Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Aklımda KLE'nin de hafif bir motor olmadığı gibi bir bilgi kalmıştı bu arada ahmet,

haklıymışım

düzeltmek babında yanlış anlaşılma olmasın.
    Benim motoru bakıma soktum dün itibariyle bakalım çıksın(Ozan Mode ON) birde ben bakayım 155 den sonra nasıl gidiyor,
    zira bakımsız halde 150 yi rahat görmüştü edirneden gelirken,
    birde fotolardaki f650 eski kasa yani 94-95 olanından.Benimki bir sonraki kasa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pessimistyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımda KLE'nin de hafif bir motor olmadığı gibi bir bilgi kalmıştı bu arada ahmet,

haklıymışım

düzeltmek babında yanlış anlaşılma olmasın.
    Benim motoru bakıma soktum dün itibariyle bakalım çıksın(Ozan Mode ON) birde ben bakayım 155 den sonra nasıl gidiyor,
    zira bakımsız halde 150 yi rahat görmüştü edirneden gelirken,
    birde fotolardaki f650 eski kasa yani 94-95 olanından.Benimki bir sonraki kasa.
    birgün değişelim benim motoru kullan, muhakkak kullanmışsındır kle ama daha güçlü/torklu olduğunu siz bmwciler kabullenmiyorsunuz sanırım küçük küçük çift silindir, çift karbüratör, tek egzantrik z motor illa farkını belli ederi üstadım. teoride ağırlığına falan bakmadım motorların. ama klenin motor bloğu 1buçuk 2 karış yukarda konumlanmış ve bmw kadar ağırlığını hissettirmiyor. bide bizim bmwde çantalar vardı ve doluydu onunda etkisi olabilir.. Son hız konusunda bence en iyi kondisyonda olan f650 ile kle kaldırırsak yine kle geçer?
    erro bunu beğendi.
    Sadece sürerim

Motosikleti
    Alıntı Pessimistyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birgün değişelim benim motoru kullan, muhakkak kullanmışsındır kle ama daha güçlü/torklu olduğunu siz bmwciler kabullenmiyorsunuz sanırım küçük küçük çift silindir, çift karbüratör, tek egzantrik z motor illa farkını belli ederi üstadım. teoride ağırlığına falan bakmadım motorların. ama klenin motor bloğu 1buçuk 2 karış yukarda konumlanmış ve bmw kadar ağırlığını hissettirmiyor. bide bizim bmwde çantalar vardı ve doluydu onunda etkisi olabilir.. Son hız konusunda bence en iyi kondisyonda olan f650 ile kle kaldırırsak yine kle geçer?
    yahu hangisi hızlı giderse gitsin bu motorların amacı hız değil ki :=)
    KLE kısa mesafe kullandım ama o ara bende 1000lik makina vardı bu yüzden kıyas edemedim daha doğrusu kıyas edilecek bir durum sözkonusu değildi,
    ayrıca BMW'ciler derken ben marka fanatiği bir adam değilimdir tipini beğendim yedek parçası bol dedim bildiğim motor dedim gittim tekrardan f650 aldım ayrıca konforu vs de istediğim gibiydi birde biraz uzun ve irice bir adam olduğum için diğer motorlardan daha kalıplı olduğu için seçtim f650yi.ha ilerde belki farklı bir motor yine alırım ama bmw olur ama kawa olur ama suzuki ama honda neticede ne sen ürettin bu motor nede ben babamızın malı değil ya objektiflik iyidir hacı
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    bunu bilmiyordum bak, ama iki f650 üst üste alınca tam bir fanatik izleni oldu ister istemez
    Birde Yunus abi bence kle ile f650 aynı kategoride olmasına rağmen aynı olmamalı. KLE daha vahşi, arazici. f650 konfor ve uzun yol düşünmüş. yani f650 ile stopie yapazsın kle kadar/ kle ile dünya turu yapamazsın f650 kadar..
    ama genel itibariyle enduro endurodur ya
    Sadece sürerim

