Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50

[Isparta - MT]

Leoncino
    Motosiklet Online

Motosikleti
    KRM Immamotoo :) 23 Hp 6 Vites 2019 mm :)
    Gölcük yolu üstünden Burdur'a inen yolun virajlarını çalışmanızı öneririm... Özellikle Burdur'a inen son kısmını... Çok ciddi virajlar...

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax

Motosikleti
    Çobanisa - Bademli - Sevinçbey Yolu

Davraza çıkmak için Çobanisa'ya kadar gidiyorsunuz zaten. Ondan sonrasını Eğirdir'e kadar gitmek mümkün.

Çobanisa'dan sonra Bademli ve Sevinçbey köyleri üzerinden Eğirdir anayoluna ulaşıyorsunuz.

Çok güzel dağ, ova, hatta gölet manzarası...

Yollar güzel, asfalt.

Gece vakti gidilmez.

Virajları güzel.

Mermer ocakları var.

Uzakta yılkı atlarına bile denk geldim; at sürüsü ...

Keçi sürüleri var, dikkatli dönmek lazım virajları... Uzakta, Davraz'ın eteklerinde koyun sürüleri vardı...

Dağlarında çobanlar olacak abi memleketin; her bir köşesini adım adım dolaşan, karış karış bilen ...

Davraza çıkar gibi çıkıp Eğirdir yolundan dönmek yaklaşık 1 saat kadar vaktinizi alıyor.

Kısa mesafe dağ, tepe dolaşıp gelmek için ideal.

Motosikleti
    Kış gelmeden biraz dolanıp gelmek isteyenlere Kovada Gölü'nün etrafını dolanıp gelmelerini tavsiye ederim.

Adada antik kentine de uğradım arada, yol üstündeydi.

Akşam vaktine kalmayın sadece ... Yoksa, onun haricinde, yollar güzel, manzara harika... Hız yapmaya gelmez ama; hem virajlar dar; hem çok sık büyükbaş küçükbaş hayvanlar çıkıyor yolun ortasına; civar köylerin olsa gerek...

200 km , 5 saat, dinlenmeler dahil.

Isparta'nın Sütçüler taraflarını -oralı olmayanların o taraflara çok işi düşmediğinden- pek bilmiyoruz. Arada böyle bir turlamayı tavsiye ederim.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış gelmeden biraz dolanıp gelmek isteyenlere Kovada Gölü'nün etrafını dolanıp gelmelerini tavsiye ederim.

Adada antik kentine de uğradım arada, yol üstündeydi.

Akşam vaktine kalmayın sadece ... Yoksa, onun haricinde, yollar güzel, manzara harika... Hız yapmaya gelmez ama; hem virajlar dar; hem çok sık büyükbaş küçükbaş hayvanlar çıkıyor yolun ortasına; civar köylerin olsa gerek...

200 km , 5 saat, dinlenmeler dahil.

Isparta'nın Sütçüler taraflarını -oralı olmayanların o taraflara çok işi düşmediğinden- pek bilmiyoruz. Arada böyle bir turlamayı tavsiye ederim.
    Oraları az çok gezdim, benim aklımda olan bir güzergah var, Sütçüler, Aksu oradan yayladan (Kızıldağ) Beyşehir gölüne inmek. Genelde yalnız gezmeyi severim lakin o güzergah için en az 2 kişi gitmek iyi olacak gibi.

Motosikleti
    Antalya'dan Beyşehir gölü git gel 400-450 km tutar... Güzel planlamak lazım, 40-50 Km/h hızlarda çok saatler sürer...

Sağrak üstünden Aksu'ya giden yol güzel; daha geçen gün yukarıda yazdığım gibi oradan geçtim.

Aksu'dan Beyşehir Gölü'ne giden yol Yenişarbademli yolu. O yoldan 3 sene kadar önce geçmiştim. Oldukça güzel, asfalt, muhteşem manzaralı, kıvrım kıvrım bir yol. Arabayla geçtiydim; Yenişarbademli üstünden Şarkikarağaç'a doğru, Beyşehir gölü kıyısından. Sütçüler bölgesindeki ara yollardan daha işlek sayılır çünkü Isparta'nın ilçelerinden biri olan Yenişarbademli'ye toplu taşıma aracı olarak minibüsler düzenli sefer düzenliyorlar, Isparta'da köy garajından kalkan... Yani, gecenin bir saatinde oradan geçmiyorsanız, saat başı falan herhalde bir minibüs geçer, kimse geçmese de

Güzel bir havada rahatlıkla gidilir. Karşı yakadaki Dedegöl Dağı manzarası sanki filmlerden çıkmış gibi!

Dönüşü hangi güzergahtan planlıyorsunuz? Beyşehir Gölü'nün güneyinden Üzümdere Milli Parkı'na inen ana yol var, Side'ye çıkıyor.

Aksu üstünden geri gelip, Kesme üstünden Köprülü Kanyon Milli Parkı'na inen yol var Serik'e çıkıyor ki, ben bir ara bu güzergahı tamamlamak istiyorum. Antalya'nın kuzeyindeki