih_T ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu memlekette herşey kitabına uygun yapılsaydı kimse hırsızlık yapmaya cesaret edemezdi. Yada o kitap doğru yazılsaydı.
    Benım ılk mesajımı okursan eğer bu olay sızın başınızamı geldı dıye sordum eğer gelmedıyse ınternette bır suru uydurmasyon haber var arkadaş benım başıma geldı dedığınde ıse neden polıse başvurmuyorsunuz dıye sordum boyle bır olay başıma gelse ılk başvuracağım yer forum değıl polıs olurdu. arkadaşta polıse başvurmamakta ısrarcı konuştuğu ıçın benımde olayın gerçeklığınden şuphe etmem gayet normal.. Bunu anladın mı? (Bu arada olayın gerçek olduğunuda bılıyorum)

Olayı başka yerlere çekmeye gerek yok memlekette adelet yokmuşta polıs çalışmıyormuşta bılmem neymış bunların muhabbetını zaten yıllardır yapıyoruz. senın vatandaş olarak burada kı gorevın olayı polıse bıldırmektır ben bundan bahsedıyorum neden bu kadar zor bırşey mı bu hasta olduğunda tedavısı olmasa bıle hastaneye gıdıyosun başına bır dolandırıcılık geldıyse de polıse başvurman lazım bu kadar bunun otesınde sen malını bulmak ıçın çaba harcarsın harcamazsın bu senın bıleceğın ış.. Zevzeklık ya da çok bılmışlık yapmıyorum doğru olduğuna ınandığım seyı soyluyorum. Neyse fazla konuşup bırbırımızı kırmanın gereğı yok herkesın doğrusu kendıne.
    selo9115 bunu beğendi.

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Benım motorumda ıkı gun önce çalındı bugün param parça bulundu , dıkkat edın arkadaslar !

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)