Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oooovv Fatih Beyler de iki arkadaşını almış bana yardıma gelmiş

http://www.2kiwis.co.uk/wp/wp-conten...s/IMG_3945.jpg

Bu akşam eve gelirken, Ziaur Rahman caddesinden geldim. Işıklarda iki motor vardı yanımda, biri sanırım fz6 naked olanı, öbürü de xj6 ymış. Tanıdık olsalardı tam gazlamalık ula dedim içimden ama vazgeçtim tabii apaçi gibi adamların önünde gaza asılmayayım diye. SAkince kalktım sonra baktım arkadan egzoz sesi, xj6 lı arkadaş yardırmış geliyo, bi gaza geldim, ben de verdim gazı, öbür ışıklara kadar gittik, durunca yanıma geldi, kaçlık bu yaww diye, 600 lük dedim, ee ben niye yetişemedim o zaman dedi

Dedim 102 beygir

Bu muhabbetin üzerine Ziaur Rahman dan inip Reşit galipe doğru biraz hızlıca döndüm motoru da yatırayım ne güzel viraj diye, Çatttt Polis! Adamla gözgöze geldik resmen, biri sağda biri de arabanın yanında solda yolu biraz daraltmışlar, sağdaki atladı hemen yolun ortasına, sakince durdum sağa doğru. Evrak kontrolü dedi, verdik, o arada da bu egzoz orjinal mi dedi falan ama takılmadı fazla. Aldı arabanın yanındaki abimizin yanına, evrakları gösterdi falan, adam kafayı salladı yanlış görmediysem, aldı geri getirdi hemen, buyrun diye, ceza yazacak bir eksik bulamadı yani. Tırstım valla ne biçim kullanıyon diye kafayı takar ceza yazar diye

Haa bu arada, ruhsatın içinden eski yediğim plaka cezasının nüshası çıktı, bu ne dedi, kesin hızdan yemişindir sen dedi, yok yaw dedim olur mu

Yıllar sonra ilk defa çevrildim motorla onu anlatayım dedim, bizim buralarda gezenler varsa uyanık olsunlar, arkamdan iki paketçi arkadaşı da çevirmişti ben ayrılırken.
    iyi öğrenmiş oldular 77 beygirlik motorla millete kafa tutmamaları gerektiğini
    bi de merak ettim egzozun orjinal mi ?bende de cb650 f var egzoz taktırmayı düşünüyorum katalitik iptali yapyırıp ama ankarada yapan bi egzozcu bulamadım :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Egzozla ilgili ozel bir islem yok, bizim arkadasin Hornete ayni egzozu Etimesguttaki Recep usta takmisti mesela, katalitik konvertor zaten komple parca olarak cikiyor, senin tek dikkat edecegin ara boru muhabbeti, oksijen sensorunden sonra, egzoza kadar giden boru. Elinde yoksa sanayide herhangi bir egzozcudan yaptirabilirsin. Benim boyle isler icin gittigim Ulustaki Emrah usta var, o da halledebilir, Cankaya tarafinda Sinan var ama biraz tuzludur. YAni genel olarak cok mesakkatli bir is degil, cogu usta yapar.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    katalitik konvertör iptalini tavsiye etmiyoruz,
    şöyle ki;
    katalitik konvertör içindeki reaksiyonlarda çok yüksek kinetik enerjilere sahip helyum çekirdekleri ile proton ve nötron tanecikleri çikmaktadir. Bu ürünler reaksiyonun olusturuldugu bölmeyi saran ve genellikle lityumdan yapilmis olan bir tabakaya saplanir ve bu sirada enerjilerini isiya dönüstürürler. Bu tabakayi sogutmak için kullanilan bir sivi, bu isiyla buharlasir ve elektrik üretimi için kullanilir. Bir gr döteryumda 3 x 1023 çekirdek bulundugu göz önüne alinirsa, 100 megavat-saat enerji üretecegi ortaya çikar.Döteryum izotopu dogal hidrojen içinde % 0.02 oraninda bulundugunagöre. yaklasik 80 litre normal sudan bu enerjinin üretilebilecegi ve okyanuslarda bulunan döteryum miktarinin 10-100 milyon yillik enerji gereksinimini karsilayacagi saptanabilir.
    Bulent78 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    LAn ben de bekliyom ki zararli gazlari suzer, yararli bi nanedir falan diye baglayacak, hadi proton notron falan uydurdu dedim ama doteryuma gelince aman tanrimmmm dedimm

Motosikleti
    xt 600
    la okşizen sensörü filan diyince büyük hadron çarpıştırıcısından bahsediyonuz zannettiydim.
    egsoz konusuna gelinceee;
    FMF'ciyiz gardaş.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Çok heyecanlı bir polis kovalacalamalası olmuş

Egzozla ilgili ozel bir islem yok, bizim arkadasin Hornete ayni egzozu Etimesguttaki Recep usta takmisti mesela, katalitik konvertor zaten komple parca olarak cikiyor, senin tek dikkat edecegin ara boru muhabbeti, oksijen sensorunden sonra, egzoza kadar giden boru. Elinde yoksa sanayide herhangi bir egzozcudan yaptirabilirsin. Benim boyle isler icin gittigim Ulustaki Emrah usta var, o da halledebilir, Cankaya tarafinda Sinan var ama biraz tuzludur. YAni genel olarak cok mesakkatli bir is degil, cogu usta yapar.
    çok teşekkürler ulustaki emrah usta ve cankayadaki sinan ustanın adreslerini mesaj olarak bana amanı istesem çok mu şey istemiş olurum ?

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    https://www.google.com/maps/place/39%C2%B056'53.8%22N+32%C2%B051'13.2%22E/@39.948278,32.853672,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0

Yukardaki Emrah Usta, ogleden sonralari orda olur genelde.

https://www.google.com/maps/place/39%C2%B052'29.4%22N+32%C2%B051'54.0%22E/@39.874844,32.865,19z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0

Bu Sinan, ama soyleyeyim kesin daha pahaliya cikarsin

Bunlarin disinda incek de rider var, konutkent tarafinda apoyla Levent var, daha once bahsettigim Recep usta var ki en ucuza muhtemelen Recep usta yapar.

https://www.google.com/maps/place/Me...e257adffa2da02

Bu da Recep Ustanin yeri.

Bunlarin hicbirine oyle direk girip de abi sunu taksana falan deme tabii, once bi fiyat sor, kafana yatarsa yaptirirsin. Emrah ustayla Sinana adimi verebilirsin, Bulent gonderdi dersen belki biraz daha indirim yaparlar, Sinan kardan zarar yapan kesin orasi ayri
    unalx bunu beğendi.

unalx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fzr6
    Sinan kardan zarar yapan kesin orasi ayri
    : aynen katılıyorum..mrgreen:
    (The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. © Soichiro Honda)

Motosikleti
    xt 600
    bi de metin aleyhisselam var.
    uslu bir çocuk olursanız belki motorunuza bile bakabilir
    forewer ve buberk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de metin aleyhisselam var.
    uslu bir çocuk olursanız belki motorunuza bile bakabilir
    Zaten kendisinin kod adi da Sirin Babadir
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

https://www.google.com/maps/place/39%C2%B056'53.8%22N+32%C2%B051'13.2%22E/@39.948278,32.853672,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0

Yukardaki Emrah Usta, ogleden sonralari orda olur genelde.

https://www.google.com/maps/place/39%C2%B052'29.4%22N+32%C2%B051'54.0%22E/@39.874844,32.865,19z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0

Bu Sinan, ama soyleyeyim kesin daha pahaliya cikarsin

Bunlarin disinda incek de rider var, konutkent tarafinda apoyla Levent var, daha once bahsettigim Recep usta var ki en ucuza muhtemelen Recep usta yapar.

https://www.google.com/maps/place/Me...e257adffa2da02

Bu da Recep Ustanin yeri.

Bunlarin hicbirine oyle direk girip de abi sunu taksana falan deme tabii, once bi fiyat sor, kafana yatarsa yaptirirsin. Emrah ustayla Sinana adimi verebilirsin, Bulent gonderdi dersen belki biraz daha indirim yaparlar, Sinan kardan zarar yapan kesin orasi ayri
    çok teşekkür edderim

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Selamlar Arkadaşlar, İlk motorumu kısa süre önce almış bulunmaktayım. Mondial MR 150 Vulture. Bazı sıkıntılarım var, yrdım rica ediyorum.
    1- Tamirci, Çubukta ikamet ediyorum. Burdaki tamirciye gittim dün, ses var diye (adam kuba yetkili servisi) "balansörsüz motor bu titreşim sesi" dedi, ses çıkartmadım, eve gidince fark ettim ki egzoz bağlantı vidası gevşemiş, egzoz motora bağlı değil İyi bir bakım lazım sanırım sibop ayarı yapılması lazım, karbüratör ayarı hava ayarı felanda lazım gibi duruyor.
    2- Zinciri temizleyip yağladım ama yağ fazla olmuş, arka tekerin zincire paralel yüzü yağ içindeydi, virajda az daha yatırıyodum motoru, yıkadım, ön tekerin bilyesinden geldiğini tahmin ettiğim bir gıcırtı var, o ön tekerin bilyesi nasıl yağlanır, ne ile yağlanır?
    3- Motor yağı ne aralıkla değiştirilir, hangi yağ daha iyidir? Şuan 10-40 Castrol Magnatec koydum 300 km felan oldu.
    Şimdiden teşekkürler.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı unalx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    : aynen katılıyorum..mrgreen:
    Yiğenim nirdesin? Bi yüzünü göster, Kalecik'e gidelim şarap içelim
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

porsuk_y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM RC250
    arkadaşlar selamlar ankarada acil usta tavsiyesi yardımınızı bekliyorum. motorum cbf600 bayram için ankaraya geldim dün motordan bir ses gelmeye başladı ama ankarada motor ustası ne bilirim ne tanırım yardımcı olurmusunuz. eryaman tarafındayım ama yer önemli değil anlayan güvenilir bir ustaya göstereyim içim rahat etsin .. şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Hocam 3-4 mesaj once birkaç usta yazmıştım, bunlara ek olarak Başkent oto sanayi sitesinde Metin Usta vardır meşhur, müşteri seçer herkesi kabul etmez, onu da bulabilirsin, netten numarasına falan bak, ara, açıksa durumunu anlat, gel bakarım derse ona da gidebilirsin ama tuzlu çıkarsın muhtemelen.

Motosikleti
    xt 600
    ***Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul ve Kurban Bayramınız mübarek olsun***
    unalx bunu beğendi.

unalx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fzr6
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiğenim nirdesin? Bi yüzünü göster, Kalecik'e gidelim şarap içelim
    Merhaba, bende çok isterim... Bir türlü izine çıkamadık burada sezon yoğun geçti..
    (The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. © Soichiro Honda)

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Bulusma yapmiyor musunuz ankarada ...bu guzel havada...bi yerlerde bulusalim...

muhiddnevrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf 125
    Ankara'da etkinlik düzenleyen bir grup yok heralde son çare ben kuracam bir grup

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler