Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çalinti motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Bundan bir hafta önce bir motorsiklet almaya karar verdim.Alacagim motorsiklet yamaha 125 olcakti.Arastrdim ve cok ucuz olarak 450 liraya bir yamaha 125 buldum.Ve adam ruhsati var dedi bulusalm dedi.Bulustuk bana 450 liraya satti ruhsati yannda getrmedigini başka birgün ruhsatitda halledices deyip geciktirdi.Motor evimin önündeydi bir kac arkdasmla konustum ve motoru arastirmaya karar verdim.Motorun şasa numarasini aldim.Ve arastrdim.Bir polis arkdasima verdim motor çalinti dedi.Adamla konsutum motorun çalinti gel al diye beni tehdit etmeye basladi.Ama sonunda motoru geri Verdim.Şasa numarasini bir yere kaydettim sonucta çalinti motordu ve insanlik görevimi yaparak ihbar etmeye karar verdim. İşte motorun şasa numarasi XLBPRE044000002026X. Motor şuan Ankara /mamaktadir evinin adresini biliyorum.İşte telefon numaram 05342076816 yaşimda 17 didir.[IMG][/IMG]
    Lütfücüğüm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ucuz etin suyu kara olur. Geçmiş olsun.
    112ciyiz

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    vay arkadaş yaa..olaya bak..adama bak..bide pişkin pişkin tehtit eder..nasıl güvenip de motor alıyorsun parasını verip..İnşallah birdaha yapmazsın..
    birGarip..

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Iyi tecrübe olmuş sana. Bir daha da noterde aracı adına almadan para vermezsin..
    Cesaretinden ve liginden dolayı da ayrıca tebrik ederim. Bu milletin senin gibi cesur gençlere ihtiyacı var..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bunu yapmak yerine polise ihbar etseydin de o motoru çalınan arkadaş motoruna kavuşsa daha iyi olmaz mıydı?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar bu motor sahibindendeydı hatırlıyorum,
    fakat sanıyorum sahıbı ya öldü yada umudu kesti,

kaldıki polısede haber verseniz umursamıyorlar,
    ben bundan 4 yıl önce sarıgöl mahallesi girişinde CUB buldum,,,Evet buldum hemde çöpte
    Motor fecii dağıtılmış yürümez durumdaydı plaka yoktu,
    20 gün şasiden araştırdım kayıt bulunamadı,
    emnıyet otoparkına sokana kadar az uğraştırmadıler,
    yok nerden aldın neden buraya getırdım kımsın nesın dıye,
    Yahu çalsam ne diye getıreyım dıyorum,
    adam bana KULLANILACAK DURUMDA OLSA GETIRMESDIN BILMIYORUZ SANKİ diye konusmaya basladı
    dedim KARDEŞİM BEN MOTORCUYUM BEN BUNUN HURDASINI DAHI KULLANIRIM NE DIYON SEN felan,
    derken saolsun emnıyette bır tanıdık vardıda lafı uzatmadan otoparka koydurduk,
    Çok gibi fırlatıp attı zaten,,,

Bu arada Şu anda İst Gaziosman paşa Sarıgölde Çok sayıda çalıntı motor geziyor ve polıs çevirdiği halde ehlıyet ruhsat olmadan salıyor gitsinler diye...

Malesef Burası TÜRKİYE......
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

farın yanındaki aynaya benzer şeyler ne? ne işe yarıyor onlar ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    BU NE BİÇİM İŞTİR YAW... ADAMDAki rahatlığa bak..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Arkadaslar bazi kişiler neden polise ihbar etmedn diyor polise ihbar ettim herşeyini verdim motrun kmde oldugunu kimin tarafindan calindigini evinin adresine kadar verdim.Araştircas deyip çekip gittiler bende fazla umutlanmadm.Kendi imkanlarimla sahibine ulaşmasini saglamak istedim bütün motorsiklet sitelerinde oldugu gbi bu siteyede verdim motorun resmine şasa numarasina kadar.Bazi arkdaslarda sana ders olsun bu felan dedi bana kimse ders veremez arkadasm ben zaten para felanda vermemiştim.Polise felan ihbar ettim sonra internet üzerindende ihbar ettim.Arkadaslar bu motor gerçek sahibinin eline geçene kadar polislerden daha cok ugrasiorum 1 aydir.Ve ugrascamda dersi ben onlara vercem kimse merak edmesin tekrar söyledigim gibi imkani olanlar bu olayi yaysin duyulsun ve sahibi ciksin.Kimseden 5 kuruş para istemiyorum Bunuda açkca söyleym

monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farın yanındaki aynaya benzer şeyler ne? ne işe yarıyor onlar ?
    onlar ses sistemi.. genelde ankaralı apaçilerin kullandığı bi sistemdir. orijini de ankara yanlış hatırlamıyorsam

knoyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ8
    hocam zaten 450 TL ye helal mal zor .
    2011 CBF 150/6000KM - 2012 CBR 250R /4500 KM -2013 FZ6 NAKED SIMDILIK 2000 KM

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    O polis arkadaşın motorun çalıntı olduğunu polnetten sorgulatır sorgulatmaz çalıntı olduğu ibaresi üzerine motora el koyması gerekir.Yoksa sorgulamayı yapan personele, sorgulamayı yaptıran personele soruşturma açarlar. Ayrıca hiçbir polis el koyamayacağı aracı ya da gözaltına alamayacağı şahsı sorgulatmaz. Yaptırımı çok ağır.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    zaten boyle bır motorda ancak ankara mamakdan cıkardı hıc sasırmadım dogrusu. umarım en kısa zamanda sahıbıne ulasır baska ne dıyeyım.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    helal olsun sana ziya doğru olanı yapmışsın kardeşim,çalıntı mal almakta en az hırsızlık gibi suç ve günahtır,inşallah motosikletin sahibi bulunur ,motoru satmaya çalışanda belasını bulur
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Tekrar merhaba arkdaslar müjdeli bir haber için son olarak bu siteye giriyorum.Motorun gerçek sahibpleri bulundu.Evet bir polis arkadaşmn araciliğiyla bulup gerçek sahipleriyle iletişime geçtim.Motoru tekrar gerçek sahibinin eline geçmesi için beraber karakola gittik..herşeyi tek tek anlattm.Motoru çalanlarin Adresini söyleyip adreslerine gittik.Şimdi motor gerçek sahibinin elinde çalanlar ise karakola götürüldü.Dediğim gibi bu işin peşini birakmadim 17 yaşndaym ve reşit değilim çocuk gibi görünüyorum diye bana inanmayanlarda olmuştu bu beni daha çok bu işle uğraşmaya teşvik etti.İyide oldu motorun sahibi parada teklif etti bunuda söyleyim.Parayi almadim hayir duasi yeterdi bana ilk defa böyle bi işe kalkiştim ve başarili oldum beni burada destekleyen herkese teşekkür ederim.ALLAH'a emanetsiniz ...

nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    ne mübarek insan evladısın sen umarım hayatın bir ömür güzel geçer kardeşim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)