Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Kayseri - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı bayMK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar, motosiklet yolunda artık ciddi ciddi adımımı attım. A2 için dün bir sürücü kursuna kaydımı yaptım. Ancak verecekleri eğitimden ve eğitmen durumundan şüpheliyim. Direksiyon sınavından kalıp tekrar tekrar para vermek istemiyorum. Zamanı olan bir iyiliksever var mı nezaman nereye derseniz gelirim. Beni motoruyla çalıştırıp bana bu yolda yardimci olmak isteyen birini arıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Dün birçok kursu gezdim. A2 vermek istemeyip A1e kaydolmam icin beni ikna etmeye çalışanlar oldu. Eğitim eğitmen durumu bakımından hiçbiri güven vermedi. Fiyatlar standart. Öyle olunca birisine kaydimi yaptım.
    Bir önceki sayfada bahsetmistim simdi deneyimimi paylasmak istedim.

Bunu yazmak için yazildigim sürücü kursunun(gökduman) bana vereceği eğitimi bekledim. Nitekim dün gerçekleşti. Tamda tahmin ettigim şey oldu; hoca diye muhattap olduğumuz vatandaş 1. Viteste düştüm düşeceğim korkusuyla 8 çizip, 10 metrelik düz platform üzerinde 2 metre gidemeyen bir insan.

Eğitimi birebir yaziyorum: bu ön fren, bu arka fren, debriyaj...gibi temel unsurları işaret parmagi ile gösterip ilerden başlayacaksınız slolom yapacak sonra 8 çizip bu platformdan gececeksiniz. Hepsi bu kadar. Benim yapacagim ve soyleyecegim bu kadar çalışa çalışa yapacaksınız. Hadi bakalım deyip gecti kamelyaya oturdu çay içti.

Benim söyleyeceğim o ki sakın ola böyle bir eğitimle oldu bu iş ben bu isi kaptim demeyin. 9 gün önce Ankara'da MOTTO AKADEMİ'ye gittim. Sabah 9dan aksam 17.30a kadar gercek bir egitimden geçiyorsunuz. Verdiginiz parayı sonuna kadar hakederler. Yapacaksaniz ve 0 noktasindaysaniz boyle profesyonel bir temel eğitim kesinlikle ama kesinlikle size tavsiyemdir. Eğitim verdikleri motorlar seviye ilerledikce; honda 125 ace ile başlanıyor suziki inazuma sonra HARLEY DAVİDSON 750 STREET dikkatinizi cekerim harleyi egitim motoru yapmışlar Yamaha MT07 falan.

Orada birinci seviye olan temel egitimi almış bir kişi bu yazılı olduğum sürücü kursunun sözde hocasından daha çok bilgi ve kabiliyet sahibidir. Bu kadar iddialıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar Kayseri'de kask/mont alabileceğim yerler var mı?

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Başlangıç seviyesinde ürünler bulabilirsin, kaliteli malzeme maalesef çok zor...
    likewhat bunu beğendi.

Alıntı 106GT! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç seviyesinde ürünler bulabilirsin, kaliteli malzeme maalesef çok zor...
    Acil kask ve eldiven lazım bana (mont da olabilir) /
    Kayseri'nin neresinde bu başlangıç seviyesi ürünler satan mağazalar? Adres verebilir misiniz

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı likewhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil kask ve eldiven lazım bana (mont da olabilir) /
    Kayseri'nin neresinde bu başlangıç seviyesi ürünler satan mağazalar? Adres verebilir misiniz
    kayseri düvenönü civarında motorcu dükkanları var.
    likewhat bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Genelde pahalı satıyorlar. İnternette 130 TL civarı olan kaska 250 tl istemişlerdi.Gülüp geçmiştim .İlla alacaksan da üretim tarihine bak, eski kask alma.
    likewhat bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde pahalı satıyorlar. İnternette 130 TL civarı olan kaska 250 tl istemişlerdi.Gülüp geçmiştim .İlla alacaksan da üretim tarihine bak, eski kask alma.
    Bu bahsettiğiniz üretim tarihi direk kask üzerinde yazıyor mu yoksa bir kod dizi içinde yer alan bir kaç hanenin yorumlanmasıyla mı öğreniliyor acaba ?

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bahsettiğiniz üretim tarihi direk kask üzerinde yazıyor mu yoksa bir kod dizi içinde yer alan bir kaç hanenin yorumlanmasıyla mı öğreniliyor acaba ?
    Markalara göre değişir. Çeşitli şekillerde yazılır. Direk yazanda kodlayanda mevcut kısacası.

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Kayseri de motosiklet kullanmak nasıldır acaba. Tecrübeli arkadaşlar biraz günlük olaylarını, sorunlarını + ve - lerini yazabilir mi acaba. =)

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayseri de motosiklet kullanmak nasıldır acaba. Tecrübeli arkadaşlar biraz günlük olaylarını, sorunlarını + ve - lerini yazabilir mi acaba. =)
    Ben kullanmıyorum ama hem İstanbulda hem burda kullanan bir arkadaşımın dediğine göre Kayserinin yolları geniş olduğundan trafikten sıyrılıp gitmen kolay oluyormuş. Onun dışında hanzo her yerde var. Seni araçtan saymama vs. Kullanan bir arkadaş tecrübelerini paylaşsın. Ben de merak ediyorum. Kayseriye has sıkıntılar, sorunlar nelermiş kullananlardan soralım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Bu arada Kayseride motor kullanıcı sayısında hafiften bir yeşerme görüyorum. Mesela hastane caddesinde geçen gün kask kameralı! iki motorlu gördüm. Arkalarından Vaaay helal be dedim. Tnt 25 kullanan birisi var onu ara sıra sivas caddesinde görüyorum. Talasta daha fazla motor kullananlar. Özellikle cruiser kullananlar orada takılıyor. Bir de tabiki bitmek bilmeyen reyzingci! apaçilerin gözde mekanı Talas. Bu modeller havalar soğuyunca ortalıktan kaybolurlar. Gerizekalılar motosiklet kullanmayı düz yolda motoru hayvan gibi bağırtmak sanıyorlar.

Daldan dala atlamış oldum ama içimi döktüm ohh haha

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Yoo gayet güzel yorum olmuş teşekkürler. Birde aktif kullanıcılardan biraz haber alırsak ne güzel ^^

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    18 yıldır aktif olarak ehliyetli motosiklet kullanıyorum,bir çok farklı şehirlerde yaşadım,apaçi heryerde apaçidir arkadaşlar,canım türkiyemizde özellikle ergen kişilere ve bayeen kullanıcılara dikkat etmek lazım zırt diye önünüze kırabilir veya çıkabilir.Burda önemli olan o sağ bileğe hakim olmak.
    fatih_ogar bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alpinestars viper Air ceket kullanan varmı acaba ? Kullanan varsa M veya L beden denemem için izin verebilirmi acaba

neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bayMK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki sayfada bahsetmistim simdi deneyimimi paylasmak istedim.

Bunu yazmak için yazildigim sürücü kursunun(gökduman) bana vereceği eğitimi bekledim. Nitekim dün gerçekleşti. Tamda tahmin ettigim şey oldu; hoca diye muhattap olduğumuz vatandaş 1. Viteste düştüm düşeceğim korkusuyla 8 çizip, 10 metrelik düz platform üzerinde 2 metre gidemeyen bir insan.

Eğitimi birebir yaziyorum: bu ön fren, bu arka fren, debriyaj...gibi temel unsurları işaret parmagi ile gösterip ilerden başlayacaksınız slolom yapacak sonra 8 çizip bu platformdan gececeksiniz. Hepsi bu kadar. Benim yapacagim ve soyleyecegim bu kadar çalışa çalışa yapacaksınız. Hadi bakalım deyip gecti kamelyaya oturdu çay içti.

Benim söyleyeceğim o ki sakın ola böyle bir eğitimle oldu bu iş ben bu isi kaptim demeyin. 9 gün önce Ankara'da MOTTO AKADEMİ'ye gittim. Sabah 9dan aksam 17.30a kadar gercek bir egitimden geçiyorsunuz. Verdiginiz parayı sonuna kadar hakederler. Yapacaksaniz ve 0 noktasindaysaniz boyle profesyonel bir temel eğitim kesinlikle ama kesinlikle size tavsiyemdir. Eğitim verdikleri motorlar seviye ilerledikce; honda 125 ace ile başlanıyor suziki inazuma sonra HARLEY DAVİDSON 750 STREET dikkatinizi cekerim harleyi egitim motoru yapmışlar Yamaha MT07 falan.

Orada birinci seviye olan temel egitimi almış bir kişi bu yazılı olduğum sürücü kursunun sözde hocasından daha çok bilgi ve kabiliyet sahibidir. Bu kadar iddialıyım.
    ah kardeşim keşke yazını daha önce okusaymışım...

bazen yaşadığınız şehre lanet edersiniz ya işte tam oradayım. asosyallikte zirve yapmış bir şehir burası. Hâl böyle olunca her konuda olduğu gibi motosiklet konusunda da durum bundan ibaret. Burada bir işi hakkıyla yapan sayısı, çok azdır. Para odaklı bir ticaret anlayışı var Kayseri'de. İnsanların derdi seni memnun etmek, sana bir şeyler öğretmek değil, salt para kazanmak.

Geçen hafta yazıldığım kursun eğitimleri bugün başladı. İlk eğitimime heyecanla gittim. Daha önce hiç motor tecrübem yok 50 metre kadar skuter kullandım o kadar. Benim kurs saatim 13.30 du. Kurs alanına kendi aracımla gittim, bir de ne göreyim? 6 kişi sıra var. Halbuki ben daha önce belirttim herkesin saati belli, benimki 13.30. Ben beklememek için tam saatinde ordaydım. Neyse beklemek mesele değil dedim bekledim sıramı. asıl komedi burdan sonra başlıyor.

Hoca dedikleri insan, şu gaz, şu debriyaj, bu fren dedi. şurdan slalom yapıp şu tahtadan düz geçeceksin vs..... abi noluyoruz yaa hele bi dur. ben hayatımda vitesli motor kullanmadım. bana bi güvenlikten bahset, vitesten bahset, nasıl durulur nasıl kalkılır adamakıllı anlat. 5 dakikada bitti temel eğitim sonra gazla bakalım. Ben bir eğitimci olarak söylüyorum, babamı getirsem bilmeyen haliyle daha iyi anlatır.

Bize bunları dedikten sonra kendi kenara çekildi oturdu. Tamamen bu forumdan okuduklarım ve 15 yıllık araba şöforü olmamın kısmen faydasıyla, yarım saatte kendi kendime iyi bir yol kat ettim. En azından düşme, stop etme olmadı. Keşke Ankara'da İstanbul'da olsak da adamakıllı bir eğitimden geçseydim. daha ilk günden beni motordan soğuttular. Haftaya 700'lük bir motor süreceğiz. ölmezsek iyi.

Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah kardeşim keşke yazını daha önce okusaymışım...

bazen yaşadığınız şehre lanet edersiniz ya işte tam oradayım. asosyallikte zirve yapmış bir şehir burası. Hâl böyle olunca her konuda olduğu gibi motosiklet konusunda da durum bundan ibaret. Burada bir işi hakkıyla yapan sayısı, çok azdır. Para odaklı bir ticaret anlayışı var Kayseri'de. İnsanların derdi seni memnun etmek, sana bir şeyler öğretmek değil, salt para kazanmak.

Geçen hafta yazıldığım kursun eğitimleri bugün başladı. İlk eğitimime heyecanla gittim. Daha önce hiç motor tecrübem yok 50 metre kadar skuter kullandım o kadar. Benim kurs saatim 13.30 du. Kurs alanına kendi aracımla gittim, bir de ne göreyim? 6 kişi sıra var. Halbuki ben daha önce belirttim herkesin saati belli, benimki 13.30. Ben beklememek için tam saatinde ordaydım. Neyse beklemek mesele değil dedim bekledim sıramı. asıl komedi burdan sonra başlıyor.

Hoca dedikleri insan, şu gaz, şu debriyaj, bu fren dedi. şurdan slalom yapıp şu tahtadan düz geçeceksin vs..... abi noluyoruz yaa hele bi dur. ben hayatımda vitesli motor kullanmadım. bana bi güvenlikten bahset, vitesten bahset, nasıl durulur nasıl kalkılır adamakıllı anlat. 5 dakikada bitti temel eğitim sonra gazla bakalım. Ben bir eğitimci olarak söylüyorum, babamı getirsem bilmeyen haliyle daha iyi anlatır.

Bize bunları dedikten sonra kendi kenara çekildi oturdu. Tamamen bu forumdan okuduklarım ve 15 yıllık araba şöforü olmamın kısmen faydasıyla, yarım saatte kendi kendime iyi bir yol kat ettim. En azından düşme, stop etme olmadı. Keşke Ankara'da İstanbul'da olsak da adamakıllı bir eğitimden geçseydim. daha ilk günden beni motordan soğuttular. Haftaya 700'lük bir motor süreceğiz. ölmezsek iyi.

Kayseri assoyel olabilir. Ama sosyal olması için önce kendin cabalamalısın. Aslında çok yapılacak şey var. ama tabi onlardan zevk alıyorsan.
    neyse para konusuna gelince sonuna kdar haklısın. emin ol o hoca dedikleri dedikleri kişi bile motor sürmesini bilmiyotdur. ha bu kayseriye özgü değil bence. Bütün kurslarda olan bu. maalesef motosiklete önem vermiyorlar.

bu arada sen bu tecrübeyle 700 lük alacaksan biz hiç kendimizi yormayalım. sana bol şans. allah yardımcın olsun...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Yamaha WR 125 x kullanan var mı acaba ?

Motosikleti
    Mondial 125 ZNU
    Ses verin? Gezme / Buluşma gibi bir şey ayarlansa mı?

Kendini motorcu zanneden ergeni tanıyan var mı acaba aranızda?

http://www.hurriyet.com.tr/motosikle...muyum-40408661

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini motorcu zanneden ergeni tanıyan var mı acaba aranızda?

http://www.hurriyet.com.tr/motosikle...muyum-40408661
    Youtubeda takip ediyorum bu bebeyi.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Arkadaş yeni galiba öğrenicek zamanla... Hatası yok sayılır ancak arka tekeri kaydırarak ışığa yanaşması tramvay sürücüsünü tedirgin etmiş olay bundan ibaret...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler