Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[İzmir - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu siralar yagmur ve soğuklar olsa da, ara ara bulusmalar icin mt-izmir sayfasina yazilir buradan takip edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    aynen yağmur soğuk bana da etki etmiyor, her gün işime gidip geliyorum motorla. daha yarım saat önce geldim eve, telefondan baktım hava durumuna, 2 derece gösteriyodu :D

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    En çok sağanak yağmurdan çekiniyorum ben, onun dışında şu şartlarda her yere gidebiliyorum... Biraz keyiften birazda mecburiyetten... Tabi Ocakta Şubatta nasıl olur bilemiyorum...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ekipman full + full olursa bence soguktan ektılenmemek mümkün hatta içinize dalgıcların giydigi terman içlikten bile giyebılırsınız. tek sıkıntı yagmur onuda denemenızı tavsiye ederim lastiklerinize güvenıyorsanız yagmurda sürmek bir başka keyifli. lastiklerinizin tarihine bakın diş aralıklarından daha önemli eger lastik çatlamış sertleşmişse yagmurda kayması %100 denenmiştir :D

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Dalgıçların termal içtiği ne kadar bilemem ama geçenlerde Marks Spencer da kampanya vardı 2 si %50 normal fiyatına göre çok ucuza geldi iki tane alınca hemde atlet gibi günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilir. Ben Uludağ vb yerlerde denemiştim bu ürünü motor kullanımı içinde gayet uygun.
    Bende soğuklarda kullanmaktan çekinmiyorum hatta keyif alıyorum , sağanak yağışta kullanmak ayrı zevkli ama yenide olsa lastiklerim Michelin city grip olana kadar yağmurda extra dikkatliyim. Fabrika lastiklerinde yamaha çok ucuza kaçmış.
    Toplantılar bu başlık altında gerçekleşmeden şöyle 2 3 gün önceden duyulursa şimdiye kadar hep foruma girmediğim günler nedeniyle kaçırdım

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    yavaş gidiyorum bende yağmurda. lastiklerim michelin pilot sporty ama yine de çok yavaş çok dik ve ekstra dikkatli gidiyorum bir sorun yok. ekipmanım da tam, ne üşüyorum ne ıslanıyorum

scooterler nasıl olur onu bilmiyorum ama lastik çapı ufak olduğu için sıkıntı olabilir mi acaba?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    lastik çapı ve motorsiklet agırlıgı tamamiyle önemli bu konuda. ben scooterda kullandım cbr 600 fde arada ciddi fark var . scooterda kendimi ölüme gidiyormus gibi her an düşücek her an aman allah lastik kayıcak yada önüme ani birşey cıkınca frenlerle birlikte yere düşücekmiş gibi hissediyorum. fakat 600 f lastik ebatı büyük agırlıgı saglam frenlerde öyle salak saçma kilitlemeler yapmıyor. motorun modeline büyüklügüne agırlıgına lastik ebatına göre bence fark eder. yanlıs anlasılması 2 motoru kıyaslamıyorum :D sadece yagmurda kullanırken hissetiklerimi söyledim

Motosikleti
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik çapı ve motorsiklet agırlıgı tamamiyle önemli bu konuda. ben scooterda kullandım cbr 600 fde arada ciddi fark var . scooterda kendimi ölüme gidiyormus gibi her an düşücek her an aman allah lastik kayıcak yada önüme ani birşey cıkınca frenlerle birlikte yere düşücekmiş gibi hissediyorum. fakat 600 f lastik ebatı büyük agırlıgı saglam frenlerde öyle salak saçma kilitlemeler yapmıyor. motorun modeline büyüklügüne agırlıgına lastik ebatına göre bence fark eder. yanlıs anlasılması 2 motoru kıyaslamıyorum :D sadece yagmurda kullanırken hissetiklerimi söyledim
    Aynen katılıyorum, benim scooter çok hafif ve teker çapıda küçük olunca extra extra dikkatli kullanıyorum...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    zemin kurusun uygun vaktide bulur bulmaz çanakkaleye gitmeyi düşünüyorum en kötü bogaza karşı bir çay içer gelirim izmir- çannakale 1 günde gider gelirim keyfide bana kalır

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    16 inch tekerlekler oldugu halde benim yamaha nin markasini unuttugum lastikleri islak zeminde hic ama hic guven vermiyor . Kaskimi yeni aldim , sira lastiklerde cikacak lastikleride ihtiyaci olan birine hediye edicegim . Ne de olsa topi topu 1800 km yaptim daha 3 aylik lastik .

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    3 aylık olmasından öte lastik hamurunun kalite olarak malzemesi önemli eger güven vermıyorsa mutlaka degiştirin şakaya gelmiyor bir anda altınızdan kayıp gidiyor. benim kastetdigim aslında lastik ebatı yani lastik genişligi yer ile olan teması. lastik ne kadar geniş olursa yer ile sürtünmesi o kadar fazla olur. jantın inch olarak degerinı kastetmemiştim yani

Devrim KAÇAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XRV 750
    TOPLANIYORUUUUZZZZ

Bir haftadır telefonlarım susmuyor. Abi toplanalım MT-İzmir'in hiç sesi soluğu çıkmıyor diye

14 ARALIK CUMA akşamı Bornova TERAS kafedeyiz. Tüm dostları bekleriz, tanışamadığımız yeni arkadaşları da aramızda görmekten mutlu oluruz.
    saat 19:30 ve sonrası.....

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ben varım

g@rfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Syn. Deka her zamanki gibi orada olacağım. Anlaşıldı tamam =))))

h_arslaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 XL 650 TRANSALP
    Alıntı EGE YELI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar burasi türkiye herkes istedigi gibi hareket ediyor
    motorsikleti dogru dürüst kullanmasini ögretmeden ehliyet veriyorlar
    sonra vatandas özel kursda motorsiklet kullanmasini ögreniyor tabiki cani isterse
    yani temelde var bozukluk, olmasi gereken önce egitim sonra ehliyet benim gibi
    yanlis anlamayin amacim hava atmak degil, biz böyle ögrendik ve zorunlu olarak
    Almanya B/A2 sinifi 1985

fikirlerine tamamen katılıyorum arkadaşım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Alıntı DaRkNeSs- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin ol art moto hocalarıını çakıl taşı yoldan çıkaramaz
    lastiğine denk gelmez bi kere adamlar ona göre sürüyo :D yani eğitiimin temel amacı o tarz çakıldı toz topraktı durumlara düşmemek , bakışı ve planlamayı ileri taşımak

neden eğitime bu kadar düşman kesildiniz onu da anlamış değilim ayrıca.
    belki de siz doğrusunu yapıyorsunuz yada sürekli şans torbanızdan kullanıyorsunuz
    bi göz atsanız fena mı olur yahu
    sevgili kardeşim öncelikle biliyorsun ki bu eğitimi bende aldım ne demek istediğini ben çok iyi anlıyorum, öncelikle ne kadar bilsekde öğrenilecek mutlaka bir şeylerin hala var olduğunu bilmek lazım, arkadaşlar eğitimci hocaların söyledikleri en önemli şey şudur ( bizden hızlı giden, iyi kullanan arkadaşlar mutlaka vardır biz birşeyleri iddea etmiyoruz ,biz güvenli, keyifli, akıcı trafiği tehlikeye düşürmeden motorsiklet kullanmayı öğretiyoruz diyorlar ) motorsikletim var artık istediğim yerden geçer daha çabuk giderim demeden , sitresten ziyade motorsiklet sürüşünden zevk alıp ayrıcalıklı olduğunu fark etmek ve fark ettirmek gerek ( inanın eğitimden sonraki sürüşlerimde ve giydiğim kıyafetlerden ötürü araç sürücülerinin bana imrenerek baktığını ve sıkıştırmadan saygı duyduklarını fark ettim, eğitim ayrıca olgunluk veriyor.
    DaRkNeSs- bunu beğendi.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    İstanbul dan günaydın İzmir Mt.
    İçimden geldi ne olmuş yani
    Arıcan, EGE YELI ve braingulp bunu beğendiler.

EGE YELI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul dan günaydın İzmir Mt.
    İçimden geldi ne olmuş yani
    Izmirden iyi aksamlar Istanbul MT
    Benimde icimden geldi
    braingulp bunu beğendi.
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı EGE YELI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Izmirden iyi aksamlar Istanbul MT
    Benimde icimden geldi
    Hah şöyle ya
    Kapandınız içinize,açılın şöyle kuzeye:D
    Aslında Alp-tunay ve Cengiz'e lafım
    Bu aralar çok sessizler
    alp_tunay bunu beğendi.

navier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı Devrim KAÇAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TOPLANIYORUUUUZZZZ

Bir haftadır telefonlarım susmuyor. Abi toplanalım MT-İzmir'in hiç sesi soluğu çıkmıyor diye

14 ARALIK CUMA akşamı Bornova TERAS kafedeyiz. Tüm dostları bekleriz, tanışamadığımız yeni arkadaşları da aramızda görmekten mutlu oluruz.
    saat 19:30 ve sonrası.....
    Ne hain adamlarsınız be. Benim İtalya'da olduğum zamanları seçiyorsunuz dimi özellikle. Ben de burda bi Cafe di Terasio bulayım da Ducati'li arkadaşlarla takılayım bari.
    İstemez vaadetmeyin cenneti bize, dünya cennet olacak ellerimizle, alınterimizle.

Motosikleti
    Sanırım herkes olduğu yerde mutlu, o yüzden ses seda çıkmıyor olabilir diye düşünmekteyim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler