Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Bursa - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir çok kirlenmişti araştırınca en iyi gazyağının temizlediğini söylediler. tahtakalede buldum teşekürler tbk_1980
    zincirin o-ring'li ise yazyağı zarar verebilir o-ringlere öle duymuştum bi ara o yüzden castrol'ün temizleme ve yağlama spreylerinden kullanıyorum ben
    [B]SATMADIK DAVAYI,SATMADIK DOSTLARI,BU ÖMRÜ HELAL YAŞADIK... [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Benim tavsiyem şu yönde: değiştirdiğiniz 10-40 eski motor yağını atmayın, zinciri fırça yardımıyla yağı dinlendirdikten sonra üste çıkan yağın temiz ve ince kısmıyla ovalayın, yağın kirini yine yağ sökecektir... Bir miktar kirlilik olabilir kısa bir süre ama en garanti yöntemim bu benim...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    ben motoru her servise bıraktığımda zinciri gres yağı ile yağlıyolar sonuç heryer yağ
    hem dişli hemde jant ve kirlenen yerleri gaz yağı ile temizliyorum motoru yıkadıktan sonra her boyalı aksamıda gaz yağlı bez ile siliyorum prontoyla silmiş gibi oluyo tozu uzun süre tutmuyo

Motosikleti
    Hangi servismiş o yaw durankardeşler öyle nane yemez, bunu yapan servis değildir zincire ne gresi;???

Motosikleti
    Keeway LC 250
    arkaşlar mrb konunun dışında ama bişey sorayım kanuni caracal 200 cc almayı düşünüyorum en uygun nereden hangi bayiden alrım bilginiz varmı?

Motosikleti
    Sırameşeler-sıcaksu mevkiinde ki bayii bence...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Motorin ve benzinle zincir yağlarını temizleyebilirsiniz..o-ringlere zarar vermeden tertemiz yaparsınız..Temizleme spreylerim bittiğinde ben bnzin kullanıyorum çoğu zaman...
    AKIN FİDAN

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorin ve benzinle zincir yağlarını temizleyebilirsiniz..o-ringlere zarar vermeden tertemiz yaparsınız..Temizleme spreylerim bittiğinde ben bnzin kullanıyorum çoğu zaman...
    bende forumda ve başka kaynaklarda okudum motorin benzin gibi ürünler o-ringlere zarar verdiğinden kesinlikle kullanmayın diyor en garantisi sprey yada gazyağı deniyor

Alıntı edde16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkaşlar mrb konunun dışında ama bişey sorayım kanuni caracal 200 cc almayı düşünüyorum en uygun nereden hangi bayiden alrım bilginiz varmı?
    valla hocam o dediğin motorları pek tavsiye etmiyorlar varsa imkan 250 cc al 200 pek tatmin etmiyor

Motosikleti
    keeway sl150
    arkadaşlar bu arada ben endüstriyel yağ ve kimyasallar satam bir firmada çalışıyorum. yağcıyım yani :D zincir temizleme gres cleaner diye bir kimyasalla yaparsınız sonrasındada zincir spreyi kullanırsınız fakat bazı ürünler bu işlemi tek hamlede yapabiliyor bu konuda yardımcı olabilirim bilginiz olsun. motor yağları ve katkılarıda var :D. gaz yağı, benzin ve bunun gibi ürünler ile rulmanlardaki yağı alırsınız ve sürtünmeyi çoğaltıp rulman dağılmasına sebebiyet verirsiniz. böylelikle motorunuz daha fazla yakmaya başlar ve yakın bir süreçte rulmalar yağlanmaz ise rulman değiştirirsiniz küllüm zarar anlayacağınız. bu işler için üretilen ürünlerin palılığına bakmadan alın derim yoksa maliyet dahada yükselir

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı yaşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bunlar ön ve arka sehpalarım el emeği göz nuru iki gecemi aldı ama değdi

maşaları çizmesin die araya kuçuk yapıştırdım ve mororun orjinalliği bozulmasın die böle köşe yaptım sehpaya çok sağlam duruyo motor sehpaların üstündeyken çık üstüne horon tep o derece

bunlarda temizleme ve yağlama spreyi

sehpalar üzerindede yıkaması çok zevkli oluyormuş beyaw

ve bunlarda sonuçları hastayım titizim diyorum kardeşim

Maaşallah deyinde nazar değmesin
    METRO'dan almıştım bu temizleme ve yağlama spreyini en uygun fiyat orasıydı

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Merhabalar...
    Arkadaşlar, zinciri WD40 ile temizlemek doğrumudur peki.
    Sonrasında 10/40 ile yağlayıp kullanmak, zincir için zararlımıdır?
    Kartallar yalnız uçar...

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar...
    wd40 ile temizlemek temizlemesine temizler ancak eğer oring li ise özellikle keçelerin fabrikasyon yağını da çıkartır ve sonrasında yağlama yapsan bile koruyucu özelliği olduğunuda wd40 in tekarar yağlama yaptığında keçelere gerektiği gibi yağı emdiremessin bu da zincir ömrünü kısaltmak olur.

gaz yağı temizlik spreyi sonrasında sprey yağlayıcı yada kalın yağlar var 130 numara birazda erimeyen gresler var tam adını öğrenirim birazda ondan sürüp fazlalığını sildinmi aynen devam

YAŞAR SENDE BENİM GİBİ KILSIN ANLAŞILDI HAFTA SONLARI BULUŞALIM BİRLİKTE TEMİZLİK YAPALIM ABİCİM TEK BAŞIMA BENİMDE CANIM SIKILIYORDU PARLATIRIZ Bİ GÜZEL (E HAFTA SONLARIDA TEMZİLİK YAPARSAK NE ZAMAN GEZECEZ

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar...
    ooo Nurhan sen uğrarmıydın buralara nerelerdesin dostum ya çekmişsin ybr'yi hadi hayırlı olsun
    Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 ile temizlemek temizlemesine temizler ancak eğer oring li ise özellikle keçelerin fabrikasyon yağını da çıkartır ve sonrasında yağlama yapsan bile koruyucu özelliği olduğunuda wd40 in tekarar yağlama yaptığında keçelere gerektiği gibi yağı emdiremessin bu da zincir ömrünü kısaltmak olur.

gaz yağı temizlik spreyi sonrasında sprey yağlayıcı yada kalın yağlar var 130 numara birazda erimeyen gresler var tam adını öğrenirim birazda ondan sürüp fazlalığını sildinmi aynen devam

YAŞAR SENDE BENİM GİBİ KILSIN ANLAŞILDI HAFTA SONLARI BULUŞALIM BİRLİKTE TEMİZLİK YAPALIM ABİCİM TEK BAŞIMA BENİMDE CANIM SIKILIYORDU PARLATIRIZ Bİ GÜZEL (E HAFTA SONLARIDA TEMZİLİK YAPARSAK NE ZAMAN GEZECEZ
    Önce temizleyip sonra zevkle gezmek daha çok hoşuma gidiyor eski işyerimde ortam müsaitti çok güzel yıkayıp temizliyordum ama şu an apartmanda zor oluyor yıkamam uygun biyer arıyorum bende

Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı REİS! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo Nurhan sen uğrarmıydın buralara nerelerdesin dostum ya çekmişsin ybr'yi hadi hayırlı olsun
    Eyvallah Yaşarım. Darısı olmayanların başına diyorum, çünkü yokluğunun acısını çok iyi biliyorum. Sonunda, krizde bile olsak dayanamayıp aldım.

Bundan sonra inşallah hem buralarda, hem gezilerde olmaya gayret edeceğim.

Saygılar.
    Kartallar yalnız uçar...

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Amin Allah herkese gönlündeki motoru nasip etsin dediğin yokluğu bende çok çektim iyi bilirim sende çok sabrettin ama sonunda muradına erdin tekrar hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin ilk gezide görüşmek üzere o zaman, artık bahanende yok

Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Amin Allah herkese gönlündeki motoru nasip etsin dediğin yokluğu bende çok çektim iyi bilirim sende çok sabrettin ama sonunda muradına erdin tekrar hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin ilk gezide görüşmek üzere o zaman, artık bahanende yok
    En önemli bahanemi unutuyorsun. Hatırlatırım bende bir de "EFE" faktörü var.
    Kartallar yalnız uçar...

Önce temizleyip sonra zevkle gezmek daha çok hoşuma gidiyor eski işyerimde ortam müsaitti çok güzel yıkayıp temizliyordum ama şu an apartmanda zor oluyor yıkamam uygun biyer arıyorum bende
    merhabalar yıkama sorununa güzel bir çözüm.görükle yerleşimde petrol ofisi var.orada tabancayıda kullanmanıza müsade ediyorlar tabikş benzin alma şartıyla.ben hep orayı değerlendiriyorum.keyfime göre temizlik.nasıl....?

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı baycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar yıkama sorununa güzel bir çözüm.görükle yerleşimde petrol ofisi var.orada tabancayıda kullanmanıza müsade ediyorlar tabikş benzin alma şartıyla.ben hep orayı değerlendiriyorum.keyfime göre temizlik.nasıl....?
    abi oraya kadar benim 30 km gidiş 30 dönüş aldığımız benzin de oaraya gitgelde biter

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 4ytl mi nitrojen mi satıyosunuz hemşerim 2.75e aldım

birde zam diyor
    eeee şimdi şöyle oluyor... bizde alıp sattığımız için böyle şeyler normal...
    hem biz hizmet içn yapıyoruz... kar amaçlı değil... bu arada tekrar uyarmak istemiyorum... sitede lütfen fiyat yayımlamayınız...

Alıntı a.banus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru her servise bıraktığımda zinciri gres yağı ile yağlıyolar sonuç heryer yağ
    hem dişli hemde jant ve kirlenen yerleri gaz yağı ile temizliyorum motoru yıkadıktan sonra her boyalı aksamıda gaz yağlı bez ile siliyorum prontoyla silmiş gibi oluyo tozu uzun süre tutmuyo
    gaz yağı gerçektende metal aksama hem feci bir parlaklık hemde koruyuculuk sağlıyor... boyayı beslediği söyleniyor... hatta yumuşattığı için kılcal çizikleri bile yok ediyor...

BU ARADA 6 GÜNÜM KALDI ONA GÖRE... ORGANİZASYON İSTİYORUM...
    [B]O ŞİMDİ ASKER MT... 12.12.2008
    [COLOR="SeaGreen"]Muhammet BAŞ kısaca "mami" :bounce:[/COLOR][/B]

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi oraya kadar benim 30 km gidiş 30 dönüş aldığımız benzin de oaraya gitgelde biter
    amaç motor kullanmak değil mi?gelirsiniz gezeriz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler