Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bir Çoğunuzun Motoru Çalındı Fakat Çalınmaya Çalışılan Oldu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisiklet
    Evet arkadaşlar birçoğunuzun motoru çalındı fakat çalınmaya çalışılanı oldu mu? Olduysa nasıl engelledi? Ne tür önlemler aldı? Bence çok yararlı bir konu olur güncel kalırsa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motosiklette çelik halat kilit vardı.Motor koruma demirine ve ön janta geçiriyordum.Direksiyon kilidini de kitliyordum.Motosikletinden üstündeki aksesuarlarıyla beraber ağırlığı 180 kg den fazlaydı ve cüsseli motosikletti.Bir kaç kere çalmaya çalıştılar,çanta karıştırılmış yerinden çok hafif oynatılmış olarak buldum bir kaç kere.En sonuda aküsünü çaldılar o da zaten bitmişti zaten değiştiretim istese bedavaya verirdim.Ama alınacak en iyi önlem kapalı bir yere koymak mesala en kötü ihtimalle apartman girişine yada dışarda bırakmak zorundaysanız mutlaka motosikleti sağlam bir yerinden sabit bir yere çelik halat kilit yada çelik kalın çelik zincir kilit ile bağlamak üstünede dikkat çekmesin diye branda örtmek,disk kilidi kullanmak,alarm gibi önlemler faydalı olabilir.
    agilty bunu beğendi.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    eskiden cocukken kömürlügümüzden bisikletimizi çalıyodu adamın biri peşine takıldık kardeşimle:D koştuk yokuş aşşa yoruldu herif dur tanıdık seni polise söylücez dedik bıraktı bisikleti:D
    motoru çalmak istiyen biri sen naparsan yap calar ben o yüzden hiçbi önlem almıyorum bazen lan yokmu orda motor die kalp atışlarım hızlanıo ama olsun nasip
    ha birde arabamın içine girip etrafı dagıtan kimse lütfen işi bitince içeriyi temiz bıraksın sabahları toparlamak uyku sersemi zor oluyo:=
    Motosiklet mucidi

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    benim bu yaz motorumun brandasını acmış, zincir halatı kırmış, fakat ön tekerde u kasnak vardı onu kırmaya calışmış kıramamış bırakıp gitmiş.
    hatta foruma konu bile acmıştım..
    sanırım motoru begenmedi gitti, =) şimdi zinciri çelik yaptım.. ön tarafada disk kilidi yaptım biraz daha güvenli oldu
    ama kesin çözüm diye bişi yok hırsıza
    # motosikletle.blogspot

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    valla ben doğalgaz borusu var bizim oraya arka tekerden kalın çelik zincirle bağlarım ve 1 yada 2 tane alarmlı disk kilidi takmayı düşünüyorum. henüz almadım motoru orası ayrı..

---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

bazı arkadaşlar yere çelik çakıyorlar onu nasıl yaptıklarını öğrensem oraya zincirlicem...

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    eski motorum 125 zn de 10 liraya aldgım disk kilidi vardı o korudu olayda su sekil oldu adam ustundeki brandayı atmıs direksiyon kilidini kırmıs ama iste disk kilidinden goturememis ama su sekilde yapıyolar artık kamyonla gelip disk kilidi ile kaldırıp motoru kamyonun kasaya atıyorlar halat kilit + disk kilit lazım gerci hırsızın acamayacagı kilit yok tabi de

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Ne önlem alırsanız alın ufak tefek 130 140 kiloluk motorları bir kaç kişi toplansa direk DünküÇocuK'unda dediği gibi kamyon arkasına atar götürür. En iyi önlem kapalı garaj veya otoparka koymaktır.. Buna imkan yoksada çalınmaması için dua etmekten başka çağreniz yok benim gibi..
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Nalburlarda var pazarcilarin cadirlarini bagladiklari civiler var demir 30cm falan uzunlukta onlarla yapiyolar

Abi Kapalı garaj diyorsunuz Bizim burda Garajdan çıkarıp çalıp götürmüşler Artık Dualara kaldı işler :D

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Bence kobra gibi bir zincirle lastikten değilde şasiden kilitlemek lazım.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Bisiklet
    bu anlattıklarınıza bakılırsa motoru bir otoparka koyup titanyum gemi halatıyla şasiden bağlayıp her iki diskede alarmlı disk kilidi koyup başınada silahlı bir koruma koymak lazım :D alın size kesin çözüm :D
    işin şakası bir yana Yozgata gelin en güvenli yer daha bir kişiden duymadım ki arabam - motorum çalındı kaldıki kapkaç bile yok gerçekten temiz bir şehir (istisnalar kaideyi bozmaz) Yozgat bu nedenle seviliyor vallahi

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    o konuda van da çok rahatım kilit yok saklamak yok
    sadece merak edip üzerine oturanlar depomu çiziyolar o kötü oluyor
    onada depoya folyo çekerek önlem alıyorum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bulabilirseniz kryptonite marka zincir yada kilit alın. Kas güçü kullanan herhangi bir aletle kesilmesi neredeyse imkansız. Pistonlu kesiciler bile zorlanıyor.

Yada en ucuzundan bir cep telefonu ve araç şarjını içerisine avea hat takarak motorun bir yerine gizleyin.
    İki hattı birbirine tanımladığınızda istediğiniz an diğer cep telefonunun nerede olduğunu kordinatları ile öğrenebiliyorsunuz aylık 5 tl idi.
    Dachota, berqu ve Uğur Gündüz bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulabilirseniz kryptonite marka zincir yada kilit alın. Kas güçü kullanan herhangi bir aletle kesilmesi neredeyse imkansız. Pistonlu kesiciler bile zorlanıyor.

Yada en ucuzundan bir cep telefonu ve araç şarjını içerisine avea hat takarak motorun bir yerine gizleyin.
    İki hattı birbirine tanımladığınızda istediğiniz an diğer cep telefonunun nerede olduğunu kordinatları ile öğrenebiliyorsunuz aylık 5 tl idi.
    Bunu ben de düşünmüştüm ama karıştırmadan bırakmazlar sanki telefonu bulurlar.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ben de düşünmüştüm ama karıştırmadan bırakmazlar sanki telefonu bulurlar.
    Önce sen onları bulursan sıkıntı yok. Senin hiç motorun çalınmamış anlaşılan. Allah yaşatmasın o duyguyu.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

denizerdem10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    beyler bende 2 hafta öncesine kadar piaggio fly 100 vardı. noterde satışını yaptıktan sonra, alan arkadaşın doblosunun içine 2 kişi soktuk valla. o yüzden isteyen götürür. ama öneml olan sabit bir yere zincirlemek.

devriye gezen polislere sormuştum. göz önünde ve aydınlık olan bir yere bırakın demişti.

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce sen onları bulursan sıkıntı yok. Senin hiç motorun çalınmamış anlaşılan. Allah yaşatmasın o duyguyu.
    Evet 5 güne kadar çalınacak bir motorum yoktu Allah göstermesin dediğin gibi

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2011 de iki kez deneme fırsatları oldu yalenin kilidi ve yatlarda çapaya bağlanan çelik zinciri şaseye doladığım için alamamışlardı ilkinde göremedim fakat ikicisinde zincir sesine köpeğim ayaklanınca hemen balkona çıkmıştım baktım biri başlamış kurcalamaya niyeti de kötü yakınına bir el ateş ettim hemen kaçmıştı ...... bir dahada yeltenen olmadıartık kendime ait bahçe içindeki garajımda duruyor ve garajın evden bağımsız alarmı ve kamerası var disk kilitlerini de takıyorum yine de tedbir tedbirdir
    barodi ve Dachota bunu beğendiler.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Köpek beslemenizi tavsiye ederim. çok hisli hayvanlardır, duyuları çok hassastır, askerliğimi yaptığım dağ başlarında, mevzilerde, sınır devriyelerinde köpeklerin bir çok faydasını gördüm. çok saldırgan bir köpek olmasına gerek yok, sıradan bir köpeği yavru alıp kendinize ve yaşadığınız çevreye alıştırın, geceleri yabancılara havlayacaktır. bizim burada migros var, migrosun da çöplüğü var, 3 tane sokak köpeği migrosun çöplüğünden besleniyor, geceleri migrosun önüne kimseyi yaklaştırmıyorlar, arabaları bile hiç yorulmadan tek tek kovalıyorlar.

Şöyle birşey söyleyeyim, komiklik yapmak gibi olmasın. eniştemin evine hırsız girmişti, çok korkmuşlar, gördükleri halde adama müdahale edememişler. sonra pencereye boyunca bir lama kestirip kilit yaptırdı. güvenmedi, gitti belkiça dan kurt köpeği getirtti, yıllarca köpeği besledi, sonradan duydum ki köpeği çalmışlar. demekki kesin çözüm değil ama en azından uykusu hafif olanlar köpeğin havlamasına kalkıp şöyle bir motoruna bakar, yerinde olduğunu görünce rahat rahat uyur.
    M.balibey, barodi, tavares ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Gsxr1000
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek beslemenizi tavsiye ederim. çok hisli hayvanlardır, duyuları çok hassastır, askerliğimi yaptığım dağ başlarında, mevzilerde, sınır devriyelerinde köpeklerin bir çok faydasını gördüm. çok saldırgan bir köpek olmasına gerek yok, sıradan bir köpeği yavru alıp kendinize ve yaşadığınız çevreye alıştırın, geceleri yabancılara havlayacaktır. bizim burada migros var, migrosun da çöplüğü var, 3 tane sokak köpeği migrosun çöplüğünden besleniyor, geceleri migrosun önüne kimseyi yaklaştırmıyorlar, arabaları bile hiç yorulmadan tek tek kovalıyorlar.

Şöyle birşey söyleyeyim, komiklik yapmak gibi olmasın. eniştemin evine hırsız girmişti, çok korkmuşlar, gördükleri halde adama müdahale edememişler. sonra pencereye boyunca bir lama kestirip kilit yaptırdı. güvenmedi, gitti belkiça dan kurt köpeği getirtti, yıllarca köpeği besledi, sonradan duydum ki köpeği çalmışlar. demekki kesin çözüm değil ama en azından uykusu hafif olanlar köpeğin havlamasına kalkıp şöyle bir motoruna bakar, yerinde olduğunu görünce rahat rahat uyur.
    Gece gece guldurdun hocam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)