Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Turuncu Hayabusa / Ciddi Para Ödüllü // Cumartesi Gecesi Çalındı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı calintihaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim arkadaslar.

istanbulda bu tarz belirsiz parcacilar genellikle nerede bulunuyor biliyormusunuz, oralara gidip motoru bilen varmi yokmu arastirmak istiyorum.. bir bilen olursa motoru parasini geri odeyip almayada raziyim.. :
    Dur hele biraz daha Celallenme
    İstanbulda avrupa yakasında ise motorun biriki güne kalmaz benim oturduğum semte düşer hava atmak için,alkımın birtarafına yazdım cebinide aldım görürsem fotolar sana yollarım budur dersen alırız ellerinden motorunu.Ödül dediğin parayıda çağdaş yaşamı destekleme vakfına bağışlar makbuzunuda bana getirirsin.
    farcob, HasanSabbah, avciceyhan ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim tahminlerime göre başka bir hayabusa'nın ihtiyacı olan parçalar için çalınmıştır. yani alıp parçalayıp satmak için değilde tamire gelmiş bi hayabusayı toplamak için çalındı. daha önce bu tarz olaylar oldugunu duymuştum, bu yönde bi araştırma yapmayı da unutmayın.
    Bir gün hepiniz ölceksiniz biz hızlı olanı seçtik.

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur hele biraz daha Celallenme
    İstanbulda avrupa yakasında ise motorun biriki güne kalmaz benim oturduğum semte düşer hava atmak için,alkımın birtarafına yazdım cebinide aldım görürsem fotolar sana yollarım budur dersen alırız ellerinden motorunu.Ödül dediğin parayıda çağdaş yaşamı destekleme vakfına bağışlar makbuzunuda bana getirirsin.
    heycanlandirdin beni..

valla dedigin olursa parayi direk hayir kurumuna o dakika bagislarim :/ yeterki bulunsun

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Geçmiş olsun, seni üzmek istemem ama hayabusanın değerini bilen adam profesyonel hırsızdır ve parçalamak için çalmıştır. Gamlı baykuş oldum ama bence öncelikle yapman gereken sokaktaki tüm esnafları gezerek tüm kamera kayıtlarına ulaşman... Sokaktan o saatlerde geçen tüm kapalı kasa kamyonetler olayın zanlısıdır ve çok fazla olacağını da sanmıyorum.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Kamera kayıtlarından ses çıkmazsa çıkma yedek parça satan yerleri dolaş alıcı gibi ağızlarını yokla parça sor ,bariz senin motorundan çıkabilecek türden parçaları bi sor bakalım aynı renk grenaj v.b gibi

Hocam semtin gelısmıs bır semt oldugunu dusunuyorum cevrede evlerın guvenlık kameraları olabılır dukkanların kameraları olabılır sıızn evın onunu gorebılecek olan acıdakı kameraların kayıtlarını ıstemelısın hemen cok buyuk ıhtımal ıyı bır sonuca ulasacagın ınanıyorum

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    gezindiğim heryerde dikkatli olarak bakınacağım parasında ödülünde değilim birinin emeğiyle alınmış yapılmış bir şeyin çalınıp yıkılmasına dayanamıyorum
    geçmiş olsun
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Ben yerinizde olsam bu modelin 2. el parçasını satan yerleri incelerdim.
    İlan tarihlerinide. Parçalamak için veya ağır arızalı bir hayabusa için
    çalınma ihtimali yüksek olabilir.
    Tanıyabileceğiniz parçalarını aratın netten.
    Malesef motorcu olup hırsızlık yapan kişilerin olduğunu
    biliyoruz bu camiada.
    Arjantinli69 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çok geçmiş olsun
    arkadaşlar motosikletiniz için lütfen çıkma parça almayın bu şerefsizler e para kazandırmayın büyük motorların çoğu bu amaçla çalınır gezip hava atmak esas amaç değildir
    Arjantinli69 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Geçmiş olsun yakın zamanda bir arkadaşın başınada böyle bir hırsızlık olayı gelmişti ve durum şu vaziyetteydi:

@semarslan: Sabah 6 da beni biri aramıştı diye lafa başlarken şimdi öğrendim ki aynı dolandırıcı dün 4 ay önce bmw si calınan birine de aynı numarayı yapmış. Aynı isim ve numarayla dikkatli olun arkadaşlar. Telefonda motorunuzu kimin çaldığını biliyorum para falan iatemiyorum sevmediğim insanlar yaptı buluşalım bilgi vericem dedi ve erkek arkadaşımla buluştular ancak telefonda kayıtlara geçmesin diye bu şekilde konuştuğunu ve 2500 lira istediğini aracı olduğunu söyleyip 2 saat zaman verdi. Motorun fotoğrafını yada motor başında parayı kabul etmedi ve sürekli arayarak hadi para hazırmı buluşalım diye taciz etti yeri geldi sevgili gibi telefonuma neden cevap vermiyorsun diye mesaj atıp tripde attı. Motorun onda olmadığına emin olunca siz beni çakallardan sandınız heralde diye duygu sömürüsü yapıp yüreğimizi de dağladı.para aldığına dair istediğimiz belgeyi imzalayacağına da şeref ve namus sözü de verdi saolsun.hiç profesyonel değildi ama bu durumdan faydalanmak isteyen hırsızdan iki kat daha ..... Bi sütübozuğun tekiydi.

Sizide ararlarsa aman temkinli olun. Telefonunuzu yazmışsınız zaten. İnşallah tez zamanda bulunur.
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çalana mezar olsun diyecem ama motora yazık olacak yahu. Geçmiş olsun arkadaşım. İnşallah bulunur.
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

Motosikleti
    Racing tipi bişiler bakıyoruz...
    Hocam öncelikle çok geçmiş olsun bence yakın çevre ve bilindik gözde semtlerdeki motor tamircilerine gidip hayabusa parcası aradığınızı ve hiç bir yerde bulamadığınızı parasıda neyse peşin vereceğinizi söyleyin aman diyim çaktırmayın mümkünse 2 kişi gidinki birinizin yanlış cümlesi olursa yanınızdaki arkadaşınız sizi toparlasın sahibinden.com a da sürekli bakın.He birde tanıdık bir polis amir rütbeli v.s biri varsa mutlaka araya birini sokun çünkü o zaman %90 lara varan oranla polisler buluyor motoru.
    [I][U][B]Motosiklet = Doğa üstü bir güçtür....[/B][/U][/I]

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    cok buyuk gecmıs olsun bende buralarda bakınıyor olacagım.cunkı karacabey cıvarında 1 tane hayabusa var.2.cısı cok ılgı ceker.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    İçerenköye fırla, fındıklı mahallesinde çıkıyo motorlar, oralarda sor soruştur. Bir arkadaş orda buldu. Dikkat et tekin yer değil arka sokakları.;
    Wminönünde ara sokaklara git bide. Kadir has üniversitesine gelmeden o arka sokaklarda falan surların orda drag yapan bi motorcu abi var, hayabusa kullanıyo pistte, bi bulabilirsen ona sor o az çok bilir bu işleri piste çıkan adam sonuçta.
    Polis sokmalısın araya mutlaka tanıdık aramaya başla. İt kopukta arasan olur onlar birbirini tanır hep.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    önce hayabusa sahibi birini bulup onunla durumu konuş.

tanıdık motorcuda motorun kendi egzozunu taktırıp ön karenajı söktürün.

onunla beraber yukarıda yazılan yerlere (sirkeci gibi parçacıları kastediyorum. saçma sapan mahalle aralarında gezmeyin) bu motorun üstünde gidip motoru gözlerinin önüne koyun.

siyah hayabusa çıkma karenajı arıyorum de.

rengi farketmez boyatırız uygun olursa de.

bi de güzel sesli bi egzoz lazım markalı olsun de.

gidip direk turuncu hayabuse karenajı dersen o işi çakarlar.

inşallah bulursun.
    yasdal bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Aynen parçacılara sakın direk senin motoru tarif eder gibi sorma.Yanlız benim kanaatim ,bir süre internete verilmeyecektir gizlenmek adına.Fakat parçalayıp elden satışını yapabilirler o yüzden mutlaka bu işin raconunu bilenlere danış , gerekirse onlarada para teklif et , hatta ve hatta çalan kişi arkadaşlarıysa ben yardımcı olurum gördüm falan ayağına para isteyebilirler suyuna git motorunu aldıktan sonra hepsini dava edersin.Şüphelendiğin parçacıların yanına sormaya giderken ses kaydını mutlaka aç.Biraz poliscilik oldu ama biliyosunuz polisin bulması oldukça zor oluyo bu vakaları.Allah sabır versin.Bende Antalya dım buralarda falan şüphelendiğim olursa polise şikayet ederim trafik şube dibimizde zaten.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    öncelikle çok geçmiş olsun,motor kaç model? nereden çalındı?okudum ama göremedim sanırım? sağa sola bi soralım belki bişeyler çıkar.
    bu arada sahibinden.com da ilanı vs varmıydı? genelde parçacılar parça lazım olduğunda sahibinden.com a girip ordan yer tespiti yapıp çalıyorlar,harita özelliğininde eklenmesiyle nokta atışı yapıyorlar :( ne yap et biryerden bağlantı bul bir polis ayarla. onlar eğer isterse aynı gün buluyorlar motoru ne yazık ki :(
    Karadeniz - Giresun.

arkadalar herkesin ilgisi icin cok tesekkur ederim. her mesaji tek tek okuyup aklima kazidim. bu denilenlenlerin hepsini son derece dikkate aldim.

serk21'e cevap olarak:

2008 model motor, erenkoy/kadikoyden calindi. motor 1.5 ay once satin alinmisti ve sahibinden.com araciligi ile bostancidan bir araci bayiden satin alindi.

onko_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 kawasaki z800
    eger tanıdık bi komiser veya amir bulursan motorun yüzde 99 bulunur dostum ama hemen bulmalısın yani sıcağı sıcagına onlar çünkü kim hırsız kim degil eliyle koymuş gibi buluyorlar.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı calintihaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

serk21'e cevap olarak:

2008 model motor, erenkoy/kadikoyden calindi. motor 1.5 ay once satin alinmisti ve sahibinden.com araciligi ile bostancidan bir araci bayiden satin alindi.

Kimsenin günahını almak istemem sadece ihtimaller dahilinde kurguluyorum;
    Motosikleti alalı daha 45 gün olmuş,noter satışında adresin var,belkide satan adamda yedek bir anahtar var? bu ihtimali de göz önünde bulundurmalısın diye düşünüyorum.
    farcob bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)