Motosikleti
    bunu bilmiyordum bak, ama iki f650 üst üste alınca tam bir fanatik izleni oldu ister istemez
    Birde Yunus abi bence kle ile f650 aynı kategoride olmasına rağmen aynı olmamalı. KLE daha vahşi, arazici. f650 konfor ve uzun yol düşünmüş. yani f650 ile stopie yapazsın kle kadar/ kle ile dünya turu yapamazsın f650 kadar..
    ama genel itibariyle enduro endurodur ya
    2 tanede asya 200gy aldım ona bakarsan ondan hiç bahsetmiyorsun?
    Dediğin gibi ikisi aynı kategoriden ziyade kle500ler daha bir araziye dönük ayarlı havalı ön amortisör, yerden yükseklik vs. ha iki motorlada dünya turu yapılır çünki adam vespa ile dünya turu yapmış biz beğenemiyoruz işte
    F650 ye gelincede çevremdekiler bilir normal bir kullanıcya tavsiye edeceğim bir motor değil sebebine gelince de,
    f650 çok el değiştirir alan adamlar bakımını düzgün yapmaz lan bu bmw deyip tek silindir motorla tapa gaz gider acaba kaç yapıyor nası gidiyor vs diye misal bir TA kadar sağlam değildir, bu yüzden TA'yı öneririm fazla yakar ama usta işçilik parça vs sorunu ile uğraşacağına git benzine para ver en azından kafan rahat olsun derim tavsiye isteyene.
    heleki benim kullandığım motor 17 yaşında ve kim bilir ben kaçıncı sahibiyim eğerki eli anahtar tutmuyorsa parçaları nerden bulacağını bilmiyorsa ve ustaya götürüyorsa insanı motordan soğutur bu meret,
    ben niye aldım sorusuna gelirsen de ben bakımını elinden geldiğince kendi yapan adamım ilk f650'imi sattığımda piyasada bu derece yedek parça da yoktu ama şimdi 94-99 kasaların hepsi yavaş yavaş krank sorunundan dolayı hurdaya ayrılmaya başlandı ve buda yedek parça olarak benim için iyi bir geri dönüş oldu en basitinden otomatik(yağ basıncı ile çalışıyor) egzantrik gergisi 100tl ye buldum,
    şimdi arka fren üst merkezi iptal benim 150tl ye çıkması var ama gittim tamir takımı aldım 80TL ye ha yurt dışında çok daha cüzi misal bu tamir takımı 20$-40$civarı falan ama beklememek için TR'de bunu bile bulabildim ve bu malzeme Brembo.
    uzun lafın kısası eski motor kullanıyorsak yedek parça çok önemli ve elimizin anahtar tutması daha da önemli
    Pessimistyle bunu beğendi.
    ANGARAJ

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Kle de, Er5 de ki, eski gpz500 deki motor var, 50 beygir falandi Er5 deki versiyonu, kle icin biraz daha tork koyup biraz beygir azaltmis olabilirler ama motor kismi anlaminda kiyaslamak cok dogru degil, cunku tek silindir 650 ile iki silindir 500 cc. Biraz daha atak olabilir kle, Er5 cok iyi gidiyordu o motorla.

Ben de hicbir motora fanatiklik seviyesinde baglanmanin dogru olmadigini dusunurum ama sevmedigim motoru da almam mesela, alinca beni cok mutlu edecek, sacma sapan huylari olsa bile onlari gormezden gelmemi saglayacak kadar mutlu edecek ki beni alayim. her ne kadar ulasim icin kullaniyor olsak da ana amaci halen zevk benim icin, o yuzden bi motoru almam icin once onu sevmem lazim, teknik verilerinin mukemmel olmasi yetmiyor.

Cok severek aliyosun ama sonra zincir yaglama zimbirtisini takacak yer bulamiyosun mesela, oluyor boyle seyler Motorda hic mi bisi takacak yer olmaz ulen, yok iste. Eski zincir temizleme ve yaglama gunlerime geri donmus bulunmaktayim, duyurulur

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Krank vurmasın yine dikkat et

ama klenin motor bloğu 1buçuk 2 karış yukarda konumlanmış ve bmw kadar ağırlığını hissettirmiyor. bide bizim bmwde çantalar vardı ve doluydu onunda etkisi olabilir.
    Bu garip işte. Motor bloğu daha yukarda olup ağırlığını hissettirmemesi... Kağıt üstünde ~aynı ağırlıktalar ve KLE motoru daha yukardaysa tek sebep dolu çantalar olabilir diyorum. Ki F650 düşük hızlardaki stabil gidebilmedi ve ağırlığını hissettirmemesi ile ünlüdür. Tabi bir de KLE yi kullanmak gerek.

Perf olarak da gücü ve son sürati bilemem ama 650 nin daha torklu bir makina olduğunu biliyorum. Çünkü F650 ve ER5 kullandım. Zaten 650 nin torku daha fazla ve daha düşük devirlerde veriyor ve tek silindir çalışma sistemi ile bunu daha fazla hissettiriyor. KLE daha çabuk devirleniyor olabilir ve bu da daha torklu olduğu hissini verebilir. 2 silindir daha "pürüzsüz" çalışıyor olabilir ama sağlıklı bir 650 nin torku epey motoru tokatlar

yahu ....yine alırım ama bmw olur ama kawa olur ama suzuki ama honda ...
    Ee ama Mondi ?!

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de hicbir motora fanatiklik seviyesinde baglanmanin dogru olmadigini dusunurum ama sevmedigim motoru da almam mesela, alinca beni cok mutlu edecek, sacma sapan huylari olsa bile onlari gormezden gelmemi saglayacak kadar mutlu edecek ki beni alayim. her ne kadar ulasim icin kullaniyor olsak da ana amaci halen zevk benim icin, o yuzden bi motoru almam icin once onu sevmem lazim, teknik verilerinin mukemmel olmasi yetmiyor.
    Evet yine Bülent'ten "Bülent ILGIN"ı dinlediniz sayın seyirciler. Bir insan kendini bukadar mı iyi ifade eder

Not: Buarada bir aprila fanatiği olarak eklemek isterim ki Pegasso BMW nin kopyası değildir, BMW Pegassonun kopyasıdır. 2000 yılına kadar BMW motosikletleri Aprila'dan almıştır, o derece yani. Pegassolu kardeşlerimi yedirtmem, oyum Pegassolemettin'e... Saygılar
    #sürenadam

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    Dediğin gibi ikisi aynı kategoriden ziyade kle500ler daha bir araziye dönük ayarlı havalı ön amortisör, yerden yükseklik vs. ha iki motorlada dünya turu yapılır çünki adam vespa ile dünya turu yapmış biz beğenemiyoruz işte
    F650 ye gelincede çevremdekiler bilir normal bir kullanıcya tavsiye edeceğim bir motor değil sebebine gelince de,
    f650 çok el değiştirir alan adamlar bakımını düzgün yapmaz lan bu bmw deyip tek silindir motorla tapa gaz gider acaba kaç yapıyor nası gidiyor vs diye misal bir TA kadar sağlam değildir, bu yüzden TA'yı öneririm fazla yakar ama usta işçilik parça vs sorunu ile uğraşacağına git benzine para ver en azından kafan rahat olsun derim tavsiye isteyene.
    heleki benim kullandığım motor 17 yaşında ve kim bilir ben kaçıncı sahibiyim eğerki eli anahtar tutmuyorsa parçaları nerden bulacağını bilmiyorsa ve ustaya götürüyorsa insanı motordan soğutur bu meret,
    ben niye aldım sorusuna gelirsen de ben bakımını elinden geldiğince kendi yapan adamım ilk f650'imi sattığımda piyasada bu derece yedek parça da yoktu ama şimdi 94-99 kasaların hepsi yavaş yavaş krank sorunundan dolayı hurdaya ayrılmaya başlandı ve buda yedek parça olarak benim için iyi bir geri dönüş oldu en basitinden otomatik(yağ basıncı ile çalışıyor) egzantrik gergisi 100tl ye buldum,
    şimdi arka fren üst merkezi iptal benim 150tl ye çıkması var ama gittim tamir takımı aldım 80TL ye ha yurt dışında çok daha cüzi misal bu tamir takımı 20$-40$civarı falan ama beklememek için TR'de bunu bile bulabildim ve bu malzeme Brembo.
    uzun lafın kısası eski motor kullanıyorsak yedek parça çok önemli ve elimizin anahtar tutması daha da önemli
    TA mı! Allah düşmanıma versinde iliğini kurutsun benle düşman olmak neymiş görsün
    Aynen dediğin gibi bizim F650'de krank vurmaya başladı, eli kulağında..

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kle de, Er5 de ki, eski gpz500 deki motor var, 50 beygir falandi Er5 deki versiyonu, kle icin biraz daha tork koyup biraz beygir azaltmis olabilirler ama motor kismi anlaminda kiyaslamak cok dogru degil, cunku tek silindir 650 ile iki silindir 500 cc. Biraz daha atak olabilir kle, Er5 cok iyi gidiyordu o motorla.

Cok severek aliyosun ama sonra zincir yaglama zimbirtisini takacak yer bulamiyosun mesela, oluyor boyle seyler Motorda hic mi bisi takacak yer olmaz ulen, yok iste. Eski zincir temizleme ve yaglama gunlerime geri donmus bulunmaktayim, duyurulur
    Aslında en500 kullandım, bizim Ekremin motorunu. O satın almadan önce bizim çağatayda idi baya binmiştikte beygiri torku falan hemen hemen aynıydı. ama klenin amortisörleri özellikle kalkışta çok fazla güç emiyor. sert amortisörlü en'de 2.viteste yanlayabiliyorsunuz ama klede baya deponun üstüne yatıp arka tekerden yükü almak gerekiyor. Fanatik olunurmu ya saçmalık, her iki tekerliyi denemeden ölmek istemiyorum anasını satim

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank vurmasın yine dikkat et

Bu garip işte. Motor bloğu daha yukarda olup ağırlığını hissettirmemesi... Kağıt üstünde ~aynı ağırlıktalar ve KLE motoru daha yukardaysa tek sebep dolu çantalar olabilir diyorum. Ki F650 düşük hızlardaki stabil gidebilmedi ve ağırlığını hissettirmemesi ile ünlüdür. Tabi bir de KLE yi kullanmak gerek.

Perf olarak da gücü ve son sürati bilemem ama 650 nin daha torklu bir makina olduğunu biliyorum. Çünkü F650 ve ER5 kullandım. Zaten 650 nin torku daha fazla ve daha düşük devirlerde veriyor ve tek silindir çalışma sistemi ile bunu daha fazla hissettiriyor. KLE daha çabuk devirleniyor olabilir ve bu da daha torklu olduğu hissini verebilir. 2 silindir daha "pürüzsüz" çalışıyor olabilir ama sağlıklı bir 650 nin torku epey motoru tokatlar
    Aynı teklifi sanada yapıyorum Syanur'cum. Birgün denk gelirsek dene, demek istediğimi anlayacaksın. Bmw bana 30 kilo ağır geldi, yani öyle hissettirdi. konya yolundan şehir içine girdik, aralara girmek çıkmak, ayak dayayıp kaldırmak zulüm oldu. İllaki Yunus abiye zulüm olmuyordur alışmak önemli olan ama gel gelelim kleye ilk bindiğimde hiç zorlanmadım.
    Tork konusunda da aradaki (650-500=150cc) seni yanıltmasın. Ben, gimkhana bilkent birincisi olacak kadar iyi motorcu değilim muhakkak ama 2002'den beri motor sürerim, hastalık gibi birşey araba varken dışarda kar olurdu motora binerdim. 3-4 kerede motor indirip toplamışlığım var. Demem oki serilik ile torku ayırt edebilecek kadar anlıyorum, hatta ifade edecek kadar da diksiyonum var. Şöyleki KLE'de 3-4 bin devirde vites değiştirebiliyorsun, 6.viteste 60'lada/180'lede gidebiliyorsun. 6. viteste 60'la giderken gazı açtığında silkelemeden kalkakıyor. Değil 5./6. vites 2'de 3'de F650 ile denemeye kalktım krank vuruyordu. Ama İnanın krank vurmasa bile, sağlıklı çalışıyor olsa bile sınırının neresi olduğunu gösteriyordu. Ayrıca TA, Pegaso, 1986 600tenere tecrübemde var ki şahsi fikrim en güçsüzlerinden biriydi BMW. Belki Yunus abi gibi bilinçli adamlar değil ama F650yi satın alanların büyük kısmı depodaki mavi beyaz amblem için para veriyorlar. Yunus abinin dediği gibide 2 ay sonra satıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

Osman bey amca gibileri yapar vespayla ama kle'nin selesiyle uzun yol inanki normal insanlara, sana bana göre değil. o konuda f650ye kurban olayım zaten piyasadaki çoğu klelerin selesi sonradan değiştirilmiştir;

tamir bakım işi elinden gelecek abi, severek yapıyorum ben. abi yoksa bir ustaya motoru bırak 'yarın bu saatlere gel al' lafına 'tamam' diyecek adamı öttürürler vallahi. Otomatik yağ basıncı eski bmw arabalarındada var, göstergede ibresi falanda var BMW klasiğini motordada bozmamışlar demekki, yeni öğreniyorum. Benim motorda benle yaşıt, 91 model. Bende perti çıkmış en500, gpz500, er5 ve kle500lere güvenerek aldım. Hatta heyecanım hiç bitmezse bu motora karşı yanına birtane ucuz, yürüyen bi gpz falan alayım yedekleyim diyorum. Ama sanmam, takıntılık iyi değildir
    Brembo olmasa ebc gold falan gene vardır sanırım, şu bir gerçekki Türkiye'de kle f650 kadar bilinen/sevilen bir motor değil. olaki Allah korusun, KLE ile kafadan bir kaza yapsam büyük küçük farketmez, ön takım, şasi, bağlıntılar, bilyalar, amortisörler... Eski kondisyonuna gelemez burdaki ustalarla mümkün değil.
    Sadece sürerim

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tork konusunda da aradaki (650-500=150cc) seni yanıltmasın. Ben, gimkhana bilkent birincisi olacak kadar iyi motorcu değilim muhakkak ama
    Konuyu çarpıtmasan olmazdı zaten. Bir ara denk gelirse deneriz, güzel olur, denemek bizim işimiz Motor-model denemeyi seviyorum yani bunu da yanlış anlama

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    La 170-180 diyonuz, tamam gider de korkunç geliyo bana adamın dünyası değişir o motorda 180 ile gitsen gibi geliyor.
    xismailaydin bunu beğendi.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    geçen yine gidiyorum ibre iki kırk iki atmış arkadak iki adet hatun aniden viraj çıkmasınmı..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    şimdi bi de polat döktürür teknik bilgilerle bi kamyon satır....

şöyle konuşuyonuz kendimi cahil cühela hissediyom, bozulunca tamire götür git al, benzin koy bin den başka bişey yapmıyoz la))
    buberk bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bi de polat döktürür teknik bilgilerle bi kamyon satır....

şöyle konuşuyonuz kendimi cahil cühela hissediyom, bozulunca tamire götür git al, benzin koy bin den başka bişey yapmıyoz la))
    Yok la ne biliyo amk, şampiyon olmaktan başka..

xismailaydin bunu beğendi.
    #sürenadam

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La 170-180 diyonuz, tamam gider de korkunç geliyo bana adamın dünyası değişir o motorda 180 ile gitsen gibi geliyor.
    Valla özellikle KLX durduğu yerde dağılacak gibi bir izlenim verdiğinden, o hızlardaki durumunu ayrıca merak ettim.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla özellikle KLX durduğu yerde dağılacak gibi bir izlenim verdiğinden, o hızlardaki durumunu ayrıca merak ettim.
    irazdan klx in gazabını böğründe hissedeceksin
    buberk bunu beğendi.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    unalx bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    dostlar, romalılar!
    en iyi motor garajınızdakidir.
    en güzel günlerimiz;
    henüz yaşamadıklarımız,
    ve size söylemek istediğim en güzel söz;
    henüz söylememiş olduğum sözdür...
    Pessimistyle, xismailaydin ve 06Serhat bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    zaten 180 yapıyor demek sürekli 180 ile gidiyoruz, çok hızlı gençleriz demek değilki. bir kıyaslama yaptık, yazılacaksa torku, yanınada hızını yazdık. neticede buda bir özelliktir bence. ki aynen 10 saniyeden fazla 180le zorlamak korkunç oluyor, depoya istediğin kadar kapan fayda etmiyır, altına rüzgar alıyor. ön arka teker arası 2 metre, lastik ne kadar iyi olursa olsun kafa sallıyor.
    tekrar etmekte fayda var, amaç kimseye sataşmak, hiçbir motoru kötülemek değil. forum tartışması olsun, insanlar arada girip birkaç şey yazsın. motosikleti sürmek kadar anlatmak/dinlemekte güzeldir

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    "Ağlamak Güzeldir" diye şarkı da var. O ne olacak?

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Xmail bize biraz dünyanın en iyi en güzel en şukela ve en cibicibicis motoru mee tee sıfır yedi den bahseder misin ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler