Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Antalya - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sabah sabah benzincideyim, lastiklere hava basıyorum, soğuktan kaskı maskı da çıkarmadan...

Yeni gelenlere yer açmak için üstüne çıkıp çalıştırmadan 2-3 m boşluğa iteliyorum, tenhaya ...

Bunalmışım bir yandan da, kasktan, hareket halinde olsa iyi, dururken kaskı çıkarmadan durmak kadar sıkıntı veren bir şey yok gibi ...

Önüme odaklanmış vaziyetteyim, eldivenleri takıyorum, kontağı çeviriyorum, çalıştırmadan önce gelen sesin gelip bitmesini bekliyorum, kulağım onda ...

Tam çalıştıracağım ... bir ses geliyor, hor hor hor ... lan bu nasıl bir alet, nerden geliyor bu ses ... benimkinin sesi hoşuma gidiyor, bunun yanında tizden flüt gibi kalır ...

Kafamı kaldırıp etrafa bakınıyorum ...

Beyazımsı mavimsi bir motosikletli, çalıştırmış, hareket etmek üzere ...

Selamlaşıyoruz ...

Tankına bakmaya çalışıyorum önümden geçerken, ne makinesi lan bu diye ...

Suzuki'nin logosunu farkediyorum ... bir de 650 diye bir şey yazıyor ... Sonradan resimlerine falan bakıyorum internette, sanırım SV 650 ...

Giderken plakasına bakıyorum, bizim buralardan mı diye ... 07'si aklımda kalıyor ...

Ben benzinlikten çıkıp ışıklara yanaşıyorum, o hemen ilerde ön sıralarda... ben gerilerdeyim ...

Yeri göğü inleten bir sesle yardırıp battı-çıktıya girdiğini, çoktan akıp gittiğini duyuyorum .. sesi çok uzaklardan gelip kayboluyor ...

Vay mq ... Sesi hoşuma gitti 07 plakalı 650'lik Suzuki'nin ...

Herhalde sağsalim varmıştır Antalya'ya ...

Bunu da böyle bir paylaşayım dedim ...

Ha, Benelli BN251, nasıl geliyor diyorsanız, 150 cc'liğin üstüne, aynı bu benzinlikteki 650'lik gibi hissettiriyor bana kendimi , orası ayrı ...
    Metehan07-70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Antalya'daki hayalet otoyolu biliyor musunuz? Kim kimse yok, tabela mabela da yok. Muhtemelen yeni açıldı. Gugıl haritada bile hala tali yol olarak görünüyor. Oysa bildiğin 3 şerit gidiş 3 şerit geliş, ortası bölünmüş, otoyol, bağlantı yolu.

Nerde mi? Tarif edeyim...

Yok, güncellemişler haritaları, artık otoyol olarak gözüküyor. Dün daha ince beyaz çizgiydi... iyi, tarifi daha kolay olur:

Kömürcüler'den Topallı'ya inen/çıkan bağlantı yolu!

Veya, Antalya dışından gelen gidenler için anlatayım: Antalya'ya Burdur üzerinden inen bir yol var. Bir de Isparta üzerinden inen havalimanı tarafındaki yol var. Hah, işte bu iki anayolu yukardan, Kurşunlu Şelalesi hizasından, aşağı yukarı, bağlamışlar!

Süper yol olmuş!

Tabela mabela da yok. Radar madar da olduğunu zannetmiyorum... veya henüz yoktur ... girerseniz de benden bilmeyin ...

Kilometrelerce dümdüz yol! Ve tenha!

Bas basabildiğin kadar!

Gazlamak isteyenler için ideal bir parkur! (Tavsiye etmiş olmayayım, düşersiniz falan, bildiğiniz gibi yapın. sorumluluk almam. düşmeyin tabii) .

Dur bir de fotoğraf ekleyeyim sonra ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

Hızlı resim linki: https://hizliresim.com/v6g9PA

Hızlı resim linki https://hizliresim.com/v6g9PA

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Resim 2: Antalyo çerve yolu https://hizliresim.com/y6PQky

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'daki hayalet otoyolu biliyor musunuz? Kim kimse yok, tabela mabela da yok. Muhtemelen yeni açıldı. Gugıl haritada bile hala tali yol olarak görünüyor. Oysa bildiğin 3 şerit gidiş 3 şerit geliş, ortası bölünmüş, otoyol, bağlantı yolu.

Nerde mi? Tarif edeyim...

Yok, güncellemişler haritaları, artık otoyol olarak gözüküyor. Dün daha ince beyaz çizgiydi... iyi, tarifi daha kolay olur:

Kömürcüler'den Topallı'ya inen/çıkan bağlantı yolu!

Veya, Antalya dışından gelen gidenler için anlatayım: Antalya'ya Burdur üzerinden inen bir yol var. Bir de Isparta üzerinden inen havalimanı tarafındaki yol var. Hah, işte bu iki anayolu yukardan, Kurşunlu Şelalesi hizasından, aşağı yukarı, bağlamışlar!

Süper yol olmuş!

Tabela mabela da yok. Radar madar da olduğunu zannetmiyorum... veya henüz yoktur ... girerseniz de benden bilmeyin ...

Kilometrelerce dümdüz yol! Ve tenha!

Bas basabildiğin kadar!

Gazlamak isteyenler için ideal bir parkur! (Tavsiye etmiş olmayayım, düşersiniz falan, bildiğiniz gibi yapın. sorumluluk almam. düşmeyin tabii) .

Dur bir de fotoğraf ekleyeyim sonra ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

Hızlı resim linki: https://hizliresim.com/v6g9PA

Hızlı resim linki https://hizliresim.com/v6g9PA

https://hizliresim.com/v6g9PA

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Resim 2: Antalyo çerve yolu https://hizliresim.com/y6PQky

https://hizliresim.com/y6PQky
    Daha da iyisi, henüz o yola bağlı bağlantı ve kavşakta yok. Bizim ofisten 2 arkadaşla kampa giderken ordan geçirdim bunları, bi tanesi hemen ertesi pazar Vectra sıyla hız denemesi yapmaya gitmiş, 4-5 kez gittim geldim diyor yolu.
    Yalnız bir ikazda bulunayım, Bucak tarafından gelip, Topallı (Isparta yolu) tarafına inerken, rampanın başı ve rampada aşırı derecede yan rüzgar oluyor, hele de önünüzde kamyon-otobüs varsa tam bir türbülans etkisi yaratıyor, dikkat.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Yarın bu taraflara geliyor musun? Hava güzel gibi ...

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Bende xmax 250 likle burdayım. Bu günlerde yağmur var.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kaleiçinden selamlar,Ali 34, 2016 raceblue r25le aranıza katıldım, havalar düzelsin tanışıp turlarız inşallah.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    05314273355 bu numaraya whatsappdan yazarsanız gruba ekleyebilirim, iyi günler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Antalya - Isparta Arası 3. Yol: Beşkonak Köprüçay - Yeşilbağ - Kesme - Eğirdir - Isparta

Antalya tarafından Isparta'ya gelmek isterseniz, bildiğiniz 2 ana yolun haricinde rafting yapılan Beşkonak Köprüçay üstünden Isparta'nın Sütçüler Kasabası'nın Kesme Köyü'ne çıkan bir yol daha var.

Geçeniniz geçmeyeniniz vardır... Yol durumu : Harika.

Isparta'ya kadar olmasa da, Yeşilbağ köyüne kadar çıkmanızı tavsiye ederim. Dere, tepe, dağ, çay, muhteşem manzaralar... kıvrım kıvrım asfalt yollar... saç tokası, yokuş yukarı, yokuş aşağı virajlar ... nispeten tenha bir yol... motosiklet için muhteşem bir parkur... (raftin sezonunda Beşkonak'a kadar olan kısım muhtemelen daha kalabalıktır.)

2 resim atıyorum:

[IMG][/IMG]

Bu da Antalya yönünden Kesme girişi:

[IMG][/IMG]

Serik'ten Kesme'ye çıkış 2 saat sürüyor. Turlamak isteyenler için vakitlice çıkmalarını tavsiye ederim. Kesinlikle akşam karanlığına kalınacak bir yol değil...

Ayrıntılı olarak Isparta MT sayfasında yazdım; oradan okuyabilirsiniz.

Güzel bir yolculuktu. Bu sene için sezonu kapattım diyebilirim. Bahara bu yoldan geçmek isteyen olur da denk getirecek olursak, Kesme'de bir köy kahvesinde çaya beklerim. Yeşilbağ Köyü'nde buluşalım derseniz orası Antalya'ya bağlı; çaylar sizden

Dün bende 600kmlik yolculuk sonunda izmirden antalyaya motorumla geldim artık buralardayım. Varmı buralarda kimse

REmreYD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS 2014
    Selamın aleyküm aranıza daha yeni katıldım. Ehliyetimi ve motorumu alalı 2 gün oldu buluşma tarzı bir şey olursa katılmak çok isterim etrafımda motor kullanan neredeyse kimse yok. Tanışmak kaynaşmak dileğiyle

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı REmreYD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm aranıza daha yeni katıldım. Ehliyetimi ve motorumu alalı 2 gün oldu buluşma tarzı bir şey olursa katılmak çok isterim etrafımda motor kullanan neredeyse kimse yok. Tanışmak kaynaşmak dileğiyle
    Selamlar, Hoşgeldin aramıza. Antalya Gezgin Motorcular sayfasını instagramdan ve Facebooktan takip edebilirsin. Genelde etkinlik yapıyorlar, buluşmalar vs oluyor.

Hoşgeldiniz gençler, şu elimdeki kırık bir iyileşsin nereye isterseniz süreriz. Lakin şehir içi olmayacak. Kafe önüne çekip orada pineklemeyeceğiz.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS 2014
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz gençler, şu elimdeki kırık bir iyileşsin nereye isterseniz süreriz. Lakin şehir içi olmayacak. Kafe önüne çekip orada pineklemeyeceğiz.
    Geçmiş olsun. Tabi gezelim yaklaşık 1 ay oldu alalı motorumu hep şehir içinde kullandım artık ufak ufak da olsa şehir dışlarına gidesim var iyileşin inşallah ufak ufak geziler yapalım.

Geçmiş olsun. Tabi gezelim yaklaşık 1 ay oldu alalı motorumu hep şehir içinde kullandım artık ufak ufak da olsa şehir dışlarına gidesim var iyileşin inşallah ufak ufak geziler yapalım.
    http://www.motosiklet.net/forum/newreply.php?do=newreply&p=4457012

Ben genelde bu tür gezileri tercih ediyorum.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS 2014
    http://www.motosiklet.net/forum/newreply.php?do=newreply&p=4457012

Ben genelde bu tür gezileri tercih ediyorum.
    Doğa gezilerini seviyorsunuz sanırım bende seviyorum o tür gezileri biraz da bana yol olsun yeter kafasındayım havalar güzelleşmeye başladı ufaktan bende gezmeye başlayacağım. Çok uzak olmamakla birlikte bana da rota önerebilir misiniz ? Antalya merkezde oturuyorum günlük gezebileceğim güzel dağ yolları olur farketmez tavsiyeniz var mı acaba ?

Doğa gezilerini seviyorsunuz sanırım bende seviyorum o tür gezileri biraz da bana yol olsun yeter kafasındayım havalar güzelleşmeye başladı ufaktan bende gezmeye başlayacağım. Çok uzak olmamakla birlikte bana da rota önerebilir misiniz ? Antalya merkezde oturuyorum günlük gezebileceğim güzel dağ yolları olur farketmez tavsiyeniz var mı acaba ?
    Çoook!!

Misal ilk aklıma gelenler; Konyaaltı Hurma'dan, Hisarçandır veya tam karşısından Yarbaşçandır, Söğütcuması köyleri. Yine o tarafta Çakırlar-Geyikbayırı-Feslikan Yaylası, biraz daha sağ taraftan Doyuran-Saklıkent yolu. Az daha ileriden Korkuteli Yolundan, Bayatbademleri-Akkoç Köyü-Dağbeli. Veya hiç olmadı şöyle bir Isparta Yolu (arada sapılacak güzel yollardan)

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS 2014
    Çoook!!

Misal ilk aklıma gelenler; Konyaaltı Hurma'dan, Hisarçandır veya tam karşısından Yarbaşçandır, Söğütcuması köyleri. Yine o tarafta Çakırlar-Geyikbayırı-Feslikan Yaylası, biraz daha sağ taraftan Doyuran-Saklıkent yolu. Az daha ileriden Korkuteli Yolundan, Bayatbademleri-Akkoç Köyü-Dağbeli. Veya hiç olmadı şöyle bir Isparta Yolu (arada sapılacak güzel yollardan)
    Tamamdır teşekkür ederim. Bunları aklımda tutacağım pazar günü ilk gezime çıkarım inşallah.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çoook!!

Benim vizelerim yaklaşıyor, vize haftasını atlattıktan sonra bir tura çıksak fena olmaz. Virajlı yollara bayılırım

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim vizelerim yaklaşıyor, vize haftasını atlattıktan sonra bir tura çıksak fena olmaz. Virajlı yollara bayılırım
    Bi Kovada Gölü yapalım bence. Ordan Aksu-Sütçüler arası yollarda da gezinebiliriz biraz. Hatta Yazılı Kanyon'a da inilebilir.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Metehan07-70, bilekteki kırık mı? Geçmiş olsun! Sana da mı nazar değdi? Benim de sol diz alçıda Bir ay oluyor...

Yeşil CR1 Kubazaki duruyor daha; kızıl danayı sattım (bn251)... Bu taraflara gelirseniz haber edin ... Ama bir 1-2 ayım var daha sanırım tam iyileşmeye ...

Hayırlı baharlar, diyelim Antalya'ya bu arada...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler