Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[İzmir - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beni dövecek kimse yoksa gelirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni dövecek kimse yoksa gelirim
    bizde şiddet yok.... Hepiiimiiiz kardeeeşşiiiiizzz..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde şiddet yok.... Hepiiimiiiz kardeeeşşiiiiizzz..

bi tedirgin oldum, ilk tekme senden gelecek olabilir
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    vardı bir şeyler
    takipteyim.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    İzmir MT yi toplasak mı naapsak ?..Eskilerden varmı kimse ?..
    var var pusudayım :D
    alp_tunay bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var var pusudayım :D
    Tamam..Haftaya bi toplaşma ayarlayalım...
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    Ninja 650 KRT
    Tamam..Haftaya bi toplaşma ayarlayalım...
    Ben gelirim

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar selamlar,
    Hepinizin keyfi yerindedir umarım.

Ankara'dan İzmir'e taşındım Haziranda. İzmir'in yol şartlarını tecrübe etmiş kişiler olarak bir konuda fikirlerinize danışmanın iyi olacağını düşündüm.

Bayraklı şehir hastanesi yakınında oturuyorum, iş yerim Kemalpaşa'da. Yaklaşık 30km yol tepmem gerekiyor.Bilirsiniz, sabah trafiğinde şehir hastanesinden, bornova sapağına kadar yaklaşık 10 km dur kalk trafik var.
    Dönüşte de benzer şekilde Bornovadan hastaneye kadar 10km trafik var. Kalan 20kmler trafiksiz.

Ana amacım işe gidip gelme olacak bir motosiklet alma niyetim var.

İhtiyaçlarım doğrultusunda ne kadar alakasız görünse de iki model belirledim, 0 km Hero Dash 125 veya 2. el Pulsar 200 ABS

*Scooter'ın rüzgar, yağmur ve trafikte vites olmaması sebebiyle rahatlığı olacak. Ancak max hızı 105-110, muhtemel uygun seyir hızı 80-90 olan bir scooter ile Bayraklı Kemalpaşa arasındaki yolda sıkıntı yaşar mıyım çekincesindeyim. Eski yol ile sorun yaşamayacağımı düşündüm. Ayrıca sıfır motosiklette 77 bin vade farksız 9 taksit seçeneği de cazip geliyor. Bir de tabi işletim maliyeti daha düşük.

*Pulsar halihazırda 14bin km yol yaptığım memnun kaldığım bir motor. Ancak 2. el Pulsar için maddi şartları biraz daha zorlamam gerekecek. Yaklaşık 20 bin km civarı 2-3 yaşında olacak. Ayrıca trafikte vites, ayak paçalarına atılan su ve rüzgar mevzusu da var. Ancak bana otoyolda 120km sabit hızla gidebilmeyi ve uygun şeritte arkadan sıkıştırılmamayı vadediyor. Bir de ABS var tabi ki. Lastik, zincir, işletim maliyeti de daha yüksek olacak.

Toparlamak gerekirse, Pulsar'ın hız ile trafikte sağlayacağı güven avantajı, maddi şartları zorlamama ve diğer kullanımla ilgili dezavantajlarını göze almaya değer mi? Bunun dışında scooter benim için tamam olacaktı. 125 lik bir scooter bana bu yolda risk yaratır mı?

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Merhaba, Hoşgeldin öncelikle.

Kemalpaşa yolunda Belkahve rampalarını tırmanacağını öngörüyorum. Bahsetmiş olduğun Bayraklı Çevreyolu'nun üstü yada çevresi ile Kemalpaşa yolu sürekli rüzgar alan bir bölge. Gideceğin güzergahta sürekli TIR ve kamyon trafiği olacak. Sollamaya çıktığında çabuk hızlanarak, solladığın aracın önüne girmezsen arkandan gelen araçlar seni sıkıştırarak tehlike yaratacak. Ben olsam iki seçenek arasından Pulsar'ı tercih ederdim. Kemalpaşa taraflarında kışın gizli buzlanmaya çok dikkat et.

Şuan belki sadece işe git gel yapmak için alacaksın ancak sonradan oluşabilecek motosikletle seyahat ihtiyacını da karşılayabilmesi adına Pulsar bence daha mantıklı olacaktır.

Maddi olarak sıkıntıya gireceğini belirtmişsin ancak yılbaşında %90 çalışan maaşlarına zam yapılıyor. Bu zamla birlikte maddi açıdan biraz daha rahatlayabilirsin.

Baktın işin içinden çıkabilecek gibi değil. Satarsın Pulsar'ı o zaman alırsın Hero'yu.
    Blackeagletr bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar selamlar,
    Hepinizin keyfi yerindedir umarım.

Ankara'dan İzmir'e taşındım Haziranda. İzmir'in yol şartlarını tecrübe etmiş kişiler olarak bir konuda fikirlerinize danışmanın iyi olacağını düşündüm.

Bayraklı şehir hastanesi yakınında oturuyorum, iş yerim Kemalpaşa'da. Yaklaşık 30km yol tepmem gerekiyor.Bilirsiniz, sabah trafiğinde şehir hastanesinden, bornova sapağına kadar yaklaşık 10 km dur kalk trafik var.
    Dönüşte de benzer şekilde Bornovadan hastaneye kadar 10km trafik var. Kalan 20kmler trafiksiz.

Ana amacım işe gidip gelme olacak bir motosiklet alma niyetim var.

İhtiyaçlarım doğrultusunda ne kadar alakasız görünse de iki model belirledim, 0 km Hero Dash 125 veya 2. el Pulsar 200 ABS

*Scooter'ın rüzgar, yağmur ve trafikte vites olmaması sebebiyle rahatlığı olacak. Ancak max hızı 105-110, muhtemel uygun seyir hızı 80-90 olan bir scooter ile Bayraklı Kemalpaşa arasındaki yolda sıkıntı yaşar mıyım çekincesindeyim. Eski yol ile sorun yaşamayacağımı düşündüm. Ayrıca sıfır motosiklette 77 bin vade farksız 9 taksit seçeneği de cazip geliyor. Bir de tabi işletim maliyeti daha düşük.

*Pulsar halihazırda 14bin km yol yaptığım memnun kaldığım bir motor. Ancak 2. el Pulsar için maddi şartları biraz daha zorlamam gerekecek. Yaklaşık 20 bin km civarı 2-3 yaşında olacak. Ayrıca trafikte vites, ayak paçalarına atılan su ve rüzgar mevzusu da var. Ancak bana otoyolda 120km sabit hızla gidebilmeyi ve uygun şeritte arkadan sıkıştırılmamayı vadediyor. Bir de ABS var tabi ki. Lastik, zincir, işletim maliyeti de daha yüksek olacak.

Toparlamak gerekirse, Pulsar'ın hız ile trafikte sağlayacağı güven avantajı, maddi şartları zorlamama ve diğer kullanımla ilgili dezavantajlarını göze almaya değer mi? Bunun dışında scooter benim için tamam olacaktı. 125 lik bir scooter bana bu yolda risk yaratır mı?
    Tecrüben varsa 125 lik scooter işini görür..
    Bir ankaralının daha izmire göçüşünü sevinçle karşıladım..Ben göçeli 15 sene falan oldu ama
    Ankaranın neresindendin topraam...

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Hoşgeldin öncelikle.

Kemalpaşa yolunda Belkahve rampalarını tırmanacağını öngörüyorum. Bahsetmiş olduğun Bayraklı Çevreyolu'nun üstü yada çevresi ile Kemalpaşa yolu sürekli rüzgar alan bir bölge. Gideceğin güzergahta sürekli TIR ve kamyon trafiği olacak. Sollamaya çıktığında çabuk hızlanarak, solladığın aracın önüne girmezsen arkandan gelen araçlar seni sıkıştırarak tehlike yaratacak. Ben olsam iki seçenek arasından Pulsar'ı tercih ederdim. Kemalpaşa taraflarında kışın gizli buzlanmaya çok dikkat et.

Şuan belki sadece işe git gel yapmak için alacaksın ancak sonradan oluşabilecek motosikletle seyahat ihtiyacını da karşılayabilmesi adına Pulsar bence daha mantıklı olacaktır.

Maddi olarak sıkıntıya gireceğini belirtmişsin ancak yılbaşında %90 çalışan maaşlarına zam yapılıyor. Bu zamla birlikte maddi açıdan biraz daha rahatlayabilirsin.

Baktın işin içinden çıkabilecek gibi değil. Satarsın Pulsar'ı o zaman alırsın Hero'yu.
    Hoşbuldum.

Pulsar'ın alım şartları benim biraz zorladı açıkçası, bütçeme göre hem güzel pulsar bulamadım hem de kredi umduğum gibi olmadı. Bu yüzden Dash 125 tercih etmem gerekti. Tırlar ve kamyonlar konusunda haklısınız. Önüm kadar arkama da bakmam gerekecek idare edeceğim. İlk iş şu lastikleri değiştireceğim. Buzlanma ve rüzgar konusunda uyarılarınızı dikkate alacağım. Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim.

Tecrüben varsa 125 lik scooter işini görür..
    Bir ankaralının daha izmire göçüşünü sevinçle karşıladım..Ben göçeli 15 sene falan oldu ama
    Ankaranın neresindendin topraam...
    Valla tecrübeli grubunda sayılıyorum sanırım hocam
    Şu yaşıma kadar her zaman bir ayağım İzmir'de olsa da, bu sene iş sebebiyle temelli göçmüş bulunmaktayım, bu ay içi evi de tam taşımam gerekecek..
    Keçiören/Kuşcağız'da oturuyordum hocam, ondan önce Batıkent/İlkyerleşim..
    alp_tunay bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler