Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Motora Karşı Çıkan Aile Nasıl İkna Edilir? / Ayşe Şule BİLGİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    valla annem dayılarımdan alışkın olduğu için hiç sesini bile çıkarmadı babamda ne bok yiyosan ye dedi

bende çevremden tepki aldı ama motor kullanıcılarından deil dayım bile motoru gördüğünde aferin mert dedi yani daha ne olsun
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben söyliyim.Kesinlikle motor arkadaş grubun olacak.Arkalarında sürünecen biraz.Ailen görecek ama.
    Sürekli değil arada bir kanına girecen.Çok ısrar ederseniz almazlar.
    Ben 1 sene uğraştım.Nette foto göstermekle o olmaz onu söyliyim o yaş iş.
    Asla artistlik yok.Ön kaldırma fln gibilerinden.Arkadaşının arkasında güvenli gittiğini gören ailede tamam motor tehlikeli değil ve düzgün kullanılınca sorun olmaz fikri oluşacak.İkna konusunda en kolay anne bana göre.Ben 5 senedir biniyorum hala aman oğlum motorla gitme diyor.
    Alacak kişi. anne veya baba önemli burda ona bir kere illallah ettirdin mi işte o çok zor.
    Benim görüşüm böyle ben böyle yaptım.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Ben baya şanslıydım babam bir motorcu ve yıllardır artçıyım. Annem desek her hafta sonu motor ile gezmeyi ister. En sonunda ehliyetimi aldım ve bu ay motorum geliyor. Babam boşver motoru riskli araba alalım desede çok zorlayamıyor kendisi de kullandığı için.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Çok güzel yazı, hort için teşekkürler. Esasen 32 yaşında biri olarak, 20'li yaşlarda motosiklet kullanmak isteyen bir oğlum/kızım olsaydı, ben de büyük endişe duyardım. 30'lu yaşlarda insan çok daha fazla işin bilincine ve ciddiyetine varıyor. 20'li yaşlar deli yaşlar. 10 sene önceki araba kullanış tarzımla şimdiki arasında çok ama çok fark var. Allah'tan bu işe 31 yaşında sardım, yoksa işim çok zordu..

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Hey gidi az mı bağrışmıştık insan özlüyor yahu .

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Aile bir yana birde arkadaş çevresinden tepki verenler var 10 arkadaşımdan 9'u ne işin var olum evli barklı adamsın tepkisini veriyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Alıntı skatemxmx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ailemden değil de çevremden çok tepki aldım. Sanki millet bana intihar edecekmişim gibi bakmaya başladı. Bizim insanlarda hikaye çoktur herkes bana akrabalarından, köyünden hikayeler anlatiyor. Yok bizim koylu mehmet düşmüş te kafasını kayaya çarpmış oracıkta ölmüş. Ben de diyorum kask takmazsa herhalde ölür. Neyse uzun uğraşlar sonucu aldırdık motoru. Allah kaza bela vermesin. İnşallah bir şey olmaz. Yoksa milletin dilinden sonra zor kurtuluruz..

Emrah SAĞLIK
    Herkesin anlatacak en az 10 şehir efsanesi vardır

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    eski yıllarında motorla uzun yollara çıkmış bi adamın çocuğu olarak dünyaya geldm anladın siz onu

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Yaşım 24 en yakın arkadaşım motor almış ve annemler sürekli beni onunla görüyordu bir ton söyleniyordu fakat ben sürmüyorum diye birşey demiyorlardı derken 2 senedir aile içi sürekli motosiklet kavgası oluyordu.Canım anneciğimi bir bilseniz burnundan asla kıl aldırmaz Gizli motosiklet aldım 6 ay kullandım en sonunda bu böyle olmuyor bilsinler istiyorum dedim ekipmanları hep odada saklardım artık saklamamaya başladım bir kaç defada yolda beni görmüşler etmişler babam ne kadar söylensede artık kabul etti destekte çıkıyor anneme karşı diyebilirim fakat annem ne yazık ki hala tavır alıyor ve 1 aydır hiç konuşmuyor hatta bu sabah evde kıyametle uyandık kavga dövüş babamla motor mevzusu için kavga ediyorlardı.Bilmiyorum ne yapacağım işim çok zorrr...

17 yasindayim ve araniza katilmayi cok isteyen motosiklt tutkunu bir gencim(belki de cocuk sizin gorusunuze bagli)

Benim ailem de diyor alalim bir araba dolasirsin istedigin gibi. Fakat ben motosiklet istiyorum. Oyle hiz tutkumdan teker yapmaktan vs. Degil. Insana verdiği o his o ruzgar hoşuma gidiyor. Butun iplerin elinizde olmasi cok hosuma gidiyor ki yillardir bisiklet surerim ve son derece zevk aliyorum bisiklet surmekten.

Bu sene ygs lys ye hazirlaniyorum. Iyi de bir ogrenci sayilirim. Umarim seneye bu zamanlar istedigim universiteye ninja 300 ya da ninja250im ile giderim.

Barkin abinin cok sevdigim sozlerinden biridir. Ne olur istatistik olmayin.

Mötorhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Benim anneannem Almanya'da motorsiklet kazası yapmış.Tamamen alçıya almışlar.Annem panik atak ve babam vefat etti.Durumu düşünün artık.Hatta bir keresinde kuzenimin arkadaşıyla motoru bindiğini duydular aklını aldılar çocuğun .Neyse ki Tam 4 ay ikna etmeye uğraştım.Asla sinirlenmeden tatlı dille ve mutlu son.2 Gün önce motoru aldık gelmesini bekliyorum.Yalnız benim cruiser motor alacak olmam şansımdı yoksa kesinlikle ikna edemezdim.

Motosikleti
    Mondial Drift
    işe yaradı aynısını yaptım karşı olan ailem kaskı alıp eve gidince şaşırıp gerçekten gönül verdiğimi anlayıp motora sıcak bakmaya başladılar.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Bunları okuyunca benim olay tereyagindan kıl çeker gibi olmuş

Kendi paranızı kazanın, bir kez kararlı bir şekilde motor alıcam cümlesini kurup hiç uzatmadan konuyu kapatın. Konu ne kadar uzarsa işin içine o kadar duygusallık girecek ve zorlanacaksınız. 1 ay sonra motoru alıp direk kapının önüne gelin. "Ben aynen bu şekilde yapmıştım" Yaptığınız şeyin sadece inat uğruna ve dediğimi yaparım demek için almadığınıza dair öncelikle kendinizi sorgulayın. Bu hayatta aldığımız kararlar değil, aldığımız kararlar ile yaşamak önemli bunu unutmayın...

Ya 17 yaşındayım 7000 tl param var honda cbr 125 veya cbr 125r almak istiyorum fakat ailem karşı çıkıyor alt komşumuzun oğlu motor kazasında vefat etti o yuzden istemiyolar annem bisiklete bile kızıyo artık. 18 yaşına gelince banka hesabım kendi üzerime geçecek diyorum ki beni boşuna bekletmeyin 18 olunca zaten parami cekip alıcam diyorum ama katiyen karşı çıkıyolar ben ölürsem anca alirsin diyo annem. Sadece evden okula diyorum anlamiyolar

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Banada asla motor alamazsin diyordu ailem, bir gun tak diye aldim geldim bisey diyemediler :D 6 ay surup satmistim.Bu sene tekrar bir motosiklet aldim ama hala aldigimi bilmiyorlar kask ceket ve motosiklet apartman garajinda duruyor onlardan gizli suruyorum bakalim ne zaman yakalancaz evdekilere :D :D dedigim gibi taktik lak diye alip eve getirmek

ebruuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125
    Benimde ailem istemiyo sormadım alıyımmı diye onay vermicekleri belliydi zaten aldım ve aldım dedim kıyamet koptu ama şimdi daha iyi annem bizim kız çok özgür der sadece

Üniversite yıllarında Sakarya Merkezden Kampüse çıkmak için almak istemiştim(4-5 km bayır minibüsle kabustu ). Babam yeterince net ve keskin bir şekilde almamam gerektiğini belirtmişti. O yıllarda alamadık tabi.
    Askerlik sonrası ben alıyorum dedim aldım Geçen yazlığa gittiğimizde motoru kaçırıp bir iki tur attıktan sonra bende ehliyet alayım demeye başladı.O an onun benim için duyduğu kaygıları bende ona karşı hissettim. Acemiliği ve çok aceleci olması beni telaşlandırmadı değil. En yakın zamanda ehliyet ve eğitim alsada rahatlasak
    Bence hevesinizi ailenizede aktarmayı çalışın.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Ben böyle bir durum yaşamadım da. Bir arkadaşıma komşusu şöyle demiş.

"Yaw hocam namaz kılan insansın hiç yakışıyor mu böyle yarış motoruna binmek."

Yanıma geldi henüz yeniydi camiada.

- "Ramazan bir komşum bana böyle böyle dedi, dedi. Canımı sıktı dedi."

Hocam kafanıza kasktan başka şey takmayın, o tür insanlar ot insanlar. Kendinde olmadığı için sizi aşağılıyor..."

Biraz moral verdim tekrar keyfi yerine geldi.

Motosiklet tarif edilemez, hata affetmeyen bir tutku malesef.

Motosikleti
    nc750x
    Hiçbir aile motosiklete gönül rızasıyla onay vermez. Belki çok azında bu vardır. Sonuçta hangi anne bana evladının böyle riskli bir taşıta binmesi ister ki? Kaldıki ülke olarak bu riski çok daha katlayan bir trafik yapımız var.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Motosiklet konusunda aileye bağlıysanız, masrafınızı onlar çekecekse ALMAYIN AGA
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler