Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[İzmir - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bu pazar güzel yardırdık bekleriz arazicileri

BatuhanK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar Herkese selam.

BU cuma yine tershane cafede toplanıyoruz saat 20:00'da.

Bu arada çok yakın bi abimin motorunu satıyoruz ilan linkte cbr 650 F düşünen olursa bakabilir 2014 model.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2645369/detay/

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    iyi geceler, bende izmir buca dayım. whatsapp grubunuz var sanırım benide aranıza alırsanız sevinirim. 0538 264 78 21

Motosikleti
    Ramzey qm 250
    Merhaba arkadaşlar,yaşım 43, nasıl oldu nerden geldi bilmiyorum ama hiç aklımda yokken bir anda bir chopper/cruiser sevdasına düştüm,araştır, bak et derken doğal olarak forumu keşfettim,kısa önce de üye oldum. Çok sayfalar, çok fikirler okudum ama okudukça kafam allak bullak oldu. Öncelikle gençlik yıllarımda 2-3 yıl kullandığım honda c70/c90 lardan başka iki teker tecrübem yok.Haliyle başlangıç motorum olacak. Kendimce 250 cc bir motorla başlarım diye düşünüyordum hatta gv250, daystar, sonra çinlilerden skygo,ramzey qm vb.türevlerine baktım. Ama karar veremiyorum çünkü çevremdeki bir grup sıfır motor alma öğrenme amaçlı ikinci el ile başla diye tavsiye verirken bir grupta bu tip motorlar şehir içinde düşük devirlerde kullanımı zor olur başlangıç için cbf 150 vb. bir motorla başla, bir 5-10 bin km. yap ondan sonra istediğin tarza geçersin diyorlar. Nihayetinde ben sizlerinde fikirlerinizi almak istedim. Ne yapmalıyım ?

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı stroke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,yaşım 43, nasıl oldu nerden geldi bilmiyorum ama hiç aklımda yokken bir anda bir chopper/cruiser sevdasına düştüm,araştır, bak et derken doğal olarak forumu keşfettim,kısa önce de üye oldum. Çok sayfalar, çok fikirler okudum ama okudukça kafam allak bullak oldu. Öncelikle gençlik yıllarımda 2-3 yıl kullandığım honda c70/c90 lardan başka iki teker tecrübem yok.Haliyle başlangıç motorum olacak. Kendimce 250 cc bir motorla başlarım diye düşünüyordum hatta gv250, daystar, sonra çinlilerden skygo,ramzey qm vb.türevlerine baktım. Ama karar veremiyorum çünkü çevremdeki bir grup sıfır motor alma öğrenme amaçlı ikinci el ile başla diye tavsiye verirken bir grupta bu tip motorlar şehir içinde düşük devirlerde kullanımı zor olur başlangıç için cbf 150 vb. bir motorla başla, bir 5-10 bin km. yap ondan sonra istediğin tarza geçersin diyorlar. Nihayetinde ben sizlerinde fikirlerinizi almak istedim. Ne yapmalıyım ?
    Selamlar,

2. el bir Kuba 200 Superlight sizin için iyi bir başlangıç olabilir diye düşünüyorum. Hem çok ağır bir motosiklet değildir, üstelik az yakar. 2. elini 4.000 lira civarına bulabilirsiniz.

Saygılarımla.
    stroke bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Kişisel yorumu yapayım;
    Öncelikle hoşgeldiniz kazasız belasız cezasız güzel sürüşler dilerim.
    Düşük devirden ziyade düşük hızlarda cbf ybr gibi motosikletlerin hakimiyeti daha basittir kıvraktır tepkileri daha iyidir ben de öncelikle bunlarla başlamanızı tavsiye ederim. Ama 250cc crusier bir motor almak istiyorsanız da yok o kesinlikle olmaz diye bir kaide de yok. Öncelikle öğrenmeniz gereken temel vardır bu temel taşlarını, hatayı telafisi daha yüksek motosikletlerle öğrenmeniz her zaman iyidir. Küçük cc araçlar güçlerinden ötürü sizin daha iyi adapte olmanızı sağlayacaktır. Bunu öğrenme süreciniz de yine size kalmıştır kısa zamanda çok şey öğrenip uygulayıp sürüşünüze bilinçaltınıza ekleyebilirsiniz. Ya da onbinlerce km kullanıp kendinize hiçbişey katamaya da bilirsiniz.

Benim tavsiyem büyüteceğinizi göz önünde bulundurarak alım satımı daha kolay olan cbf ybr gibi motorlara bakmanız. Ama dediğim gibi artısı kullanım ve ikinci el piyasası bunların daha iyi olmasına rağmen 250cc crusier de alabilirsiniz. Size kalmış. Saygılar
    stroke ve mozgur bunu beğendiler.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Yigit arkadasimiza bende katiliyorum.

Ybr cbf gibi modellerle baslamak en mantiklisi. Bu is merdiven cikmaya benziyor basamaklari 2ser 3ser atlamak yerine birer birer saglam cikmak gerekir.

Ama cogu insanda su fikir var. Almisken tamalayim 1 kere alim satmakla ugrasmiyayim.

Satmakla ugrascak birsey yokki piyasasi en hizlo modeller ybr cbf bunlar araba olmadigi gibi cep telefonu seriliginde satiliyor. Cogumuzun altindan 4 5 tane farkli motorlar gecti al sat yaparak cinli harici satislarda zorlanmadim.

Bana bazilari kizabilir cinli motor kullananlar arkadaslar belkide ama asil fikrim su.

Imkan varsa tekrar ediyorum imkan varsa kesinlikle japon alinmali cinli motora bulasilmamali.

Imkan yoksa butce yetersizse motorsuz kalmaktan tabikide iyidir cinli almak.

Ybr cbf ile baslangic . Zaman degil km cevirmek. Daha sonra hayal edilen choppera yada cruisere ulasmak.
    stroke ve telike bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ramzey qm 250
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim, sanırım aklın yolu bir; cbf150 veya ybr 125 ile başlamaya karar verdim.Şimdi sıra geldi kurye vb. olarak kullanılmamış bir motosiklet bulaya geldi. Heyecan,heyecan,heyecan..
    telike bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum gel buluşmalara. İlla düzgün bir motosiklet buluruz sana alacağın zaman (:
    stroke bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaslar herkese selamlar

Bugun saat 20.00 'da karsiyaka tershane cafede toplanacagiz.

Herkesi bekliyoruz.

Altinyoldan karsiyaka sapagina girdikten sonra dumduz tershanenin hemen 300 metre ilersinde sahil tarafinda solda kaliyor. Kisacasi karsiyaka sapagina girdikten 1 km sonra sagda dominos pizzanin karsisinda kaliyor.

Bulamayan arkadaslar iletisime gecebilir askeriyenin ordan alabiliriz.

Motosikletlerimiz gozumuzun onunde park sorunuda olmiyacaktir.

0555 714 37 57

Motosikleti
    Ramzey qm 250
    Arkadaşlar İzmir'de senetle satış yapan bayii var mı bildiğiniz ?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar İzmir'de senetle satış yapan bayii var mı bildiğiniz ?
    Çalışkan galeri, ugurlu eller . genelde çin malı satıyorlar ve spotçu tarzı tv beyaz eşya telefon satan yerler satıyor.

Peşin fiyatının nerdeyse abartmıyorum 2 katı satanlar var kesınlıkle mantıklı degil. kredi çekse insan o kadar faiz yemez.

Bu arada hatırlayamıyorum ama googledan araştırma yaparsanız istanbulda 2nci el senetle satış yapan galeriler vardı. Japon ve büyük cc dahil.
    stroke bunu beğendi.
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

Motosikleti
    Ramzey qm 250
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışkan galeri, ugurlu eller . genelde çin malı satıyorlar ve spotçu tarzı tv beyaz eşya telefon satan yerler satıyor.

Peşin fiyatının nerdeyse abartmıyorum 2 katı satanlar var kesınlıkle mantıklı degil. kredi çekse insan o kadar faiz yemez.

Bu arada hatırlayamıyorum ama googledan araştırma yaparsanız istanbulda 2nci el senetle satış yapan galeriler vardı. Japon ve büyük cc dahil.
    Valla çok haklısın bugün şahit oldum, adam 5500 liralık bir makineye 7500 lira hesap çıkardı ..

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Değerli İzmir MT üyeleri. Pazartesi günü başlayacak ve iki hafta süreyle Gaziemir'de devam edecek kurs için İzmir'de bulunacağım. Durumu müsait olan Gaziemir'e yakın üyelerimiz ile tanışmak isterim. İyi günler.
    abeciMotoru bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı bestamik19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli İzmir MT üyeleri. Pazartesi günü başlayacak ve iki hafta süreyle Gaziemir'de devam edecek kurs için İzmir'de bulunacağım. Durumu müsait olan Gaziemir'e yakın üyelerimiz ile tanışmak isterim. İyi günler.
    Hoşgeldiniz, hafta sonu muhtemel güzel havayı değerlendirip biyerlerde toplanacak arkadaşlar illaki olur.
    Onun dışında hava güzelse normalde cuma akşamları toplanılıyor. Motorunuzla mı geldiniz?
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Hayır motorumla gelmedim. Aracımla yarın (07 Şubat 2016, Pazar) İzmir'de olacağım. Yapılacak buluşmalara gelebilirim. Teşekkür ederim.
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

Arkadaşlar İzmir'de eğitim için en iyi yer neresidir? Nereleri tavsiye edersiniz? Buraya yazmayı uygun gördüm, yanlış olduysa kusuruma bakmayın.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Azzur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İzmir'de eğitim için en iyi yer neresidir? Nereleri tavsiye edersiniz? Buraya yazmayı uygun gördüm, yanlış olduysa kusuruma bakmayın.
    Ben Art Moto Akademi'den eğitim aldım, çok da memnun kaldım. Size de öneririm.

Saygılarımla.
    Azzur bunu beğendi.

Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Art Moto Akademi'den eğitim aldım, çok da memnun kaldım. Size de öneririm.

Saygılarımla.
    Hocam bilgi için teşekkür ederim öncelikle. Art Moto Akademi ismine forumda birkaç defa denk geldim eğitim konularında fakat neredeyse hiç bilgi verilmemiş hakkında. Biraz anlatır mısınız? Kendi motorumuzla mı veriyorlar yoksa onlara ait motorlarla mı? Kaç saatlik bir eğitim söz konusu? Sakıncası yoksa fiyat hakkında bir şeyler söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı Azzur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bilgi için teşekkür ederim öncelikle. Art Moto Akademi ismine forumda birkaç defa denk geldim eğitim konularında fakat neredeyse hiç bilgi verilmemiş hakkında. Biraz anlatır mısınız? Kendi motorumuzla mı veriyorlar yoksa onlara ait motorlarla mı? Kaç saatlik bir eğitim söz konusu? Sakıncası yoksa fiyat hakkında bir şeyler söyleyebilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden.
    Eğitime kendi motorunuzla gidiyorsunuz, benim aldığım eğitim 3 gün içerisinde gerçekleştirildi.

1.günde teori eğitimi var, motor sürmek yok, hoca projeksiyon eşliğinde görüntülerle anlatıyor, isterseniz not alıyorsunuz soru soruyorsunuz vs....

2.gün kapalı alan eğitimi, Turkuaz'ın hemen yanındaki devasa otoparkta yapılıyor. Motor hakkında genel bilgiler, oturuş pozisyonu, slalom yapma, bakış, panik fren çalışması vs...

3.gün trafikte gözlemli sürüş, eğitime katılan herkes (biz 4 kişiydik) + 2 hoca. Sıra ile herkes en öne geçiyor hoca arkada sürüşünüzü izliyor. Belirli mola yerlerinde duruluyor ve brifing veriliyor.

Sonrasında telsizli sürüş yapıyorsunuz hoca size arkadan bir takım talimatlar veriyor, uyarılarda bulunuyor vs...

Aşağıdaki linkten fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz;

http://www.artmotoakademi.com/bazaar/

Saygılarımla.
    Azzur bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler