Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Tekirdağ - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Sa mehmet abi yüzünü gören cennetlik vallahi ya

Sürüş cok tatlı olmus Nice sürüslere
    Permatiq59 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    saol kardesım. Her aksam sabaha kadar bizim mekandayım nası göremiyorsun

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rasim abi. Çok güzel bi insansın. bundan en ufak bi süphemiz yok Bea.. Allah gönlüne göre versin. kimsenin sana yada birlikte sürdüğün adamlara hiçbirsey dediği yok. Tekeriniz düz bassın. Allah yolunuzu acık etsin. Biz sadece düşük cc yüksek cc ayrımcılığına sıcak bakmıyoruz anlatmak istediğimiz oydu. yoksa kimsenin sana yada size bişey dediği yok abi. Yeri geldimi bizde grupla sürmeyi biliyoruz. Ama adı üstünde grupla sürmek. siz gidin biz arkanızdan gelicez durumu. kırıcı incitici bi durum sadece bunu söylemek istedik. İnsallah bi gün birlikte sürer. oturur bi yerlerde sohbet ederiz. o zaman hiç bir art niyetimiz olmadığını anlıycaksın. Hadi hafta sonu buluştuk diyelim. ne yani. siz gidin gencler bende cbf600 var. ben sizi yakalarım mı diyceksin bize ?
    İyi akşamlar arkadaşlar. Uzun süredir tekirdağ grubunu takip ediyorum. Tekirdağ motosiklet derneği yönetimindeyim. Bahsedilen konularla ilgili bişeyler yazmak istiyorum.
    Öncelikle temod olarak büyük cc. Küçük cc ayrımı yapmadığımızı üstüne basarak belirtmek isterim. Bunca yıldır Tekirdağ'da 500 cc altı motorları kimse topluluk içine bile almazken biz bunu yıkmayı amaçlıyoruz. Felsefemiz her küçük cc sahibinin ileride büyük cc motor sahibi adayı olduğuna inanıyoruz. Tahminimde siz de dahil olmak üzere pek çok arkadaşın hayalini en az 600 cc bir motor süslüyordur.
    Bilgi paylaşımının yapıldığı, tecrübelerin anlatıldığı ve güzel dostlukların kurulduğu öznesi motosiklet olan çok güzel bir cafe kurduk. Temod cafe... Tekirdağdaki motorculuğun sadece geziden ve gezi düzenlemekten ibaret olmadığını vurgulamaya çalışıyoruz.

Eğitimler düzenliyoruz. Güvenli sürüş eğitimleri. Motosiklet kültürünü tekirdağda da şekillendirme amacındayız.

Geziler bu kültürün en zevkli kısımlarının. Farklı büyük cclerde çok sayıda üyemiz var. Ben de dahil olmak üzere yönetimdeki arkadaşlar bunun farkında ve gezi çıkışları ve dönüşleri de dahil olmak üzere birlikte olmaya çok gayret ediyoruz. Bu nedenle rotalarımızda çok fazla durak yeri var. Merak edenler şarköy Edirne ve kaynarca gezilerinin rotalarına bakabilirler.

Lütfen temod'u sadece gezi olarak yargılamayın. Buyurun gelin sizi temod Kafe'de misafir edelim. Sorularınızı sorun cevap verelim.

Biraz uzun yazı oldu kusura bakmayın.
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    Teşekkürler. Dediğim gibi kimseyi kötüleme karalama olayı yok. zaten yorumumu okumuşsunuz. Fakat bahsettiğiniz ayrımcılığa uzaktanda olsa şahit olduğumuz için bu güne kadar uğramadık. Yolunuz açık olsun. Tekeriniz düz bassın..
    ExTReMa ve yebete bunu beğendiler.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nimes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar. Uzun süredir tekirdağ grubunu takip ediyorum. Tekirdağ motosiklet derneği yönetimindeyim. Bahsedilen konularla ilgili bişeyler yazmak istiyorum.
    Öncelikle temod olarak büyük cc. Küçük cc ayrımı yapmadığımızı üstüne basarak belirtmek isterim. Bunca yıldır Tekirdağ'da 500 cc altı motorları kimse topluluk içine bile almazken biz bunu yıkmayı amaçlıyoruz. Felsefemiz her küçük cc sahibinin ileride büyük cc motor sahibi adayı olduğuna inanıyoruz. Tahminimde siz de dahil olmak üzere pek çok arkadaşın hayalini en az 600 cc bir motor süslüyordur.
    Bilgi paylaşımının yapıldığı, tecrübelerin anlatıldığı ve güzel dostlukların kurulduğu öznesi motosiklet olan çok güzel bir cafe kurduk. Temod cafe... Tekirdağdaki motorculuğun sadece geziden ve gezi düzenlemekten ibaret olmadığını vurgulamaya çalışıyoruz.

Eğitimler düzenliyoruz. Güvenli sürüş eğitimleri. Motosiklet kültürünü tekirdağda da şekillendirme amacındayız.

Geziler bu kültürün en zevkli kısımlarının. Farklı büyük cclerde çok sayıda üyemiz var. Ben de dahil olmak üzere yönetimdeki arkadaşlar bunun farkında ve gezi çıkışları ve dönüşleri de dahil olmak üzere birlikte olmaya çok gayret ediyoruz. Bu nedenle rotalarımızda çok fazla durak yeri var. Merak edenler şarköy Edirne ve kaynarca gezilerinin rotalarına bakabilirler.

Lütfen temod'u sadece gezi olarak yargılamayın. Buyurun gelin sizi temod Kafe'de misafir edelim. Sorularınızı sorun cevap verelim.

Böyle yazıyorsunuz fakat iş gezilere gelince nedense hep küçük ccli arkadaşlar ya önden gidiyor yada geride kalıyorlar.
    Biz trakyamotosiklet klübü olarak herşeyi resmiyete döktük ama kimseden 5 kuruş talep etmedik ve hiçkimsenin motorunu küçük görmedik.
    En son gezimizde 1000 cc race motorda vardı 100 cc çinli cupta ama hızımız sabitti küçük cc li arkadaşları öndende göndermedik geridede bırakmadık.
    Bunun haricinde sitenize 2 kez emrah nicki ile üye oldum birincisinde üyeliği onaylamanız 3 hafta sürdü tam onaylanmışken 1 hafta sonra üyeliğim silindi. 2. kez yine üye oldum ondada onaylanmadı bir türlü.
    Sitenize üye olmak içinde mi para vermemiz gerekiyor?
    Permatiq59 ve Garip bunu beğendiler.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    KapÇık
    kesinlikle katılıyorum. hafta sonu üye olmadığımız halde. trakya motorsiklet kulübünün etkinliğindeydik.. 125cc ile 1000cc ss yan yana sürdüler.. kimse geride kalmadı. kimse yola önceden cıkmadı. etkinlik için buradan tekrar teşekkür etmiş olalım..
    hellboys bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125

Öncelikle temod olarak büyük cc. Küçük cc ayrımı yapmadığımızı üstüne basarak belirtmek isterim.

demişsiniz..hocam o yüzden mi küçük cc leri önden gönderiyorsunuz anlamış değilim..ayrımın daniskası budur bence..ayrım yapmıyoruz demişsiniz..

yazdım yazdım ama sildim

ama şunu demek istiyorum..
    2-3 hafta önce geldiğimde boş zamanım oldu..Siteden burak abiyi aradım..tam da yakın yerinizde aramışım.tarif etti, sabah 09 30 du..kapalıydı..neyse dedim.. çıktım.. Ufuk abimiz aradım saolsun bi motorcu tarif etti.gittim..giderken de birkaç tamirci gördüm, lafa ilk sizin dükkanın kapalı olduğunu söyledm..bana dediği şu açık olsa ne ki seni başından atarlar yüzüne bakan olmaz dedi.şaşırdım..neyse tarif edilen motorcuya gittm.. o da aynısını dedi..bakmazlar senin motora dedi. şaşırdım

ankaralıyım..soruyorlar arkadaşlar grup varmı.var diyorum..öncen ufakları gönderlar baba aslanlar sonra geliyor..sonra "gezi" diyorlar.üstelik 150 tl diyorum..şaşırıyorlar..hemde ne şaşıyorlar.

Ankara ya yolunuz düşerse bir gün misafirleri ol..bakın nasıl grup...

neyse..

ama benim grubum bambaşka..üstelik ücretsiz diyorum..
    serengeti kaplanları 1-2-3

değil 100 lük motor, bisikletle gitsem, önden bile gitmezler beni öne alırlar ki ayrılayalım aynı gidelim diye

birşey daha, sizin selam vermek için min. cc niz kaç ? merak ettim
    birGarip..

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    "Biz sadece düşük cc yüksek cc ayrımcılığına sıcak bakmıyoruz anlatmak istediğimiz oydu"
    İşte bu TEMOD un farkıda bu zaten buyuk kucuk cc ayrımı yok yoksa tekirdag motor klup 500 cc sınırı var TEMOD o yüzden kuruldu. Biz ufak kullanan arkadaşlar diğerleri 2 çay içiyor biz bir çay 2-3 dak önce çıkıyoruz bu tamamen bize kalmış bir seçim yoksa şehire girişte şehirde virajlı yollarda aynı süratlerle gidiyoruz ve derneğimizde spor siyaset iş vb herşey konuşulmaz tek sohbetimiz motorsiklet ve keyifli de oluyor abi kardeş şeklinde sıcak bir ortam var. Uygun olduğunuz bir çarşamba sizide beklerim daha önce ufuğuda çağırdım denk gelmedi. Bizde herkes aynı konumda herkes bir biz aile gibi tabii içine girmeden reklamlar gibi gelir Hafta sonu güzel bir etkinliğimiz vardı Serkan Söğütlü geldi afrika macerasını anlattı yeni olan toplantılara bekleriz
    Sözlerine alınmadım tamamen iyi niyetle söylediğini biliyorum ne demek ben size siz gidin ben yakalarım beraber cıkarız beraber gideriz basınca cok yakıyo beyaaa
    Valla bu hafta eğitim var ama en kısa zaman da sizlerle toplanalım
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    mehmet işte misin ? kardeş bana kullanılmayan bir kask lazım yaa nasıl yapsak ki. dandik de olsa olur..bi abimizle istanbula gidecez. gelir misin cumartesi ? müsait misin?

hem iyi bir motor bayisinde bakım yaptıracağım..12.000 bakımı.. hemde tekleme sorununu tekrar gösterecem..hemde gezmiş oluruz
    Permatiq59 bunu beğendi.

Eleştiri ve görüşleriniz için teşekkürler.

Öncelikle 150 TL gezi ücreti değil Tekirdağ Motosiklet Derneği giriş aidatıdır. Derneğe üye olmak isteyen herkes bu aidatı vermek zorundadır. Her üyenin yıllık aidatı da bulunmaktadır. 1 gezi 3 tane de çarşamba toplantısına üye olmadan da katılabilirsiniz. Bu gezi ve toplantılarda derneğimiz ve üyelerimiz hakkında fikir sahibi olur, beğenirseniz üye olursunuz.

Temod cafe perşembe günleri tamamen kapalıdır. Diğer günler ise saat 9.00'da açılmaktadır. Ancak bazı günler kafeyi açan Aylin Hanımın işi olabildiğinden dolayı aksaklık olmuş olabilir.

"giderken de birkaç tamirci gördüm, lafa ilk sizin dükkanın kapalı olduğunu söyledim..bana dediği şu açık olsa ne ki seni başından atarlar yüzüne bakan olmaz dedi.şaşırdım..neyse tarif edilen motorcuya gittm.. o da aynısını dedi..bakmazlar senin motora dedi. şaşırdım"

Bu sözünüze ben de çok şaşırdım. Başkalarının sözüyle derneğimiz hakkında kötü fikirleriniz oluşmuş. Yolunuz düştüğünde özellikle çarşamba geceleri dernek kafemize uğrarsanız bu konuda uzun uzun konuşabiliriz. Her yerde olduğu gibi Temod'un da dostu var düşmanı var..

"hocam o yüzden mi küçük cc leri önden gönderiyorsunuz anlamış değilim..ayrımın daniskası budur bence..ayrım yapmıyoruz demişsiniz." Tekrar söylüyorum, inanmamakta serbestsiniz. cc Ayrımı kesinlikle yoktur. Gezi planlaması vardır. 2013 yılında gerçekleştirdiğimiz 3 gezinin de rotalarını inceleyin. Gruplar birbirinden kopmasın diye bol duraklamalı rota içermektedirler. Sizin yavaş gitme talebiniz olduğu gibi, büyük cc'li motorların da hızlı gitme talepleri bulunmaktadır. Bu nedenle sık sık durma ve konaklama ayarlıyoruz (Hızlı gitmek isteyenler de bu heveslerini gidersinler).

Yine de eleştirileriniz bizim için önemlidir. Bu konuların hassas olduğunu bildiğim için bizzat üzerinde duruyorum.

"birşey daha, sizin selam vermek için min. cc niz kaç ? merak ettim" Bu sorunuzu tam anlamadım. Dernek olarak olarak mı yoksa kişi olarak mı bahsediyorsunuz? Dernek üyelerinin bireysel olarak selam verip vermemesi derneği bağlamaz. Ancak yaptığımız toplu gezilerde buna olabildiğince dikkat ediyoruz.

İyi akşamlar..
    Seyyahrasim bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Eleştiri ve görüşleriniz için teşekkürler.

Öncelikle 150 TL gezi ücreti değil Tekirdağ Motosiklet Derneği giriş aidatıdır. Derneğe üye olmak isteyen herkes bu aidatı vermek zorundadır. Her üyenin yıllık aidatı da bulunmaktadır. 1 gezi 3 tane de çarşamba toplantısına üye olmadan da katılabilirsiniz. Bu gezi ve toplantılarda derneğimiz ve üyelerimiz hakkında fikir sahibi olur, beğenirseniz üye olursunuz.

Temod cafe perşembe günleri tamamen kapalıdır. Diğer günler ise saat 9.00'da açılmaktadır. Ancak bazı günler kafeyi açan Aylin Hanımın işi olabildiğinden dolayı aksaklık olmuş olabilir.

"giderken de birkaç tamirci gördüm, lafa ilk sizin dükkanın kapalı olduğunu söyledim..bana dediği şu açık olsa ne ki seni başından atarlar yüzüne bakan olmaz dedi.şaşırdım..neyse tarif edilen motorcuya gittm.. o da aynısını dedi..bakmazlar senin motora dedi. şaşırdım"

Bu sözünüze ben de çok şaşırdım. Başkalarının sözüyle derneğimiz hakkında kötü fikirleriniz oluşmuş. Yolunuz düştüğünde özellikle çarşamba geceleri dernek kafemize uğrarsanız bu konuda uzun uzun konuşabiliriz. Her yerde olduğu gibi Temod'un da dostu var düşmanı var..

"hocam o yüzden mi küçük cc leri önden gönderiyorsunuz anlamış değilim..ayrımın daniskası budur bence..ayrım yapmıyoruz demişsiniz." Tekrar söylüyorum, inanmamakta serbestsiniz. cc Ayrımı kesinlikle yoktur. Gezi planlaması vardır. 2013 yılında gerçekleştirdiğimiz 3 gezinin de rotalarını inceleyin. Gruplar birbirinden kopmasın diye bol duraklamalı rota içermektedirler. Sizin yavaş gitme talebiniz olduğu gibi, büyük cc'li motorların da hızlı gitme talepleri bulunmaktadır. Bu nedenle sık sık durma ve konaklama ayarlıyoruz (Hızlı gitmek isteyenler de bu heveslerini gidersinler).

Yine de eleştirileriniz bizim için önemlidir. Bu konuların hassas olduğunu bildiğim için bizzat üzerinde duruyorum.

"birşey daha, sizin selam vermek için min. cc niz kaç ? merak ettim" Bu sorunuzu tam anlamadım. Dernek olarak olarak mı yoksa kişi olarak mı bahsediyorsunuz? Dernek üyelerinin bireysel olarak selam verip vermemesi derneği bağlamaz. Ancak yaptığımız toplu gezilerde buna olabildiğince dikkat ediyoruz.

İyi akşamlar..
    evet topluca..geçtik gittik yanınızdan tek bi kişi ble selam yok..bide 90 90 takılyıorz vızır vızır bastınız geçtiniz tek bir düt yok hatta bunu ben fark etmemiştim.neyse

davetiniz için teşekkürler. uzadı konu
    bol kazançlı sürüşler.
    Permatiq59 ve yebete bunu beğendiler.
    birGarip..

Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet işte misin ? kardeş bana kullanılmayan bir kask lazım yaa nasıl yapsak ki. dandik de olsa olur..bi abimizle istanbula gidecez. gelir misin cumartesi ? müsait misin?

hem iyi bir motor bayisinde bakım yaptıracağım..12.000 bakımı.. hemde tekleme sorununu tekrar gösterecem..hemde gezmiş oluruz
    ramazan işteyim suan. yedek kaskımı kasksız gezen bir arkadasıma hibe ettim. 2 tane kask var elimde onunda biri benim biri hatunun. bu hafta gece çalışıyorum. eğer cumartesi gecesi iş olmazssa cuma günü işten cıkınca burgaza gidip ameliyat için doktorla görüşücem. eğer ameliyat cumartesi olmazsa hatunun izin durumuna göre basar gideriz. ufuk abiylede bi irtibata gecelim

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende kullanmadığım bir kask var isterseniz size verebilirim.. Büyüklük olarak L.

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    Ramazan ve mehmet kulaktan duyma şeylerle aklınızdaki sorular çözülmez gelip göreceksiniz ondan sonra ister kulagınıza üfleyene inanın ister gözünüze beyaa ne deyeyim artık
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    yok öyle bi dünya rasim abi :D önce sen gelicen deplasmana :D

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    bu haftaki eğitime katılıyorum, motora başladık bari allaha emanet deneme-yanılma, düşme-kalkma yöntemiyle öğrenmeyelim.

gerçi bence bi haftada öğrendim ama eğitimde aklımın ucundan bile geçmeyen şeyler öğreneceğime eminim :D 2-3 ay önce debriyajın frenin bile hangisi olduğunu bilmezken:D

Motosikleti
    PCX 125
    selam arkadaşlar..nasılsınız..

serengetiler nerelerdesiniz yahu. mehmet arayamıyorum gececisin uyuyorsundur diye.. Avea ile barıştım
    Permatiq59 ve yebete bunu beğendiler.
    birGarip..

Motosikleti
    KapÇık
    Dostum şimdi kalktım valla bu gece ise motorla gidicem sabah cıkınca doğru burgaza hastaneye. Ufuk abi cumartesi su koy verdi yarın aksam kısa koşu bişeyler yapma ihtimali yaratalım diyoruz ne dersin ?

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum şimdi kalktım valla bu gece ise motorla gidicem sabah cıkınca doğru burgaza hastaneye. Ufuk abi cumartesi su koy verdi yarın aksam kısa koşu bişeyler yapma ihtimali yaratalım diyoruz ne dersin ?
    söz vermeyeyim ama olabilir kardeşim neden olmasın
    birGarip..

Motosikleti
    KapÇık
    Şarköyle bi Akşam Dondurması deniz kenarında ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler