Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Kayseri - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

ımmm sanırım birileri kendine artçı arıyo parmak kaldırsam faydası olurmuki
    :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın binmeyin yosif in makinasına. vurdurarak çalışıyo motor
    benim dandik caracal bile böyle sorunlar çıkartmıyorç en kötü ayak marşı ile çalışır
    Yusuf duymasın bunu marş kömürü bitmiş adam napsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 PM ----------

Alıntı sfk `>s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı çok aslında da yusuf taktı bir kere ayda hanıma illede ayda diyo

illede ayda diyosa yapacak pek bişe gözükmüyo gibi

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sapık muamelesi yapmayın uşak..ayda hanım racing istediği için oyle dedim..yoksa elimi sallasam ellisi lan tuni bi açık görme karı gibi dırdır..bu arada biz senle ne konustuk olm bugün delirtme adamı

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    la yosif bu makine seninkinden güzel.
    bak kayseride satılık. sen bunu al
    http://www.sahibinden.com/6500_tl_ye...XQQdisplayitem
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

emin misin?

la sen ne zaman satacan motorunu?

her an olabilir..hayırdır sen mi alıcan?gerçi o kadar laf ettikten sonra alırsan millet yüzüne bakmaz

git sivas caddesine koy. üstüne satılık ilanı ver. iki günde satrsın ;)

olm oyle satılsaydı ilanlar kalırmıydı nette?

sen bi dene ne kaybedersin ki?

Motosikleti
    Ybr
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...everestte.html

Mutlaka okuyun ybr deyip geçmeyin

Ekim 2003 tarihinde Türkiye pazarında satışa sunulan YBR125 kısa sürede sınıfında en çok satılan ve aranan model oldu. Aynı YBR125 Ekim 2002 tarihinde de Çin pazarında satışa sunulmuştu ve ilk senesinde 100.000 adet satarak zaten güvenirliğini ve sağlamlığını kanıtlamıştı.2003 senesinde Yamaha Mühendisleri YBR125’in dayanıklılığını ve sürüş kabiliyetini en zor şartlarda test etmeye karar verdiler. Yamaha çalışanlarından bir ekip üç YBR125 ile dünyanın en yüksek dağı olan Himalayalar’ın 5.250 metredeki, zirveye tırmanacak dağcıların konakladığı son nokta olan, “ana kamp” bölgesine gideceklerdi...

Üç YBR125’ten öncü motosikleti, oldukca fazla yarış tecrübesi olan, Yamaha Sürüş Okulu eğitmenlerinden Mr.Nomoto kullanacaktı. İkinci motosikleti, bir çok yarış motosikletinin geliştirilmesinde çalışmış Mr.Shiohara, üçüncü motosiketi ise Yamaha Çin Fabrikasının servis bölümü şefi ve YBR125’i baştan sona çok iyi tanıyan biri olan Mr.Takeda kullanacaktı.

Çin fabrikasından üç YBR125 bu seyahat sırasında karşılaşılacak yüksek rakım ve bozuk yol şartlarına göre ufak değişiklikler yapılmak üzere Japonya fabrikasına gönderildi. Yamaha mühendisleri bu değişiklikleri yaparken motosikletlerin mümkün olduğu kadar standartlarını bozmamaya çalıştılar. Bu üç motora sadece; yüksekliğe göre otomatik olarak karbüratör ayarı yapan bir sistem, toprak lastikleri, daha geniş gidonlar, ön süspansiyona hava yastıkları ve karter muhafazaları takıldı. Daha sonra YBR125’ler Çin fabrikasına, oradan da Tibet’in başkenti Lhasa’ya gönderildi.

15 Ekim 2003, saat 11.00’de üç maceracı Japon YBR125’lerle Potale Palace’ın önündeki meydandan Everest’e doğru yola çıktılar. Yükseklik arttıkca bitki örtüsü azalıyordu. 3500 metreye gelindiğinde ise yerde sadece ince bir ot örtüsü kalmıştı. Sürücüler rüzgarın kaldırıp savurduğu tozdan korunmak için kasklarının altına çift kat maske takmışlardı. Zaman ilerledikce ve yükseklik arttıkca, YBR125’ler hiç problemsiz yollarına devam ediyorlardı ama sürücülerde sağlık problemleri baş göstermeye başladı. Sürücüler sık sık durup tıbbi destek almak zorunda kalıyorlardı.

Üçüncü gün sonunda şartlar iyice zorlaşmış ve sürücüler için tehlikeli bir hal almıştı. YBR125’lerin yapılan kontrolleri sırasında ise sadece ve sadece hava filitreleri değiştirildi, motosikletlerin herşeyi mükemmel çalışıyorduDördüncü gün daha hava ağarmadan yola çıkıldı. Hava sıcaklığı –5 dereceydi, taşlarla kaplı zeminde ilerlemek çok zor oluyordu ve sürücüler sadece 2. ve 3. vitesi kullanabiliyorlardı. Saat 8.00 sıralarında ekip hedefledikleri ana kampa varmaya başardı. Hava açıktı ve bir tarafta 8.848 metredeki Everest tepesi, diğer taraftaysa, yamaçların altında Nepal gözüküyordu. Sürücüler normal nefes alabilmek için bir süre oksijen maskeleri taktılar. Daha sonra kahvaltı eden sürücüler hep beraber bir anı fotoğrafı çektirerek dönüşe geçtiler

Dünyanın en üst noktasından geri dönmek, o noktaya gitmek kadar zordu. Daha yolculuğa başlamadan Mr.Tomoto çadırında baygın bulundu ve oksijen çadırına kondu, dönüş yolunda Mr.Takeda oksijen yetersizliğinden bir an gözleri kararınca düştü. Bütün bu zorlukları aşan ekip sonunda planlandığı gibi 20 Ekim günü başlangıç noktalarına döndüler

1.370 km.’lik 6 gün süren bu yolculuk sırasında doğa şartlarına dayanmakta zorluk çeken ve zaman zaman ilerleyemeyecek duruma düşen insanların yanında YBR125’ler bütün seyahat boyunca hiç problemsiz çalıştılar, hem de hiç ciddi bir bakım görmeden. Böylelikle Yamaha ürünlerinin kalitesi - ister Japonyada üretilsin, ister Çin fabrikasında üretilsin- bir kez daha kanıtlanmış oldu.

okdum helal olsun...

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    e yamaha farkı (bu arada demek bana kimse motor vermek istemiyor görürsünüz siz)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:31 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:28 AM ----------

parmak kaldırsam derken
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Motosikleti
    XT660R
    slm kayseri mt

Alıntı ünlümotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e yamaha farkı (bu arada demek bana kimse motor vermek istemiyor görürsünüz siz)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:31 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:28 AM ----------

parmak kaldırsam derken
    havaya dogru

Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    parmak havada olduğu sürece artcı olarak benim arkama (motorun arkasına yani) bine bilirsin bu arada arkadaşlar pazar akşam 20:30 tellioğlunda buluşalım

parmak havada olduğu sürece artcı olarak benim arkama (motorun arkasına yani) bine bilirsin bu arada arkadaşlar pazar akşam 20:30 tellioğlunda buluşalım
    çok teşekkür ederim beni mesut ettin

Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    çok teşekkür ederim beni mesut ettin
    aaaa nedemek nedemek efendim pazar günü sizide bekleriz çay içmeye

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı kadirimm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm kayseri mt
    A.S Hoşgeldin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 PM ----------

bu arada demek bana kimse motor vermek istemiyor görürsünüz siz
    Allah gözünü doyursun be mehmet motosiklet bayisi adamsın
    Benim YIBIR Emrinde ne zaman istersen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler